Keresés

Részletes keresés

georch Creative Commons License 2011.10.04 0 0 6571

Én tegnap ezeket a poroló birkákat kaptam el! Szerencsére némelyek nyugton maradtak egy ötvened másodperce! :)

 

Alkonyat

Nyírségi alkonyat, birkákkal.



Tovább »

forrás: Blogspot.com

M.VIII Creative Commons License 2011.10.02 0 0 6570

Modellezzünk! :)

 

eechalhoub Creative Commons License 2011.10.01 0 0 6569
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 6568

Előzmény: Törölt nick (6565)
malacnátha Creative Commons License 2011.10.01 0 0 6567

Basszus ez milyen jó!!! Köszönet érte. Már több háttérképem is leszel :)

 

mint egy idegen bolygó... :-o

Előzmény: Beiderman (6562)
greeny manó Creative Commons License 2011.10.01 0 0 6566

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.22 0 0 6565

Beiderman Creative Commons License 2011.09.22 0 0 6564

Köszönöm szépen :)

Előzmény: M.VIII (6563)
M.VIII Creative Commons License 2011.09.21 0 0 6563

Hali!

 

Pfff....hallod...levegőt nem kapok...minden elismerésem!

Előzmény: Beiderman (6562)
Beiderman Creative Commons License 2011.09.21 0 0 6562

bogacsa01 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 6561

Egy klasszikus téma: naplemente 60 képben.

A legjobb 6 db:

 

 

 

Nagy méretben: http://91.82.40.222/csakezt/P1080268.shtml

 

 

Nagy méretben: http://91.82.40.222/csakezt/P1080278.shtml

 

 

 

 

Nagy méretben: http://91.82.40.222/csakezt/P1080307.shtml

 

 

 

 

Nagy méretben: http://91.82.40.222/csakezt/P1080308.shtml

 

 

 

 

Nagy méretben: http://91.82.40.222/csakezt/P1080312.shtml

 

 

 

 

Nagy méretben: http://91.82.40.222/csakezt/P1080355.shtml

 

 

Ha valakit érdekel a többi is, akkor a linkre kattintva válassza a "vissza az előző oldalra" pontot, ott megtalálja.

Roadtrain Creative Commons License 2011.09.14 0 0 6560

Hjjaajjj az nagyon fog hiányozni :))

 

Előzmény: M.VIII (6559)
M.VIII Creative Commons License 2011.09.14 0 0 6559

Az a szép, zöld gyep....

 

Blind Rider Creative Commons License 2011.09.13 0 0 6558

Dobd fel nyugodtan, megnézem. Én 7D-n használok 18-50 f2.8 Sigmát, azért az ennél szebben muzsikál, az biztos. Annak inkább a nagylátó vége gyengécske, képszéleken, nyitva.

Előzmény: Kis Zs (6557)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.13 0 0 6557

Oké, akkor majd rakok fel képet 35-50mm között fotózva F8-on. Szerintem még úgy se az igazi, ezért bánt hogy ennyi pénzért elég gyenge. Elég nagy a szórás a Sigmanal, és érzésem szerint belenyúltam a "tutiba" :(

Előzmény: Blind Rider (6556)
Blind Rider Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6556

Nem egészen értem, mit vársz egy ilyen obitól nyitott rekeszen. Megnéztem a képet - nincs semmi probléma vele, utómunkázni kell, nyitott rekeszen minden (pláne középkategóriás) obi kontrasztszegény, fátyolos, életlenebb képet ad, mint f5.6-f8-ra rekeszelve. Pláne egy változó fényerejű, nagy zoomátfogású 3rd party obi, mint ez is, tele végen. Nyisd meg Lightroomban / Photoshopban, tegyél rá kontrasztot, pici clarity-t, és élesíts rajta, de érzéssel, és máris szebb lesz.

 

Nem várhatsz el tőle fix obi szintet (amúgy nyitott rekeszen azok se sokkal szebbek).

 

Szóval nyugalom, nem az obi / gép / te vagy a hibás. Inkább az elvárásaid.

 

Ha ez nem elég jó, vegyél egy C70-200-at fölé, az F4-en sokkal szebben rajzol ennél. Vagy egy C24-70-et (rekeszelve F4-re az is sokkal szebb).

 

Előzmény: Kis Zs (6530)
Noxin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6555

Szerintem van direkt Canon fórum, szinte minden típushoz, ott több Canonost találsz.

Előzmény: Kis Zs (6554)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6554

Ötlet hogy merre érdeklődjek ahol talán több jelentkező akad ? :)

Előzmény: Noxin (6553)
Noxin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6553

Sajnálom, én Sony-ban utazom...

Előzmény: Kis Zs (6552)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6552

Senki ? :S

Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6551

Esetleg egy 18-55mm-es kit obit is megnéznék vele, szegény váz még olyat se látott, csak ezt a Sigma-t :)

Előzmény: Kis Zs (6550)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6550

Akkor várom a lelkes jelentkezőket, akik Pesten laknak (lehetőleg a 4-6-os villamos vagy a 3-as metró vonala környékén), és van kedvük kipróbálni ezt a csodás Sigma-t, én meg cserébe ki tudom próbálni az ő fix obijukat.

Előzmény: Noxin (6549)
Noxin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6549

Első lépcsőben ki kéne próbálni valami gyári fix obit.

Lehetőleg azonos beállításokkal és inkább rekeszelve 5,6-ra.

A fényviszonyok is sokat számítanak, tehát azonos időben kellene próbálgatni.

Előzmény: Kis Zs (6548)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6548

Adobe RGB meg sRGB van, mind2-t próbáltam, jelentős különbséget nem tapasztaltam.

Előzmény: gabeesz (6545)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6547

Köszi a tippet, de azért ez kicsit durva. Nehogy már egy 150k-s váz egy 120k-s obival szarabb képeket gyártson mint egy 50k-s kompakt gép. Ez a szín dolog is nagyon zavar. Ha a képstílusoknál beállítok egy sajátot amiben felhúzom a színtelítettséget meg a kontrasztot, akkor kezd hasonlítani a jóra, de szerintem akkor se stimmel minden ezzel az objektívvel.

Előzmény: krotosz (6546)
krotosz Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6546

A mindannyiunk által ismert színvilág a kettő között helyezkedik el, és inkább a jobboldali a valósághoz közeli. (Legalább is a most használt monitoron.) Ahogy a tisztelt fórumtársak is javasolták, - készíts blendesorozatot telében. Ott kiadja a -már használható/már szar rekesz értéket.  De ez a taknyolás már több mint elviselhető.

Előzmény: Kis Zs (6543)
gabeesz Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6545

színtér váltással is ez a helyzet?

Előzmény: Kis Zs (6543)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6544

Bal oldalt az eredeti, jobb oldalt a felhúzott kép:

 

 

Ugye senkinek nem kell mondanom hogy a bal oldalon mennyire nem hasonlít a szín a Kawasaki zöld-re ?! :/

Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6543

Előzmény: Kis Zs (6542)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6542

Bal oldalon kicsit felhúzva PS-el, a jobb oldal az eredeti. Ég és föld a különbség.

Előzmény: Kis Zs (6530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!