Keresés

Részletes keresés

wolves004 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 33152

Az lesz, az alap.Köszi

potika Creative Commons License 2017.06.06 0 0 33151

Olvasd el, amit linkeltél, Montenegró nincs a listában, nem EGT tag. Kössetek utasbiztosítást.

Előzmény: wolves004 (33150)
wolves004 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 33150

Sziasztok!

 

1 hónap múlva megyünk nyaralni Ulcinjba!A kérdésem az lenne, hogy kint elfogadják az Európai egészségbiztosítási kártyát?

 

http://www.utikalauz.hu/altalanos/a_gyogykezeles_baleseti_ellatas_kulfoldon_az_europai_egeszseg-biztositasi_kartya_hasznalataval_/

 

Erről lenne szó. Ha nem, akkor mit ajánlotok helyette? Bár természetesen ne kelljen használni egyiket se. Kecskemétről megyünk. Utazással kapcsolatban valami tipp?Köszi

ottakring Creative Commons License 2017.06.05 0 0 33149

 

Tudomásom szerint egész Európában akceptálják a "vonatkozó játékszabályok" szerint kihelyezett és használt kártyát.

 

Előzmény: Lennna (33145)
damoczia Creative Commons License 2017.06.05 0 0 33148

Sziasztok, szerdán repülünk Montenegróba és érkezünk Budvába.

Busszal tervezzük hogy elmegyünk Kotorba. Tudja-e valaki hogy Kotorból fel lehet-e jutni taxival, busszal, vagy egyéb más módon a mauzóleumig? 

Attila

Bozó57 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 33147

2015-ben nyaraltunk Budván a Velika Plazában, ott elfogadták, és szintén elfogadták Kotorban, közvetlenül a tengernél parkoltunk.

 

 

Előzmény: Lennna (33145)
X polgártárs Creative Commons License 2017.06.05 0 1 33146

Ahogy nézem ez a Dado a Velika plaza melletti torkolatnál van, úgy 15 percnyi autózásra Ulcinj óvárosától.
Nem tudom mikor mentek, de gondolom szezonban. Tivat elég távoli, május végén Budva is másfél óra volt és még nem volt forgalom. De egy egyszerű útbontás/lassú teherautó is hosszú sort eredményezett.

Szóval sok strandolás (Valdanos, Ada Bojana, ha unalmas már a helyi) és a környékre összpontosítani.

 

Ulcinj-be amúgy jelez egy hajózási utat Velikáról a google maps. Késő délután behajózni Ulcinjig, aztán megmászni az erődöt. Legalább nincs az a dögmeleg.

Sajnos nem jutottunk el sem a sómezőkig (Solana Ulcinj), sem a Sas tó-ig (Sasko jezoro), bár közel vannak. Saját autóval akár Skodra is járható, nem tudom az albán határátlépés mennyire lassú.

 

Ulcinj éttermeiben a tengeri herkentyűk 10 €-tól kezdődtek, ezért kb. 8-10 grillezett tintahalat kapsz körettel (normál adag). A halak drágábbak, pizzák 4 €-tól. Az étlapok szerint az óváros és a sétány árai nagyjából megegyeztek. Halsütödében, büfékben azért olcsóbban is ki lehet jönni - nyilván más kávéház, a szállásotok környékén csak lesz ilyen is.

Messzebb:

- ha érdekel Stari Bar, oda valószínűleg el lehet jutni, a 2,5 éves is bírta, csak néha vinni kellett. Talán Bar-ban játszótér is van (én az autóból nem láttam, Ulcinjban meg három nap alatt egyet sem).

- csak tippelem, de korai indulással akár Virpazarig is el lehet menni (Sutomore után a Sozina alagút, ha jól emlékszem 2,5 € egy útra), ott egy - akár előre foglalt - hajótúra (lásd portugéza írásait), hazafelé meg alszik a kisebbik. Már ha kibír két órát egy motorosban, vizet, tájat és madarakat lesve a gyermek. Mi ezt még nem vállaltuk be, de a partról izgalmasnak tűnt az egész hajózási szakág - és nem autóztunk érte 1+ órát, helyben volt szállás, szóval kibic vagyok.

Előzmény: Kovinkinga (33144)
Lennna Creative Commons License 2017.06.05 0 0 33145

Sziasztok!

A foglalásunk már meg van, még februárban segítettek, amit ismét köszönök!  Most már lassan a visszaszámlálás indul ( első éjszaka Ulcinj 07.15-én )  :D 

Olvasgattam tegnap éjjel a fórumot, és 2 kérdés merült fel bennem, remélem most is tudtok segíteni :)

1 . Milyen uti okmányok kellenek, ha Szerbián keresztül tervezzük az utazást ? Sima kártyás személyigazolvány elég mindannyiunknak ( 2 felnőtt+ 1 gyerek 6 éves)

2 . Több helyen is szó esett a parkolásról, nekünk ( vagyis a kisfiamnak van) van mozgáskorlátozott parkoló kártyánk ( roki kártya), ezt kint is tudjuk használni vajon ?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket !

 

Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.05 0 0 33144

Köszönöm. 3,5 éves kisfiú és 11 éves kislányról van szó. Ezért is gondoltunk a tengeralattjáróra, mert az az eltérő életkor miatt is bejönne mindkettőjüknek. És igen, persze meg-meg állnánk, csak ha tényleg 3 óra oda és 3 óra vissza, akkor még megállókkal sem biztos, hogy érdemes nekivágni, pláne, hogy a kicsinek még nem árt napközben is aludnia egyszer.

Előzmény: Alexanna713 (33141)
szervezkedő Creative Commons License 2017.06.04 0 0 33143

http://index.hu/belfold/2017/06/04/66_millios_kabitoszer-szallitmannyal_buktak_le_roszken/

 

Úgy tűnik, nem csak mi érdeklődünk Montenegró után, hanem ők is turistáskodnak felénk.

(A linkelt cikk egy eltévedt bárányról szól!)

😀

szervezkedő Creative Commons License 2017.06.04 0 2 33142

 

Már Herceg Noviban is lehet strandolni!

:-)

Alexanna713 Creative Commons License 2017.06.03 0 0 33141

Szia! Szerintem egy egésznapos kirándulással egybekötve el lehet indulni. Nyílván mást is megnéznétek, és beleférhet némi strandolás is, hisz végig a partmentén megy az út. Igaz nem tudom mennyi idősek a Gyerkőcök és mennyire bírják az autózást, de én beválallnám :)

Mi, tavaly Utjehából kirándultunk összevissza, idén ugyanonnan fogunk, igaz két hétbe belefér. :)

Előzmény: Kovinkinga (33132)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.06.03 0 1 33140

Nem fotóznak,még dolgoznak...

Előzmény: szervezkedő (33133)
szervezkedő Creative Commons License 2017.06.03 0 1 33139

szervezkedő Creative Commons License 2017.06.03 0 0 33138

A tarsadalom hibajabol?

:-))))))

 

Ez nagyon jo duma! Ahogy olvastam rajottem en is emiatt jarok le!!!!! Mert jo hely pl Hajduboszormeny is, csak rohadt messze van a tengerpart!

:-))))))

 

Előzmény: stevie-13 (33135)
Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.02 0 0 33137

Köszi, lehet, hogy akkor kihagyjuk, és majd jövőre közelebb szállunk meg, vagy hazafele megállunk. Bár cuccokkal nem szívesen. Majd hajókirándulást szervezünk helyette, bár Ulcinjból nem láttam indulást. De gondolom ott is biztos van. Alig várjuk már... Olyan sok jót írtatok Montenegroról. :) 

Előzmény: szervezkedő (33134)
stevie-13 Creative Commons License 2017.06.02 0 1 33136

A másik life hack Montegróban az internet. Én most a Telekomnál vettem egy új SIM-kártyát, ennek az ára 3 EUR, ezt fel kell tölteni további 5 euróval, és ebből meg lehet venni egy egyhónapos 1.5 GB internetet (ezen felül plusz 2GB Facebook kerettel) (EUR 3.90), és még a lejjebb ismertetett taxit is meg tudjuk rendelni.

 

Az internet megrendeléséhez a Telekomnál a *111# számot kell "hívni", aztán a telefon kijelzőjén megjelenő menürendszerből az "Internet" opciót választva már egyértelmű a helyzet. A Telekom aztán már nem foglalkozik azzal, hogy az okostelefon megosztja-e az internetet laptoppal.

stevie-13 Creative Commons License 2017.06.02 0 2 33135

A társadalom hibájából úgy adódott, hogy le kellett mennem Podgoricából Budvába és vissza, reggel/este.

 

Alapvetően autót akartam bérelni, félre van téve a kedvenc ügynökségemben egy Golf nekem. Maga az ügynökség elég fapados, de az autó rendben van. Golf IV, 1.6 benzines, automata, de olyan, mint az új. 30 EUR az ára naponta, számlával, biztosítással. Egy budvai forduló üzemanyag-költsége kb 10-15 EUR, plusz fizetni kell a Sozina alagútért és főleg Budvában a parkolásért. Ez így együtt bőven 50 EUR felett lehet.

 

Viszont ma Podgoricában egy olyan taxival utaztam, amiben volt egy matrica, hogy 25 EUR-ért levisznek Budvába. Illetve ugyanennyiért vissza is hoznak. Tehát egy PG-BD transzfer oda-vissza 50 EUR, és nem neked kell vezetned, tankolnod. Szerintem nagyon megéri. 

 

A taxitársaság telefonszáma 19700, és van angol nyelvű operátoruk is. Amikor felveszik a telefont, azt kell mondani: "Póstovani, mózse operátora sza engleszkim jezikom?" - és akkor kapcsolnak.

 

Van még egy trükk, a sofőrrel tudatni kell, hogy Cetinje felé menjetek, mert különben hosszabb és drágább az út (pontosan 33 EUR): "Idemo kroz Cetinje." A sofőrök a másik utat szeretik, mert hosszabb :-) és mert kevésbé kanyargós, de ez legyen az ő problémájuk.

 

Ennek a társaságnak egyébként új Hyundai i30-as autói vannak, meglepően kényelmes és tágas autók, kiváló klímával.

 

 

szervezkedő Creative Commons License 2017.06.02 0 1 33134

Ha kint vagytok, megtapasztaljatok a mindennapokat. En nyaron max a szomszed varosba megyek at, ami kb 15km tavolsag. Reggel 6:30korul csak atszaladok, visszafele mar 9-10ora korul megy az araszolas, 40fokban. Nincs az a penz, amiert en oda-vissza nyaron ilyen tavot lenyomnek a tengerparton.

 

...de ez csak egy velemeny es en nem a klasszikus turista eletmodot elem Montenegroban.

:-)

Előzmény: Kovinkinga (33132)
szervezkedő Creative Commons License 2017.06.02 0 0 33133

 

Hetente 2repulojarat van es komolyan senki sem lövi a fényképeket a fórumra?

Ne maaaaaa!!!!

Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.02 0 0 33132

Nem, sajnos nem erről van szó. Mi az utazást alacsony költségvetéssel fogjuk kihozni. De nem is azon fog múlni a boldogságunk, hogy mennyi rákot tömünk a fejünkbe. Bááár nem lenne rossz :) Mindenesetre érdekelt, mert szeretnénk előre kalkulálni, és nagyjából tudni, hogy mire számíthatunk.  A másik kérdésemre esetleg tudod a választ? Szeretnénk a gyerekekkel megnézni a tengeralattjárót Tivatba, ami kilométerre nem lenne megoldhatatlan, de időben állítólag elég sok a forgalom miatt. Létezik optimális időpont az indulásra Ulcinjból? Köszi

Előzmény: szervezkedő (33130)
Traveller00 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 33131

Tavaly 4 nap 3 éjszakába (autóval) ezek fértek bele, az utolsó nap már reggel továbbállós volt:

 

Budva

Kotori-öböl

Perast

Kotor óváros+fellegvár

Skadarsko Jezero (Virpazar, Donji Muricin)

Sveti Stefan

Canj

Petrovac

stb

 

S úgy, hogy 2 nap elég erősen a vizen és vízparton volt, snori, úszás, kajak stb

 

 

Előzmény: kovacsrolyyy (33115)
szervezkedő Creative Commons License 2017.06.02 0 1 33130

Ha van szemelyes kontaktod, akkor arra hallgass. 

En vagy valaki itt a forumon azt mondja draga, az nem jelenti, hogy neked is az lesz. Ha a munkatarsadnak valami olcso volt, feltetelezve hogy hasonlo a fizetesed, neked is az lesz, ha hasonlo a fizetesetek!

:-)))))

Előzmény: Kovinkinga (33123)
Emájti2 Creative Commons License 2017.06.02 0 2 33129

Montenegro az egyik legszebb hely a Balkánon.

stevie-13 Creative Commons License 2017.06.01 0 1 33128

Szóval én azt javasolnám, hogy Bosznián keresztül, Mostár tranzit szállással menjetek.

 

 

Szarajevó!

 

Én jól ismerem mindkét várost. Szóval Szarajevó.

 

:-)

Előzmény: boy-lee (33120)
Bujazliz Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33127

A déli részen sok helyen.

Én Ulcinjban nyaraltam 2x, mindkétszer tengerparti apartmanban, kutyával fürödtünk.

Előzmény: vizdak47 (33126)
vizdak47 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33126

Sziasztok!

 

Nyáron tervezzük hogy elmegyünk Montenegroba nyaralni a kutyusunkkal és érdeklődnek hogy tudtok e ott kutyás strandot?

 

Valaszotokat előre is köszönöm,

 

 

mirko15 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33125

Hello!

 

A fórumot olvasva látom, hogy többen beiktatnak egy "pihenőt" Mostarba. Az lenne a kérdésem, hogy Mostarból Sutomoreba kb. mennyi idő alatt lehet oda érni kocsival?

Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33124

Még egy kérdés: ár érték arányban jó éttermet tudtok ajánlani Ulcinjban? Köszi

Kovinkinga Creative Commons License 2017.06.01 0 0 33123

Ezek szerint ugrott a mindennapi halvacsora :) Egy kolléganőm többszörös visszatérő. Imádja Montenegrot. Az olcsó tengeri herkentyűs infót tőle hallottam. Ő említette azt is, hogy érdemes megnézni Tivatban a tengeralattjárót, de riogatott, hogy Ulcinjból elég húzós a forgalom, pláne két gyerek mellett. Van ebben valakinek valamilyen tapasztalata? A nap melyik időszakában érdemes elindulni? Köszönöm szépen!

Előzmény: Amaribp (33103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!