Keresés

Részletes keresés

sacikae Creative Commons License 2008.08.06 0 0 441

sziasztok!

Kutyusunk a az első két képen 6 hetes és úgy vettük, mint pekingi palotapincsi. De sokan azt mondják, hogy ez inkább japán chin. Várom a véleményeteket.

A harmadik kép az apukája.A kutyaágyon pedig már 8 hetes. Köszi a segítségeteket előre is. Mondjuk tök mindegy micsoda, így is nagyon cuki.
Steffi15 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 440
Sikerült  találni szürke pekingit??
Előzmény: nickname24 (438)
Steffi15 Creative Commons License 2008.05.14 0 0 439

Az a természetes,ha elfogult az ember szerintem :D Én is így vagyok a mi kutyáinkkal :)

Várom akkor a mailt :)

Előzmény: nickname24 (438)
nickname24 Creative Commons License 2008.05.14 0 0 438

Szia!

 

Köszönöm, szerintem is nagyon aranyos és szép volt ... és persze egy egyéniség! Nameg nem is vagyok elfogult! :)

 

Megy a mail privátban!

 

Üdv.: E.

Előzmény: Steffi15 (437)
Steffi15 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 437
Nagyon szép volt :)
Előzmény: nickname24 (435)
Steffi15 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 436

Szia!

 

Az én barátnőmnek egy 2 éves szürke pekingije van :)))) Esetleg az ő tenyésztőjénél érdeklődhetnél,van-e most nála.Ha érdekel,írj mailt,aztán megérdeklődöm az elérhetőségeket :):) (csatolok egy képet is)

 

 

Előzmény: nickname24 (435)
nickname24 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 435

Bucó

 

Hát igen ... órákon át képes volt kaját kunyerálni, mégha pukkadásig is ette előzőleg magát!

Mióta 9 éve nincs velem ... nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe!

Mindjárt június 5 ... ilyenkor mindíg szomorú vagyok....

nickname24 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 434
származási lap
nickname24 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 433
Bucó+Én 1987-88Bucó+Én 1987-88
nickname24 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 432

Kedves Topictársak!

 

A segítségeteket szeretném kérni!

Mellékelem a MEOE-nak küldött e-mail-emet ... még nem válaszoltak sajnos ... bár 2000-ben írtam már nekik postai úton is levelet, de arra sem válaszoltak .... de ahogy mindígis mondtam: először a kardhal, utoljára meg a "reményhal" meg.

 

Bocs, hogy a nevemet kitakartam a származási lapról ... azt csak privátban adom ki!

Lehet, hogy sokan megdöbbentek, de igen ... 9 éve keresem a vérvonalat! Sajnos eredménytelenül! Az utolsó reményem volt a MEOE ... minden esetre, ha valaki ismeri a vérvonalat és netalántán szürke pekingi palotakutyája van írjon, kérem!

 

Levél:

Tisztelt Máté István Klubelnök Úr!

Tisztelt Bodor András, Erdélyi Anita, Krizsanyik Katalin Szekciókoordinátorok!

 

Üdvözlöm Önöket, a nevem ......... Egy nem mindennapi megkereséssel fordulok Önökhöz illetve a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületéhez … a segítségüket szeretném kérni.

Történetem röviden:

1986-ban, nyolcadik születésnapomra a szüleimtől Pekingi Palotakutyát kaptam ajándékba – szerelem volt első látásra.

Bucó hűséges társam volt egészen 1999. június 05-én bekövetkezett haláláig. Halála után egy évvel felkerestem a tenyésztőt, ahol a szüleim vették Bucót - és ahol először találkozhattam vele -, de addigra, a már igencsak idős pár, sajnálatosan azt közölte velem, hogy már nem foglalkoznak tenyésztéssel. Sajnálatosan kölykei nem születtek Bucónak. 2000 óta rengeteg hirdetést böngésztem át, mentem kiskutyát nézni, de semmi. Bucóhoz illetve származási lapjához mégcsak hasonlót sem találtam. Interneten sem találtam a nagyobb illetve nevesebb magyarországi Pekingi Palotakutya tenyészetek honlapjait. A származási lapot azért emelem ki ennyire - itt jegyezném meg, sem kutyakereskedő, sem tenyésztő nem vagyok - mert a - remélhetőleg leendő - kiskutya színe a „fontos”! Szürke. Lehet mégegy olyan kiskutya, mint amilyen az enyém volt?

Szeretném a segítségüket kérni abban, hogy részemre információt adjanak arról, hogy hol és kit kell keresnem, hogy mégegyszer egy – majdnem - olyan kistársam legyen/lehessen, mint Bucó. Tudom, hogy nem foglakoznak „közvetítéssel” és azt is tudom, hogy nem mindennapi kéréssel fordulok Önökhöz, de kérem nézzék el nekem … amennyiben módjukban áll kérem Önöket, segítsenek!

 

Mellékelten küldöm Bucó származási lapját és szemle bírálati lapját pdf formátumban, illetve fotókat Bucóról. Sajnálatosan a képek nem a mai digitális technikával készültek még.

 

Köszönettel, Tisztelettel és Üdvözlettel: ...........

 

Köszönöm Nektek is, akik olvassátok a fórumot!

Mellékelten csatolom az egyik kedvenc fotómat még valamikor 1987-88-ból!

 

Üdv Mindenkinek: E.

Pachet Creative Commons License 2008.05.06 0 0 431

Sziasztok!

 

Lassan egy éves kis pekingi kanom van.

Kérdésem az lenne, hogy nem tudjátok miért kergeti és harapja rendszeresen a saját farkát? Nem unatkozik, szinte egész nap foglalkozva van vele (nagymamám otthon van :)) és mégis. Hihetetlenül fel tudja magát hergelni a saját farkán és alig tudjuk leállítani. Ötlet, hogy mit lehetne kezdeni vele?

jamie61 Creative Commons License 2008.05.02 0 0 430
jamie61 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 429
picurDöme
Tibbe Creative Commons License 2008.04.08 0 0 428

ÁTK
Ázsiai Szekció Klubnap
2008. május 1.
10:00-tól
Strázsa Kutyaiskola, Népliget http://www.strazsa.hu
Ringdresszúra
Kutyás játékok, versenyek
Agility lehetõség
Nemzetközi küllembírók elõadásai és tapasztalatai a fajtákról
Kutyakozmetikai elõadás
Kutyatáp bemutató mintacsomagokkal
Ebéd: Bográcsos pörkölt, süti

Ha részt kívántok venni a Klubnapon,
kérjük mindenképpen jelentkezzetek 2008. április 28-ig az atkvezetoseg@yahoo.com email címen.
ÁTK tagoknak az ebéd ingyenes, nem ÁTK tagoknak 500 Ft.

http://www.meoe-atk.hu/index2.html


Most került véglegesítésre a programtevezet. Minden társasági kutyást szívesen látunk!
Amennyiben bármi ötlet, javaslat, felajánlás...stb van, a Tibeti barátok klubjának az emailcímére is írhattok.
tibetiterrierster@gmail.com
Minden javaslatot, segítséget, munka és ötletajánlatot szívesen veszünk!
A részletek szervezése folyamatos!
bolda Creative Commons License 2008.03.25 0 0 427

Sziasztok!

 

nem keres valaki egy fekete kan pincsit? rákospalotán találtak egyet.

csak az eredeti gazdájának adják vissza. Aki ilyen kutyát vesztett el, az írjonaz orsi1026@hotmail.com címre!

Tibbe Creative Commons License 2008.03.10 0 0 426



2008-ban az elsõ tenyészszemle az Ázsiai és Törpekutya Klubban!

2008. március 16. (vasárnap) 9.00-tól
Helyszín: MEOE Székház, Budapest, XI. ker. Tétényi út 128-130.
Bírók: Bánhidi Pálné és Kiss Ibolya

Kérjük az oltási könyvet és a származási lapot, tagsági igazolványt (ha van) hozzák magukkal!

fruzsi.lupis Creative Commons License 2008.01.27 0 0 425
Sziasztok!
Van egy díjnyertes szülöktől származó, fajtiszta, kan Pekingi Palota Kuytám. Az iwiwen is fent van,a neve Homokháti Pajkos Alfi. Nézzétek meg. Vélemény róla????
Cocu Creative Commons License 2008.01.09 0 0 424
Mivel nem nagyon pörög a topik, nem tudom megígérni, hogy napi szinten figyelem a fejleményeket, ha van javaslat fekete kölyök ügyben, lécci a cocu_8@citromail.hu -ra írjatok!
köszi megint
Előzmény: Cocu (423)
Cocu Creative Commons License 2008.01.09 0 0 423
Helló!

Ha tudtok, lécci segítsetek! Sajnos októberben meghalt a 10,5 éves fekete palotapincsim (lásd kép), egyedül maradt a most 9 hónapos trikolór pincsikisasszony (lásd másik kép). Szeretnék mellé játszótársat, egy majdani párt.
A korábbi szerelem miatt mindenképpen feketét szeretnék (fehér foltos lehet, Sziszikém is zoknis volt, az ő apukája papucsos és mellényes). A tervek szerint tavaszi születésű kutyust szeretnénk, de már látom, hogy nem egyszerű megfelelőt találni, úgyhogy időben elkezdem keresni. :o)

Összefoglalva ami mindenképp fontos:
fekete palotapincsi (fehér foltos lehet)
rövid orrú
törzskönyv nélküli
fiatal (6-8 hetesen elhoznám)
kan

Az már csak jó lenne, ha Budapesten vagy a Budapest-Keszthely útvonalon valahol lenne, és nem valahol a keleti határnál - de oda is elmegyünk érte. :o)
És ha sikerül meggyőzni a páromat Zorró lesz a neve, ha nem, akkor Yakamoz (török: vízen megtörő fényt jelent, tudom, giccses :o)) - persze, ha csak ha erről sikerül meggyőzni. Szóval nagyon készülünk az új kiskutya fogadására!!!

Nagyon köszi előre is!

SzisziDrazsé
Tibbe Creative Commons License 2007.10.09 0 0 421
:)
Pachet Creative Commons License 2007.09.18 0 0 420
Ez a kis tündér kutyu egyre szebb :)
Előzmény: Kopibacsi (418)
Steffi15 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 419

Szia!

 

Nálunk két fiú kutya van,és nálunk is előfordult az elején,hogy a nagy ezt csinálta. Ez azért van,mivel ezzel jelzi a kicsi számára,hogy ő a főnök..Mi mindig rászóltunk,mivel elég idegesítő,de egy idő után magától abbamaradt.:) Most viszont,hogy a kicsi ivarérett lett,most már ő csinálja :P De ha tisztázódnak a viszonyok,akkor talán vége lesz :D

 

Nagyon édi a képe,amit feltettél :)

Előzmény: Kopibacsi (415)
Kopibacsi Creative Commons License 2007.09.17 0 0 418
Kopibacsi Creative Commons License 2007.09.17 0 0 417

Hahó!

 

A gazdija említette, hogy előző nap elvittek egyet és Zokninak keresztelték a lábán található fehér színe miatt.

Fel is teszek egy képet róla. Ez akkoriban készült, amikor elhoztuk, azóta már nagyon sokat nőtt.

Pachet Creative Commons License 2007.09.17 0 0 416
De igen, Zoknit Budakesziről hoztuk :) Hogyhogy hallottál róla?
Előzmény: Kopibacsi (415)
Kopibacsi Creative Commons License 2007.09.17 0 0 415

Hello Pachet!

 

Látom, hogy a kutyus neve Zokni. Véletlenül nem Budakesziről való, mert akkor a hugicája nálunk van, őt Panninak hívják :-))

 

Egy kérdés mindenkinek!

Van egy kb 7-8 éves palotakutyánk, őt találtuk az utcán. Nagyon kedves és okos is. Hazahoztuk hozzá a pici palotakutyát és egy-két hete már kezd hozzászokni a nagy is és játszik is vele. Mindketten szukák! De! Néhány alkalommal felfigyeltünk arra, hogy a nagy a pici fölé mászik és olyan mozdulatokat tesz, mintha meg akarná hágni a picit! A ngy ivartalanítva van. Tudja valaki, hogy miért van ez? Nagyon bután néz ki ez a helyzet és zavarban vagyunk, mert nem tudjuk, hogy mi ez a viselkedés nála. Egyébként már játszanak együtt.

Üdv

Steffi15 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 413

Nyugodtan :D

 

 

 Ez a hörikém most halt meg pár hete :(
Előzmény: Pachet (412)
Pachet Creative Commons License 2007.09.07 0 0 412
Vigyázz, mert akkor visszavágok tengerimalacos-nyuszisakkal ;))
Előzmény: Steffi15 (411)
Steffi15 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 411

Köszi ;)

És várom nagyon a képeket....

Ha nem teszek fel,kénytelen leszek a höriképekkel bombázni ;D

Előzmény: Pachet (410)
Pachet Creative Commons License 2007.09.06 0 0 410
egyszerűen tündériek :)))))))
Előzmény: Steffi15 (405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!