Keresés

Részletes keresés

kisidi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 506
ja, persze.
Előzmény: RCTiv (502)
RCTiv Creative Commons License 2010.06.12 0 0 505
én a bau--sban vettem fillérekért (talán 3e a hármas szett) álló, famintázatú ledes lámpákat. majd csinálok képet, nem tudom van.e még. viszont ennek kék fénye van. és ugyanilyen a falikarom is a ház oldalán.
Előzmény: kisidi (499)
Jahno Creative Commons License 2010.06.12 0 0 504

http://csillarbolt.hu/product-7203-hu-eg_81751_helsinki_11600

 

Ez. Kis mérető, és nagy álló is. A telibe üveges "temetői" lámpásokat nem csípem, ez korrekt, műanyag búra, beletoltam a kompaktot és kész is, nem világít az ember szemébe ha leül a környékére, műanyag fehér kicsit tompít a direkt fényen és pont jól szórja. Ilyen árfekvésben meg kb. ajándék, betonalapba 5-6os tiplivel belegyógyítottam, kész is.

 

Sógornál sima átlátszó üveges van, annak a lámpa körül erős a fénye, és vakít.

Előzmény: bysz (498)
szuszetti Creative Commons License 2010.06.12 0 0 503

Nekünk és a szomszédnak is pont ilyen van, mint ami a képeden (csak drappos színben), úgy emlékszem, hogy a Jysk-ben vettük. Ott most nem látom, de itt van többféle is  (és a Bricostore-ban és a nagy Auchanokban is láttam ilyeneket)

 

 

http://www.praktikerwebshop.hu/kereses/?keresett=naperny%F5&k_talalat=&page=3

Előzmény: RCTiv (502)
RCTiv Creative Commons License 2010.06.12 0 0 502
nem középen van a rúdja.

ilyen
Előzmény: kisidi (501)
kisidi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 501
a milyen?
Előzmény: RCTiv (500)
RCTiv Creative Commons License 2010.06.12 0 0 500
nem láttatok valahol oldalról nyíló napernyőt? tavaly volt az egyik barkácsban 13e-ért, demost 30 alatt (meg 60-ért) láttam, annyit meg nem szánok rá. ha tudtok szóljatokmárlécci.
kisidi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 499
Hát ez az! Hogy lassan csak volt, múlt időben, mert mennek sorra tönkre. Eddig 4-6 db-os alacsony feszültségű szett volt, kombinálva 100 w-os reflektorokkal, mivel a földkábel 6eres, így le tudtunk csatlakoztatni leszúrható kerti dugaljokat, ebbe csatlakoznak . De: a 100w sokat fogyaszt. Erre van megoldás, ha most ruházol be, lehet kapni energiatakarékosból reflektort( én mondjuk utálom a fényüket) és talán már ledest is. Viszont a "gombás lámpák" helyett még mindig kellene valami.
Akkor dugjuk össze a fejünket, hogy mi a szép, olcsó és gazdaságos üzemeltetésű, netántán itthon is kapható...
Régebben a gardenanak is volt kombinálható szettje, még tavit is rá lehetett csatlakoztatni. Mostanában már nem látom, szerintem leálltak a gyártással.
Előzmény: bysz (498)
bysz Creative Commons License 2010.06.12 0 0 498
Szia!

Lámpa vásárlás előtt állok, tudtok ötletekkel segíteni.
Kiárkolták a kertet, földkábel fektetése következik.
Milyen világítás van nálatok?
Előzmény: kisidi (496)
szuszetti Creative Commons License 2010.06.12 0 0 497

De jók azok a kövek közé építhetőek, és a Silex nevű is...!

 

Mi a régi "sima" fali és álló kültéri lámpákba tettünk a kertbe energiatakarékos izzókat, amit nagyon nem szeretek. Többféle márkát próbáltam már, de nincs meg az igazi - ami most van, az lassan éri el a teljes fényerejét, többnyire pont akkorra, amikor már továbbgyalogolt az ember....

Előzmény: kisidi (496)
kisidi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 496
és persze energiatakarékos, de adjon azért fényt. Valami ilyesmi: csak itthon nem találom:http://www.gelia.se/upload/296/gardenlights_total_0805.pdf
Előzmény: kisidi (495)
kisidi Creative Commons License 2010.06.09 0 0 495
Tudtok olyan beszerzési helyről, ahol kert megvilágítására való lámpákat szetteket árulnak?
A régen kapható 4-6 db-os szetteket már nem lehet kapni, sorba mennek nálam tönkre, egyszerűen elöregszik az anyaga.
A ledes leszúrhatók vicc kategória, arra nem ruháznék be.
Jó lenne olyan, ami kombinálható, reflektor, szórtfényű pl.
Ja, és ne legyen aranyárban:)
indigo girl Creative Commons License 2010.05.23 0 0 494
Szia! Gabion néven kell keresni.

Azt hiszem, a keresőbe gabion.hu egy Viacon nevű cég jön ki. Náluk valószínűleg van.
Előzmény: martinel (491)
Kiskertész Creative Commons License 2010.05.22 0 0 493
Hogy csak hálót hol lehet kapni, azt nem tudom, de a "kőkertekben" ahol mindenféle dekorköveket árulnak, fémhálókban tartják a köveket. Ott talán meg tudják mondani, hogy hol lehet ilyet beszerezni. Egyébként 5x5-ös panelhálóból szerintem nem nagy dolog ilyet megcsinálni.
Előzmény: martinel (491)
kisidi Creative Commons License 2010.05.22 0 0 492
írtam a másikba
Előzmény: martinel (491)
martinel Creative Commons License 2010.05.22 0 0 491
helló!
Érdeklődnék tudna-e nekem valaki infót adni arról amit a képen láthattok! ..ez egy drót váz és kövek vannak beleszórva és virágokat is lehet bele ültetni! Van többféle formában...nekem személy szerint a csiga alakú tetszik nagyon,sajnos képet nem találtam róla neten A neve érdekelne,meg hogy hol lehetne ilyet venni!
Köszi
kisidi Creative Commons License 2010.04.18 0 0 489
Igen. Már régen rászoktattam mindenkit, hogy ne "csokrozgassanak", nem mintha nem örülnék annak is, de ezek maradandóbbak. Volt pár éve, hogy hostagyűjteményt kaptam, a nagynénik dobták össze.
Általában mindig a kertbe kérek valamit. Sokáig élvezhetem így a látványt.
A trombitafám is szülinapi ajándék.

A fapadló jó ötlet, már én is gondoltam, hogy bedobom neked:) Tökéletesen illik oda! Milyen fából lesz?
Előzmény: ZsuR (488)
ZsuR Creative Commons License 2010.04.18 0 0 488
Előzmény: kisidi (485)
ZsuR Creative Commons License 2010.04.18 0 0 487
Nem vettem eszre! Koszonom! Nagyon tetszik...

Nekilatunk a terasznak - a meglevo szornyu latvany, nagyon zavar mar. Azt hiszem kitalaltuk, hogy hogyan legyen, lehet ez a vegleges terv. Idoben is, penzben is, energiaban is a legkevesebbet igenyli - es a ferjem kedvere lesz: fa.

Az en igenyem - egy szint legyen, es minel alacsonyabban legyen.

Előzmény: kisidi (486)
kisidi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 486
Zsurnak
Előzmény: kisidi (485)
kisidi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 485

http://suni.addel.hu/detailproduct.php?productid=71464

Ilyenem van egy másik helyen, szülinapomra kértem,mert baromian le volt árazva, mert bemutató darab volt, és kilopták a lámpáját, tenap hozta a futár. Csak az enyém világos gránit. Ennek a tetejét, lehet kapni külön, műanyag de bír egész nehezet is. itt vannak egyébként más tetők is, de nekem drága

http://suni.addel.hu/products.php?prcategory=23164

martinel Creative Commons License 2010.04.12 0 0 484
...én kis építményem... :)
Tami tati karam Creative Commons License 2010.03.01 0 0 483
Milyenre gondoltál?
Van műanyag gyeprács és beton is.

EZ IS IDÉZET! :-)))
A műanyag gyeprács előnyei a betonnal szemben


* Telepítése, lerakása sokkal gyorsabb, mivel könnyebb, törésveszély nem áll fenn, a rögzítő csapok biztosítják az elcsúszás ellen.
* Alacsonyabb szállítási költség, mivel a súlya csak 1/12 része.
* Színe miatt teljesen beolvad a környezetbe.
* Hagyományos, a faiparban használatos szerszámokkal egyszerűen és gyorsan méretre vágható, szabható.
* Akár feltöltetlen állapotban is lehet hengerelni, vibrálni, nem törik el és nem képződnek repedések rajta.
* A cellák oldalfalán lévő áttöréseken a gyökérzet keresztbe is fejlődik.
* A gyeprácsokból ideiglenes parkolókat is lehet építeni, mivel a már meglévő réten könnyen rögzíthetők.
* Jelölések, pl. világító gombafejek könnyen behelyezhetők, és a gyep ápolását sem akadályozzák.
* A kiállító profilcsomók megakadályozzák a nyíróhatás keletkezését.
* A felületi letört élek következtében a sérülési veszély (pl.játszótéren, úton történő eleséskor) igen csekély.
* A gyepráccsal fedett területen minimális a nap- illetve hővisszaverődés, ezért nyáron kellemes, hűvös környezetet biztosít.

Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.28 0 0 482
lehet nem ez a legmegfelelőbb topic
de volna egy gyeprács kérdésem
lehet darabolni? mivel?
illetve a lerakáskor milyen sóder kell alá? 0,24? 0,4? 10 cm elég?
köszi
kateka1 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 481

Mi a Praktikerben vettük (az M3 kievezetőjénél), most is lehet kapni.Kb. 19000 ft.

Könnyen összerakható, nem kell kötőanyag hozzá. Nagyon mutatos. Két színben lehet kapni.

 

Előzmény: Törölt nick (475)
Tami tati karam Creative Commons License 2010.02.27 0 0 480
Szia!
Na nem magamtól vagyok ilyen "OKOSKA". Az eredeti cikk írója Nagy Z. Róbert és
az Ezermester » 2007 » július-augusztus » Kert, növényápolás
Kerti grillek, nem csak nyáron cikkből való...
:-)))
Előzmény: Mycooka (479)
Mycooka Creative Commons License 2010.02.26 0 0 479
"Az alap anyaga egyszerű kőműves beton, azaz egy rész cement és háromszor ennyi homok keveréke."
A beton szerintem cement és sóder keveréke, nem pedig cementé és homoké. Az arány egyébként jó.
Előzmény: Tami tati karam (477)
Tami tati karam Creative Commons License 2010.02.26 0 0 478
Sziasztok!
Itt még új vagyok. Végigolvastam mind a 16 oldalt. Nagyon sok hasznos információt kaptam.
Köszönöm.
Tami tati karam Creative Commons License 2010.02.26 0 0 477
Készítsük házilag

Többfunkciós kerti tűzhelyet sokféleképpen készíthetnünk. A sokoldalú használatnak az alapfeltétele, hogy a tűztér magasságát állítható módon alakítsuk ki.
Célszerű alapot és készítenünk, mert a kerti tűzhely alatt - tömegéből adódóan - megsüllyedhet a talaj. Az alap anyaga egyszerű kőműves beton, azaz egy rész cement és háromszor ennyi homok keveréke. A tűzrakó falazatát készíthetjük klinkertéglákból, vagy terméskövekből. Mindkét esetben ügyeljünk rá, hogy a téglákat mindig kötésben rakjuk fel. A falazat lehet téglalap-, négyzet- vagy kör alapterületű, bár utóbbi esetben a kiegészítők elkészítése bonyolultabb lesz.
Három dologról ne feledkezzünk meg az építés során:
- Alul pár téglányi rést hagyjunk ki, ahol a hamut ki tudjuk majd húzni
- Belülre helyezzünk el több magasságban ütközőket, amelyekre egy acéllemezt behelyezve a tűztér magasabbra emelhető a földfelszín magasságánál.
- Gondoskodjunk különböző magasságokban kialakított apró szellőzőnyílásokról, amelyek a tűz oxigénellátását biztosítják.
Ezután már csak a megfelelő kiegészítőkről kell gondoskodnunk: bogrács és bográcsállvány, nyárstartó villák, grillrács, sütőlap...
Ha szabadtűzön sütnénk-főznénk, akkor alul gyújtunk be. Ha parázson sütnénk, akkor egy magasító-lemezt helyezünk be, ezzel a tűzteret megemeljük, így a parázs mindössze 10-15 centiméterrel lesz alacsonyabban, mint a tűzrakó hely tetejére helyezett grillrács.
Előzmény: Törölt nick (475)
Mycooka Creative Commons License 2010.02.22 0 0 476
Szerintem tedd ezt: www.google.hu
beírod azt, amit keresel és szemezgetsz a találatok között.

Vagy pedig: attól függően hogy hol laksz, jön a tavasz, a különböző barkácsáruházak elárasztanak prospektusokkal, lehet válogatni.

Vagy pedig: van mindenfelé kertészeti áruda, ilyen-olyan áruda, ahol a kerttel kapcsolatos mindenféle vackot árusítanak. Nézz szét.

Én a helyedben építenék egy saját kezűleg készített cuccot. Az az igazi. Azt tudod, hogy te készítetted. A látogatók, akik elmennek hozzád, ámulni fognak és irigyelnek érte. Namegpersze húsz év múlva elmondhatod az unokáknak, hogy ezt nagyapátok készítette anno a válság éveiben.
Nincs is ennél jobb. Sok sikert hozzá!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!