Keresés

Részletes keresés

csupa6os Creative Commons License 2014.03.05 0 0 10962

Szótlan olvasóként rendszeresen visszajárok ide olvasgatni, hátha okosodom kicsit. Nem részletezem mi volt velem, 2 éve LIV-LV közötti porckorongsérvvel operáltak  az OITI-ben. Az én állapotom nem javult, egy műtét közbeni durasérülés miatt, ugyanúgy zsibbad a bal lábfejem. Megtanultam vele együtt élni. Most viszont kezdek aggódni kissé. Az akkori operáló orvosom nem nagyon akarna megműteni újra, ha csak a lábzsibbadás lenne, én sem erőltetném. Azonban az utóbbi időben már nem csak a bal, hanem a jobb lábam is kezd néha zsibogni, most speciel a nyakam is fáj, de ami a legjobban aggaszt, hogy időnként - mostanság egyre sűrűbben - leginkább ülés közben pár másodpercre lezsibbad az ágyékom környéke, úgy konkrétan - hogyismondjam csak olyankor "elenged minden tömítés" amit el lehet képzelni.Hálistennek nem tart sokáig, így még "baleset" nem történt, de kezd aggasztani a dolog. Menjek vissza ehhez a dokihoz? Vagy keressek mást? Vagy ez még nem vegetatív zavar? Járt már valaki így?

 

ikoko2 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10961

De igen! Pontosan az a Ce..nevű. Elképesztően jó, csak rendszeresen kell járni vagy ha meg tudja venni, akkor használni.

Budapest XI. ker. C. terembe az ingyen utazó nyugdijasok szinte naponta jönnek, akár 1oo km-ről is. Megéri, mert annyira sokat javít a nyavalyákon.

Több embert a sír széléről hozott vissza.

Nagyon tudom ajánlani. Nekem sincs, de közel vannak - ez a szerencsém.

 

Előzmény: földigiliszta (10958)
vatikati Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10960

Szép napot mindenkinek!

Olvasgatom a fórumot és erőt gyűjtök. Május 14-én vár rám egy műtét, de teljesen bizonytalan vagyok. Egy fejlődési rendellenesség miatt el van csúszva az L5-ös, jó 10 milivel, érintett egy porckorong is, és két oldalú csigolyaív szakadás van. Fáj a derekam, a rossz tartásom miatt sokszor az egész hátam, és kisugárzik a lábaimba is. Próbálkozom gyógytornászt keresni, de a hosszútávú megoldásra ők is csak a műtétet tudják javasolni. Ehhez, hogy ilyen kímélő életet éljek, még túl fiatalnak és aktívnak tartom magam. Továbbá két kisgyerekem is van, akiknek sokszor azt kell mondanom, hogy most nem mert anyának fáj. De mégis, ez egy komoly műtét? Mi legyen?  János kórházban történne a beavatkozás.

Minden tanácsot, ötletet elfogadok. Sőt, aki tud helyettem dönteni ... Köszönöm. :)

földigiliszta Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10959

Köszi.Itt az alapokat már átfutottam.Elsőre keveseltem az infót,de akkor beregisztrálok,és mélyebben el kezdem a tanulmányozását.Kicsit felületes és türelmetlen vagyok a keresgélésben,mert a munkahelyi teendőim  80%-a is számítógépen zajlik,de mivel most igencsak "fájok"az egy helyben üléstől (is) ,szabadulnék a gép mellől,amikor csak tehetem!

Előzmény: Nicky64 (10955)
földigiliszta Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10958

Némelyik ijesztően hangzik.Köszönöm szépen az infót.A masszázságyon remélem nem a "ce" betüvel kezdődő márkanevüt kell értelmeznem,mert az árát látva lehet hogy egy agyvérzés túrát is teszek! Az ötlet egyébként nagyon hasznos volt,mert kipróbáltam a kézi masszírozómat,és meglepődtem mennyire csökkent a fájdalom!(átmenetileg)Még 7 napot kell várnom,hogy mit mond a Doki a további kezelésekről,illetve ami jobban érdekel,hogy a továbbiakban mire számíthatok,de eléggé meg vagyok szeppenve. Még egyszer  köszönöm,és MINDEN JÓT KÍVÁNOK !!!

Előzmény: ikoko2 (10957)
ikoko2 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10957

Hátúszás, masszázságy /C. betűvel kezdődő a legjobb/  és persze rendszeresen.

Val.szeg  infúziós kúra, szuri a sérv környékére meg gyógytorna lesz, ha még nem műtenek.

Előzmény: földigiliszta (10954)
ikoko2 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10956

7 éve műtöttek, akkoriban val.szeg még ez volt a protokoll.  Jó sokat változott a világ, ha már 2-3 nap után hazaengednek. Bár nekem más bajom is indokolta az 1 hetet. Meg biztosan az ügy súlyosságától is függ.  Ha OK, akkor nagyon jó így is.

Előzmény: Zsoldos (10950)
Nicky64 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 10955

Szerintem a legjobb link :  http://porckorong.hu/

földigiliszta Creative Commons License 2014.02.19 0 0 10954

Kedves Jelenlévők!

Tanácsot szeretnék kérni !Porckorong sérvet állapítottak meg nálam.Műtét még nem szükséges,csak valami más kezelés.(még nem tudom mi,mert a jövőhétre kaptam időpontot megbeszélni a részleteket) Persze a doki első körben eltiltott a kertészkedéstől.Amit persze nem tudok abbahagyni,mert nem hobbiból  csinálom,hanem tényleg a megélhetésért.

Már találtam pár oldalt a neten,ami alapján el kezdtem tanulni(röhej 40 évesen) a helyes ülést,fekvést,...stb,de keveslem az infókat,amit találta.Nem tudnátok a témában valami oldalt ajánlani?Köszönöm!

izisz111 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 10953

Sziasztok! Új tag vagyok ( :( ). Hamarosan műtenek, stabilizálák a gerincem az OGK-ban. 13 éve tudok a csigolyám elcsúszásáról, de most érett műtétre a dolog.

Egyenlőre visszaolvasok...aztán jövök. 

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 10952

sajnos sok a kontár!

Minap maszsőrt keresőnek ajánlgattak egy csontkovácst, aki tutti

Elolvastam a weblapját, először is konzekvensen keveri a csontkovács és manuáterapeuta szavakat, jó sokszor (gondolom a seo miatt) majd a munkáról betesz egy youtibe filmet, aminek már a címe is chiropractic... szóval a 3 dolog nem ugyanaz, de nagyon nem...

Előzmény: Comisario_del_pueblo (10951)
Comisario_del_pueblo Creative Commons License 2014.02.16 0 0 10951

Szervusztok!

 

 

Szeretném megosztani néhány tapasztalatomat, nehogy más is úgy járjon mint én. Szerencsére nekem nincsen komoly porckorong sérülésem, csak fájó derekam és hátam. A neten keresgéltem orvost / szakembert, és pechemre a következőket próbáltam ki:


Mireuta Róbert kiropraktőr / csontkovács - Itt hamar átláttam a szitán, mivel egy közel 10 ezer forintos állapotfelmérés utána azt mondták, hogy a teljes kezelés kb. 350 ezer forintba fog kerülni, de ha az elején kifizetem a teljes összeget, akkor kapok 10% kedvezményt. Garancia természetesen nincsen. Ennyire hülye azért még én sem vagyok. :D Már a kivizsgálásért elkért összeget is rablásnak tartom.


Dr. Kovács Gellért "sportorvos" - Itt egy alkalom - egy tűszúrás - 15 ezer forint. Itt már picit hülye voltam, mert olvastam a neten, hogy ez ilyen olyan szuper módszer, és voltam nála párszor. A módszer szerintem pont annyit ér, mint a kézrátétes gyógyítás. 


Kulcsár Gábor - Állítólagos lócsontkovács - Nos, lehet, hogy a lovakat tudja gyógyítani, de szerintem mást nem. Már a "rendelő" is nagyon gáz volt, egy horror film díszletének tökéletesen elment. Ez közel 10 ezer forintba fájt, de itt még számlát sem kaptam. De én nem feltételezek rosszat, biztos csak elfelejtette. :)

 

Most egy ismerősöm ajánlott egy gyógytornászt, aki személyre szabott tornával meg tudta oldani a hasonló problémáját. Remélem nekem is fog segíteni.
Én ezek után mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, hogy olyan orvoshoz, szakemberhez menjen, akit olyan ajánlott, aki meg is gyógyult. Én ebből megtanultam, hogy a netes / fórumos ajánlásokkal weboldalakkal óvatosan kell bánni!

 

 

 

Jobbulást mindenkinek! :)
Herr Comisar

Zsoldos Creative Commons License 2014.02.14 0 0 10950

Az jo reg lehetett. Vagy helye valogatja kit mennyi ideig tartanak bent porckorongserv mutet utan. (Vagy nem az volt? Bocs, ha fogyelmetlen voltam). Engem hetfon mutottek, szerdan mar otthon voltam.

Előzmény: ikoko2 (10949)
ikoko2 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 10949

Melyik kedden? Én bő egy hétig voltam kórházban a műtét után.  Kifejezetten tiltottak a porszívózástól. Úgy oldottam meg, hogy leültem az ágy szélére és az apró szőnyegeket odahúztam magamhoz és úgy ment a dolog. Szerencsére zömében apró szőnyegeim vannak. A mosogatóba behajolni sem szabad sokáig.  Alacsony embereknél ez talán nem is probléma, de én magas vagyok és bizony kellett volna hajolni.

Egy darabig fájt, meg hegszövet meg lábzsibbadás. Ezek maradnak is. A fájdalom

ellen igen jó a hátúszás meg a masszázságy. És persze nem akkor, amikor éppen kedve van az embernek. Sajnos rendszeresen, de megéri.

Előzmény: HalmaiP. (10926)
HalmaiP. Creative Commons License 2014.02.09 0 0 10948

Életképes! Kérdezz csak!

Előzmény: bidmu (10945)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 10947

Néha megül a topik, de amúgy él, kérdezz csak

Előzmény: bidmu (10945)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 10946

zsír ez az EÜ ellátás.

Be van csípődve megint a derekam. Ma kaptam időpontot a reumára.

8-ára.

Nem, nem holnap.

Nem, nem március 8, az szombat

Nem, nem április...

Májusra...

bidmu Creative Commons License 2014.02.05 0 0 10945

Sziasztok,

 

Életképes ez a topik? Szívesen kérdeznék.:)

Zsoldos Creative Commons License 2014.02.03 0 0 10944

Ja nem. Oke, latom mar.

Előzmény: Zsoldos (10943)
Zsoldos Creative Commons License 2014.02.03 0 0 10943

Ez porckorongserv-mutet volt? Bocs, ha mar irtad...

Előzmény: swat74 (10942)
swat74 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 10942

Szia Melkov: En 5 honapig voltam ithon Augusztus 16 mutottek es most mentem dolgozni 2014 Jan 1 tol! A labam kicsit zsibvad meg de ennyi ezen kivul semki bajom!

Előzmény: Béni bátyám (10941)
Béni bátyám Creative Commons License 2014.02.02 0 0 10941

Nem, ez valami régebbi orosz cucc, bár ez is az izmokat lazítja. Kovács Éva természetgyógyász reklámozza/csinálja itt: http://www.serulesambulancia.hu/mi-a-scenar-terapia/

Eddig még csak egy embertől hallottam, hogy csinált egy ilyen kezelést, és bár neki "csak" kiboltosulásai voltak, hasznosnak bizonyult.

Előzmény: GeriSoft07 (10939)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 10940

amugy minden ok mellett ma reggel arra ébredtem, végem... derekam mint a szög, úgy elhúz a bal oldalam, ami görcsben van, hogy a jobb mellbimbóm és a köldököm van egyvonalban :(

szép az élet

Előzmény: GeriSoft07 (10939)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 10939

ez nagyjából azonos a tens-el?

Előzmény: Béni bátyám (10938)
Béni bátyám Creative Commons License 2014.02.01 0 0 10938

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a SCENAR nevű géppel ill. kezeléssel? Előre is köszönöm a választ.

HalmaiP. Creative Commons License 2014.01.29 0 0 10937

Köszi az aggódást, a hajmosást leírom: letérdelve és egy törölközőnek dőlve előre bele a kádba vállövig hajoltam, így a hátam egyenes maradt. A 2 kezem (hülyén nézhettem ki) és a fejem lógott csak, így hátranyúlva tudtam megmosni (gyorsan) a hajam, a sampont és a tust előre bekészítettem. A törölköző épp a mellkasomnál volt a kád szélén így a fejemre tudtam hamar tenni, mikor felálltam (ez külön sztori) már nem csöpögött a víz sem, voálá. Korábban a porszívózást említettem,  na azt sem úgy mint műtét előtt, ugyanis nem szőnyeget, hanem csak műpadlót és járólapot, amihez nem kell erőt kifejtenem,  de jobb, mint a seprű. Mondjuk mindkettő egyszerűbben megy a mai napig, mint felkelni az ágyból és zoknithúzni , de a gyógytorna sokat segít. Apropó azóta megy a vezetés derékalj-al (domború párna).

Előzmény: GeriSoft07 (10928)
martina_04 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 10936

Szia!

Te voltál már azóta Dr. Katona Tamásnál? 
Ha igen, tudnál róla írni néhány információt? :)

 

Előzmény: zsolo02 (7169)
poroly2 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 10935

Ezt erdemes elolvasni: link

Eleg jol ossze van szedve (tudastar/blog), hogyan lehet gerinckimelo modon elni, dolgozni. :R

Előzmény: Melkov (10934)
Melkov Creative Commons License 2014.01.21 0 0 10934

Szia Zsoldos!

 

Hát akkor menjek mad vissza takaritani ott meg cipekedni kel és csószni mászni az ágyak alá.

Hát akkor nem tudom mi lessz igy.

Köszönöm hogy, irtál.

 

Üdv. Melkov

 

Előzmény: Zsoldos (10933)
Zsoldos Creative Commons License 2014.01.20 0 0 10933

Szia,

 

az ulomunka nem jo a gerincnek.

Engem servvel mutottek 3x az Amerikai uton (1x Dr Vidovszky Tamas - mar nem mut es 2x Dr. Major Otto). A serv nyilvan nem olyan sulyos dolog mint a te ugyed, de 6 het utan mar dolgoztam.

Előzmény: Melkov (10932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!