Keresés

Részletes keresés

Antal986 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 21987
Előzmény: Amita13 (21981)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.14 -16 2 21986

a kálium relatív magnéziumhiányt okozhat, mert gátolja utóbbi felszívódását, úgyhogy csak okosan a kamusóval...

Előzmény: IsKol (21983)
IsKol Creative Commons License 2023.08.14 0 0 21985

Ne maradjon nyitott kérdés, hívd fel Őket!

 

Segítőkészek, széleskörű gyakorlati tapasztalattal. (Van nekik vagy 4-5 termékük különböző felhasználási területre és azoknak megfelelőséggel) 

Előzmény: Amita13 (21984)
Amita13 Creative Commons License 2023.08.14 0 1 21984

Végignéztem. A kémiai rész is érthető, bár a biológia sokkal jobban fekszik nekem. Itt nem ködösítenek (csak a szerrel :)), nem akarják varázsszer hatását kelteni. És egyértelmű, hogy nem növényvédőszerként lett bejegyezve, hanem mint növénykondícionáló (bár szerintem ezt a megnevezést a kényszer szülte, mert konkrét kondícionáló anyag nincs benne). Szóval ahogy használod, fertőtlenítésre, majd a kezelés amit jónak látsz - ez tűnik a legjobb megoldásnak.

Amit nem magyarázott meg, pedig nagyon kíváncsi lettem volna: a szer oldja a biofilmet. Elsősorban állatoknál és hústermékek esetében említette, hogy ez gond, de majd elmagyarázza, hogy gondolják megoldani ezt a problémát, de aztán ez elmaradt. És ennek kapcsán merült fel bennem a kérdés: ha a szer oldja a baktériumok, gombál sejtfalát (utóbbiaknak általában eléggé ellenálló a sejtfaluk), akkor a növény sejtfalát nem oldja? Tehát nem okoz felületi sérülést, amíg fel nem szárad? Szerintem de, és nem tesz különbséget sejtfal és sejtfal közt, csak gondolom gyorsabban megszárad és veszti el hatását, minthogy mélyre hatoló sérülést okozna. És lehet, ez ösztönzi a növényt gyorsabb sebgyógyulásra? Ez pedig magyarázza a "kondícionáló" hatást? Érdekelne erre a válasz. 

Amúgy ha nem akarsz vegyszerezni, fogyasztói szempontból biztosan biztonságosabb, nem kell ÉVI-t betartani. De önmagában kevésnek tűnik. 

Előzmény: IsKol (21983)
IsKol Creative Commons License 2023.08.14 0 0 21983

https://www.youtube.com/watch?v=8NhbmL4unMw

 

Én ezt használom aminek a kiindulási alapja KCl ami szinte NaCl ;-)

 

Mint korábban mondtam, a GW marketingnek más célcsoportja van... valószínűleg (bár a fenntarthatóság kérdéses)

 

Az ára pedig... ha valami miatt p.ö.c.s. voltam és ott a "gombatelep" a növényemen, ráadásul nem használok felszívódó szereket, akkor valamivel lefertőtlenítem majd a tiszta növényre (növény higiénia) mehet a kontakt védelem és ha csak kis  p.ö.c.s. voltam akkor még szüret is lesz (lásd ezév ;-) )

De akkor is sokkal költségesebb mint a SCP ( 2x drágább de 4x annyi mennyiséget kapsz)

 

SCP: 

3 hónapig stabil utána növelni kell a adagolást (10%os adagolást növelni kellene)

K-ot tartalmaz ami kellhet a növénynek a vegetáció alatt

Lehet keverni más - nem lúgos - növényvédő szerekkel. Én 2 kört fújok: 1. 10%-os oldat, nagy lémennyiséggel lemosva;  2. 1 óra múlva vagy másnap reggel (ha este fertőtlenítettem) mehet a növényvédelem.

 

 

Szóval a GW technológia ugyanaz mint a SCP csak kicsit "pistabácsisabbabemutatása"

 

Előzmény: Amita13 (21981)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.08.14 0 0 21982

Klórgázt vezetnek nátrium-hidroxid oldatba, így készül a hypó.

 

2 NaOH + Cl2 --> NaOCl + NaCl + H2O

Előzmény: Amita13 (21981)
Amita13 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 21981

Itt volt egy link egy fórumtárstól, ahol a kémiai előállítása volt a hipoklóros savnak, szóval ezért gondoltam, hogy akkor nem sima sós víz. Amúgy kémia órán csináltunk ilyen kísérletet: oldatba elektróda, egyenáram alatt és leírtuk mi keletkezik - elektrolízis kísérlet. Szóval nem egy ördögi dolog, csak fura, hogy az eredményt, ami eszerint nátrium hipoklorit, növényre permetezik. Tudományosabb helyen ezt írják: Ebben a reakcióban a keletkező nátrium-hipoklorit erős oxidáló tulajdonságokkal, és bizonyos fertőtlenítő hatással rendelkezik. Azonban nem ajánlott ezt használni a napi fertőtlenítéshez, főleg azért, mert bizonyos biztonsági és higiéniai kockázatok állhatnak fenn.

Hát, tényleg kéne szemmel jól látható eredmény tőlük a nagyobb bizalom miatt. Meg hosszabb távú hatásvizsgálat.

 

(Közben megtaláltam videós kísérletben az egészet, akinek van lapos eleme, kísérletezhet :))) https://www.youtube.com/watch?v=aFXypLunoa4 )

Előzmény: laca5 (21980)
laca5 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 21980

"A termék jellemzője enyhe klórszag."

Szerintem nem jársz messze az elektrolízis feltételezésével. Pár csepp biztos nem mérgező, de futárral szállítható így méregjelzése sincs. Csak az árcédulának. 3000Ft/l és 5%-on (max 10) kell keverni. Ha jól olvasok a sorok között akkor ez egy kiegészítő a hagyományos vegyszerek előtt.

Előzmény: Amita13 (21979)
Amita13 Creative Commons License 2023.08.14 0 1 21979

Kis ideig bíztam benne, hogy az elektrolízises folyamat mégis igaz, mert abban még valami hatóanyagot fel is lehetne mutatni, viszont akkor nem lehetne meginni. De ha tényleg csak "energetizált" sós víz, hát akkor szórja, aki használ egyéb homeopátiás szereket és bízik bennük. 

Amúgy a sós víz továbbra sem tudom, mennyire környezetkárosító, különösen ha rendszeresen ezt használja valaki és a földön/földben felhalmozódik...

Előzmény: laca5 (21974)
laca5 Creative Commons License 2023.08.13 0 2 21978

Hát igen. Ha már a technológiai leírás is parasztvakítás (értsd elektrolízis=energizálás) akkor nem sok remény marad. Van ez az ősi mondás: aki hazudik, az csal, aki hazudik, az lop. Azt hiszem, ebben kb minden is benne van. 

Előzmény: van_Persil (21975)
laca5 Creative Commons License 2023.08.13 0 1 21977

Hakniznak, igen, már láttam a következő vidit ahol már viszik a kannát, mondják, hogy greenway. Amúgy a youtube szabályzata szerint a fizetett promóciót kötelező feltüntetni, nem véletlenül. Pont azért, hogy lehessen tudni, hogy mi miatt jön létre egy videó. 

 

Előzmény: szervezkedő (21976)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.13 0 1 21976

Nálam onnantól lenne hiteles, ha egy 300-400ha területet felügyelő szerződéses szaktanácsadó, ajánlaná a klienseink. 

Amíg ez nem működik, addig fejés előtt a tehén tőgyét nem mosnám le vele! Nemhogy arra az ültetvényre kifújjam, amit hosszú, kemény munkával és nem kis költségen telepitettem, majd amiről enni szeretnék vagy bort készítenék, amit saját magam es a csaladunk is megiszik.

 

Meg az is egy színvonalat jelent, milyen "hiteles" emberek hakniznak vele!

 

:-D))))

Előzmény: laca5 (21974)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.13 -16 2 21975

én megmondtam…

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=165003206&t=9217758

az ilyen áltudományos dolgoknál ne várj ellenőrzött, dokumentált kisérletet, mert ilyet nem fognak tudni csinálni, lévén, hogy a hatékonysága az esővízével vetekszik.

Előzmény: laca5 (21974)
laca5 Creative Commons License 2023.08.13 0 2 21974

Jajjj. Most láttam videót, mi is ez a Greenway ígéret. Hát akkor ez egy kész csodaszer. Meg lehet enni, inni, plusz hatásos. Minden ellen. Energizált sóóldat. Nagyon ügyesen kiszórták és ott helyben iziben ki is jelentették hogy hatásos volt a kezelés.

Rontáslevétel ugyanitt akcióban. Örök élet kizárólag írásos megrendelésre!!!

 

Azt üzenem a tisztelt b@lf@sz marketing teamnek hogy egy hiteles bemutató lenne pl. ha egy mondjuk lisztharmatos fürtöt lepermeteznek és 14 napon keresztül fotókat készítenek a gyógyulásról. 

Nem kell ez a megivós mutatvány, nem kell az arcba fújás, csak 14 fotó ugyanabból a szögből, ugyanarról a fürtről. Ennyi kellene. Már rendelném is. Köszönöm. 

 

laca5 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 21973

Ha a pergola szint alatt is szeretnél takarást, vagy árnyékot, akkor az egyik tőkét ne engedd fel a vízszintesre hanem alakíts ki belőle egy vagy két karral egy kordonszerűséget a szükséges magasságban. Onnan felfelé mehetnek a hajtások de kell huzal oda is.

 

Amit egyszer felengedsz az lent csak nagyon gyengén fog már hajtani.

Előzmény: beeex (21971)
laca5 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 21972

Szigorúan 1 törzs legyen de mindig hagyni kell egy második hajtást ott, ahonnan a fő vesszőt indítod. De ez csak a tartalék csaphoz kell ami csak addig szükséges amíg a fő vessző áttelel és biztosan él, később ki kell pucolni a törzsből induló hajtásokkal együtt, ha már elérted a pergola szintjét.

Előzmény: beeex (21971)
beeex Creative Commons License 2023.08.12 0 0 21971

Egy szálat kell engednem fel , vagy vihetek felfelé többet is egy tőből?

Előzmény: laca5 (21970)
laca5 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 21970

A metszésmód a fajtára jellemző, nem a pergolára.

A hosszúcsap kivételével minden jó. 

A legkevesebb zöldmunka (létrázás) a szálvesszővel van.

Ha olyan a fajta, hogy első szemen is terem akkor az is lehetséges de valószínűleg többször kell majd a felesleges hajtásokat tördelni. 

 

Úgy kell nevelni hogy addig hagyod erősödni amíg a függőleges vessző erős, beérett állapotban őszre eléri a pergola tetőszintjét. Addig kötéllel, karóval tartod a szárát.  

Előzmény: beeex (21969)
beeex Creative Commons License 2023.08.12 0 0 21969

Elkészült a pergolám, 2.90m magas a teteje. Oda szeretnék felfuttatni pölöskei muskotály vagy zaporozse szőlöt.

Milyen metszést kell csinálnom, hogy a tetőig csak szár menjen, és fent terüljön?

 

Olvastam egy pergola szőlő metszés leírásban az alábbit:  "hosszú-csapos, félszálvesszős metszés ajánlott. "

de nem találok leírást, hogy ez mit jelent 

Amita13 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 21968

Igen, azt láttam, hogy jegyvásárlós. Mondjuk amúgy a belépővel nem is lenne gond, hisz a szervezés pénzbe kerül, meg ha jól olvastam lesz lehetőség az egész kert bejárására. De én inkább a tavalyi pécsi rendezvény miatt kérdeztem, oda kellet regisztrálni, gondolom, hogy lássák kb. mennyi emberre kell számítani.

Előzmény: laca5 (21965)
Amita13 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 21967

Igen, Pécsre emlékeztem én is, hogy kellett. Mondjuk még nem tudom, hogy eljutok-e oda, de akkor majd rákérdezek.

Előzmény: acerola (21964)
IsKol Creative Commons License 2023.08.10 0 0 21966

lehet mindenki kap 3 kg csemegeszőlőt vagy 1-1 darab oltványt ;-)

Előzmény: laca5 (21965)
laca5 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 21965

A Kisfai-ra konkrétan jegyet kell venni. Aminek fejében lehetőséged lesz a helyben árusított szelíd növényvédő szerek beszerzésére.

Nem sok az a 3500Ft, tényleg nem az. De ha azért jön létre egy Fórum hogy üzletet generáljon akkor azért csak Magyarországon akar bárki is belépőt szedni. Fizetős reklám. Csak komoly érdeklődőknek!

Előzmény: Amita13 (21963)
acerola Creative Commons License 2023.08.09 0 0 21964

Pontos választ nem tudok. Kecskeméten lehet venni elővételben és helyben is. Bócsán csak egy facebook esemény volt meghirdetve, od lehetett jelentkezni, de szerintem csak igény felmérés volt. Pécsen tavaly volt előregisztráció, idén még nem láttam.

Előzmény: Amita13 (21963)
Amita13 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 21963

Szia! Szükséges bármelyiknél előre regisztrálni, vagy csak oda lehet menni, mint egy sima rendezvényre? 

Előzmény: acerola (21962)
acerola Creative Commons License 2023.08.09 0 2 21962

Összefoglaltam, hogy milyen rendezvények lesznek a hónapban. Hátha valaki lemaradt valamelyikről.

 

https://szoloink.hu/posts/hirek/csemegeszolos-konferenciak-kiallitasok-es-talalkozok-23-augusztus

zsorsz Creative Commons License 2023.08.09 0 0 21961

Jujjj a kapát azt ne… pl. a kaszálást azt egész nap eltudom nézni, de a kapálást azt nem.😬

Előzmény: szervezkedő (21959)
Antal986 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 21960

Nincs derékig érő tarackom  a szőlő gödörben  van  "üveghomok" miatt ,  tél előtt gödör fel lesz töltve , teteje első fagyok előtt fűrészporozva , vannak kapáim igaz túl sokat nem használtam az idén . Most hogy kellemesebb az időjárás belendülök jobban.

Előzmény: szervezkedő (21959)
szervezkedő Creative Commons License 2023.08.08 0 0 21959

Szerintem itt senki sem nevet ki, de mihamarabb vegyél egy normális szakkönyvet.

 

Az ősszel ültetett kis növényeid a derékig érő tarack tengerben, de már az első szüret előtt.

 

Ne menj a hulye jutyúb videók után, mert nem tudod mi ami adaptalhato nálad és mi az ami nem. Szerintem!

 

... és vegyél legalább 3kulonbozo kialakítású kapat is.

Jót tesz a testnek, a léleknek és a szőlőid is megháláljàk.

Előzmény: Antal986 (21948)
van_Persil Creative Commons License 2023.08.08 -16 1 21958

Hektárdózisról beszéltem. A neked elegendó 10 l az másnak feleannyira vagy 2X annyira elég, ezért sem szabad a 10-l es mennyiségben gondolkozni, hanem abban, hogy a te szölödre mennyi hatóanyagot kell kijuttatni lemosózáskor vagy a lombozatnál.

mert ott van pl. a fürtmegnyúlás állapota vs. fürtzáródás. Utóbbinál háti permetezövel kijuttatva 2x annyi permetlé kell, így ha csak azt nézed, hogymennyikell 10 l-be, akkor vagy az lesz, hogy az egyiknél túl kevés szert juttatsz ki, vagy az, hogy túl sokat, ezért ilyenkor fennáll a perzselés veszélye.

A hektárdózist könnyen át tudod váltani a neked szükséges mennyiségre, ha tudod, hogy hány tökét kell lepermetezned. El kell osztani a hektárdózist 5000-rel, majd megszorozni a tökék számával, így nagyon jó közelítéssel megkapod, hogy a te területedre mennyi szert kell kijuttatnod. Ha tudod, hogy 4-6 leveles állapotnál teszem azt a 10 l elég 150 tökére, fürtmegnyúlásnál 100-ra, fürtzáródáskor pedig 50-re, akkor tudod, hogy mennyi permetlé kell neked az egyes növekedési fázisokn´l és azt is, hogy mennyi szert kell beleraknod.

Előzmény: Antal986 (21956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!