Keresés

Részletes keresés

Marklar T ie Creative Commons License 2017.07.02 0 0 908

Mostanában nyugdíjaztam. Az az betettem a szekrénybe. Rendben működött, csak nem macerázok a VHS el. Annó 98 ban a haverom vette, ha jól emlékszem 100e ftért. Én egy évesen vettem át 60000.-ért. Azért 99 ben ez sem volt kevés. ;)

NV-HD630

Előzmény: djuice (907)
djuice Creative Commons License 2017.07.01 0 0 907

Sorry az elütésekért! (mobilon nem látszott a szerkesztőben, aztán elküldéskor egyszer csak ott lett...)

 

Közben kinyomoztam! A közp. Pana márkaszerviz szerint:

Idézet:
„Megpróbálom Önnek röviden összefoglalni. AZ SD típusok a 90 évek azériái voltak Volt köztük sima 2 fejes (NV-SD2xx) és 4 fejes videók (NV-SD4xx) A HD sorozat, az előbbi SD széria Hi-Fi szetreó vonala volt (pld. NV-HD100) Ebben az időben jelent meg a HS vonal is, ami már az S-VHS kompatibilitást is bizosította. A legutolsó vonal az FJ volt ez a 2000-es évek elejére datálható (pld NV-FJ612)”

Előzmény: djuice (905)
Marklar T ie Creative Commons License 2017.06.25 0 0 906

10 napja senki... ;)

 

Előzmény: djuice (905)
djuice Creative Commons License 2017.06.16 0 0 905

ddÜdv!

Nem tudom van-e jobb topik nekik ahol tapasztalt videós arcok tudnának esetleg segíteni, minden esetre a kérdésem:

 

  • Mi a lényegi esetleg időbeli eltérés a Panasonic videószériák közt, mint NV-FJ, SD, HD stb.?

Köszi!

l

AteszX16SZR Creative Commons License 2017.05.02 0 0 904

Szia!

 

Az én készülékem is lelassítja a csévélés sebességét, mikor a kazetta végére ér. Én nem digitalizálok, hanem majd napi rendszerességgel rögzítek műsorokat a visszanézés lehetősége miatt.

A kérdést csak azért tettem fel, mert abból indultam ki, hogy a 180-as kazettában lévő szalag súlyához képest a 240-esben lévő szalag súlya nagyobb, így jobban terhelődik a magnó mechanikája! Mivel egy 28 éves Sony-t használok, szeretném kímélni a mechanikát és ha azzal tudom, hogy kisebb súlyú orsót csévél, akkor azt teszem. Van mindkét kazetta fajtából elég :-)

Előzmény: Törölt nick (902)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 0 0 903

LP-nél van lassabb?

 

LP módot tudta anno a 1998é-as Thomson videónk, amivel manapság digitalizálom a szalagokat. LP módban 2x annyit tudott felvenni a kazikra szarabb minőségben.

 

LP-nél lassabbat csak biztonsági kameráknál láttam, egy 4 órás kazira fel tudott venni 12 meg 24 órát is, persze akkor már kb. semmit sem ért mert annyira szar volt a felvétel, és egy sima berakva ezt a VHS kazit tényleg csak egy halom zajt láttál. Mondjuk egyébként is csak lassabb mozgással.

Előzmény: Ady 90-91 (894)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 0 0 902

sok 4 órás szalagot digiztem mostanában, nem volt semmi gond. A videó gyorsan teker, de mielőtt elérne a végére lelassul a tekerés, hogy ne sérüljön a szalag mikor elér a végére. Meglepő módon a 4.99 dollárért vett USB-s kínai digitalizáló még az LP kazikkal is elég jól boldogult régen mikor még olcsó tv kártyával digiztem 15-16 éve azokat szinte sosem sikerült rendesen sok eldobott frame és minőségromlás nélkül csak egy halom zaj lett belőle. A mechanikának mindegy milyen szalagot forgat, a sebesség állandó. Max. mint a magnóknál a fejet koszolja el a nagyon szar minőségű szalag.

 

Amivel még gondok voltak a nagyon régi szalagok, SECAM adásokról. Menüben kell átkapcsolni a videóban a Mesecam módot meg a szoftverben, amivel digitalizálok a normál Secam-dk-ra átrakni. Secamnál viszont ha csak kicsit is szarabb a jel vagy a szalag akkor nincsenek színek. Secam adás sajnos ilyen ha gyengül a jel először a színek vesznek el. Pal-nál csak torzul a kép és hangyás lesz és csak később tűnnek el a színek ahogy megfigyeltem.

Előzmény: AteszX16SZR (901)
AteszX16SZR Creative Commons License 2017.05.02 0 0 901

Köszönöm a választ! Ha jól értem a leírtakat a 240-es szalag sem terheli meg a mechanikát jobban, legfeljebb "sérülékenyebb" a vékonysága miatt.

Engem csak a terhelése miatt foglalkoztat a kérdés.

Előzmény: Törölt nick (900)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 0 0 900

180-as az ideális.A 240-es már vékony,de szerintem azzal sincs gond.

Előzmény: AteszX16SZR (899)
AteszX16SZR Creative Commons License 2017.05.01 0 0 899

Üdv Szakik!

 

Volna egy egyszerű? és talán kicsit bugyuta kérdésem. Egy készülék szempontjából melyik hosszúságú szalag az ideális? Egyáltalán van ilyen? Jobban terheli-e a mechanikát egy 240-es szalag, mint a 180-as?

 

Előre is köszönöm a választ.

 

Marklar T ie Creative Commons License 2017.03.18 0 0 898

Hello. 

Eladnám a gyűjteményemből ezt a pár darab gépet:

Táv irányítók nincsenek, nem tudom, hogy működnek-e. Gyűjteménybe. Dísznek. Alkatrésznek. ;)

Bp XI. kerületben vannak. 20 4723609

3000ft/db vagy egyben 6000ft/4db 

+ néhány 37db VHS kazi is van. Egyben az is 5000ft

 Kazistól mindenestől 10e

 

splicer Creative Commons License 2017.02.06 0 0 897

Jó állapotú S-VHS/VHS profi (broadcast) videót és asztali lejátszót (VCR) keresek megvételre. Előny ha van benne 3D zajszűrés és Panasonic márkájú.

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2016.11.21 0 0 896

A SONY magnó megvan még?

 

Üdv. : öbs.

Előzmény: morcos csodagyerek (879)
Ady 90-91 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 895

Jobban nézem lehet,hogy LP ről van szó

Előzmény: Ady 90-91 (894)
Ady 90-91 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 894

Ip sebesség?

SP,LP,EP sebességről tudtam.

Vajon milyen kazetta kellett hozzá?

imre 24 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 893

nálam még van uj álapotu több régi 30 éves video ami max 10 órát ment van amelyik lp sebeséget is tudja ami akoriban ritka volt én azért szeretem a kazetát mert tarosabb mint egy cd vagy dvd lemez

morcos csodagyerek Creative Commons License 2016.07.23 0 0 892

Leállt a VHS képmagnók gyártásával a Funai is: https://itcafe.hu/hir/vhs_funai_vege.html

space2 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 891

Eladnám vhs kazettáimat kb.160-165 db és a videot is ami Daewoo márkájú ez 4000ft a kazik 100/db de egyben szeretném őket eladni!/ALKUKÉPES!/normális minőségűek tdk,basf,kodak, fuji.egy vhs-en 2film található de van olyan is amin csak egy film.vannak régebbi tv2-os felvetelű filmek meg rtl klubos is.üzemanyagkoltseg fejében még el is szalitanam!Ha bárkit érdekel a számom 20 465 78 23 barmikor lehet érdeklődeni.még annyi hogy nem papirtokban vannak hanem rendes kinyithatós műanyag tokokban vannak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 890

A jó minőségű felvételt bármi vissza tudja játszani. A gondok akkor kezdődnek, amikor a német lomiból drótjánál fogva kirángatott, tessék-lássék összekrehácsolt készüléket használtak, utána húsz évig egy nyirkos pincében tartották a kazettát, és abból kellene valami élvezhető dolgot összehozni. Ilyenkor könnyen valami őslény lehet a végkifejlet.

Előzmény: PetPana (889)
PetPana Creative Commons License 2016.02.24 0 0 889

Ami képet maczkohathy kolléga közhirré tétetett, pont ilyen Lp-s hifi-s "bigyulát" ábrázol :-) És tudja a mesecam-ot is ;-) Elég széles spektrumon lehet trackingelni őket anélkül, hogy leesnének a hifi hangsávról ;-) Jó minőségű felvételt feltételezve.

Előzmény: Törölt nick (886)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 888

Hát nem is arra van kitalálva, hogy MTV-s klippeket nézzél rajta. Prózai műsorokhoz megfelelő.
Meg aztán régen más volt a mérce... az Mk27-es magnók meg kristályhangszedős lemezjátszók korában nem számított feltünően szarnak az a mono hang sem. Csak azóta megnőttek az igényeink.

Előzmény: maczkohathy (887)
maczkohathy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 887

Elsősorban régen is (~90) zenerögzítésre használtam a hifi videókat. Azzal ijesztgettem a vendégeket, hogy menet közben átkapcsoltam a normál állófejes sávra. A monó videomagnók hangja rettenetes. Jó darabig még tévém sem volt akkoriban.

Előzmény: Törölt nick (886)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 886

Attól függ, kit mi érdekel. A nyolcvanas években, de még a kilencvenes évek elején sem nagyon voltak hifi hangos kazetták. Még a gyári műsorosok között is gyakori volt a lineáris mono. 
Meg azért ezek a mono videók elég jól összerakott "lomok" voltak. Egy Fisher FVH-P1-est vagy bohócgombos JVC-t, ad abszurdum egy Panasonic NV-333-at nyugodtan meg lehet venni, 99%, hogy a harminc éves gumiáru cseréje után elindul, és kifogástalanul működik majd. Ugyanez nem mondható el mondjuk egy Sony SLV-777-ről, vagy a panasonic kerámiahibrides típusairól, vagy a JVC újabb gépeiről, a capstan motorról letörő fogasszíj tárcsával, meg a fejmotoron kipurcanó, súlyos fázishibát okozó csatolásával... az ezredforduló után készült smd csodákról már nem is beszélve.
További tapasztalás, hogy a régi, alapszolgáltatásos készülékek mindig tudják a MESECAM-ot, és a szélesebb fejük miatt kevésbé érzékenyek a sávraállításra, dropoutra, mint az LP-s, hifis bigyulák.

Előzmény: maczkohathy (884)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 885

Ez megtörténhet. De erre még évtizedeket kell várni, és ki tudja, lesz-e akkor nosztalgiahullám, illetve akar-e majd valaki az 5 megapixeles 3d TV-ken (mert addigra kb. ott tartunk majd) 240x576-os VHS-eket nézni, avagy ugyanúgy kb. senki sem lesz erre kíváncsi, mint manapság a MOKÉP-től kicsent, kopott, fekete-fehér, feliratos Csillagok Háborúja forgalmi kópiákra?
De ha van pincéd/padlásod, ott folpakkba tekerve elállnak ezek az idők végezetéig, oszt ez is olyan, mint a lottó: bármikor bejöhet.
Jómagam is adtam el tavaly egy alapszolgáltatásos, kétfejes, mono videót egy komának, nem is olcsón, valami 6-8e Ft-ért. De azért az ki volt pofozva, új ékszíjakkal meg minden, azóta is lelkesen másolgatja vele kazettára a youtube-ról a videókat az ürge. :-)

Előzmény: egy hazafi (882)
maczkohathy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 884

A monó hangú ócskavasaké nem hiszem. Azokat én pl. már harminc éve is utáltam. Két hi-fi sztereó óriás pedig most is üzemben van nálam, egy harmadik meg a szekrényben.

 

Előzmény: egy hazafi (882)
orygabor Creative Commons License 2016.02.18 0 0 883

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy VHS lejátszót össze lehet-e kötni interaktív táblával egy RCA-VGA kábellel? Pontosabban: működik-e?

egy hazafi Creative Commons License 2016.02.18 0 0 882

Azért én reménykedem benne, hogy ahogy csökken a forgalomban lévő működőképes VHS képmagnók száma, úgy talán ezek is felértékelődnek valamelyest. Alkatrésznek esetleg?

Előzmény: maczkohathy (880)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 881

Hát igen, ez a kategória működőképesen is megvehető 2-3e Ft-okért, akkor minek is kínlódna a javításukkal bárki is? És még pénzt is adjon ezért az illető? 

Előzmény: maczkohathy (880)
maczkohathy Creative Commons License 2016.02.17 0 0 880

Az a baj ezekkel, pajtásom, hogy eleve nem különleges, nagy tudású ritka gépek ezek, hanem sajnos amolyan tucatholmi. Ebben az állapotukban meg nem más, mint elektronikai hulladék. Elektronikát árusító helyeken (pl. nagyonnemvagyoknormálisék) átveszik őket további gondozásra - újrahasznosítás. Félre ne érts, nem az árral van gond, amit megjelöltél, hanem majdnem kizárt, hogy bárki is megvegye őket...

Előzmény: morcos csodagyerek (878)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2016.02.17 0 0 879

Plusz még egy kép:

Előzmény: morcos csodagyerek (878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!