Keresés

Részletes keresés

Pontikos1 Creative Commons License 2019.03.11 -2 0 1209

Pontosan ezt írtuk előtted, csak nem ilyen részletességgel. :-p

Busz pedig még ma is van Diafani és Olympos között a Pigadia-Olympos aszfalt ellenére.

Előzmény: szilisofor (1208)
szilisofor Creative Commons License 2019.03.11 0 0 1208

Az Avlonai busz rejtélyre van magyarázat :) 

 

Mint említettem volt olyan utazásszervező, hogy Pigadia - Diafini hajóval és onnan saját busszal Olyamboszba.

Több helyi lakóssal beszéltem és azt mondták, hogy Avlona olyan hétvégi telek féle az olymboszi lakósoknak. Ugyanis nagyon kevés a művelhető terület és ott pont van annyi hely ahol termeszteni tudnak saját szükségletre.

És ha egy ilyen utazásszervező úgymond beugrott a spájzba akkor valóban ott fordult meg a busszal..... de az semmiképp nem menetrendszerű járat volt.

Előzmény: Pontikos1 (1207)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.03.11 -2 0 1207

Nem tévedek :D , és elég sokszor voltam a szigeten. Olymposban földutas és aszfaltutas verzióban is - menetrendszerinti járattal és autóval. Az, hogy Avlonában láttál buszt, -ahogy te is valamelyest említed - nem azt jelenti, hogy valaha is lett volna oda menetrend. Sosem volt. 

Az aszfaltút megépítésének sorrendje (értsd: előbb Diafani-Olympos és aztán Olympos-Spoa) pedig egyszerűen a kikötőben keresendő.

Előzmény: bazidzsó (1204)
bazidzsó Creative Commons License 2019.03.10 -1 1 1206

Nem Spoa-ra gondoltam és időközben rájöttem, hogy miért is: 2010-ben mi nem a saját motorunkkal mentünk el Olymbosba, hanem egy kölcsönzött géppel. Annyira rossz volt az odavezető út, hogy első alkalommal Spoa-t elhagyva, pár száz méter után visszafordultunk. Nagy betonvasak álltak ki a földből és rengeteg éles kő is nehezítette az odajutást. Pár nappal később kölcsönöztünk egy motort és azzal mentünk oda.

 

De az igaz, hogy Spoa után Olymbosig 2010-ben nem volt aszfaltút, csak Avlona-Olymbos és Diafani között. Avlona-ban pedig találkoztunk egy busszal, ami ott fordult meg, a sofőr pihent. Azt, hogy csak ott lakott vagy helyi járatos busz volt, nem tudom. Feltételezem, hogy ha Olymbosba jártak buszok, akkor arrafelé is.

 

Viszont Ildoszka kérdésére szerintem nagy valószínűséggel helytálló a következő: Avlona után már csak földút van.

Előzmény: szilisofor (1205)
szilisofor Creative Commons License 2019.03.10 0 2 1205

Tényleg nem akarok beleszólni de Spoára gondolhattál. Kb. 6 éve épült meg az aszfaltos út Spoa és Olymbosz közt. Addig köves murvás 4WD4 autóval és motorral volt kényelmesen járható. Elötte az utazásokat úgy szervezték, hogy hajóval mentek Diafiniig és onnan Olymboszig busszal mert az az egy aszfaltos út volt északon.

Előzmény: bazidzsó (1204)
bazidzsó Creative Commons License 2019.03.10 -2 0 1204

Sztem tévedsz... tudom, hogy hol vannak ezek a települések. Avlonanal fordult meg egy busz mikor ott voltunk. Onnan már csak földút ment tovább, turista jelzesekkel. Valszeg mehetett Olymbosba is busz, nem állítottam, hogy nem ment. Akkor még csak érdekes módon Olymbos és Diafani között volt aszfaltut. Te mikor voltál a szigeten? 

Előzmény: Pontikos1 (1203)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.03.10 -1 0 1203

Avlonaig volt anno szilárd burkolatú út (2010) a busz is ott fordult meg.

Vsz Spoára gondoltál annak fényében, hogy Avlona még Olympos után van. És már a földutas korszakban is elment Olymposba is a busz.

Előzmény: bazidzsó (1202)
bazidzsó Creative Commons License 2019.03.10 -1 0 1202

Lefkadat nem ismerem. Rodosz, Kós és Karpathos szigeten 2 személyre az 50ccm-s kevés volt. Sík terepen az 50ccm-s meg elmegy, de mindhárom szigeten vannak keményebb emelkedők, ehhez viszont kell az erősebb gép. Mi motorral mentünk le ide, de régebben mindig 80-s gépet kolcsonoztunk, mikor repülővel utaztunk. Avlonaig volt anno szilárd burkolatú út (2010) a busz is ott fordult meg. Mára már Olymbosba is le lehet menni aszfaltuton, akkor meg ez sem volt kész. Az oldalamon van fent pár kép is ezekről. 

Előzmény: Ildoszka (1201)
Ildoszka Creative Commons License 2019.03.09 0 0 1201

Itthon 50 cm3-el robogózok, Lefkadán béreltem egyszer, itt-ott ott is kevés volt az 50 cm3, de nem volt gond. Lehet addigra meglesz nagymotorra is a jogsim, de mondjuk 70-80 cm3-nél nem merek nagyobbat bérelni. Viszont akkora kell 2 főre. Az északi részen meddig lehet egyébként elmenni? Nézegettem az utakat a google mapsen, nem igazán tűnik úgy, hogy északon lenne aszfalt.

 

Előzmény: bazidzsó (1200)
bazidzsó Creative Commons License 2019.02.27 0 0 1200

Be, de szerintem legalább egy 80ccm-s kell hozzá. Annyit még hozzátennék, hogy kezdő motorosoknak nem javaslom Karpathoson (sem) a motorozást. Váratlan széllökések és helyenként sziklaomlások is nehezítik a sziget bejárását.

Előzmény: Ildoszka (1197)
Krepuska Creative Commons License 2019.02.27 0 0 1199

Mi 2016-ban autóval bejártuk az egészet, közel 250 km-t mentünk 4 nap alatt. 2018-ban quad-al mentünk a mással nehezen elérhető helyekre. Idén már elég lesz a robogó is, kitapasztaltuk a nekünk megfelelő helyeket..

Előzmény: Ildoszka (1197)
BekeToni Creative Commons License 2019.02.26 0 1 1198

Ha gyakorlott motoros vagy, akkor igen.

Előzmény: Ildoszka (1197)
Ildoszka Creative Commons License 2019.02.26 0 0 1197

Sziasztok! Idén nyáron két hétre megyünk (úgy néz ki) Karpathosra. Robogóval bejárható a sziget?

bazidzsó Creative Commons License 2019.01.10 0 0 1196

Hol lesz a szállásotok? Ha Pigadiában, akkor ott lesz egy kis éjszakai élet. Túl nagyra nem kell számítani, 1-2 óra alatt bejárható a központi rész; a kikötő és környéke.

 

Látnivalók közül kiemelném Olymbos-t, az évszázadokon keresztül elzárt település tudtommal mára már aszfaltúton is megközelíthető. Amikor mi voltunk, akkor még csak készült az odavezető út. Hangulatosak a pár utcácskából álló kis települések is, de ezekben nagy nyüzsgésre nem kell számítani.

 

A szélvédettebb oldalon lévő strandok közül kiemelném Apela-t, ez volt a mi kedvencünk.

 

Többen írtak hajókirándulásról is, ez is egy jó program lehet.

 

 

Előzmény: Sziporka0911 (1194)
BekeToni Creative Commons License 2019.01.09 0 0 1195

Homokos strand több is van, Amopi, Diakoftis, Lefkos gyerekbarát. A hullámzás szélfüggő, a napi program összeállításakor érdemes figyelembe venni.

 

Karpathos-on szinte mindig fúj a szél, ezért nem érezni a napégést csak amikor már késő.

Napközbeni szabadban tartózkodás kelléke, napszemüveg, sapka vagy kalap, lányoknak kendő is lehet.

Legfőbb jó tanács, magas faktorszámú UV védelem, max 1-2óra parton sütkérezés délidőt kerülve, és sok folyadék…

 

Szinte mindenhová el lehet jutni busszal.

Autóbérlés minden sarkon, (30-40€/nap) biztosítást és gyerekülést is bele kell kalkulálni…

Északon nincs benzinkút, Pigadia közelében kettő Aperi felé, egy Menetes felé egy további Arkasa irányában. (1,85-1,88€/l)

 

Látnivalók mind publikálva, csak érdeklődés és időbeosztás kérdése…

 

Bőven van élet napnyugta után is, boltok tavernák este 11-ig, némelyik éjfélig.

 

Kérdésed bátran tedd fel, ha nem találod a választ a világhálón vagy a fórum visszaolvasásakor.

Előzmény: Sziporka0911 (1194)
Sziporka0911 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 1194

Sziasztok,

 

mi idén nyáron utazunk Karphatosra először. Két gyerkőccel (3,7) évesek. Első repülésük lesz.

Remélem jó választás lesz a sziget. 

Érdekelnének homokos strandok, autóbérlés, látnivalók és hogy van e élet este, boltok, tavernák stb.?

 

Nagyon köszi!

Krepuska Creative Commons License 2018.11.30 0 0 1193

Sziasztok!

Az IBUSZ oldalán megjelentek a 2019-es, Karpathos-i szálláshelyek (10 szálloda).

bazidzsó Creative Commons License 2018.09.28 0 0 1192

2010-ben voltunk ott mi is, akkor nekünk az eddig megismert görög szigetek közül messze ez volt a legtisztább. Annyit talán nem romlott a helyzet azóta, hogy messze el kelljen kerülni :)

 

Előzmény: grün augen (1191)
grün augen Creative Commons License 2018.09.28 0 0 1191

Kedves HunJules!

Nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá írásodhoz. Pár éve jártunk Karpathoson. Nem írom le mit láttunk, tapasztaltunk ott, előttem ezt már sokan megtették. Csak annyit, azóta bejártuk Krétát, évente többször, több Kanári szigetet, de valahogy a szívünk mindig visszahúz Karpathosra...Ezért is járok ide néha olvasgatni, nosztalgiázni... 🙂

Medvepapa3 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 1190

2018 utolsó turnusával, szeptember 20. és 27. között voltunk a nejemmel Pigádián. Számításunk bevált: kellemesen meleg volt és kevesebb nép, mint feltehetőleg főszezonban.

Szállodánk ideális helyen, a parttól (Xenonas beach) és a nagy szupermarkettől 5, a városközponttól 20 percre volt.  Szervezett buszos és hajókirándulásokkal vagy menetrendszerű buszjáratokkal is meg lehet ismerkedni a sziget szépségeivel.

 

Mi „Kulker76” 1141-es számú bejegyzése nyomán a SunTrust Rent a Cartól foglaltunk 6 napra egy 2018-as évjáratú Citroen C3-at, napi 29 euróért. Csak megerősíteni tudom a leírtakat, hozzátéve, hogy Giorgos egy valószínűleg kőfelverődés okozta kisebb hibára is csak legyintett.

 

Aki egyénileg csinál programokat, annak nagyon érdemes 2990 Ft-ért megvásárolni a Karpathos 2018 digitális útikönyvet (www.karpathos.hu | facebook.com/karpathoshu | karpathoshu@gmail.com). Ezenkívül is több fényképes kedvcsináló úti beszámoló található a neten, például Flögié Karpathos, a szelek szigete címmel (https://utazasbolond.blogspot.com/2010/10/karpathos-szelek-szigete-20071.html) vagy Balázs Beáé (http://www.balazsbea.hu/karpathos.html) és a Mézeshetek blogban.

 

Az alábbi fotós linkek tartalmát még ezután nézem meg:

http://www.karpathos.newmentor.net/index.html

http://www.aartworld.com/Karpathos.htm

https://www.greeka.com/dodecanese/karpathos/karpathos-pictures.htm

http://www.karpathos-island.eu/karpathos_fotos_aktuell.php

http://mykarpathos.de/karpathos_fotos_alle.php?cgiImgId=06K1_125#Anchor_topimg

https://www.facebook.com/pg/karpathoshu/photos/?ref=page_internal

 

Közismert, hogy a déli part néhány helyén ideálisak a szélviszonyok a surfhöz és kitesurfhöz. De snorkelezésen kívül könnyűbúvárkodni is lehet: https://www.tripadvisor.co.hu/Attraction_Review-g1188925-d4270333-Reviews-Karpathos_Diving_Center-Karpathos_Town_Pigadia_Karpathos_Dodecanese_South_Aegean.html

 

Az általunk meglátogatott éttermek várakozáson felüliek voltak. Időrendi sorrendben: Finiki: Mama Cuisine, Olympos: Blue Garden, Amoopi: Votsalakia, Agios Teodoros: itt csak egy taverna van, de ott ettünk a legjobban, Pigadia: Niko gyrososa, Xenonas beach: Seaside Resort. Nagyétkűeknek az ötcsillagos pigadiai Almundia szálloda 23 eurós büféebédje ajánlható.

 

Az autostop nem igazán dívik a szigeten: az egy hét alatt csak egyszer találkoztunk ilyennel. Persze magyarok voltak. Annyira jóba lettünk, hogy az az egyetlen szeles napon tartott Aperi-Othos-Piles kirándulásra és az Almundia szálló kedd esti görög zenés programjára már együtt mentünk.

PMesi Creative Commons License 2018.09.24 0 0 1189

Kedves Olvasók!

Egy pár mondatban én is hozzátennék az eddigi információkhoz.

Iliada apartman, 2,5éves gyermekkel: három szék helyett kettő bent és kint a teraszon is (ugye a kislányom már vígan ül sima széken is gond nélkül), tányér és pohár tekintetében is igaz ez. Kicsi még, de a szerintem neki ugyanúgy jártak volna ezek a dolgok, neki is ki kellett fizetni a szállást. Tényleg nincsen fakanál, rendes szeletelő kés, egy serpenyő és egy nagyobb fazék a főzőedény készlet. Törölközőt 3x cseréltek, egyszer ágyneműt. Az apartman rendezett, tiszta, a központi bejárati ajtót zárta mindenki maga után. Utolsó nap +15euro a 18:00-ig maradás ára.

Úgy alakult, hogy a Bravotól béreltük az autót (jó áron), gyerekülésért nem számoltak felárat.

Babakocsit vittünk, ez jó ötlet volt.

A kikötő felé vezető úton, egy szálloda mellett elkerített játszótér- mi nagyon szerettük.

Az éttermekben mindenhol barátságosan közeledtek a kislányunk felé is.

Olymposi látogatásunk során felkerestük a Blue Garden tavernát- szuper volt!

Ammopi kisgyerekkel tökéletes választás.

Örülök, hogy minden jól sikerült, jól éreztük magunkat.

Szép napot mindenkinek!

újbudai51 Creative Commons License 2018.09.24 0 2 1188

Kedves HunJules!

A balkáni kifejezés a szigetre nem állja meg a helyét! Inkább az érintetlen természet a jellemző, és a megfelelő.

Aki a nyüzsgő életre vágyik (pl.banánozás, ejtőernyőzés stb) az válassza inkább Korfut, Rodoszt vagy Krétát.

Ami a kajákat illeti: egyszer sem tapasztaltunk olyat, amiről írsz. Párommal mindig más éttermekben ettünk, soha sem próbáltak meg plusz dolgokat felírni a számlára, egyszer sem próbáltak meg átvágni. Ami az ételek minőségét illeti: mindent helyben termesztenek. Az éttermek mindenhol családi vállalkozásként üzemelnek!

Fürdeni a szigeten bárhol lehet, szeles-hullámos tenger a nyugati partot érinti! Keleti parton vannak szélcsendes szakaszok, mint pl. Amoopi. Betont maximum Pigadia kikötőjében láthattál, máshol nem nagyon. :)

Macska tényleg sok van a szigeten. :)

Előzmény: HunJules (1182)
Krepuska Creative Commons License 2018.09.17 0 1 1187

Mi idén másodjára voltunk, ez a válasz arra, hogy jól éreztük-e magunkat. A természet erőit elfogadjuk és alkalmazkodunk, meg persze csodáljuk. Voltam már vendégségben Írországban, ott a parkolóban átcsaptak az autónk fölött a hullámok dagálykor, bármerre mentem, mindig szembe fújta a szél az esőt. És? Pigadia-ban a természet teszi a dolgát az évezredek, milliók alatt, emiatt áll össze a parti homok betonszerű padkákká. Ha valaki közelről megnézi, lát benne milliónyi apró kagylókat. Diakoftis-ban a strand két szélén is van, jobbára a víz alatt. Elhinni a betonozást, nem semmi..

Én imádom a macskákat, semmi bajom velük, Olympos felé kecskét többet látni a hegyekben. Persze, ha valakinek itthon jobb a szúnyog, poloska, parlagfű és egyebek.. Mi tudtuk, hogy 2 éve mennyit költöttünk, így elég pontosan tudtuk kalkulálni, hogy indulás előtt mennyi pénzt váltsunk. Boltban, kölcsönzőben kártyával fizettünk, forintra annyi árfolyamon, mint itthon váltottunk.

Szinte minden nap láttuk a hatalmas kompokat, a hűtőkamionokkal. Ennek bizony van költsége, így mindennek, amit a szigeten eszünk, iszunk.

Ezt a fórumot visszaolvasva nagyon sok hasznos és informatív dolgot lehet megtudni..

szilisofor Creative Commons License 2018.09.17 0 2 1186

Nos, 13 Görög szigettel a hátam mögött talán az én szavam is ér valamit.

Karpathosz az egyik legszebb és legjobb hely.

Persze mindig vannak akik más mércével mérnek... Ki szeretném emelni a helyiek nyugalmas mentalitását és a sziget fantasztikus légkörét. Tele van eldugott öblökkel ahol a nyugalmat és szépséget szinte egyedül lehet élvezni mert a tömegtúrizmus még nem nagyon érte el a szigetet. Meg lehet nézni mennyire tönkretették Rodoszt, Santorinit, Míkonost stb... Ha a luxus kell valakinek akkor nem jó helyre jött. És egy kulcsszó: Sziget.! Alapból minden drágább mert nem tudja megtermelni a saját ellátását és szinte mindent máshonnan kell beszerezni.

 

Sajnos vannak olyanok akik beleugranak egy nyaralásba és nem néznek utána, hogy hova is mennek.  Később persze lehet panaszkodni mert nem az elképzelésük szerint történtek a dolgok. Ez majdem olyan mint amikor egy muszlim ország hiper-szuper szállodáját lehúzták mert nem volt alkohol.... Ha valaki Görög szigetre megy(és pláne ha már többön is volt) akkor felkészül, hogy eszméletlen mennyiségű macska van mindenhol. Valamint nem Izlanda  vagy Dubaiba ment ahol még a fagyit is lehet kártyával fizetni. Ez kérem egy kicsi mediterrán földdarab és a hasonló helyekhez igazodva bizony a számlán is meg lehet találni olyat pl. ,hogy kötelező borravaló....

 

Mindenképp aki ide utazik és mégse találja meg a számítását az csak magába keresse, hogy miért is nem érezte jól magát.

Pontikos1 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 1185

Ui.: Biztos sokan örömmel olvasnák a beszámolódat a sok, sokkal jobb (és nem balkáni) görög szigetről is.

Előzmény: HunJules (1182)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.09.17 0 2 1184

Akinek ezzel elvetted a kedvét, az egyébként is jobb, ha nem utazik ide, szóval mindenkivel jót tettél. ;-)

 

"ha készpénzt veszel fel 400ft/euro körüli lehúzásra számolhatsz (automata)"

Az azért ugye megvan, hogy erről nem a sziget tehet? :D

 

"Fürdeni elég kevés helyen lehet mert olyan hullámok vannak"

Megsúgom, sok egyéb szigeten is vannak hullámok, főleg ha augusztusban-szept. elején nyaralsz. De akár máskor is. A tenger mégsem a feszített víztükrű úszómedence. Nagyjából lehet tájékozódni az interneten szelességről, és annak megfelelően tervezni... Karpathoson ráadásul több csodás, szélvédett öböl is van. 

 

illetve a part mentén betont öntöttek a vízbe hullámtörőként ami vagy csúszik vagy a lábadban okoz sérülést

Mindössze Pigadiáról beszélsz, és ott is a strand egy szakaszáról. Vsz az volt a hotelod előtt. Tudnád, mennyien fürdenek ott sérülés nélkül, és inkább a szép panorámát vagy a színes halakat emlegetik utána... ;-) Ha elmentél volna a város felé, full homokos part van - kívül/belül.

 

Azért jó, hogy legalább a természet tetszett. :)

Előzmény: HunJules (1182)
BekeToni Creative Commons License 2018.09.16 0 3 1183

Sajnos az én kedvemet máris sikerült elvenni... Görögország még akkor is nagybetűvel kezdődik, ha nem tetszett.

Aki meglehetősen sok szigeten járt már, az ilyeneket nem ír.

Betont öntöttek a tengerbe… macskaszőr(t)…fúj a szél… hullámzik a tenger…a kajának nincs görög mentalitása…

 

(Nem kell sokat utazni... Otthon a Tesco-ban a legolcsóbb a Mythos és lehet kártyával fizetni. Az nem Balkán.)

Előzmény: HunJules (1182)
HunJules Creative Commons License 2018.09.16 -6 0 1182

Sziasztok!

 

Senkinek nem szeretném elvenni a kedvét, pláne az első utazóknak akik görögországot válassza célul de ez a sziget egyszerűen balkáni. Meglehetősen sok szigettel a hátam mögött tapasztalatként írom. Az a Görög mentalitás ami jellemzi őket nyomokban (Olympos) vagy egyáltalán nincs. Ami más szigeten bevett szokás volt,  hogy kártyával rendezem a számláimat nem igazán volt elérhető, illetve ha készpénzt veszel fel 400ft/euro körüli lehúzásra számolhatsz (automata). Persze a sziget a maga szépségével és változatosságával gyönyörű. Fürdeni elég kevés helyen lehet mert olyan hullámok vannak, illetve a part mentén betont öntöttek a vízbe hullámtörőként ami vagy csúszik vagy a lábadban okoz sérülést. A kaja sajnos nagyon alulmúlja magát egyetlen szigeten sem tapasztaltam sem árban sem adagban ezt a fajta mentalitást. Egy hét alatt háromszor fordult elő, hogy macskaszőr volt a tányérban a sziget különböző faluiban. A számlát mindig kalkuláljátok ki nagyjából mert előszeretettel tesznek bele olyat is amit nem fogyasztottál. Egyszóval nem ez a sziget amire visszamegyek bár a természet adta dolgok gyönyörű emlékekkel gazdagított minket.

Krepuska Creative Commons License 2018.09.14 0 0 1181

Szia! Sajnos hazajöttünk, nagyon jó volt. Pigadia-ban elég nagy volt a hullámverés, Amoopi-ban és Diakoftis-ban nagyon jó volt. A tenger végig 27 fok körül volt, arra nem lehetett panasz.

A Mamma Cuisin-ban 2 személyes tengeri herkentyűt ettünk, de szerintem más hozzávalókból is is készítenek.

Tegnap este a buszra várva (Bay Watch) egy ott igen ritka időjárási eseményben volt részünk, óriási felhőszakadás volt. A reptérre érve láttuk, hogy ott egy csepp sem esett..

Nagyon finomakat ettünk még az alattunk lévő Zoriana's Place-ben (Chicken a la Zoriana) és a To Perasma-ban (Grill Mix).

Előzmény: PMesi (1180)
PMesi Creative Commons License 2018.09.10 0 0 1180

Szia,

köszönjük az információkat. A tenger hőmérséklete remélem nem csökken majd sokat (reméljük az időjárás besegít majd nekünk is). A Mamma Cuisinben van kétszemélyes tál?

Nagyon kellemes időtöltést kívánok!

Előzmény: Krepuska (1179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!