Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.21 0 0 89

Elmesélem a tapasztalataimat az alsó szállal kapcsolatban:

 

Korábban beszéltünk róla, hogy keresek olyan alsószálnak valót, ami a hímzéshez is jó. ( azaz nincs kedvem állandóan cserélgetni az alsót is.)

Sikerült is vennem a B&Zs-nél előre felspulnizott Gütterman alsószálat. Ezek sajnos NEM jók az Aurora bobbinjába, mert nagy. Helyesebben be lehet valahogy erőltetni, de akkor már nem tud elforogni, akkor meg minek?

DE!!

Miután átspulniztam egy saját fém orsójára, KIVÁLÓ!

A hímzéshez meg egyszerűen tökéletes volt!

Nagyon aranyos kis henger alakú müa. dobozkában árulják, 5 db van egyben, (120m/db ) egyenlőre fehér és fekete színben. Már csak a vastagságára nem emlékszem...60 vagy 70-es...????vagy még vékonyabb

 

Mindenesetre én meg vagyok vele elégedve....:c))))

 

Sue

 

 

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.21 0 0 88

Én a helyedben NEM tenném!

 

Elég kicsi az esélye annak, hogy ugyanígy vissza tudod állítani, s ha nem, akkor viszont már mást sem tudsz rendesen megvarrni.

Én már láttam ilyet, rengeteg kínlódással jár a beállítása...

 

 

Szia

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (87)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.20 0 0 87

 

Hát, nekik nem fontos ez, az biztos. Lehet hogy ők nem annyira eladók, amennyire mi vevők...lennénk.

Pedig a téli szünetben örömvarrást tervezek és  a bobinos projekt is szerepelne. Kénytelen leszek megberhelni a meglévő bobinomat.

katafa Creative Commons License 2006.12.20 0 0 86

Már oda-vissza gyalog is be lehetett volna járni az utat ::(

Előzmény: sunbonnetsue (85)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.20 0 0 85

Azért ez hihetetlen,mi tart nekik ennyi ideig?

Asszem, körülnézek a nagyvilágban hol van és mennyiért...

 

Sue

Előzmény: katafa (84)
katafa Creative Commons License 2006.12.20 0 0 84
Tegnap voltam Varrógépcentrumban, fekete pöckös bobbin még mindig nincs ::( Nem kapkodják el.
violini Creative Commons License 2006.12.19 0 0 83
Ez jó hír!A Varrógépcentrumban azért majd kérdezem,hátha hallanak majd róla.Úgyis szoktam ezért-azért beugrani. (a párom látta,mennyire vágyom okosabb gépre,akart nekem venni karácsonyra,puhatolózott,mit tudjon a drága,aztán megmutatattam a befutókat,mind 200 körül és fölött,szerintem ez felért kisebb szívinfarktussal :-) majd gyűjtünk rá)
Előzmény: sunbonnetsue (82)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.19 0 0 82

violini,

 

A nyáron Lyonban beszélgettem a Bernina standjánál egy höggyel, aki azt mesélte, hogy ezt( bemutatókat)  ők "misszió"szerűen végzik és jövőre biztos jönnek Magyarországra.

Csak hogyan fogunk erről mi értesülni? A céh értesít vagy a  márka hivatalos forgalmazója? vagy??

 Tudom, ez sovány vigasz neked, de még bőven lesz erre alkalom.....

 

Szia

Sue

Előzmény: violini (79)
violini Creative Commons License 2006.12.19 0 0 81
Köszi,meglesz! :-))
Előzmény: 36évi (80)
36évi Creative Commons License 2006.12.18 0 0 80
Szia!
Amin én voltam, az tavaly novemberben volt, közvetlenül a Határtalanul utáni héten.
Tulajdonképpen viszonteladóknak szólt, de vihettek vendéget, engem Margitka vitt el (direkt nem írom a vezetéknevét, de biztos ismered), akinek Tatabányán van boltja. Egy svájci nő jött, ő tanított, a Varrógépcentrumosok fordítottak. Egy párnafedlapot varrtunk, hozott anyagból, cérnából, pamutvatelinből, olyan szépek voltak a hozzávalók, hogy alig mertem használni. Azóta táskává fejlődött. :)))
A fontosabb funkcióit próbálhattuk ki, na, akkor estem szerelembe... :))) Esetleg kérdezz rá a Varrógépcentrumban, hogy tartanak-é valamikor hasonlót.
Előzmény: violini (79)
violini Creative Commons License 2006.12.16 0 0 79
köszönöm a választ,ha netán valaki tud ilyen készülő bemutatóról,szóljon legyen kedves!Be fogok ide nézegetni.
Előzmény: Zsuzsuci (78)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.15 0 0 78

Violini!

 

Az Aurórára külün felrakható a felső anyagtovábbítós talp, azt hiszem benne is van az alapfelszerelésben, de nem vagyok benne biztos.De kapható hozzá, az fix, és erősebb mint ami a Pfaffon van gyárilag

Más kérdés, hogy szerintem a Pfaffé is jó

A különbség nem annyira itt van. Az Auróra nagy tudománya a BSR, amit szadadtűzéshez nagyon jó használni. Van térdemelő, ami biztosítja, hogy mindkét kezed használd, amikor az anyagot a tű alá teszed, mert a térdeddel emelsz

Sok díszítő öltése van,ez az én Pfaffomra nem jellemző.

Az a bemutató rendezvény tudtommal az előző nyáron volt.A gép kipróbáklására volt lehetőség, de én se voltam ilyenen.Nem hallottam arról hogy lennének még ilyen rendezvények. Én is szívesen rész vettem volna.

Kérdezzél csak nyugodtan, biztos lesz aki válaszol, akár én is

 

Előzmény: violini (75)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.15 0 0 77

 

Kria!

A másik gépem nekem is Pfaff,1530-as felső anyagtovábbítós.Az Auróráé komolyabb, de ugye, az egy külön talpon van. A Pfaffnak meg  fel van szerelve.Árulásnak tűnhet, de én a Pfaffét jobban szeretem általában, valahogy sikkesebb. De talán az Auróra jobb, ha nehezen kezelhető anyaggal dolgozik az ember

 

Varrtam már betűket, de nem eleget, és régen ahhoz, hogy ebben segítsek, biztos lesz itt valaki

 

Kria Creative Commons License 2006.12.14 0 0 76
Szia Zsuzsuci!
Kösz a jókívánságot. Azt mondta a kereskedő aki pfaffot is árul és ezt is, meg nekem az előző gépem pfaff, az meg is marad, mert az aurórát borzasztó nehéz cipelni a táborba, hogy a pfaffnak jobb a felső anyagtovábbitója.
Majd kipróbálom.

Kedves Mindenki!
Most ismerkedem a gépemmel betüket - illetve szavakat próbáltam varrni - egyik betűtipussal, majd másik betűtipusra váltottam volna át, de az előzőt nem tudtam kitörölni, vagyis a használati utasítás 30. oldalán a Teljes memóriatartalom törlése, amiben a betűk szürkén vannak aláfestve nem látszik, hogy milyen gombot kell lenyomni a ("-" előtti szó.
Előzmény: Zsuzsuci (74)
violini Creative Commons License 2006.12.14 0 0 75

Sziasztok!Beleolvasgattam a topikba(a másikban hallottam a létezéséről),mert érdekelt,mi olyan jó rajta!Úgy értem,hogy mi annnnyira jó,hogy ér ilyen rengeteg pénzt.Én is vágyom új gépre,a mostani még az öltéshossz állításához is buta.Voltam a varrógépcentrumban körülnézni,láttam ezt a csodát is,de ott nekem azt mondták,hogy ez öltéshosszkiegyenlít,a Pfaff meg felső anyagtovábbít,mindkettő saját szabadalom.Még örültem is,hogy akkor nem kell most sóvárognom utána,megvárom,amíg a kettő egyesül.Ezek szerint az Auróra is felső anyagtovábbítós?És milyen bemutatóról írt Évi 36 korábban?Vevőcsalogató,vagy okítás a friss tulajoknak?

Előzmény: Zsuzsuci (74)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.14 0 0 74

 

Légy üdvözölve, Kria!

 

Sok sikert az új gépedhez!Bizony, a BSR nagy áldás, meg a térdemelő, meg a felső anyagtovábbító, meg minden.

 

Kria Creative Commons License 2006.12.14 0 0 73
Köszönöm mindannyiótoknak a jókivánságot. Nem hittem, hogy valaha is lesz nekem, de egy várva várt rávaló lehetőséget adott a megvásárlására, valamint a Határtalanul kiállitáson a BSR megfogott. Azóta erősebb volt az iránta való vágyakozásom.
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.14 0 0 72

Szia Kria

 

 

Remélem sok örömed lesz benne és csodaszép dologkat varrsz majd.....

Ha bármi kérdésed van, irjál bátran....itt valaki bizti tud majd segíteni.

 

 

Sue

Előzmény: Kria (69)
katafa Creative Commons License 2006.12.14 0 0 71

Használd egészséggel! Nagyon ragályos ez az Auróra-kór!

 

Bobinról nincs hír. Hívtam is őket valamikor, de újra megpróbálom.

Előzmény: Kria (69)
36évi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 70
Gratula :))) használd egészséggel. Szépen gyűlünk... :)
Előzmény: Kria (69)
Kria Creative Commons License 2006.12.13 0 0 69
Sziasztok Aurórások!
Örömmel közlöm, hogy a mai naptól (fél napja) én is Auróra tulajdonos vagyok.
Üdv. Mindenkinek.
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.07 0 0 68

 

Ja, úgy emlékeztem hogy most rendelted meg.

 

Az az ár mégis jobb, mint a Zsuzsáé.

 

Most nekem amúgy is halasztható, sok egyéb dolgom mellett nem nagyon lesz időm trapunozni.

 

Fekete pöckös bobbinról nincs még hír?

 

Előzmény: katafa (67)
katafa Creative Commons License 2006.12.07 0 0 67

Mivel legalább 3 éve vettem, fogalmam se volt az áráról. Most visszakerestem: 100 yard, azaz 90 méter 3,25 dollár, meg kb. 70 cent szállítási költség jut rá.

 

DE pont a hétvégén próbáltam ki: egy "modern" quiltnek lesz egy kis trapuntós része, már kész van a szendvics, csak még nem volt érkezésem tűzni. Egy darab sima anyagon tökéletesen működött: spriceelésre eltűnt.

Előzmény: Zsuzsuci (66)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.06 0 0 66

 

A múltkor téma volt a vízben oldódó cérna.

Szombaton a közös varráson láttam a Balogh Zsuzsánál, de baromi drága.1550Ft volt, 40 méter.

Nem is vettem, mert 1db semmire se elég. Kíváncsi vagyok, Neked katafa, mennyiért jön majd.

36évi Creative Commons License 2006.12.03 0 0 65
Hát nem tom, azért rendesen kanyarogtamén azzal a 21-essel. Az igaz, hogy derékszöget nem varrtam vele. :)
Előzmény: Zsuzsuci (64)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.30 0 0 64

 

A 43-as azért jobb mint a 21-es, mert ezzel jól tudja venni a kanyarokat az ember lánya.A 21-es egyenes vagy ahhoz közeli varráshoz jó.

 

A 43-as viszont azokat a fonalakat, amik nem töltik ki vastagságukkal a lukat, bizony a kanyarokban nem varrja oda.Ezt a problémát a Dióhéj ötletével lehet kiküszöbölni

 

36évi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 63
Én az Auróra bemutatón varrtam a 21-essel, annak elöl középen van a luka, nagyon király volt, semmit nem kellett igazítani a zsinórokon, csak befűzni. Azt írja a silabusz, hogy 3 mm-s zsinórig elvisz mindent. És tényleg. Nagyon ajánlom... A táskán azzal varrt zsinórok vannak.
Előzmény: sunbonnetsue (62)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.30 0 0 62

Szia Dióhéj,

 

 

Köszi a javaslatokat, feltétlenül ki fogom próbálni. De nagy valószínűséggel már csak az ünnepek után. Majd elmesélem a tapasztalataimat....

Sue

Előzmény: Dióhéj (61)
Dióhéj Creative Commons License 2006.11.29 0 0 61
Szia Sue!

Kipróbáltam, szenvedtem, merthogy valóban csak zsinórokhoz volna jó...elvileg!!!

De hát ugye az ember lánya kreatív anyagból vagyon gyúrva és addig addig törtem a fejemet, míg rá nem jöttem, ha balról jön a fonal (javasoltnál vékonyabb zsinór, szőrös akármi stb...) akkor a tűpoziciót kicsit balra kell állítani...kettőt enged anélkül, hogy a talpba ütközne.

Azonkívül van az a mini cikk-cakk, ami az Aurán nem tudom hányas, a Bernina kistesón a 9-es, azzal simán varr még balra állított tűpozícióval szabad gépi tűzést.

Nekem így sikerült fonalakat is felvarrni.
Előzmény: sunbonnetsue (59)
katafa Creative Commons License 2006.11.29 0 0 60

Igen, de fonalhoz nem ajánlják, mert hogy nem cikkcakkal varr, hanem "simán" és a túl ritka sodrású/szövésű szálat nem "tudja" rögzíteni. Vékony zsinórral jó volt.

 

Én nekem is van ilyen mindenféle szálam, rendeltem kintről és pont múlt pénteken jött meg. Nagyon nagy a választék, aztán végül egy "őszi bogyósokra" esett a választás - nagyon szép és fantasztikus szálak vannak benne.

Előzmény: sunbonnetsue (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!