Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.02.02 -2 2 76229

Nekem ők az etalon. És itt pl ők is sokat mentek, de odafigyeltek a gyerekekre:

 

Potyautasokkal a kéken blog:

Turista Magazin - 70 km 70 óra alatt az Országos Kéktúra útvonalán

 

Hihető, gyermekbarát, emberséges, abszolút követendő példa amit a gyerekekkel tesznek.

 

Immár feleségem is diplomás óvónő, sokat vigyázunk gyerekekre is, újra van némi rálátásom. Egy ötévessel egy év alatt 1160km... 

se nem hihető, semmiképpen nem gyermekbarát, még annyira sem emberséges és abszolút nem követendő példa. 

De mint mondtam, szerintem egy szó sem igaz ebből, apának kellettek a jelvények, ennyi. 

 

Előzmény: Okulare (76226)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.02 -1 2 76228

Ez a gyerek nem nem akarta.

Ez a gyerek ott sem volt.

Szerintem. 

 

 

Előzmény: jzp2107 (76224)
Okulare Creative Commons License 2023.02.02 0 0 76227

Komolyra fordítva a szót (és eltávolodva ettől az ifjútól) irigykedve olvasom azokat a beszámolókat, ahol azt látom, hogy a család apraja-nagyja együtt kirándul. Én sajnos nem vagyok ilyen szerencsés. A gyermekeim sokat sportolnak és emellett a fiam néha eljön velem, de ez nem rendszeres. Évente pár alkalommal. A lányom nagyon ellene van. Tinédzserek már mindketten, 13 és 15 évesek. Én nem erőltetem, pont azért, hogy nehogy megutáltassam velük a túrázást. Majd egyszer talán mégis ráéreznek az ízére. Ha nem velem, akkor majd a barátaikkal, párjukkal, gyerekeikkel. A feleségem is inkább bringázni szeret a természetben, kirándulni nem annyira. Mondjuk ezért volt jó a Covid, mert abban az 1 - 1,5 évben nagyon sokat túrázgattunk, sétáltunk az erdőben itt a környéken. Igaz rövidebbeket, de együtt. Aztán, ahogy visszatért a lezárások nélküli élet, újra elindultak az edzések (mindketten sportolnak), akkor már lekötötte az energiáikat a sok edzés és meccs. Nem kárhoztatom őket, hogy nem a kirándulást választották. Idén megígérték, hogy az RP-DDK egy szakaszára eljönnek velem Zalába. Kíváncsi leszek, össze jön-e. 

Előzmény: Okulare (76226)
Okulare Creative Commons License 2023.02.02 0 2 76226

Ő lesz az a felnőtt, aki egy lépést sem tesz többet az erdőben, mert gyerekkorában erőltették a kéket, vagy ő lesz az újabb "Toplak József" és köszöni a szüleinek, hogy erőltették a kéket. Sosem lehet tunni! :-)

Előzmény: rönofan02 (76225)
rönofan02 Creative Commons License 2023.02.02 0 5 76225

Már nem emlékszem minden részletre (mintha említettem volna valami szenilitás félét.....), de sok rövid szakaszt tettek meg, tehát akár még hihető is a történet, illetve az ártatlanság vélelme miatt, higgyük is el, hogy így volt!

És én is mentem bringázni az akkor még igen kicsi fiammal Szántód-Fonyód-Szántódra, ő azzal a kicsi kerekű, de már láncos minibiciklivel ment, tudod, amit milliószor kell körbetekerni, hogy kicsit is menjen... Én, miután hazaértünk, eldőltem, ő meg még estig, egy olyan két órát tekert le-föl a szállásunk melletti dombon....

:o)

Azzal együtt az a véleményem, hogy ez nagyon nem jó így, gondoljunk bele, mit adhatott egy, még nem is hatéves gyereknek az összesen 11 jelvény? Milyen céljai lehetnek, mondjuk 7, vagy 8 évesen? És most a Rockenbaueri eszmeiséget hagyjuk is, hogy mi mindent láthatott és abból mi maradhatott meg benne?

Egyáltalán mennyit mehetett az 1170 kilométerből a saját lábán?

Nevetni fogsz, kaptunk olyan füzetet, ahol fényképekkel volt illusztrálva a háti babazsákban ülő, talán ha két éves gyerek, akit végig cipeltek az OKT-n és akinek a részére jelvényt kértek a szülők.....

Szóval na.... Cifra dolgokkal találkozunk ám néha...

Ja, és nem Kékestető-Sirok volt, hanem Mátraháza-Sirok......

Barátsággal

Tóni

Előzmény: jzp2107 (76224)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.02 -2 2 76224

kár, hogy nem az ellenőr adja át a jelvényt, akkor meg lehetett volna beszélni a szülővel hogy hozza be a kis puruttyát is és suttyomban beszélni vele

 

szintén gyakorló szülőként (és kéktúráztató szülőként :-) nem tudom elképzelni hogy ez működhetett volna úgy, ha a gyerek nem akarja

 

 

mondom ezt úgy, hogy tkp nem tudom hogy hány napot mentek egyben, mennyi túramentes pihenés volt két menés között, fiúról vagy lányról van szó, csak egyik szülő ment vele vagy mindkettő vagy nagyobb bandával több gyerekkel..

 

 

(visszakerestem, én 10 évesen vittem a Kékestető-Sirokra, arra emlékszem hogy kettőnk közül nem ő volt jobban elfáradva :-)

az egy 4 napos menet utolsó előtti napja volt egyébként..

 

Előzmény: rönofan02 (76222)
rönofan02 Creative Commons License 2023.02.02 0 5 76223

Bocsánat, elírtam...

Hiába, a szenilitás már nagy úr!

:o)

Természetesen 2016 Karácsonyán született a gyerkőc....

Még egyszer BOCS!!!

Barátsággal

Tóni

 

Előzmény: rönofan02 (76222)
rönofan02 Creative Commons License 2023.02.02 0 8 76222

Sziasztok,

Általában én bírálom el a gyermek kéktúra füzeteket, ezért ennek a gyerkőcnek is jómagam bogarásztam át a füzetét.

Gyakorló szülőként végtelenül felháborítónak találtam, de mivel teljesen szabályos volt, meg kellett adni neki a kilenc darab tájegység jelvényt, a Gyermek Kéktúra jelvényt és a sorszámozott OKT jelvényt is.

És akkor a részletek...

A gyerkőc 2015 Karácsonyán született, karácsonyi ajándék volt.... :o)

2022 január nagyon elején, tehát öt évesen és egy-két hetesen helyezte el az első pecsétet a füzetében, ez teljesen szabályos, mert abban az évben, amikor betölti a hatodik (illetve a végén a tizennegyedik) életévét, szabályos a teljesítése.

2022 májusában, tehát öt évesen és öt hónaposan lejárta a Mátraháza-Sirok távot, ami, legalábbis szerintem, az OKT egyik legkeményebb szakasza. És novemberben befejezte a teljes OKT-t....

Hát na....

Tudom, a gyerekek elképesztő teljesítményekre képesek, de ez azért cseppet elgondolkodtatott...

Személyes véleményem, hogy itt inkább a szülők önmegvalósításáról volt szó....

Még egyszer, a teljesítés abszolút szabályos volt, tehát elfogadtam, de azért volt/van bennem egy nagy csomó kérdőjel...

Barátsággal

Tóni

(Remélem, a ma divatos GDPR-nek megfelel a leírás, semmi sem áll messzebb tőlem, mint az, hogy bárkit megsértsek!!!!)

Előzmény: jzp2107 (76221)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.02 -4 1 76221

6 éves gyerek alsó hangon tud 15 km-t gyalogolni

az 78 túranap

20 km-rel 59 nap

 

a "távoli végeken" lehet hogy rá lehet venni 3-4 napos menetekre iskolai (óvodai :-) szünetekben 
plusz ezen felül minden hétvégén kell menni egy napot

 

nem lehetetlen, bár nem kis "meló"

 

 

vagy, elkezdte 5 évesen akkor nem kell minden hétvégén menni, a 15 km akkor is megy bár tkp szabálytalan -amúgy nem értem miért, ha már itt tartunk

dehát ez amúgy sem lehet mert a szigorú ellenőrök biztos kiszúrták volna

 

lehet rossz volt a "fordítás", úgy értette a költő hogy a legifjabb teljesítő 6 évesen kezdte mondjuk

 

 

 

az utolsó bekezdést meg nem értem

ha végigcsinálja egy 6, 7, 8 éves gyerek, az baj?

nálunk DDK teljesítésből fennmaradt egy "Bogyó és Bakóca" mondás :-)

 

Előzmény: Tavaszi Széll (76220)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2023.02.02 -1 8 76220

Nagy érdeklődéssel olvastam ma reggel a Turista Magazin februári számában, hogy a tavalyi évben minden eddigi rekordot megdöntött az Országos Kéktúrát teljesítők száma, 823-an járták végig a másfélmillió lépést 2022-ben. Különösen figyelemre méltónak tartom, hogy a teljesítők benjáminja 6 (hat) éves volt tavaly, midőn kézhez kapta a tűzzománc jelvényt. Esetleg lehet tudni, hogy hány évesen kezdte el? Három? Négy? Netán megszakítás nélkül tolta végig az 1172 km-t? Lehet tudni, hogy hol látta meg a napvilágot? Nem zárom ki, hogy az azóta már elpusztult Krypton bolygón.

 

Azt különösen fájlalom, hogy gyorsuló-digitálglobalista-instantkommunikációs (Isten nyugosztalja TGM-et) világunkban nincs már idő az MTSZ székházában egy jó hangulatú beszélgetésre a teljesítőkkel. Jelen esetben igen intuitív beszélgetés bontakozhatott volna ki a Baby Shark-ról, Bogyóról és Babócáról, hogy Annát, Petit és Gergőt már ne is említsem.

hadidoki Creative Commons License 2023.01.31 -1 3 76219

Hát igen, szép dolog a túrázás, testedzés, de komoly pénz a vadászatban van. Erről elég sokat beszéltünk az előzőekben. (... meg arról is, hogy más az elmélet és más a gyakorlat.)

Gratulálok a szakaszhoz!

Előzmény: KFeri_2+4 (76218)
KFeri_2+4 Creative Commons License 2023.01.29 -3 5 76218

A téli szabadságom utolsó előtti napján Mórágyról folytattam a dél-dunántúli barangolásomat. Kissé dideregve indultam útnak, de mire felértem a Cserfa-domb tetejére, már kellemesnek éreztem az időt. Bátaapátiban pecsételtem, megtanultam nyolcig számolni, megküzdöttem egy nagy dagonyával, de a célegyenesbe fodulva nem tudtam továbbmenni, így Apátvarasdon fejeztem be a napot.
A túra hosszabb, fényképes beszámolója a következő oldalon olvasható: https://turaelmenyeim.blogspot.com/2023/01/rpddk-10-moragy-apatvarasd-20230107.html

Jesper Olsen Creative Commons License 2023.01.27 -1 1 76217

Van egy kakukktojás (Bajna) is.

Előzmény: jzp2107 (76215)
annyi baj legyen Creative Commons License 2023.01.26 0 0 76216

Így van :)

Előzmény: jzp2107 (76215)
jzp2107 Creative Commons License 2023.01.26 0 0 76215

minden út Bajótra vezet
még "Pilis"marótról is :-)

Előzmény: annyi baj legyen (76214)
annyi baj legyen Creative Commons License 2023.01.26 -1 1 76214

Sok múlt azon, hogy a rajzoló mennyire figyelt oda. Keresd a hibákat ezen a képen :)

Előzmény: jzp2107 (76213)
jzp2107 Creative Commons License 2023.01.26 -1 1 76213

nekem is ilyen kézzel rajzolt vázlatos füzetem volt és soha eszembe nem jutott az alapján tájékozódni, nem sokra tartottam

 

ehhez képest most nekem tök meglepő, hogy a Cserhátban mennyire fedi a valóságot, nemcsak maga az útvonal hanem pár környező csúcs (Bézma, Magas- Bokri-h)

köszönjük a munkát!

Előzmény: annyi baj legyen (76206)
Jesper Olsen Creative Commons License 2023.01.26 -3 1 76212

T. S. K. születésnapján mindig eszembe jut ez a kérdés, hogy valóban Rockenbauer Pál volt a vers ihletője? Nagyon gyanús...

Előzmény: Zolcsi67 (2820)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.26 -1 3 76211

Szuperjó, bakker naggyon tetszik!

Köszi!

 

Wittgen11:

A szaggatott vonalas részeken akkoriban még bizonytalan volt az útvonal, hiányos a felfestés.

Előzmény: annyi baj legyen (76209)
Wittgen11 Creative Commons License 2023.01.26 0 2 76210

A régi vázlaton a pöttyözött útvonalak mit jelentenek? Esetleg ott fel sem volt festve a Kék?

 

Köszi a munkát, nagyon tetszik!

Előzmény: annyi baj legyen (76209)
annyi baj legyen Creative Commons License 2023.01.26 0 0 76209

A 61-es már fenn van teljesen, itt az Ecseg-Buják rész:
https://heyjoe.hu/okt_igazolofuzetek/#12/47.9425/19.5368/1961-alap-okt

Többin is dolgozunk.

Előzmény: Törölt nick (76207)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.26 -2 1 76208

Az elmúlt hetekben többször bejártam a visegrádi régi kék útvonalat, amely a Nagyvillámtól lefelé a szerpentinen haladt a Mátyás-forrás-Salamon-torony-Mátyás-Palota-rév útvonalon, nagyjából a 90-es évekig. 

Az a rész nincs kész neked?

Érdekelne pontosan, mert itt is volt többféle útvonal, apróbb változásokkal.

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.26 -2 1 76207

Ez nagyon jó lesz, mindig bíztam benne hogy egyszer valaki megcsinálja digitalizálva is. 

(helyettem :-DD) 

 

Ez is érdekes lenne térképen, az 1938-as nyugati szakasz, felétek:

 

No, meg ezek a szakaszok is:

 

1. Ecseg-Buják-Szanda

2. Monostorapáti-Öcs-Városlőd

3. Sarvaly-Zalaszántó-Kovácsi-hegy-Rezi

 

No, meg az Aggtelek-Perkupa-Varbó-Martonyi, amely szerintem a mai "Galyaság Turistája" útvonallal bejárható, ezt még meg kell néznem.

Előzmény: annyi baj legyen (76206)
annyi baj legyen Creative Commons License 2023.01.26 0 2 76206

Vannak érdekes dolgok a vázlatokon :)
A kéktől messzebb eső objektumok geometriája már sokszor csak jelzésértékű, különböző lapokon ugyanazok az utak máshogy vannak megrajzolva.
De a kedvencem eddig a '79-es Kőris-hegy: mivel nem fért volna ki a lapra, ezért kapott egy szép kis kanyart. A lap azon sarkában a távolságtartás fontosabb lett a szögtartásnál :)

Előzmény: hadidoki (76205)
hadidoki Creative Commons License 2023.01.25 -1 2 76205

Köszönöm mindenkinek!

Érdekes megnézni hogyan nézett ki régen a Kék. 

Előzmény: HEV (76204)
HEV Creative Commons License 2023.01.24 -2 2 76204

pld. a Burok/Barok-völgy környéke ilyen volt.

 

Előzmény: hadidoki (76201)
HEV Creative Commons License 2023.01.24 -1 3 76203

Jobb felső sarokban lehet majd kapcsolni a különböző évjáratokat. Most az 1961-es változat már teljesen látható. Persze bele kell nagyítani a térképbe.

Előzmény: hadidoki (76201)
klogg Creative Commons License 2023.01.24 -1 3 76202

Most éppen elszállt, gondolom, mert munka alatt van, de a posztoláskor látszott. Egymásra téve meg lehet (majd) nézni az 1961-es és a mai OKT útvonalat. Az egykori útvonal régi pecsétfüzet vázlatokból van áthozva.

Előzmény: hadidoki (76201)
hadidoki Creative Commons License 2023.01.24 0 0 76201

Kifejtenéd picit jobban miről van szó? (Csak százalékos "gombokat" látok.)

Előzmény: HEV (76200)
HEV Creative Commons License 2023.01.24 -1 4 76200

Egy hiánypótló , óriási munka lesz. Köszönjük. 

 

https://heyjoe.hu/okt_igazolofuzetek/#11/46.8919/17.4339/1961-alap-okt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!