Keresés

Részletes keresés

Mooni Creative Commons License 2011.06.16 0 0 122

Kicsinek így néztek ki, a szárnyuk most hasonló mintázatú, mint az alsó képen de még nincsenek kitollasodva. 

Van ismét 12 db kb 5 napos, ha valakit érdekel. 4 belőlük szintén ilyen.

Előzmény: madar86 (113)
madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 121

:)

Előzmény: Rixa68 (120)
Rixa68 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 120

 Aztamindenit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon jók!!! Gratulálok hozzájuk :-))))

Előzmény: madar86 (119)
madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 119
madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 118

amilyen a farok színe de sajnos az elő vedlésnél elvesztik a mitázatukat fiatal korban igen muatós.Miden színváltozatnál megtalálható ez a mintázat

 

magyarul talán a kendermagos illene rá :)

 

Előzmény: juhosttt (117)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.15 0 0 117

Ilyen nekem is akadt benne 1-2. Ezek milyen színüek lesznek végeredményben?

 

Előzmény: madar86 (113)
madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 116

"levendula"színű ez is szép

madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 115

én is lecxserélem természetesen még a tojókat is.....de anyumék nem igazán akarják megérteni,mert,hogy jól ül meg neveli a kicsiket,de a mostnaiba is lesznek ugyan olyan jók :)

 

nem tudom az ideiekben lesz e barna gácsér tavaly a sok kicsiből csak egy lett :(

 

ezüst színűből is jó lenne beszerzni egy tojót vagy egy gácsért :)

 

 

SUA forumokon is lehet lelni sokat a keresztezésről...itt valamiért ezt senki nem figyelte még meg :(

Előzmény: juhosttt (109)
madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 114

én is cserélni szoktam így nincs az árral gond :)

Előzmény: juhosttt (109)
madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 113

amiről te beszélsz ilyen?

 

 

 

Előzmény: Mooni (110)
Rixa68 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 112

Ekkora pofátlanságot!!!! Adtál neki és nem ad vissza????? Most ült el a némakacsa tojó két napja, adok én neked kicsit ,ha kell!!!! Meglátjuk milyen színű lesz , a szülők fehérek, de én még mindíg azt mondom, hogy visszaüt az eredeti szín. A fehér Brahma szülőktől lett két ezüstös kicsike :-))))

Előzmény: juhosttt (109)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.15 0 0 111

Én 300 km-re lakok pestől :((

Előzmény: Mooni (110)
Mooni Creative Commons License 2011.06.15 0 0 110

Szia!

Ha érdekel, van/lesz pár gácsérom cserélhető. Már alakulnak, de még a mama terelgeti őket. Lesz fekete-fehér, szürke-fehér és fehér alapon fekete beütéssel. Utóbbiak sárgának keltek fekete farokvéggel, még csak most tollasodnak, egyelőre mintás a szárnyuk. Bp.

Előzmény: juhosttt (109)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.15 0 0 109

Hát már ezt a szezont apja-fia viszi, aztán az összes tojót és a gácsérokat is cserélem, a mostani kelésre. Igaz, még gőzöm sincs honnan lesz idegen tarka gácsér, mert akinek adtam 2 tojót ingyen az nem ad vissza egy kiskacsát sem idegeníteni, akinek meg lenne, az meg vadkacsa gácsért kér. Azért egy vadkacsát ne soroljunk egy árkategóriába egy némával. Amúgy jó gácsér, nagyon jól termékenyít, csak kis helyen sokfajta kacsát nem jó összetenni.

Előzmény: madar86 (108)
madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 108

:( itt is van,hogy marakodnak,de még vér nem folyt :( egyépként ha annyira eszi a fene cseréld le a gácsért egy másikra.hátha az segít

Előzmény: juhosttt (107)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.15 0 0 107

Tavaly hoztam 2 magyarkacsát aztán akkor is betettem őket az akkor 1 éves némagácsérhoz, és akkor is a magyarkacsa gácsért ugyanígy intézte el, mint most a fia a futógácséromat. A bőrt is lecsipkedte róla. Fertőtlenítettem, meg amit tudtam megtettem, de semmit se ért. De nem értem, hogy mi lett vele, 1 este alatt így elnitézni. Pedig a  futó azt is türte, hogy a némagácsér tojózza a futótojót.

 

Úgyhogy mostmár nem adom el a némákat, a hírdetést is leszedem, amelyik nem ült meg az, ciklusonként tojik párat, amelyik megült az is elkezd tojogatni. Most van 24 kiskacsám, holnapután fog kelni még 3-4 db, mert az egyik tojó alá alátojtak, és nem hajítottam ki, hanem a gépben keltettem tovább. Aztán még 40 db tojás van keltetés alatt, meg gépen kívül van már 6 tojás, de ha összejön még 10 db, akkor azt is teszem befele. Nem várok hogy egyszerre sok gyüljön össze, mert akkor romlik a termékenység.

Előzmény: madar86 (106)
madar86 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 106

aha nagyon sajnálom a kacsád :( nekem már csak néma kacsa van az utolsó csirkét is elvittem.nem hiszek az egyött tartásban tudod a tyúkok szétrugták a fészet amiba a kacsa tojt stb...nagyon felmérgeltek minden nap....

 

 

biztos,hogy a néma gácsér támadtam meg?ilyet még nem tapasztaltam jó itt is kergeti a barna a kéket mert a barna itt nött fel,de azért addig sosse fajult,hogy elpusztuljon valami is....

 

ha közelebb laknál szivesen adnék innen ugynéz ki két féle kék kiskacsám is lesz

 

a sötétebb és a normál kék változat

Előzmény: juhosttt (104)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.14 0 0 105

Jah azt lehagytam a végéről, hogy a mulardkacsa azért nem tenyészthető tovább, mert a biológia úgy adta, hogy a gácsérok nem ivarképesek, míg a tojók igen, és van egy olyan csavar is, hogy a mulardok 60%-a gácsér lesz, míg a 40%-ból 20% elpusztul ami tojó lenne, 20% talán tojó lesz.

Ebből kifolyólag, ha sikerül tojót alkotni mulardból, meglehet próbálni továbbtartani.

Én húshibrid csirkét sikeresen továbbtartottam/tenyésztettem.

Előzmény: juhosttt (104)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.14 0 0 104

már van 24 kiskacsa, meg 40 db a gépben. A fehéreket nem tartom meg, az ideiből akarom a legjobb tenyészeket kiválogatni, és hozni idegen gácsért.

Sajnos már nem olyan "sürgős" az eladás, mert ma reggelre a fiatal gácsér kikezdte a futógácséromat, estére sajnos megdöglött. Pedig 1 hétig olyan jól elvoltak, semmi gond nem volt. Még szerencse, hogy van utánpótlás 6 db tojásban.

Ha kék kacsát nem is tudok, de barna állományt remélhetőleg képes leszek kialakítani, és akkor ezen a vonalon megyek addig, amíg nem lesz valami szép színü. Csak sajnos itt mindenki a fehérre törekszik. Nem tudom miféle fehér némák vannak mostanság, de már volt hogy hallottam fehér nématojót hápogó hangot kiadni.

Előzmény: madar86 (103)
madar86 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 103

miért akarod eladni nem akarsz már kacsát tartani?

Előzmény: juhosttt (102)
juhosttt Creative Commons License 2011.06.14 0 0 102

Üdv mindenkinek!

 

Eladó 3 db némakacsa

1 db fekete-fehér gácsér 2 éves  

2 db fehér tojó. 1 évesek

Kérésre további képeket küldök.

Érdeklődni:

Juhász Gergő

Tel.:06306076939

e-mail: juhostt@gmail.com

 

 

madar86 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 101
Előzmény: madar86 (100)
madar86 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 100

úgy néz kia sötét kék kacsát kék és feketéből ki lehet hozni

 

 

Előzmény: juhosttt (97)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 99

de nagyon jól vannak semmi bajuk nincs

Előzmény: juhosttt (97)
madar86 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 98

juhosttt Creative Commons License 2011.06.13 0 0 97

Az nem a legjobb, ha túl korán kel. A legoptimálisabb, ha a 34. napon pattan, a 35. napon pedig kikel. Igaz kotló alatt az egyenletlen hőelosztás is meghosszítja a kelési periódust.

Nekem egy némakacsa 29 napra kelt ki, vagy 20 napra kelt egy magyarkacsa. Majd ha felnő meglássuk. xd-

Előzmény: jojcye44 (96)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 96

egyik ismerősömnél 25-napra keltek

Előzmény: förike (95)
förike Creative Commons License 2011.06.13 0 0 95

31-35

Előzmény: jojcye44 (94)
jojcye44 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 94

Hány napra kelnek a némák?

förike Creative Commons License 2011.06.13 0 0 93

Ez minek kellet ????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!