Keresés

Részletes keresés

krampuszka1 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 294

:D

Akkor megnyugodtam, mert azt hittem, már olyan bugid is van, mint a leander :)

Előzmény: Island* (293)
Island* Creative Commons License 2005.07.04 0 0 293
De jól látod! A háttérben leanderek vannak, több bugi is van, de egyszerre nem fértek a képbe, de majd csinálok egy olyan növény-elrendezést, és persze fényképet, ahol az egész díszes társaság rajta lesz.....:)
Előzmény: krampuszka1 (292)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 292

Mármint a második képnek !

 

 

krampuszka1 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 291
Ennek jó rész nem leander ???

Előzmény: Island* (283)
kinszky Creative Commons License 2005.06.30 0 0 290

Ja, nem biztos, hogy összefüggésben van a dolog, mármint hogy attól virágzik, uborka viszont nincs! Kísérletező stádiumban lévő kertészkedő vagyok!

A bugimnak viszont drukkolok - pláne most az idő miatt - , mert szépen jönnek a virágkezdemények - ő sem kapott a mákszemekből, ő Vitaflórát kap.

Előzmény: boszi26 (288)
boszi26 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 289
ezt nevezem!
Előzmény: Island* (283)
boszi26 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 288

Köszönöm!

érdekes, hogy nincs benne P és K és mégis virágoznak tőle a daturáid...

Előzmény: kinszky (287)
kinszky Creative Commons License 2005.06.28 0 0 287

Kedves boszi, a fekete mákszem-bogyók neve:

MIKRAMID. A Nitrogénművek Rt. gyártja, 2 kg-os kiszerelésben vettem, 45 % nitrogén + mikroelemek tartalmú. Azt írja, valamennyi növénykultúrában talaj, ill. levéltrágyázásra. Talán 500 pénz körül volt, vagy ötvalamennyi, nem emlékszem. Lehet szórni is, meg beöntözéses módszerrel. A zacsiról minden leolvasható.

Előzmény: boszi26 (281)
Island* Creative Commons License 2005.06.28 0 0 286
Külön a növényekre tekintettel jó nagy terasz lett tervezve a házhoz. Most azon törjük a fejünket a párommal, hogy kővekből építünk még oszlopszerű virágtartókat, aminek földdel töltjük meg a közepét és abba süllyesztjük majd be a bugikat a vegetációs időszakban. Így jobban mutatnak, másrészt a szél ellen is védettebbek....
Előzmény: rágica (284)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 285

Én is hozok egyet, a többiek teli vannak bimbóval, de még nincs virágözön :)

Pedig a tűző napot továbbra sem kedvelik nálam, a Alföld közepén !

 

 

rágica Creative Commons License 2005.06.27 0 0 284
Úgy látom Te is külön lakrészt tartasz fenn a növények számára a teleltetéshez. Tényleg hogy oldod ezt meg?
Szerdán megyek Zombára, úgy gondolom hozok társakat a meglévő bugimnak.
Előzmény: Island* (283)
Island* Creative Commons License 2005.06.27 0 0 283

Néhány kép a bugijaimról....

 

 

narancs-rózsaszín

 

színkavalkád....

 

kinszky Creative Commons License 2005.06.27 0 0 282

Bocsika, kicsit elvesztem a hétvégi sűrű családi program miatt.

Megnézem a pontos nevét otthon, és jelentkezem. Ezt inkább (konyha)kerti zöldségekre ajánlották a mezőgazdasági boltban, olyan célból is vettem.

Előzmény: boszi26 (281)
boszi26 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 281
mi a neve a mákszemeknek?
Előzmény: kinszky (279)
Island* Creative Commons License 2005.06.21 0 0 280
ezek fehér színű golyóbisok, kisebb borsószemnyiek, de nem sok különbség lehet......
Előzmény: kinszky (279)
kinszky Creative Commons License 2005.06.21 0 0 279
Aha, azok a génmanipulált mákszemre hasonlító fekete golyóbisok? Olyanom van. Azt is kiollóztám már sok növényre, hogy mi legyen az N-P-K arány, ill. melyik melyiket szereti jobban.  A vitaflóráimat nemrég az Auchanban szereztem be, igaz majdnem annyiba kerülnek, mint az 5 kg-os tasak granulátum. Nekem jelenleg a bugi is meg a leanderek is növendékek. A mákszemeket a kerti zöldségekre vettem, majd bevizsgálás után pergetek a bugira is. Egyébként anyám szórja, mint bolond a lisztet, mindenhová, pedig azért vigyázni kell vele, le is égetheti a növényt. Ja, jut eszembe az angyaltrombita kapott belőle, és rengeteg bimbó van rajta!:-)))
Előzmény: Island* (278)
Island* Creative Commons License 2005.06.21 0 0 278

és még valami....

nekem nagyon sok dézsás (mediterrán) növényem van, úgyhogy ott tartottam, hogy anyagilag már nem is győzném az idősebb tövek tápoldatozását, ezért vettem sima N-P-K tartalmú kertészeti/mezőgazdasági műtrágyát (kb. 5 kg és 700 FT!) és abból szoktam időszakonként egy fél marékkal a földjükre szórni, ami a locsoláskor folyamatosan beleivódik a talajukba.....ez hosszú időn keresztül elég, és gazdaságosabb is....

Persze kevesebb mennyiségű növénynél még nem anyagi csőd még a tápoldatozás...:)

Előzmény: kinszky (270)
kinszky Creative Commons License 2005.06.21 0 0 277

Vettem az adást, kösz. Keresem, beszerzem, megveszem.

Képeket szívesen nézegetnénk ám! Legalább itt, ha már otthon nem virágzik!!:-(((

Előzmény: kígyószisz (273)
andzsin Creative Commons License 2005.06.20 0 0 276
Nem, mert amikor locsolok esténként akkor már árnyékban van egy jóideje.

Én egyébként minden növények wuxalt adok, nem tudom jót teszek e velük....
Előzmény: Island* (268)
kígyószisz Creative Commons License 2005.06.20 0 0 275
Tápanyag :-))) Nagyon szépen elősegíti a virágzást, a színesedést. Hermész-üzletekben lehet kapni.
Előzmény: rágica (274)
rágica Creative Commons License 2005.06.20 0 0 274
Ha szabad kérdezni mi ez a por?
Előzmény: kígyószisz (273)
kígyószisz Creative Commons License 2005.06.20 0 0 273

A por neve: Poly-Feed és nagyon beválik (nemcsak a bugiknak).

A képekkel még mindig adós maradok kicsit, bocs :-)))

Előzmény: kinszky (270)
kinszky Creative Commons License 2005.06.20 0 0 272
Na ez az, amiért feltettem a kérdést. Lehet, hogy pont Tőled olvastam ezt már korábban? Kinek mi válik be! Mindenesetre azt hiszem túl vagyunk a "stimulálási" időszakon, viszont az utóbbi esők miatt nem is volt ideje csontszáradni. Viszont annak ellenére, hogy fal előtt áll, oldalról időnként mégis kap némi löketet a széltől és borul szegény, mert még gyenge. Azt is el tudom képzelni, hogy természetesen egy nagyobb, burjánzóbb növénynek nyilván több a nedvesség-szükséglete, mint egy növendék- gyengusnak.
Előzmény: rágica (271)
rágica Creative Commons License 2005.06.20 0 0 271
Én félnék kiszárítani. Nálam ugyanis bőséges öntözés alatt áll, és nagyon szereti. Jelentem az én megnyesett bugimon is megjelentek a bimbók. Rögtön el is képzeltem, amint az egész bokor virágba borul.
Előzmény: kinszky (265)
kinszky Creative Commons License 2005.06.20 0 0 270

Island*, Kígyószisz!

Köszönöm válaszotokat, sokat segítettetek, mert szeretnék még több bugit is szerezni.

Esővizem van bőven - jó, a többiek is kapnak belőle - a port megérdeklődöm. Most Vitaflórát használok. Olybá tűnik, mintha bimbót képezne a bugika, de lehet, hogy csak beleimádkozom? Nem baj, ha ezen múlna le is térdelnék előtte! Meglátjuk.

Előzmény: Island* (269)
Island* Creative Commons License 2005.06.20 0 0 269

Locsolási tippek:

 

Amikor bimbós vagy virágzásban van, akkor bőségesen kell öntözni, vagyis ne száradjon ki.

 

Amikor azt szeretnéd elérni, hogy virágozzon, akkor kb. 3 hetes "száraz időszakot"kell tartani , ami természetesen nem azt jelenti, hogy csontra kiszárítani, hanem csak ritkán öntözni, hogy el ne pusztuljon a növény. Ez a száraz időszak stimulálja ugyanis a bimbóképződést (ezt egy kertésztől hallottam, aki ezzel foglalkozik, szóval lehet benne valami...)

Előzmény: kinszky (265)
Island* Creative Commons License 2005.06.20 0 0 268

Szia A!

 

Nem lehet hogy véletlenül lelocsoltátok slaggal egy melegebb nyári napon?

Tipikus égési foltoknak látszanak....

 

Előzmény: andzsin (267)
andzsin Creative Commons License 2005.06.18 0 0 267
Na itt ez a beteg bugi:((
kígyószisz Creative Commons License 2005.06.17 0 0 266
Szerintem is sokat számít a fal (azaz az, hogy nem éri szél), a színe - mármint a falé - lehet, hogy közömbös. Korábban az enyéimet érte szél, és a jelenleginél több nap, mint most. Kaptak tápot, bár nem virágzásindítót, hanem egy olyan fajtát, amit valamennyi virágzó növényem imád, ha eszembe jut a neve (otthon), beírom (Hermészben  lehet kapni, egy rózsaszínes por, ami megfogja a kezet is, vízben oldható, relatíve nitrogéndús). Amúgy én naponta öntözöm, lehetőleg esővízzel, amíg kitart, amit gyűjtöttem.
Előzmény: kinszky (265)
kinszky Creative Commons License 2005.06.17 0 0 265

Semmiesetre sem adjuk fel! :-))

Akinek több bugija van (nálunk még csak 2 lakik), mondja meg, hogyan öntözi.

Nálam a nagyobbacska (mert a  kicsike a szobában lakik) dél-ny.-i fehér fal előtt áll. Az irodalom azt írta, ki kell hagyni száradni a földjét teljesen, és úgy öntözni. Olvastam azt is, hogy rendszeresen öntözni. Az igazság? (itt kell legyen, nem odaát)Múlt hétvégén kapott virágzásindító tápot. Mi a virágzás jele? Néhány levél sötétebb, mint a többi! Ez jelenhet valamit? :-)

Előzmény: kígyószisz (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!