Keresés

Részletes keresés

Warnika Creative Commons License 2012.11.20 0 0 5468

köszi. az Anmeldebescheinigungot újra kell csinálni, ha lakcím változik?

Előzmény: A.J.72 (5465)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5467

Feldkirchnél a zsandár is dörgölte a csipát és a kolégával tanakodott. :-DD
/két fiatal bursch cca25/
/Tulajdonos & CH jogsi, magyar rendszám & KFZ-Zulassung, Szhely wohnsitz, saját írot „okmány” polgimeisternél lepecsételt „a tulajdonomat képező ixx123 rendszámu gépjármüvet vezetheti”.

„Sie sind raffiniert”és a végén röhögött
Ende der Durchsage!
Majd 20 perc csevegés öreg mennyi kuporgatottból tud királyként élni ott Rentnerként?
hangos röhely.  mondom - szolidan, onhe mädchen und fast vega. :-)))

Und gute Fahrt!

Előzmény: webmot1 (5446)
asx Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5466

Külföldi rendszámú autó használatáról volt szó Ausztriában, osztrák állampolgár által. Default ---> nemlehet!

Kivéve: ....... <--- ide jönnek a kivételek. Amit írtál az is éppen egy ilyen kivétel. Feltéve, ha az ismerősöd legálisan használja magyar rsz.-al Ausztrióaban az autóojóat.

Előzmény: exxo (5463)
A.J.72 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5465
Szia,
Anmeldebeschheinigung kell,nekünk ennek az ügyintézése közben mondták. Ha ez van,akkor jogosult -többek között - munkanélküli segélyre. Ehhez viszont -legalábbis tőlünk - nem kérték a Hauptwohnsitz meglétét.
Előzmény: Warnika (5461)
nomad89 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5464

Ok Akkor az a lényeg,h mehetek magyar rendszámos autóval majd kint mivel szezonra megyek!

 

Köszi

exxo Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5463

Mégegyszer mindent elölröl, a gyengébbek kedvéért.

 

1. Ugyan, hol van szó ebben a kérdésben, külföldröl behozott kocsiról? Hol?

Ha az ismerösöm két hetet nálam tölt, nem vezethetem a kocsiját? Ugyan már!

2. A kérdés arra irányúl, hogy elvezethetem-e a kocsit x-töl y-ig, nem pedig arra, hogy használhatom-e rövidebb vagy hosszabb ideig.

 

Amit írtál az igaz, csak éppen nem ide tartozik!

Előzmény: asx (5458)
nomad89 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5462

Sziasztok!

 

Én november 29,-én indulok ki austriába barátnőmmel!

 

Magyar rendszámú autómmal és magyar bejelentett lakcímel téliszezonra!  

 

akkor nem fognak megbüntetni mivel csak 4 hónapra megyek ki!

 

Téli gumi van az autómon+ hólánc ugye ezzeket nézik? Pályán megyek végig ott szoktak ellenörizni?

 

serfausba megyünk van itt olyan aki dolgozott arra???

 

Ha van kérem írjon !  Köszönjük szépen

Warnika Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5461

sziasztok,

tanácsot kérnék. A munkanélküli járadékhoz szükséges Hauptwohnsitz? Volt már valaki hasonló szituban?

Mert amit én találtam az csak ennyi:

- be kell jelentkezni a munkaügyi hivatalban (ahova az ember tartozik)

- 25 év felett a megelőző két évben 52 ledolgozott munkahétnek kell lennie,

- rendelkezésre kell állni amennyiben a munkaügyi munkára kiközvetítene.

 

Ismerősömék (építőipar) éves leállása megint közeleg és mindenképpen szeretne munkanélkülit igényelni arra a két hónapra amíg nincs meló. Viszont Nebenwohnsitz-en van.

 

Köszi ha tudtok segíteni.

 

Illetve még egy kérdés, ezt olvastam, ez mit jelent pontosan? Csak a maximális egyszeri kinntartózkodást? Vagy?

 

"Ausztriában külföldi jogosítvánnyal egy évig lehet autót vezetni, ha sofőr állandó lakhelye nem Ausztriában van. Az Európai Unió tagországaiban kiállított érvényes jogosítványokat Ausztriában elismerik. "

ZsófiaKata Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5460

Sziasztok!

Van itt a fórumozók között valaki esetleg, aki ápolónőként dolgozik Ausztriában, és nem munkaközvetítő által? Mert az rendben van, hogy elintéznek helyettem ezt-azt, és ezért cserébe a fizetésem x százalékát lenyúlják, persze "jogosan". Csak az a baj, hogy így nem tudom, hogy mennyi a valós ápolónői fizetés Ausztriában. Mert ugye ha letelik a szerződésem velük, szeretnék annyi pénzt keresni, amennyi valóban jár. Ebben kérnék segítséget. Ha lehet. Köszi. Kata

minerel Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5459

Egy e-card nem lenne rossz ha lenne mert legalább le lehetne csekkolni, hogy nem e jelentették ki őket...

Nekem volt ügyem az AK-val, hasonló ki nem fizetési sztori csak oszták céggel és elég jól jöttünk ki belőle.

Előzmény: defcon (5428)
asx Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5458

Azért nem használhatod mert osztrák állampolgár vagy! (vagy is aki kérdezte az osztrák állampolgár, tehát állandó lakóhelye Ausztriában van)

"Fahrzeuge mit ausländischem Kennzeichen, die von Personen mit dem Hauptwohnsitz oder Sitz im Inland in das Bundesgebiet eingebracht oder in diesem verwendet werden, sind bis zum Gegenbeweis als Fahrzeug mit dem dauernden Standort im Inland anzusehen.

...Diese Bestimmung gilt auch dann, wenn der Lenker nicht selbst Zulassungsbesitzer ist. Es handelt sich um eine gesetzliche Vermutung, die im Fall der Anzeige vom beschuldigten Lenker widerlegt werden kann. Die Beweislast liegt beim Angezeigten."

Forrás ---> http://www.bmi.gv.at/cms/BPD_Wien/verkehrsamt/faq/auslaendische_Kennz.aspx

Szerintem is értelmetlen minden további vita, mivel elég egyértelműek az ide vonatkozó jogszabályok!

 

Előzmény: exxo (5456)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5457

Olyannyira nem szükséges az e-cardhoz osztrák lakcím, hogy nekem még ki is postázták a magyar lakcímemre.

Előzmény: golfdva (5429)
exxo Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5456

Ez a kérdés részemröl lezárt, de úgy látom, még most sem érted.

 

Konkrétan egy példa. A magyarországi ismerösöm idönként meglátogat és azt mondja nekem:

- ha szükséged van, használd nyugodtan a kocsimat én most pihenni jöttem ide, nincs szükségem rá.

És én használom a kocsiját. Itt Ausztiában és Magyarországon is. Miért ne használhatnám?, ö felajánlotta nekem.

 

A kérdés, azt hiszem erre irányúlt.

Előzmény: asx (5455)
asx Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5455

Ez volt a kérdés ---> "...82-ota elek ausztriaban, osztrak allampolgar vagyok, csak osztrak jogositvanyom van.  Vezethetek e magyar rendszamu autot itt ausztriaban..."

 

Most te jössz! :))

Előzmény: exxo (5454)
exxo Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5454

Úgy látom nem adod fel. Nahát mégegyszer elölröl. Mi is volt itt a kérdés?

 

Olvasd el mégegyszer kérlek figyelmesen. Mi volt a kérdés? (5432)

Előzmény: asx (5452)
asx Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5453
Előzmény: asx (5452)
asx Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5452

Maximum egy hónapig! Amíg át nem iratja...

Előzmény: exxo (5440)
asx Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5451

Pedig most már tényleg egyértelmű! :))

Vezess nyugodtan, a büntetést majd fizeti exxo...

Előzmény: Pan European (5448)
B.Jani63 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 5450


7 személyes Mercedes autómmal vállalom családok, haveri társaságok szállítását bel- ill. külföldre egyaránt. / Pl. esküvő, meccs, vidéki családlátogatás, szezonális ausztriai munkahelyre költözés, stb. / Több személy esetén / 6-8 fő / Fiat Ducatoval megoldható. Ez csak hosszabb út esetén lehetséges!
Érdeklődni itt, vagy 06-70-33 98 093  Előre is köszönöm érdeklődéseteket!

flash.gordon Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5449

 

 

Kedves fórumozótársak

 

Találtam egy Deutsch Perfekt nevű folyóiratot, ami a nyelvtanulók munkáját segíti. Az egyik szavak tanulásáról szoló cikket be is szkenneltem hátha érdekel valakit. Ha valaki esetleg a cikk befejezésére is kiváncsi szóljon bátran. :)

 

Pan European Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5448

Köszönöm a valaszokat, most mar tenyleg tudom :-)))) A legtisztabb ha tenyleg az ÖAMTC-t kerdezem meg. Gondoltam hogy itt valaki tudja.

gartfi Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5447

Melyik határon? Milyen felhajtás?

 

Előzmény: golfdva (5445)
webmot1 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5446

Január1 óta nem,ha van bejelentett magyar lakcímed

Előzmény: Törölt nick (5443)
golfdva Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5445

És miért van ez a felhajtás a határon?És miért csak a magyar oldal felé,vagy más irányba is,

Előzmény: gartfi (5444)
gartfi Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5444

" Amennyiben a külföldi állampolgár ideiglenes lakcímmel (Nebenwohnsitz) tartózkodik az országban, úgy a külföldi rendszámot egy évig használhatja, majd ezt követően el kell hagynia az országot, s az újabb beutazástól számítva egy évig ismét használhatja a külföldi rendszámú gépjárművet. "

 

Fából vaskarika, nevetséges az egész...

Főleg hogy a határokon szigoritott ellenőrzés van, gépfegyveres határőrökkel.

:-)

A XXI.-ik században élünk de a törvények amit a lassan bukásra itélt juropolitikusok hoztak ( nem csak ezzel kapcsolatban!), egyszerűen a szemét dombra valóak.



 

Előzmény: golfdva (5442)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5443

Magyarországon a külföldi tulajdonos írásos beleegyezésével igen.

Előzmény: webmot1 (5441)
golfdva Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5442

Felhívjuk a magyar rendszámú gépjárművel tartósan Ausztriában tartózkodó állampolgárok figyelmét, hogy a vonatkozó osztrák törvényi rendelkezés (1967. évi Kraftfahrgesetz 79. §, illetve 82 §) értelmében amennyiben a külföldi állampolgár állandó lakcímmel (Hauptwohnsitz) tartózkodik Ausztriában, úgy egy hónap elteltével a gépjárművet forgalomba kell helyeznie. Amennyiben a külföldi állampolgár ideiglenes lakcímmel (Nebenwohnsitz) tartózkodik az országban, úgy a külföldi rendszámot egy évig használhatja, majd ezt követően el kell hagynia az országot, s az újabb beutazástól számítva egy évig ismét használhatja a külföldi rendszámú gépjárművet. Ez esetben menetlevélkönyv (Fahrtenbuch) vezetése ajánlott. (2011. február 28.)

Előzmény: webmot1 (5441)
webmot1 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5441

Tévedsz,mert pl magyar sem vezethet német autót magyarországon...

Előzmény: exxo (5440)
exxo Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5440

"Szerintem", na hát jó reggelt!

 

Itt a válasz egyértelmüen IGEN. Igenis vezethet, úgy Ausztriában, mint egy másik EU-s államban.

Előzmény: asx (5438)
asx Creative Commons License 2012.11.16 0 0 5439

Természetesen vannak kivételek, én abból indultam ki, hogy magánszemély privát autót magánügyben. Mert a céges autók, az ugye más kategória és sok mindentől függ a használata...

Előzmény: asx (5438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!