Keresés

Részletes keresés

KKXVII Creative Commons License 2021.02.09 0 0 51391

Nem ezt írtam. A Keresztúri út kiszéllesítését javasoltam. Nincsennek lakóházak, csak néhány kertészet de az is 20 méterrel hátrébb. Szerintem senkit nem zavar ha a vasút mellett szélesebb az út esetleg van egy koccanás  vagy lerobban egy autó ki lehet kerülni nem torlódik km hosszan a soron, nem lesz dugó. A busz is áll a dugóban. 

Előzmény: kukácska (51389)
bad will hunting Creative Commons License 2021.02.09 0 0 51390

Közel 50 évig egyébként ez is volt a terv, a 4-es utat nem a sűrűn beépített Üllői útra eresztették volna rá, hanem a reptér után felkanyarodott volna a temető mögé, és a jószerivel lakatlan Tündérfürt, Jászberényi, Albertirsai, Salgótarjáni utca vonalon érte volna el a Hungária körgyűrűt és a Fiumei utat. Ez a nyomvonal még ma is szinte kizárólag erdők és gyárak között fut, a Salgótarjáni és a Jászberényi út is direkt olyan szélesre van kiszabályozva, hogy elférjen a 4 sáv, egyedül a Pongrácz telep esne áldozatul mint lakott terület, de az utóbbi 10 évben már tervként sem számolnak vele.  

Előzmény: kukácska (51389)
kukácska Creative Commons License 2021.02.09 0 0 51389

Az ingyenes parkolás miatt reggel már jóval 1/2 7 előtt özönlik be a forgalom a Belvárosig, akiknek este haza is kell menniük. Az is autóval jár, aki eddig évente kétszer kifényesítette, majd elment nyaralni vagy rokonlátogatóba.

A 31-es út, a Gyorsforgalmi és társainak budapesti része nem autópálya. Az utak mellett lakóházak vannak.

Le kell tarolni a lakótelepet vagy a kertes házakat, hogy Jászberényből vagy Maglódról kényelmesen 2 x 3 sávos úton elérjék a pesti Belvárost....

Előzmény: KKXVII (51388)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.09 0 0 51388

Szerintem szélesíteni a Kersztúri utat, de legalább egy buszsáv jó lenne a befelé vezető oldalon. Gyömrő, Maglód és Ecser de leginkább Nagytarcsa forgalma csapódik le a kerületünkön, mert onnan mindenki csak autóval tud bejárni, persze sokan mennek az M0 felé is de óriási kerülő. A XVII. kerületből szerintem sokan járnak busszal illetve vonattal a iskolába és dolgozni, de az autós forgalom kezd hasonlítani a 20 évvel ezelőtti állapothoz, mikor a Keresztúri úton az Örs vezer teŕtől a tejgyárig állt a sor. Után a korridor javított a helyzeten, de mostanság reggel újra nagy dugók vannak. 

Előzmény: Blindmouse (51384)
warr Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51387

Igen, néztük azt a részt is, köszönöm az eddigi infókat :-)

Előzmény: Patreides (51386)
Patreides Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51386

Konkrétan az egész a "Kaszáló u." névre hallgat. :)

Előzmény: Patreides (51385)
Patreides Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51385

Amúgy a Ferihegyi út, Pesti út, Rákos-patak, új sport-, és rendezvénycsarnok által határolt területen is négyemeletes panelok vannak, csendesebb, békésebb környezet az is.

Piac, boltok, gyógyszertár, óvoda, rendőrség, gyerekorvosi rendelő közel. 

Előzmény: warr (51369)
Blindmouse Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51384

Semmi értelme nem lenne. Max 2 sorban állnának a kocsik szerintem.

Ott a szűk keresztmetszet befele irányban az Egis környéke, meg a Kerepesi kereszteződés, majd a Mexikói úti kereszt. 

Kifele irányban meg a Pesti úti lámpák, és kereszteződések.

De a fő gond az hogy az elmúlt 10 évben meg2x-eződött a környék lakossága. és Bpre is boldog boldogtalan beköltözött,  plusz most divat kiköltözni az agglomerációba és onnan vonulni befelé mindenkinek. És tényleg nem tudsz lassan kiszakadni a szuburbán környezetből sem már, mert nincs 5 négyzetméter érintetlen zöldterület, mert mindenhol lakópark lakópark hátán jelenik meg, csak senki sem számol apuval és anyuval akik mindenhova kocsival mennek jellemzően egyszerre, egy irányban, mind.

Mondjuk engem a legritkább esetben érint ez a dugózósdi, lévén amikor megyek, akkor relatíve járható,  amikor jövök hazafele, akkor meg pont a bentről kifelé álldogáló kocsisorhoz képest ellenkező irányban teszem. 

 

 

 

 

 

Előzmény: KKXVII (51382)
Patreides Creative Commons License 2021.02.07 0 1 51383

"Reméljük 2 -3 évben belül a főváros is megépíti a Vidor utca meghosszabbitását is."

 

Egyelőre nem úgy néz ki.

A fővárosnak állítólag novemberre végleg elfogy a pénze, nem a fejlesztésekre, de a működésre sem lesz már.

Már most a megtakarításait éli fel, abból működteti addig a tömegközlekedést, szemétszállítást, szociális intézményeket, egyebeket,

Utána bezár a bazár, jöhet az állami csődbiztos.

Hogy két-három év múlva mi lesz, ki tudhatja, ha az év végéig se lát el most senki?

 

Előzmény: KKXVII (51380)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51382

Jó lenne ha a Keresztúri út is 2x2 sávos lenne. Hely van, reméljük kiszélesítik egyszer.

Előzmény: Blindmouse (51379)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51381

Home office miatt mostanság szerintem az irodai dolgozók pont talán kevesebbet mennek. Szerintem.

Előzmény: Blindmouse (51379)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51380

Nem tudom, de szerintem a Cinkotai úti  felüljáró és a Bökényföldi út felújítása után pont az a rész autós közlekedés.szempontjából viszonylag jó helyzetben van. Reméljük 2 -3 évben belül a főváros is megépíti a Vidor utca meghosszabbitását is. Szerintem lesz, csak ki kell várni. 

Előzmény: BPeter01 (51378)
Blindmouse Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51379

Nem lesz jobb a helyzet, ott lett elszúrva hogy amint valaki talál 5 négyzetméter zöldterületet azonnal felszámolja lebetonozza, és lakóparkot húz a helyére ami mondjuk 2 évente újabb 1500 ember plusz aki reggel megpróbál bebumlizni a menő belvárosba egy irodában semmittenni, az utak szélessége viszont marad, csinálhatsz elkerülőt is, de az annyit "segít" hogy máshol fog ugyanaz a megnövekedett mennyiség megakadni.

 

Előzmény: KKXVII (51373)
BPeter01 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 51378

Én azt hallottam, valami olyan alku volt a kerület részéről, hogy a Szőlőhegyi lakópark engedélyezésért cserébe beszállnak a kerülőút kivitelezésébe. Vidor Cinkotai sarkot már pont kezdték volna csinálni, de KariGeri megérkezett és berántotta a féket.

Előzmény: KKXVII (51373)
Patreides Creative Commons License 2021.02.06 0 1 51377

"Köszi! A Szentendrei út is be tud állni, de a Pesti út sem tűnt jobbnak, sőt :-D "

 

Vannak alternatívák, a Keresztúri út felé is lehet menni (Tesco-nál jobbra), mondjuk csúcsforgalomban az se garancia, vagy a Kozma utcánál fel balra a temető felé kerülve... De az persze már a Jászberényiről nyílik, oda el kell jutni a Pesti úton.

 

Sajnos, ahogyan az Expo nem lett megrendezve a kilencvenes években, az Expo-metro sem épült ki ide, amit akkoriban egy mérnökember nagyon szorgalmazott volna. :)

 

De hogy egy gyiorsvillamost se képesek ide kihozni harminc éve, az tényleg gyalázat.

Ha Riz Levente nem hal meg, Tarlós meg marad főpolg., erre az utóbbira lehetett volna remény.

(Most marad nekünk ez a sport/kultúrrendezvény csarnok, ami az utóbbi hetekben már csak épülget, bár májusban nyitnia kéne.)

 

Előzmény: warr (51372)
Peto Creative Commons License 2021.02.06 0 0 51376

Borsó utcából a 67-es busz Örs vezér terére, a 198-as Rákoskeresztúr, központba és Rákosligetre, másik irányban Pestszentlőrincre megy át. Kis sétával eléred a Pesti úton az összes ott közlekedő buszt Örs v. tere, Kőbánya, Kőbánya-Kispest felé. Rövidesen átadják az új vasúti megállót az 509. utcánál, az 3 megállóra lesz a Pesti úti buszok Borsó utcai megállójától. A vonatok reggel 20 percenként, egyéb időszakban félóránként járnak és 15-20 perc alatt bevisznek a Keletibe (szoktak késni is).

 

Előzmény: warr (51369)
Patreides Creative Commons License 2021.02.06 0 0 51375

Az Újlak utcai iskola marhanagy méretű, szerintem, a Pesti út túloldalán a Pál Apostol katolikus ált. iskola persze kisebb.

Ott, a túloldalon egész kis üzletsor van, de az az Újlaktól jó kis séta.

A Borsó u.-tól számítva pont a lakótelep másik végén, a Bakancsos u-nál van egy jó kis Spar üzlet, de közben, a házak között vannak kis boltok, még vietnami bolt is, csoki, cukor, mifene...

újlak u-i iskolával valahol közel szemben gyerekorvosi rendelő, több gyógyszertár, a pesti út másik oldalán egy Benu is...

A borsó- u-i  végén még egy NAV-kirendeltség is van - persze a járvány miatt zárva, már hosszú hónapok óta.

Előzmény: warr (51369)
Patreides Creative Commons License 2021.02.06 0 1 51374

"Az egyik alternatíva szerint ide költöznénk a kerületbe"

 

 

Mindenképpen olyan épületbe költözzetek, ahol megvolt a nyílászáró csere és a ház külső hűszigetelése (plusz a régi fűtési rendszer átalakítása szabályozható-mérhetőre, ha eredetileg nem volt az).

A Ferihegyi út és a Borsó utca közötti Pesti út melletti szakaszon sok ilyen épület van már, azt hiszem.

Mert az eredeti állapotú nyolcvanas években épült házakban a fűtésre egy vagyon elmegy hidegebb teleken, nyáron meg dögmelegek.

Az sem mindegy, milyen a ház anyagi helyzete, rendezett-e a működés, vannak-e notórius nem fizetők, a közös képviselő becsületes-e, jól teszi-e a dolgát... 

A lakógyűlések rendben mennek-e le, megszületnek a jó határozatok, vagy rendszeresen botrányba fullad az egész...

Ilyen szempontok szerint még két szomszédos épület között is ég és föld lehet a különbség.

Előzmény: warr (51369)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.06 0 0 51373

Szerintem nem zavaró, maximum Rákoshegy egyes részein. Reggel viszont komoly.dugók vannak, talán ha a Vidor utca megépül akkor egy picit jobb lesz a helyzet.

Előzmény: warr (51372)
warr Creative Commons License 2021.02.06 0 0 51372

Köszi! A Szentendrei út is be tud állni, de a Pesti út sem tűnt jobbnak, sőt :-D 

 

Még egy: tudom, most offon van, de amúgy a reptér zaja mennyire hallható, zavaró? A vasút? Ahogy láttam az átjárók szépen meg tudják akasztani a forgalmat...

Előzmény: KKXVII (51370)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.06 0 0 51371

ATarcsai úti és a Cinkotai úti felüljárók viszont szuperek lettek. Fantasztikus átmenni rajtuk, biztonságos, gyors és szerintem jól is néz ki. Köszönjük!

KKXVII Creative Commons License 2021.02.06 0 0 51370

Szia! Ovik, sulik szépen fel vannak újítva, viszont a közlekedés rosszabb mint Békásmegyeren. Lakóközösség szerintem hasonló, van ez is az is, de talan kicsit kevesebb a hajléktalan Rákosmentén. Szerintem.

Előzmény: warr (51369)
warr Creative Commons License 2021.02.06 -1 0 51369

Üdv! 

 

Az egyik alternatíva szerint ide költöznénk a kerületbe Békásmegyerről, pontosabban az Újlak utca - Borsó utca amit néztünk, azért nem közvetlenül a Pesti út mellett, a négy emeletesek közül valamelyiket. 

 

Körülnézünk első körben egyszer-kétszer, alapvetően tetszett. 

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen itt az élet? 5 és 8 éves gyerekekkel mennénk. 

Milyenek az itt lakók, hogy oszlik meg a népesség? Idősek, fiatalok, kisgyerekesek... Vannak-e csövesek, cigók? :-)

Parkolási helyzet mennyire nehézkes, hogy áll a környék játszóterekkel, egyéb infrastruktúrával, kisboltok, pékség ilyesmi van-e? 

 

Köszönök minden infót, inputot :-)

Blindmouse Creative Commons License 2021.02.06 0 0 51368

Sose vásárolok ott, de 1-2 éve mellette volt dolgom, de csakazért is besétáltam, pont olyan volt mint 30 éve, egyből megcsapott a savanyúkáposzta szag, ami alapvetően nem kellemes, de a nosztalgiafeelinget abszolút hozza.  így van jól az ahogy van!!

Ha elmúlik ez a járványszarozás, érdemes lenne elmenni egy analóg fényképezővel kicsit kattintgatni. :)

Előzmény: Patreides (51367)
Patreides Creative Commons License 2021.02.06 0 1 51367

"Remélem a régi keresztúri piacot vagy lebontják vagy így felújítják. "

 

 

Remélem, nem bontják le, inkább újítsák fel. 

Én jobban szeretem, mint az új piacot vele szemben.

Valahogy olyan jó retro érzés. :)

Előzmény: KKXVII (51363)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.05 0 0 51366

Lőrinci is nagyon klassz.

Előzmény: Peto (51365)
Peto Creative Commons License 2021.02.05 0 0 51365

Elég kicsi és drága a sashalmi piac. Sokan a XVI. kerületből pont a keresztúri piacra járnak át vásárolni.

Én ma a lőrinci piacot néztem meg. Az még a keresztúrinál is nagyobb méretben, választékban és parkolóhelyben is.

Előzmény: KKXVII (51363)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.05 0 0 51364
Előzmény: KKXVII (51363)
KKXVII Creative Commons License 2021.02.05 -1 0 51363

Ma délelőtt a szomszédos kerületben Sashalmon jártam a piacon. Szuper, igényes és barátságos. Remélem a régi keresztúri piacot vagy lebontják vagy így felújítják. 

KKXVII Creative Commons License 2021.01.26 0 0 51362

A templom melletti nem életveszélyes csak bosszantó. Viszont a tesconál nagyon balesetveszélyes

Előzmény: Peto (51360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!