Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1258
Arabella!
Igen, az ütemtervet a tervező készíti, mert ő van belül a szükséges infokon.
Nagyon soxor azért felejtkeznek el erről a munkarészről, mert ez annyira fontos, hogy nem része az engedélyezési dokumentációnak.

Azt már néhányszor leírtam, hogy egy építkezés akkor szokott jól sikerülni, ha az építésztervező nemcsak rajzolóművész, hanem igazi szövetségese is az építtetőnek. Azaz tanácsot ad abban, mit-mikor-kivel dolgoztass, mit-mikor-hol szerezz be stb.
Ezért mondom, hogy leginkább nem a tervezés költségén érdemes spórolni (nem önérdekből mondom, mert nekem jelenleg csak tervezői jogosultságom van, kamarai engedélyem nincs).

Előzmény: Arabella (1256)
rizo Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1257
Arabella:
A 250kg az 10db 25 kg zsakra van felosztva, egy zsak ~30*40*10 cm vagyis 60*40*50 cm elfer 2*5 zsak, a csempekre is kivancsi vagy?
Nekunk agy ures szobaba (~20nm) volt bezsufizva, a kaddal egyutt, szin szerint csoportositva, kb a 2/3-at elfoglalta, 50 cm magasan.
Akinek tul snasz az hogy "Alfoldi" mondja azt hogy "villeroja en(d) bosh" sokkal jobban hangzik, megis ugyan az :))
Nekunk a mosdo szekrenybe epitheto, ezert kb. 3* annyi mint a normal alfoldi. De hat muszaj volt, mert a csopp furdonkbe csak egy szekreny fer, a tisztitoszer meg ne legyen szem elott. Az ajto mogott egyenlore a mosomaca lakik, amig nem epul neki "mosokonyha", de az meg a lathataron sincs.
Rizo
Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1256
Hacsek!
Ezt az ütemtervezést a tervező készíti?
Mi ilyen előre tervezettet szeretnénk.
Arabella
Előzmény: Hacsek (1255)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1255
Arabella!
A tervezés helyes módszerének a munkák időbeli és térbeli szervezése is része. Ezt organizációnak hívják, és vagy előre készít a tervező ütemtervet, vagy már később, a kivitelezéskor a művezetés részeként segít ebben.
Egyébként azért is érdemes ütemtervet készíteni, mert így a költségek időbeni lefolyását is nagyjából előre lehet tudni.
Előzmény: Arabella (1247)
hóember Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1254
De, el leszek keseredve, mert rettenetesen ellehetetlenednek a levelek ezen verseket befejezve. Hú, de megizzadtam. Mászok vissza a tűzfalra, száradni.
Előzmény: Hacsek (1249)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1253
Emilezz egyet, kapsz címet, telefonszámot. petra
Előzmény: Diravi (1244)
Diravi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1252
Hali Hacsek!

Egy nemzetkozi bankrablo-alakulat kikepzo bazist epitek most a Hargitan, es az egyik valos bankrol koppintott treningpalya WC ablakahoz kellene. Vehetnek 60x60-asat, de azon a 20 centin az akcio sikere mulhat. Ezert hat nem mindegy, hogy... bocs, de most menekulnom kell...

LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1251
Helló Szökevény!

Az ablaknak csak egyik tulajdonsága a mérete.
Fix (nem lehet kinyitni),
Bukó (cska bukik :) de nem le)
Nyiló (jobbos, balos)
Bokó/nyiló
Az OBI-ban és a Praktikerben lehet készen venni, de ez tényleg nem szokásos méret!

Előzmény: Diravi (1244)
Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1250
Köszi KicsiFullánkos!:)
Előzmény: LitleBee (1248)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1249
Kedves Jeges Cseppekben Leledzett Ember!
Nem lehetetlen, e versnek egy jegesre dermesztett sered lesz ellenvetve.
Egyebekben nem kell elkeseredned, ezennel befejezem eme remek verseket!
Előzmény: hóember (1246)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1248
Arabella: WC + mosdó Alfoöldi porcelán fehér, a kád valami lemezkád szintén fehér (valami akcióból vettük meg az utsót, lehet hogy import)

Saca, Rizonak igazavan alulra semmiképpen sem fehér vagy világos fugázó.

Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1247
Rizo!
Ez amit leírtál, ez kb. köbméterre mekkora?
Magyarul mennyi hely kell ahoz, hogy ezt otthon, pincében tárold?
Petra!
Hála Istennek olyan helyen lakunk ( Kelenföld), hogy jól lehet parkolni még egy teherautónak is, sőt úgy van megcsinálva a járda, hogy kb. 5 méter( előkert) választja el a bejárati ajtótól az autót, ha feljön a járdára.
Tehát falbontás, aztán vezetékek a falban, járólap-parketta, ablakok, csempézés, festés.
Hacsek, tacsa, biztos van erre valami szabály!
Soha nem csináltam ilyent, át kell gondolni az egészet.
Mint ahogy Ezermester is mondta, hogy egy jól átgondolt lakáshoz 1 év! tervezés kell. Ez nekem egy kicsit sok, na de mivel már ott lakom több mint egy éve, ezért van elképzelésem, sünk, hogy mit hogyan, hova, de most sürüsödnek a dolgok.
Arabella
hóember Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1246
Atyaúristen Hacsek, Te ilyet is tudsz? Kettő db. Holsten, még mindig csorog a könnyem a röhögéstől.
üdv. Hó-ember
Előzmény: Hacsek (1242)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1245
Szia népi hős whiskys!
Nem valószínű, mert ez nem szokásos ablakméret.
De mire kell? A börtön ablakába soha nem süt be a nap!
Előzmény: Diravi (1244)
Diravi Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1244
Udv mindenkinek!

Muanyag ablakot szeretnek venni vhol, 1db 40x60-asat. Mindenhol legalabb 4 het a gyartasi hatarido, sajnos nekem 2-3 napon belul kellene. Nem ismer vki olyan helyet, ahonnan raktarrol lehetne ilyenhez hozzajutni? Epitkezesbol visszamaradt is megfelelne.

Koszonom!

rizo Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1243
Saca:
a mult hetvegen nyomtuk fel a furdo oldalfalakat, a mostani hetvegen fogjuk a konyhat.
A zalakeramia akciojan kivul tovabbi 5-15 % kedvezmenyt lehet kapni szamla nelkul :)
ragaszto: furdobe mindenkeppen vizallot, nekem a "cimsec"-et ajanlottak - nem csak az elado :).
Igaz nem a legolcsobb, de kb 13eFt-ert 250 Kg-ot vettem ~50nm-re.
Ja es hazhoz is szallitottak a csempekkel egyutt. Ez mindenkepp legyen benne az alkuban. :)
Fugazonak mi ismet cimsec-et vettunk, kb 100 szinkozul lehetett valasztani, es a csempekhez probaltuk optimalizalni a szinet. Tanacs: furdobe alulra feheret ne valasz! Konyhaba is megfontolando. :) A sogornom kb hetente fogkefevel mossa fel a furdot. Tiszta nephadsereg :)

Rizo

Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1242
Ezermester kedves!
Esetleg lehet eme keresetednek megfelelnem: legyen eszed s kedved megkeresned e web-helyet erre, nevem mellett, mely helyen nevem mellett megleled.
Előzmény: ezermester (1240)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1241
Miért nem inkább neon, konyhába? A spotnak drága az "üzemeltetése". Legalábbis nálunk, amiket IKEA-ban vettünk, zabálják az izzókat. Konyhában, neoncsőcsere, évente 1X, ha van.
Előzmény: LitleBee (1233)
ezermester Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1240
Hacsek

Orulok hogy tetszik az epitkezese honlapom, azert keszitettem, hogy sajat tapasztalataimat megosszam masokkal is. A haz tervezesetol kezdve a befejezesig (ez nagykepu duma, mert befejezett haz nincs, csak idoben abbahagyott) probaltam vegigfenykepezni az epitkezest.
Az Arhiweb lapot sajnos eddig meg nem ismerem, a cimet ha megadnad.
A link ajanlat rendben, de elobb olvasd at a lapomat es ha javaslataid vannak hozza, akkor ird meg.
Mostmar egy eve lakunk a hazikoban, es a tapasztalataimat szivesen megosztanam masokkal is ha valakit erdekel.

Előzmény: ezermester (1215)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1239
Hahó Arabella, nagyon fontos azt a 4-5 féle prospektust átnézni és körbetelefonálni. Mert van olyan, hogy a nyomdai átfutás ideje alatt, készlethiányosak lesznek.
Ami még fontos, hogy általában érdemes odafigyelni az ár-minőség összefüggésre, mert lehet valami nagyon olcsónak örülni egy hétig, aztán kiderül, hogy jobb lett volna pár forinttal drágábbat venni.
Mi nagyon olcsón találtunk kiárusításból-igaz nem szép- bézs színű, kültéri, 5-ös járólapot. Azt tettük az előszobába. Mindenkinek ajánlanám.

A másik ami nagyon fontos, a szállítás. Lehet pár ezer forinntal olcsóbban vásárolni valahol, és a szállításra kétszer annyit ráfizetni. Ezek apróságok, de így utólag könnyű okosnak lenni....
Ja, és ha olyan kerületben laksz, ahol parkolási díj van, szerintem az is egy húzós tétel.

Ha van falbontás, akkor azzal és csak utána szabad a parketta és ami alatta van fejezettel foglalkozni. Egyébként beszámíthatalan következmények következnek, így na jó magyarosan.
Most csocsi, még kérdezz, aztán valamit kiokoskodunk.petra

Előzmény: Arabella (1230)
Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1238
Én is úgy gondolom, hogy a Zalakerámia teljesen kielégiti az igényeimet.
WC, kád, kagylóból melyik márkát érdemes választani?
Arabella
Előzmény: LitleBee (1233)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1237
Igen!!!

Most muszáj dógóznom, jelenkezek.

Előzmény: stoki (1232)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1236
Kedves Saca!

Tanult barátom véleményéhez csak annyit tennék hozzá, hogy azért a romhányi csempe minősége nem az igazi méret- és színhelyesség, derékszögűség tekintetében. Nem szívesen becsmérlem őket, de a burkolók nem vállalják a csempézést hálóban rakva nullhézaggal, mert nem lesz szép.

Fagyálló meg extra kopásálló csempét rakni fürdőszobába szerintem is felesleges, de ha valakinek erre van igény és pénze, hát csak nyugodtan...

Előzmény: tacsa (1223)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1235
Ja mégvalami: az ilyen nagy engedmények dizájn váltáskor szoktak lenni (kiárusitják a kifutó sorozatot).
Előzmény: Arabella (1230)
Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1234
Wasserman!
Úgy látszik, hogy még nem tökéletes a nexus, nem kaptam meg, mi legyen?
Arabella
Előzmény: Wasserman (1228)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1233
Hello Arabella!

Zalakerámia most akciózik (-10, -30% eng.)!!

A szekrény fölé szerelt spotok _tök_jó_ nálunk is az van 1 hónapja.

Előzmény: Arabella (1230)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1232
LitleBee

Megvannak a méreteid ??? ;-)

Előzmény: LitleBee (1229)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1231
stoki, Hacsa!

Megmértem a kaput, remélem lesz idom kompoterbe vinni a rajzot, jelentkezek vele hamarosan.

Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1230
Helló Petra!
Szerinted hol érdemes megnézni a csempéket? Vagy elöször forgassuk azokat a prosikat, amiket mindenhova bedobnak a postások?
Ja és a legfontosabb, amire szerintem te tudsz a legjobban válaszolni. Ha megvan a terv, meg a gépészeti rajz, engedély, blalblabla. Mivel kell kezdeni? Gondolom, ha van falbontás, akkor azzal, vagy mégsem?
Tacsa!
Kandúr azt mondta, hogy ő nem szeretné oldalról nézni a konyhabútort, azok a teremészetes fények, olyan spot(?) lámpából jönnek? Én jobban örülnék ha fentról teljesen le lenne zárva a lichthof, mert ha mondjuk a felső szinten is valakinek eszébe jut, hogy tényleg azt be lehet építeni, akkor miattam, illetve az üvegem miatt nem fogja tudni.
Arabella
Előzmény: rocher (1227)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1229
Szia Saca!

Én kb 1 éve járolapozttam, csempéztettem az egész házunkat Zalakerámi-val. A teraszon is az van (nem fagyott szét). Én anno nem találtam a Zalától 3-as kopásálloságu járólapot csak 4-eset (bocs nem is kerestem). Az olaszok szoktak 5-öset is csináni, szerintem nem szükséges.
Ha minden helyiségbe más más járólapot és csempét raksz sokkal több lesz a hulladék, nálunk az egész lekásban egy fajta járolap és csempe van, és nekünk tetszik (izlések és pofonok:).

Szerintem ne kövesd a legujabb divatot a szin kiválasztásánál (ugye nincs kedved 5 évente szétverni a lakást:).

Előzmény: Saca (1221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!