Keresés

Részletes keresés

andris87 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 182

Nekem vannak futókacsáim. Azok mindent megesznek, amit találnak. Igaz nem csigaevésre vettem őket, de azóta, mióta vannak nem nagyon látok csigákat. Egyetlen hátrányuk, hogy a virágágyásokat feltúrják, így csak rövid ideig jó őket a kertben szabadon tartani.

jojcye44 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 181

Szia olvastam a bemutatkozásod,tudnál küldeni képet a japikról?

Előzmény: laci980723 (179)
madar86 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 180

eső :)

Előzmény: laci980723 (179)
laci980723 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 179

mi volt itt árvíz?

Előzmény: madar86 (178)
madar86 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 178

jojcye44 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 177

ja

Előzmény: madar86 (169)
Krizsok Creative Commons License 2011.08.19 0 0 176

Szia!

 

Már Rixa barátom választ adott, de egy picit hozzá teszek, megharagudni biztos nem fog, hisz Ő érdeklődött nálam e témában.

A 26 meztelen csiga fajból elég széles a paletta a kártevőid illetően, de ha spanyol meztelen csigák vannak a kertedben, azt nem fogja megenni a néma kacsa!

Kína rizsföldjein szerte, okoz e csiga faj két-három fajtársával együtt gondokat és az egyetlen hatásos védekező eszköz ellenük a futó kacsák. A kínai kollégák sem tudnak magyarázatot adni arra, hogy miért csak e kacsák fogyasztják el e csiga fajt, de, hogy működik az biztos! A rizs palánták ültetése előtt, közben és aratás után is a területet járják a kacsák, hogy a kifejlett csigáktól a petékig folymatosan össze szedjenek mindent!

 

 

Az kézzel való összeszedésük is jó módszer, de nem hiszem, hogy ezt nap, mint nap élveznéd! Télen hová teszed a madarakat? Sütőbe! :) Bár akkor meg tavasszal újra be kell szerezned a kis védőket!

Házas csigák összetörését nem ajánlom, hisz jelenleg 41 védett faj! ;)

Mivel díszkerted van, valóban gondot okozhat a kacsa trágyája, de nem úgy van, hogy ahová ürít a madár ott nagy is lehet meg ki is éghet a fű! Most vagy az egyiket okozza vagy a másikat!

A kacsa és a lúd trágyájának nem a nitrát, hanem a foszfor tartalma a nagyon magas, ami kiégeti a pázsitot az tény, de ehhez jó sok kacsát kéne egy négyzetméteren tartani! A nitrát (NO3) meg a kacsa ürülékében található ammónia (NH3) felépítésében részt vevő nitrogénből fog átalakulni a nitrifikáció során, mely folyamatot nitrifikáló aerob baktériumok végeznek a talajban! Vagyis, a nitrát csak a talajban alakulhat ki! A nitrátot pedig a növények szívesen hasznosítják! 2-3 kacsa nem fogja a gyeped tönkre tenni, főleg, ha nem egész nap vannak kint, viszont a csigákat össze fogják szedni!

 

Rixa! Lassan felveszlek tanársegédnek! :)

 

Előzmény: miyoko (170)
Rixa68 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 175

Ha elfogadod a véleményem én már csak azért is a futókacsát választanám, mert még dísznek is jó. Írod, hogy milyen környezetben élsz. A futókacsa kisebb testű mint a néma kacsa és szerintem eszméletlenül bohókásak ahogy mennek. Az enyémek olyanok színezetre mint a vadkacsa. Úgy mennek mint egy pingvin :D Látni kell őket és beleszeretni :D Én igazából csak dísznek tartom őket.

Előzmény: miyoko (174)
miyoko Creative Commons License 2011.08.19 0 0 174

Nagyon köszönöm a választ, akkor szétnézek indiai futókacsa ügyben és beszélek a szomszédunkkal, mert náluk is vannak csigák. Olyan ez mint egy invázió. Ráadásul Budapesten és nem is külterületen. El sem tudom képzelni, honnan kerültek oda. De van egy sejtésem, hogy mivel füvesítettünk Pünkösdkor,  öntöztünk reggel és esténként 20 percet, ezért szaporodhattak el, mert nálunk nyirkosabb a hely. Egyébként nem nagy a kert (sorház féle) olyan 100 négyzetméter lehet, csak van két cicánk és emiatt nem kedvelem a gyilkos vegyszereket. Mégegyszer köszi a segítséget!

Előzmény: Rixa68 (173)
Rixa68 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 173

Nálunk nincs csiga invázió azt egyet -kettőt meg ami talán van, azt észrevétlenűl kapkodhatják össze, ilyen tapasztalatom még nincs.  Csak olvastam sok helyen ,hogy a spanyol csigát (ami a vörös színű és kisebb mint a barna meztelen)  a néma kacsa nem nagyon eszi meg, azok ellen jó a futókacsa. Ezért bátorkodtam az indiait javasolni mert eredetileg az mindegyiket megeszi.

Előzmény: juhosttt (172)
juhosttt Creative Commons License 2011.08.19 0 0 172

A némakacsa is megeszi ám a meztelencsigát, sőt még a héjasat is. Bár a vastag hélyuakat én összetöröm nekik. Télére elég neki egy féleresz, ahová eltud bújni, meg egy zárt tér, ahová nem jut be kutya, róka, stb. A futókacsánál is ugyanez a helyzet. Bár egyik kacsánál sem garantált, hogy nem fognak kárt tenni a kertben is. Nekem volt futó, és akitől vettem, mondta, hogy felturták neki a füvesített részt, nah meg ahova a kacsa szarik, ott vagy nagyon nagyra nő a fű, vagy kiég, mert a kacsának libának a trágyájának a nitrát tartalma nagyon nagy.

Rixa68 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 171

Szerintem indiai futókacsát szerezz be. Az a természetes "ellensége" a vörös mesztelen csigának. A néma kacsa nem mindegyiket eszi meg. Sok víz kell az indiainak hozzá, de kitakarítják a kertet. :D

Előzmény: miyoko (170)
miyoko Creative Commons License 2011.08.19 0 0 170

 

 

Bocs az off-ért, de tényleg eszik a néma kacsák a meztelen csigákat? A mi kertünket ellepték a vörös meztelen csigák, de mostmár van barna és pöttyös is. Ráadásul ez egy díszkert, tujákkal, fűvel, bambusszal és nincs is veteményes. Tegnap kora reggel legalább nyolcvanat szedtem össze, rém gusztustalanok. Úgy tudtam eddig, hogy sajnos nincs ellensége, de ha ilyen ütemben szaporodnak, lehet beszerzek egy néma kacsát. Csak hova teszem télen?

Előzmény: madar86 (167)
madar86 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 169

az a jó

Előzmény: jojcye44 (168)
jojcye44 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 168

Nem semmi(hála istennek)sőtt a megmaradt 11 jól van.

Előzmény: madar86 (165)
madar86 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 167

remélem vissza viszik ezt a kéket a víz elött szeptemberbe

nagyon jó lenne :)

nagyon jó vegyes színű állomány lenne jövőre :)

madar86 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 166

madar86 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 165

de este egyre hiddegebb van nincs lecsipásodvsa szeme leragadva?stb?

Előzmény: jojcye44 (163)
jojcye44 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 164

Rendben köszi de semmien külsö jel nem volt semmire.

Előzmény: juhosttt (160)
jojcye44 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 163

De az hogy lehet?Meg akkor mér pont csak kettő,persze ez jó de ha megfáznak akkor mindannyiam megfáznak.Na meg persze egyáltalán nem fűtöttem rájuk már kicsinek sem.

Előzmény: madar86 (162)
madar86 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 162

megfáztak :((((

Előzmény: jojcye44 (159)
madar86 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 161

eladók a kicsik :) nincs már helyem :'(

juhosttt Creative Commons License 2011.08.18 0 0 160

Kelésgyenge lehetett, vagy a hideg. Én az utolsó és utolsó előtt kacsákat nem merem kiengedni, mert nagyon hideg van este. A 4. kelés kint van, de a hidegtől sokkal lassabban nőnek, mint azok akik jó melegben vannak.

Esetleg ha már nagyobbak, patkány, görény is lehetett. Ha nagyobbak, keress a fejénél vérszívásra utaló jeleket.

Előzmény: jojcye44 (159)
jojcye44 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 159

Tegnap még kint jól elvoltak a kiskacsáim ma reggelre meg váratlanul megdöglött kettő mi lehet az oka

Belgaóriás Creative Commons License 2011.08.17 0 0 158

Szépek!

 

Mivel eteted őket?

Előzmény: madar86 (157)
madar86 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 157

:)

madar86 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 156

ott a harmadik is szép :)

madar86 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 155

nézd pont itt a példa az ezüstök közötti árnyalat különbség látod más és más az eredmény attól függöen,hogy a kék szülők miylen árnyalatúak voltak.

nagyon sok változat van ebből adódóan

 

nagyon színesek szerintem a némák nem tudom a hápogosnál mennyi változat van egy fajtán belűl

madar86 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 154

:) láttam :)

 

mindíg jobb ha van mint ha nincs igaz?

Előzmény: jakabszállási (153)
jakabszállási Creative Commons License 2011.08.16 0 0 153

Tudod a vantól nem kell félni... El kell adni őket, te is láttad milyen jó ára van :D

Előzmény: madar86 (152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!