Keresés

Részletes keresés

Krisznya Creative Commons License 2005.05.04 0 0 289

Most van egy kis időm igy tudok mesélni még Torma Kft-ről.

 

Amikor elkezdtük a lakásvásárlási mizériát kiválasztottunk egy nekünk tettszetős lakást. Akkor volt aazem 11millió.Megbeszéltük ,terveztük stb.

Pár hét, telefon nem jó másikat kéne választani mert blablabla. Oké mentünk választottunk,mondanom sem kell hogy drágábban. Meg van oké papír stb.

Ismét eltelik pár hét vagy hónap, telefon Tormától : választani kellene másikat mert az egész emeletet eladták egy vevőnek /mint kiderült ptom áron/ irodáknak.

Nah akkor keztünk el jobban körbe nézni a piacon.......

Találtuk a biatorbágyit, konkrét kézzel fogható eredmények stb.......

Pár hónap kezünkben volt a tervrajz azt változtathattunk amit csak akartunk.

 

Így lakom egy 62nm-es első emeleti lakásban. 12 lakásos társasházban.

 

Hát ennyi lenne.

 

 

Krisznya Creative Commons License 2005.05.04 0 0 288

szomi szomi

 

Biatorbágy lett a cél állomásunk !

Olcsóbban és nagyobba...

 

Szia

 

Előzmény: szomi_szomi (280)
TopáZ Creative Commons License 2005.05.04 0 0 287
Én inkább 400-450 közé saccolnám és azzal sem lehetünk elégedetlenek.
Előzmény: alorinc (285)


szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.04 0 0 286
Kívánom, hogy neked legyen igazad! :-)
Előzmény: alorinc (285)
alorinc Creative Commons License 2005.05.04 0 0 285
Ajánlom figyelmetekbe az OC Hungary hírdetését. II. ütemben készült lakást adnak el a legfelső emeleten és kb. 500-550e/m2 árra jön ki. Szerintem ez van 1,5x-es érték még alkudni is lehet ;)
TopáZ Creative Commons License 2005.05.04 0 0 284

Fenn vannak a 4. ütem árai(kb 280-350 eFT/nm) a honlapon, de szerintem az nem jó összehasonlítási alap, mivel a 6-os útra néző lakásokat nagyon olcsón adják (érthető okokból). Nekünk a III. ütem A épületben a legfelső emeleten 300 körül volt négyzetmétere, ez a D épületben már kb 350 volt.

Arról nem beszélve, hogy átadás előtt 1-1,5 évvel mindig olcsóbban tudsz valamit megvenni, mint a tényleges ár.

Előzmény: cimbóka (283)
cimbóka Creative Commons License 2005.05.03 0 0 283
Sziasztok!Ez az első hozzászólásom.Mi a II. ütemben vettünk lakást, ahol a trükk az volt,hogy amint átvettük a lakást és ezzel együtt a végszámlát is fizetni kellett, utána már nem volt eszköz a kezünkben , amikor utána még fél évig készült a lépcsőház, és alattunk az irodákban fúrtak-véstek reggel általában 7-8-ig ,/utána csönd/ megalapozva a kellemes reggeli hangulatot. A házba raklapokon jártunk be hónapokig.Szóval nem volt egy leányálom. Nálunk különösebb műszaki probléma nem jött eddig elő, csak a pince ázik, ami az előzőeket olvasva nem túl bíztató.Érdekelne , hogy tényleg tudtok valamit a reális piaci értékről? Én a IV. ütem áraival szerettem volna összevetni, de úgy látszik nem nyílvános, mert a honlapon nincsenek árak. Vajon miért? A III. ütemben hogyért adták a lakásokat? Előre is kösz.
Előzmény: szomi_szomi (282)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.03 0 0 282
"értéke rögtön a 1,5x ese a vásárlás után" Hááát ... ez ma már nagyon nem biztos. Ha jól tudom már egy ideje nincs az a hatalmas lakáshiány és nagyon válogatnak a vevők. És itt most felépült ugye többszáz hasonló lakás... A másik meg, hogy a spórolás, a kivitelezési lazaság és a garanciális javítások elsumákolása miatt egyáltalán nem biztos, hogy az újjal semmi gond nem lesz. Lásd a mi beázásunkat. Engem komolyan érdekel mit vett helyette Krisznya. (SZVSZ, ha nem ragaszkodott a környékhez(=Kelenföld és Lágymányos határa), akkor simán vehetett jobbat.) Azt is hozzáteszem, hogy én mégegyszer így tuti nem veszek lakást.
Előzmény: alorinc (281)
alorinc Creative Commons License 2005.05.03 0 0 281
Ezen én is gondolkoztam,

- venni egy használta lakást, két utcával arréb már 12-14 millióért lehet 58m2-est.
- igaz ebben van gáz is, és főtávos a fűtés (ez sem baj kinek számít a havi 18e Ft télen-nyáron)
- felújítod (1,2 millió) vagy nem aztán rájössz, h. fel kell.
- és az egész ház használt, tehát egy 100 éves házban vagy és élvezed, hogy kíválóan tartja az értékét (inkább épphpgy)


Aztán dönöttem:

-várok az új lakásra (eddig 1 évet, a a pénzem kamata elhanyagolható kb. 6-700 e Ft)
-nem kell semmit felújítani
-értéke rögtön a 1,5x ese a vásárlás után
-az egész épület új

...nem olyan rossz ez a Nádorliget :-))

Előzmény: szomi_szomi (280)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.03 0 0 280
Sok igazság van abban amit mondassz. A környéken vettetek? És ugyanakkorát? Újat vagy használtat?
Előzmény: Krisznya (279)
Krisznya Creative Commons License 2005.05.03 0 0 279

Nem mondjátok hogy a nádorba vettetek lakást?!! kész átverés az egész!

Kb.2 éve épül az az épület amelyikbe mi költöztünk volna!!!

Azóta megvettünk egy lakást és 1éves évfordulót ünnepeljük a hónapban.

Kész vicc az egész firma...

A másik hogy jól haszánlják a pénzedet és minden féle ürüggyel fizetettenek téged.

Hát jó szórakozást velük :)))

 

Bye

 

joc_ Creative Commons License 2005.05.02 0 0 278
Szerintem igen, mert az egyik ablakon redőnyt láttam, és azt biztos csak átvétel után lehet csináltatni.
Előzmény: TopáZ (277)
TopáZ Creative Commons License 2005.05.02 0 0 277
Elkezdték? Ez azt jelenti, hogy van aki már átvette?
Előzmény: alorinc (276)
alorinc Creative Commons License 2005.05.02 0 0 276
Előző héten voltam benn, és nekem is azt mondták, h. el kezdték átadni az A épületet.
TopáZ Creative Commons License 2005.04.25 0 0 275
Amit kiküldtek, abban nem is volt egyértelmű, hogy elhalasztják. Tájékoztattak, hogy lassan elkezdik az átadást, de felhívták a figyelmünket, hogy akár még csúszhat is, mert joguk van hozzá. Titokban én is bizakodó vagyok egy kicsit.
Előzmény: mirla (274)
mirla Creative Commons License 2005.04.23 0 0 274
Információim szerint annak ellenére, hogy kiküldték a halasztásról szóló értesítést, az A épület átadása május elején mégiscsak megkezdődik. Állítólag a többi épületben is folynak a munkálatok. Igaz ez?
kerub1 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 273

Sziasztok Sorstársak

 

Szomorúan olvasom beruházó enyhén szolva vérforraló hozzáállásáról szóló hozzászólásokat. Egy biztos: néhány milliós "tartozásnál" nem a per a leghatékonyabb érdekérvényesítési út. Legalábbis ez a saját tapasztalatom.

szomi_szomi Creative Commons License 2005.04.21 0 0 272
" sőt azt is hallottam, hogy a III. ütem mögötti Prielle K. u. felöli részt is megvették, és oda is terveznek már házat." Csak nem a Purátor telkére gondolsz?! (Ahol az a nagy lebetonozott üres tér van raktárnak használva, közvetlenül a III./A mellett.)
Előzmény: md22 (265)
TopáZ Creative Commons License 2005.04.21 0 0 271
...ráadásul nemcsak naív voltam, de még nem is jó nicken írtam. Én azért továbbra is úgy gondolom, hogy az iroda meg a lakás nem ugyanaz. Tudom, naív vagyok.
Előzmény: szomi_szomi (270)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.04.21 0 0 270
:-))) 3 évvel ezelőtti naív önmagamat látom ebben a hozzászólásban. Az I. ütemben mind a beruházónak, mind a kivitelezőnek van saját tulajdonú irodája.
Előzmény: vapiti (269)
vapiti Creative Commons License 2005.04.21 0 0 269
Lehet, hogy nálnk kicsit más lesz a helyzet, mivel a vezérigazgató és a jogász isvett egy-egy lakást az "A" épületben és úgy tudom, saját használatra.
Előzmény: szomi_szomi (268)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.04.21 0 0 268
Hát ez sem fog jókedvre deríteni senkit: Még az első ütem "története" sem fejeződött be. A garázs továbbra is beázik a Torma 1 évig tartó javítgatásai ellenére. Hivatalosan a garázst mint közös helységet úgy tudom, hogy még nem is vette át a társasház. Most azt hallottam, hogy a beruházó/kivitelező kerek perec közölte, hogy ő nem csinál a továbbiakban semmit, mert az túl drága lenne. Ha akarunk valamit, akkor pereljünk. Azt hiszem ez a hozzáálás magáért beszél... Nyilván perelni is fogunk, de a jelenlegi közös képviselőnk még ugyanazaz akit még a beruházó bízott meg és a beruházó alapította cég alkalmazottja (sajnos nem váltottuk le). Így a közös képviselőnek lelki válságot okozna a per megindítása. Ergó le akar mondani. Csakhogy valamiért nem sikerül neki összehívni azt a nyamvadt társasházi közgyűlést ami hivatalosan is megtehetné a közösképviselőváltást, pedig már vannak is jelentkezők a munkára. Szerintem ez szimpla időhúzás és a tököm tele van a folyamatos szopatással. Na a lényeg, hogy a beruházó által megbízott közös képviselőt azonnal váltsátok le, mert komolyabb garanciális problémáknál nem tud hatékonyan eljárni. Sajnos ez a III. ütemnél csak az összes ütem elkészülte után lesz lehetséges, de akkor lépjetek azonnal.
lurko Creative Commons License 2005.04.21 0 0 267
Annó nálunk a II/F épületnél is eljátszották ezt. Indokolniuk nem kell/kellett a szerződés szerint, csak tájékoztatni.

Üdv,
Balázs
Előzmény: mirla (266)
mirla Creative Commons License 2005.04.20 0 0 266
III/A leendő lakói!

Mivel indokolta a Nádorliget Rt a 60 napos halasztást? Látni még azért valami mozgást az építkezésen?
md22 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 265

 

Én is úgy tudom, hogy a Szerémi úton, innen pár km-re vették meg a volt kábelgyár sporttelepét, sőt azt is hallottam, hogy a III. ütem mögötti Prielle K. u. felöli részt is megvették, és oda is terveznek már házat.

 

Az üzletekkel kapcsolatban mi, a II. ütemben még abba se szólhattunk bele, hogy mi lesz alattunk. Most van egy kis háború, mert a II/F épület alá kávézó épül, a lakók pedig tiltakoznak.

A D épületben be is vagyunk tojva, hogy jönnek a csótányok a Reál boltból. Eddig szerencsére tisztán tartanak mindent, ahogy látom.

 

Én is sajnálom, hogy az átadás késik. Mi is fél évet vártunk úgy, hogy a lakásban kb. 8 munkaórányi dolog volt, amit meg kellett volna csinálni.

mogi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 264
Hello,

Úgytudom hogy a kábelgyár területére terveznek építgetni.

grunfeld Creative Commons License 2005.04.18 0 0 263

Sziasztok,

 

A Budafoki/Szerémi úton kifelé 1-2 km-re a Nárdorligettől, valami régi gyár területét vették meg.

 

Az üzletek nem részei a közös tulajdonnak. Természetesen a jól tejelő részeket maguknak hagyták meg. De a II. ütemben is biztosan így volt, nem?

 

Üdv,

   Grünfeld

Előzmény: jajajca (262)
jajajca Creative Commons License 2005.04.18 0 0 262

"Azért remélem nem fognak csődöt jelenteni!

Meghát most vettek egy nagy területet, ahol egy még nagyobb projectet kezdenek el!"

 

 

Szerintem ezt az érvet még akár a csőd melletti érvként is fel lehetne hozni, mármint a területvételt. Az OTP-t meg bármelyik bankot egyébként nem érdekli, hogy a lakásvásárló mennyit bukik, hanem árverez.

 

 

Most amúgy is csődhullám söpör végig a gazdaságban, a kormány áldásos tevékenysége folytán.

Egyébként milyen területeket vettek és hol?

 

 

 

 

Előzmény: grunfeld (260)
alorinc Creative Commons License 2005.04.18 0 0 261
Ha vkinél van Alapító Okirat kukkantson már bele, mert elkezdték árusítani az üzlethelyiségeket a III. ütemnél. Akkor most ez nem tartozik bele a közös tulajdonba? Ha beletartozik, akkor az abból befolyt bérleti díj a társasházat illeti.
grunfeld Creative Commons License 2005.04.18 0 0 260

Sziasztok,

 

Azért remélem nem fognak csődöt jelenteni! Belülről a lakások szerintem haladnak, bár valószínűleg gyorsabban is tudnának haladni. Azért ha nagy gáz lenne, az OTP biztosan közbeavatkozna. Meghát most vettek egy nagy területet, ahol egy még nagyobb projectet kezdenek el!

 

Üdv,

   Grünfeld

Előzmény: medicus (259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!