Keresés

Részletes keresés

vatikati Creative Commons License 2014.03.31 0 0 10980

Megköszönném, ha elküldenéd az elérhetőségét.  Próba cseresznye :)

Előzmény: gotti eva (10979)
gotti eva Creative Commons License 2014.03.28 0 0 10979

szia!

 

nem tudom mi mindenben tud segíteni, és miben nem. csak az ügyben tudom véleményezni a munkáját, amiben nekem segít, és amiket hallottam róla azoktól, akik engem is hozzá irányítottak anno. de nagyon pozitív véleménnyel vannak róla. és eddig én is csak pozitívan tudom véleményezni. vedd fel vele a kapcsolatot, beszélj vele, és majd kiderül, hogy neked tud e segíteni. az nem kerül semmibe, veszíteni valód sincs nagyon ennyivel, maximum nem tud segíteni, de azt is megmondja, ha így van.

 

Éva.

Előzmény: vatikati (10978)
vatikati Creative Commons License 2014.03.28 0 0 10978

Szia Éva!

Van porckorong sérv is, és kétoldali csigolyaív szakadás és ezzel együtt egy 10-12 mm körüli csúszás az L5 csigolyánál. Későn derült ki, hogy gond van, pedig az egész egy fejlődési rendellenesség miatt alakult ki. Ezen vajon tudna segíteni? Eddig senki nem vállalta el. 

Köszi: Kati

Előzmény: gotti eva (10977)
gotti eva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 10977

szia!

 

mi a baj? gerinc sérv?  van egy srác, eléggé ember centrikus, és főleg megoldás párti. mindent meg szokott próbálni amit csak lehet, mindennek utána néz, és mindig fejleszti magát. csontkovács, és keleti gyógymasszőr. azt hiszem privát kézben talán csak neki van dekompressziós padja. (ezekről külföldi oldalakon találsz szakirodalmat, amerikában elég elterjedt. nálunk csak a denevér paddal játszadoznak, meg a hasonlókkal, de azok igen gyenge dolgok ez mellett.)

először én is félve, és bizalmatlanul mentem el hozzá, de most már látom hogy merre tartunk. és ami fontos, ő nem hitegeti az embert. megmondja az igazat, nem kábít hogy egy kezeléssel helyre lehet tenni egy gerinc sérvet. írhatnék róla sok dolgot, de mindenkinek más a véleménye ezekről az emberekről, ki bízik bennük, ki nem. én 6 csontkovácsot próbáltam ki, ebből ötre mondtam azt, hogy hentes, sintér, és hasonlók. ez a srác viszont ember. nem a zsebe hajtja, hanem a megoldás. nem mondom hogy próbáld ki mindenképp, de érdemes elgondolkozni rajta. én csak jót tudok mondani róla. úgy mentem el hozzá, hogy hajolni már egyáltalán nem, ülni meg csak korlátozottan tudtam. már hétszer voltam kezelésen, és rengeteget javultam. az ülés nem probléma egyáltalán, le tudok hajolni, én nem okoz gondot már a torna sem, amiket kiadott. és egyre jobban javulok. ha netán úgy gondolod beszélnél vele, írj nekem privátban, és megadom az elérhetőségét.  gottieva@freemail.hu

 

Éva

Előzmény: vatikati (10976)
vatikati Creative Commons License 2014.03.25 0 0 10976

Egyre jobban és egyre többet fáj a derekam, lábaim. Egyik éjjel sírva keltem, annyira fájt. Hosszú távon sem állni, sem menni, sem ülni nem tudok. Mesulidot szedek a fájdalomra. Nagyon hajlok a műtét felé, és remélem, hogy jobb lesz, bízom az orvosban. Véleményeket várnék Dr. Székely Györgyről illetve a János kórház idegsebészetéről, akár priviben is. Továbbá mivel kell készülni a kórházi napokra, a szokásos "menetfelszerelésen" kívül?  Köszönöm a segítséget.

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 10975

akkor végülis örülünk? :)

 

fefike830 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 10974

Sziasztok!Rég jártam erre...azóta megtörtént a stabilizációs műtétem...egy élmény volt...de hál istennek komplikáció mentes...most 6 csavar tartja a gerincemet...előtte már műtöttek sima sérvvel...aminél hegesedés maradt...és iszonyatosan fájt a lábam...járni nem tudtam...nem műtöttek ujra...felkerestem a Gerincgyógyászati központot pesten..megnézték az MR-t mindjárt stabilizáció...műtét után azt hittem álmodok...megszünt a lábfájdalom...ez szeptemberben volt....most a féléves kontrollon jeleztem nagyon fáj a derekam...ülni folyamatosan kb 10 percet birok...azt mondta a doki ez sajnos igy marad...mert nekem az egész gerincem rossz...nyaki sérvem is van 2-3-4 csigolyák között...veszélyes lett volna a műtét mert a gerincveklő sérülhet...amig ki nem szakad ki kell birni...csak nehéz mikor minden fáj...de ez van...mindenkinek javulást,gyógyulást,szép napot kivánok :) !50 % százalékot kaptam a leszázalékolásnál...mellette részmunkaidőbe dolgozhatok majd...mert 30 000-ből nem lehet megélni...a tb segit munkát ajánlani...

ikoko2 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 10973

Az előbb már írtam, de elszállt.

Akkor még egyszer: Hátúszás, mert ha átgondolod, igazán azzal húzod szét a csigolyákat és az kell!!! /nagy karkörzésekkel/  A denevérágyat is erre találták ki, azaz széthúzni a csigolyákat és akkor a porckorongok esetleg a helyükre is mehetnek. Nekem se mondták régebben, csak aztán egy igen jó doki kötötte a lelkemre.

Előzmény: HalmaiP. (10972)
HalmaiP. Creative Commons License 2014.03.09 0 0 10972

Volna még egy kérdésem, ez mit jelent az mr-papíron?

A lumbosacralis korong dorso – medialisan minimálisan elő boltosul, eléri a kilépő jobb oldali S.1 gyököt, de kiszakadt fregmentum nincs, a foramenek szabályosak.

Engem az L.IV - L.V közötti kiszakadt sérvvel műtöttek. A doki váltig állítja, hogy nincs már sérvem! De akkor mim fájhat?

ikoko2

Persze, hogy mellúszás, senki nem mondta, hogy "nem jó" és fáj is minden rúgás a vízben. Jövő héten hát-úszok, bár nem tudom tudok-e. Kösz a tippet!

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10971

ja, bocs, a 2évet félreolvastam 2 hétre :)

 

Előzmény: csupa6os (10970)
csupa6os Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10970

Heg? Meddig? 2 éve műtöttek. Nem hiszem., hogy a heggel lenne baj.

A vizesedés meg mitől lehet? Megerőltetés? Nem értem...

Előzmény: GeriSoft07 (10964)
ikoko2 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10969

Igen, nekem 6 éve, a műtét óta nyomja, de nem tragikusan. A jobb lábfejemet nem igazán érzem, és még tegnapelőtt is előfordult, hogy papucsostul mentem az ágyba, mert nem érzi a lábfejem, hogy van-e rajta vagy nincs. Sötét volt.

Rengeteget segít az úszás /ugye mondták, hogy csakis hátúszás, mert a mellúszás nem jó!/ és a masszázságy. Ezt sajnos rendszeresen kell járni csinálni, vagy megvenni az ágyat. Az igazi a C., az összes többi haszontalan utánzat.

Mindenkinek javasolom. Nekem sincs meg, de járok szorgalmasan. Elképesztő dolgokon tud segiteni. Elsősorban gerincbajokon, de sok más bajon is. És persze nem 1-2 alkalom szükségeltetik. Kb. a 2o-3o. alkalom után kezdenek jönni a javulások.

Előzmény: HalmaiP. (10965)
Zsoldos Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10968

Az elso mutet utan nekem is voltak ilyen problemaim es nagyon nem akartam az utokezelest sem. Ne akard meguszni. 3 hetig kellett jarnom es a masodik het felenel mar fel akartam adni, mert nemhogy javult, de egyre rosszabbnak ereztem. Aztam a masodik het vegen, vag y a harmadik elejen, mintha elvagtak volna a fajdalmat. A kovetkezo kezeleseket kaptam:

 

Vizi gyogytorna

Elektro-kezeles

Masszazs

Gyogytorna

Uszas

 

Egyszer voltam a Szechenyi furdo ambulans korhazaban es ketszer a Rudasban. A Szechenyiben amolyan kiegesziteskent kaptam egy un. Ritex (?) pakolast is

Előzmény: HalmaiP. (10967)
HalmaiP. Creative Commons License 2014.03.06 0 0 10967

Igen, azt iszom azóta, hogy megjött a soproni gyogyközpontbol a beutaló de érdekelne hogy úszhatnám meg, nem tudom hova tenni a gyereket.  2-3 hét sok idő. Ha valaki volt már oda beutalva írja márle legyen oly' bátyám.

Apropó úszás: sporzember lettem 2 napja járok, ma is megyek ráléptem a gyógyulás útjára.... tessék engen megdícsérni! :)

Előzmény: GeriSoft07 (10966)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 10966

persze, nem mindegy, mi nyomja? HA a kerti slagot elszorítod, vagy rálépsz, vagy ráteszel egy széket és ráülsz, nem ugyanaz a vége? de

 

"Hopp tényleg valaki volt már Sopronban Balfon?  Mit csinálnak ott a sérvesekkel?  Valakinek tapasztalat?"

Hááát, szerintem ásványvizet gyártanak belőlük :)

Előzmény: HalmaiP. (10965)
HalmaiP. Creative Commons License 2014.03.06 0 0 10965

1 kérdés!  A heg is nyomhatja úgy a gyököt, hogy tisztára olyan a fájdalom, mint a sérv?  A doki azt mondja ez a hátamtól van, meg van róla győződve, hogy nem egy másik sérv. Úszni + gyogytornát javasolt, aztán hamarosan Balf.  Hopp tényleg valaki volt már Sopronban Balfon?  Mit csinálnak ott a sérvesekkel?  Valakinek tapasztalat?  Előre is kösz. 

Előzmény: GeriSoft07 (10964)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 10964

Úgy tűnik, nálad itt az ideje :(

Kollégánál meg lehet hogy átmeneti vizesedés, ami majd lelohad, vagy heg, de amíg az fel nem szívódik, nyomhatja

Előzmény: Melkov (10963)
Melkov Creative Commons License 2014.03.06 0 0 10963

Szia.

Hát azt nem tudom hogy, mütét után ez most miért történik ez  veled de én várok egy gerinc stabilizációs mütétre  a derék résznél a jövöhónap 14 én lessz de nekem van ilyen most,  zsibad a lágyékom, a nemiszervem, és már sajnos a vizeletem is elcsurran. Zsibbad mind két lábom. De ezt talán mondhatjuk annak hogy talán itt az idö a mütétre.

 

Sajnos nem tudtam segiteni de keress valami orvost mert ez igy nem maradhat tudom milyen ilyesztö!!

 

Üdv. Melkov.

Előzmény: csupa6os (10962)
csupa6os Creative Commons License 2014.03.05 0 0 10962

Szótlan olvasóként rendszeresen visszajárok ide olvasgatni, hátha okosodom kicsit. Nem részletezem mi volt velem, 2 éve LIV-LV közötti porckorongsérvvel operáltak  az OITI-ben. Az én állapotom nem javult, egy műtét közbeni durasérülés miatt, ugyanúgy zsibbad a bal lábfejem. Megtanultam vele együtt élni. Most viszont kezdek aggódni kissé. Az akkori operáló orvosom nem nagyon akarna megműteni újra, ha csak a lábzsibbadás lenne, én sem erőltetném. Azonban az utóbbi időben már nem csak a bal, hanem a jobb lábam is kezd néha zsibogni, most speciel a nyakam is fáj, de ami a legjobban aggaszt, hogy időnként - mostanság egyre sűrűbben - leginkább ülés közben pár másodpercre lezsibbad az ágyékom környéke, úgy konkrétan - hogyismondjam csak olyankor "elenged minden tömítés" amit el lehet képzelni.Hálistennek nem tart sokáig, így még "baleset" nem történt, de kezd aggasztani a dolog. Menjek vissza ehhez a dokihoz? Vagy keressek mást? Vagy ez még nem vegetatív zavar? Járt már valaki így?

 

ikoko2 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10961

De igen! Pontosan az a Ce..nevű. Elképesztően jó, csak rendszeresen kell járni vagy ha meg tudja venni, akkor használni.

Budapest XI. ker. C. terembe az ingyen utazó nyugdijasok szinte naponta jönnek, akár 1oo km-ről is. Megéri, mert annyira sokat javít a nyavalyákon.

Több embert a sír széléről hozott vissza.

Nagyon tudom ajánlani. Nekem sincs, de közel vannak - ez a szerencsém.

 

Előzmény: földigiliszta (10958)
vatikati Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10960

Szép napot mindenkinek!

Olvasgatom a fórumot és erőt gyűjtök. Május 14-én vár rám egy műtét, de teljesen bizonytalan vagyok. Egy fejlődési rendellenesség miatt el van csúszva az L5-ös, jó 10 milivel, érintett egy porckorong is, és két oldalú csigolyaív szakadás van. Fáj a derekam, a rossz tartásom miatt sokszor az egész hátam, és kisugárzik a lábaimba is. Próbálkozom gyógytornászt keresni, de a hosszútávú megoldásra ők is csak a műtétet tudják javasolni. Ehhez, hogy ilyen kímélő életet éljek, még túl fiatalnak és aktívnak tartom magam. Továbbá két kisgyerekem is van, akiknek sokszor azt kell mondanom, hogy most nem mert anyának fáj. De mégis, ez egy komoly műtét? Mi legyen?  János kórházban történne a beavatkozás.

Minden tanácsot, ötletet elfogadok. Sőt, aki tud helyettem dönteni ... Köszönöm. :)

földigiliszta Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10959

Köszi.Itt az alapokat már átfutottam.Elsőre keveseltem az infót,de akkor beregisztrálok,és mélyebben el kezdem a tanulmányozását.Kicsit felületes és türelmetlen vagyok a keresgélésben,mert a munkahelyi teendőim  80%-a is számítógépen zajlik,de mivel most igencsak "fájok"az egy helyben üléstől (is) ,szabadulnék a gép mellől,amikor csak tehetem!

Előzmény: Nicky64 (10955)
földigiliszta Creative Commons License 2014.02.28 0 0 10958

Némelyik ijesztően hangzik.Köszönöm szépen az infót.A masszázságyon remélem nem a "ce" betüvel kezdődő márkanevüt kell értelmeznem,mert az árát látva lehet hogy egy agyvérzés túrát is teszek! Az ötlet egyébként nagyon hasznos volt,mert kipróbáltam a kézi masszírozómat,és meglepődtem mennyire csökkent a fájdalom!(átmenetileg)Még 7 napot kell várnom,hogy mit mond a Doki a további kezelésekről,illetve ami jobban érdekel,hogy a továbbiakban mire számíthatok,de eléggé meg vagyok szeppenve. Még egyszer  köszönöm,és MINDEN JÓT KÍVÁNOK !!!

Előzmény: ikoko2 (10957)
ikoko2 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10957

Hátúszás, masszázságy /C. betűvel kezdődő a legjobb/  és persze rendszeresen.

Val.szeg  infúziós kúra, szuri a sérv környékére meg gyógytorna lesz, ha még nem műtenek.

Előzmény: földigiliszta (10954)
ikoko2 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 10956

7 éve műtöttek, akkoriban val.szeg még ez volt a protokoll.  Jó sokat változott a világ, ha már 2-3 nap után hazaengednek. Bár nekem más bajom is indokolta az 1 hetet. Meg biztosan az ügy súlyosságától is függ.  Ha OK, akkor nagyon jó így is.

Előzmény: Zsoldos (10950)
Nicky64 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 10955

Szerintem a legjobb link :  http://porckorong.hu/

földigiliszta Creative Commons License 2014.02.19 0 0 10954

Kedves Jelenlévők!

Tanácsot szeretnék kérni !Porckorong sérvet állapítottak meg nálam.Műtét még nem szükséges,csak valami más kezelés.(még nem tudom mi,mert a jövőhétre kaptam időpontot megbeszélni a részleteket) Persze a doki első körben eltiltott a kertészkedéstől.Amit persze nem tudok abbahagyni,mert nem hobbiból  csinálom,hanem tényleg a megélhetésért.

Már találtam pár oldalt a neten,ami alapján el kezdtem tanulni(röhej 40 évesen) a helyes ülést,fekvést,...stb,de keveslem az infókat,amit találta.Nem tudnátok a témában valami oldalt ajánlani?Köszönöm!

izisz111 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 10953

Sziasztok! Új tag vagyok ( :( ). Hamarosan műtenek, stabilizálák a gerincem az OGK-ban. 13 éve tudok a csigolyám elcsúszásáról, de most érett műtétre a dolog.

Egyenlőre visszaolvasok...aztán jövök. 

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 10952

sajnos sok a kontár!

Minap maszsőrt keresőnek ajánlgattak egy csontkovácst, aki tutti

Elolvastam a weblapját, először is konzekvensen keveri a csontkovács és manuáterapeuta szavakat, jó sokszor (gondolom a seo miatt) majd a munkáról betesz egy youtibe filmet, aminek már a címe is chiropractic... szóval a 3 dolog nem ugyanaz, de nagyon nem...

Előzmény: Comisario_del_pueblo (10951)
Comisario_del_pueblo Creative Commons License 2014.02.16 0 0 10951

Szervusztok!

 

 

Szeretném megosztani néhány tapasztalatomat, nehogy más is úgy járjon mint én. Szerencsére nekem nincsen komoly porckorong sérülésem, csak fájó derekam és hátam. A neten keresgéltem orvost / szakembert, és pechemre a következőket próbáltam ki:


Mireuta Róbert kiropraktőr / csontkovács - Itt hamar átláttam a szitán, mivel egy közel 10 ezer forintos állapotfelmérés utána azt mondták, hogy a teljes kezelés kb. 350 ezer forintba fog kerülni, de ha az elején kifizetem a teljes összeget, akkor kapok 10% kedvezményt. Garancia természetesen nincsen. Ennyire hülye azért még én sem vagyok. :D Már a kivizsgálásért elkért összeget is rablásnak tartom.


Dr. Kovács Gellért "sportorvos" - Itt egy alkalom - egy tűszúrás - 15 ezer forint. Itt már picit hülye voltam, mert olvastam a neten, hogy ez ilyen olyan szuper módszer, és voltam nála párszor. A módszer szerintem pont annyit ér, mint a kézrátétes gyógyítás. 


Kulcsár Gábor - Állítólagos lócsontkovács - Nos, lehet, hogy a lovakat tudja gyógyítani, de szerintem mást nem. Már a "rendelő" is nagyon gáz volt, egy horror film díszletének tökéletesen elment. Ez közel 10 ezer forintba fájt, de itt még számlát sem kaptam. De én nem feltételezek rosszat, biztos csak elfelejtette. :)

 

Most egy ismerősöm ajánlott egy gyógytornászt, aki személyre szabott tornával meg tudta oldani a hasonló problémáját. Remélem nekem is fog segíteni.
Én ezek után mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, hogy olyan orvoshoz, szakemberhez menjen, akit olyan ajánlott, aki meg is gyógyult. Én ebből megtanultam, hogy a netes / fórumos ajánlásokkal weboldalakkal óvatosan kell bánni!

 

 

 

Jobbulást mindenkinek! :)
Herr Comisar

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!