Keresés

Részletes keresés

forgoszel Creative Commons License 2018.01.03 0 1 61539

Ez is valami!

Előzmény: fertőtlenítő (61538)
fertőtlenítő Creative Commons License 2018.01.03 -2 2 61538

Pénteken befekszem a Korányiba, ennyit sikerült intézni.

Ha valóban tüdőgyulladásom van, biztos lesz egy pár nap. Ha valami más, akkor gőzöm sincs, de sajna van mit vizsgálni.

Előzmény: forgoszel (61534)
Mondomosztjóvan Creative Commons License 2018.01.03 0 1 61537

Az azért jó ,hogy van neked is életkedved meg humorod )))))))  Csak az utolsó mondatodra reagálnék Miszerint :Ma már akkor se vagyok kétségbe esve ha nem sikerül..

Bölcsebbek lettünk át értékeltük az életet általában és a sajátunkat is a helyén kezeljük..Olyan az élet mint a száguldó vonat )))) Van aki fel száll rá és van aki leszáll róla .)))  De a vonat megy tovább.. Velünk vagy nélkülünk  9999

Előzmény: japipapi (61535)
japipapi Creative Commons License 2018.01.02 -3 4 61536

Neked be szokott jönni a diagnózisod. Nem véletlenül tartott dokibácsinak Monyó. 

Bár ez sem piskóta, ha igazad van. Igazad van, mimnél hamarabb feküdj be. 

 

Előzmény: fertőtlenítő (61533)
japipapi Creative Commons License 2018.01.02 -3 4 61535

Nos, igen. ..........de: Azt is leírtuk, amikor szoáréba voltunk, mint negatívságot és azt is, amikor picit "észhez tértünk", közölve mi volt az út. Nekem is ajánlottak sárkány füveket, Béres bogyókat, de elutasítottam, ha nehezen is mindent ettem, bár már akkor nem volt ízérzet. Képzelheted hogy nézett ki a kakaspörköl nokedlival, savanyú uborkával, de mixálva! Én a kórházban csak 5 kg-ot fogytam.  Dokim azt mondta, "most nem a fogyó kúra ideje van, lehet soha többé nem érez ízeket, de változatosan enni kell". Egy hét alatt vissza szedtem az "veszteséget", azóta is tartom.

És ez már szerintem pozitív, ha úgy tetszik példa,  célzott gyógyszer nélkül megpróbálom túlélni a dögöt. 

Tudod, nem tudok jóízűen betolni akár egy pohár vizet sem, nyakamba önteném, marad a szívószál. Most már merek inni egy pici  feles a társaság kedvéért, persze szívószállal! És jó, mert nem nem szánnak, hanem röhögnek. :-) 

Az is igaz, én is kaptam hideget és meleget itt, (most is ömlik a negatív, akik nem az életet látták, hanem.........  de az egy másik topikhoz tartozik) nekem a terápiám az élni akarás. Talán sikerül húzni  az időt. :-))))) (de, ma már akkor sem vagyok kétségbe, ha nem sikerül) :-)))

 

 

Előzmény: Mondomosztjóvan (61531)
forgoszel Creative Commons License 2018.01.02 0 2 61534

Majd írd meg mit sikerült intézni.

Előzmény: fertőtlenítő (61533)
fertőtlenítő Creative Commons License 2018.01.02 -2 2 61533

Írtam neki emilt, hogy szeretnék befeküdni a Korányiba 1-2 napra, mivel sajna nem javul az állapotom - mitől is javulna?

Várom, hogy mit válaszol, vagy ír e sms-t. Ha nem, holnap dél körül megpróbálok telefonon beszélni vele. Holnap úgyis az elfogyott gyógyszerep pótolondó, a háziorvoshoz kell mennem. Ha elmondom neki, hogy mi a panaszom, valszeg beutal Kistarcsára,,,hát inkább a Korányi.

 

/ ugyanis a maszek diagnózisom szerint tüdőgyulladásos tüneteim vannak, csak éppen lázam nincs. De minden más tüdőgyuszira utal.../

Előzmény: forgoszel (61529)
Mondomosztjóvan Creative Commons License 2018.01.02 0 2 61532

Ne legyen már félre értés !!! Jó???  Nem bántok senkit ...

Amit a Jaapipapinak írtam azt tudnám másnak is..Szivesen beszélgetek..

Előzmény: eta61 (61530)
Mondomosztjóvan Creative Commons License 2018.01.02 0 1 61531

Hát igen , valóban anoním megosztható lenne  csak most épp nem akarom lehúzni magam.. Volt a kemó után olyan mellékhatás sorozat , hogy a fal adta a másikat :) Lehet ,hogy majd beszámolok az eredményekről. Kicsit hasonlítunk , // gondolom sokakkal // hogy a túlélési esélyeinket számolgatjuk.. Nálam is nagy bajok voltak , azt gondoltam nem érem meg az új évet..Meg akart folytani..De a protokolt végig kellett várnom , járnom és megmaradtam. Majd kiderül minden..))) Csak ha nem sikerül nem fogom megtudni )))) .. Megpróbálok veled együtt érezni  milyen nehéz lehet neked..Gondolom ez neked látványos is és meg kell magyaráznod mi történik veled.  Nem érzed az ízeket..Hát nekem egy hétig tartott.. Fogytam is..Aztán el kezdtem szedni a bérest és vissza kapaszkodtam 80-ra..Szeretnék olyan messze ellátni mint ahogy te ezt megélted..  Mikor a mélyponton voltam azt gondoltam legalább egy évet .....  Már bizakodó vagyok ))))  De a földön  is vagyok mert egy alma nagyság az nem dió )))))

Így 70 körül ))))))))))   // ez a nevetés jele //  mert ,hogy én is ,,, bizakodjuk van még tennivaló... Van még unokám akivel nem beszéltem )))))  Mert még kicsike ))) Meg a párom meg a család....Legalább szeretetben élek ..  Remélhetőleg te is ..

Előzmény: japipapi (61527)
eta61 Creative Commons License 2018.01.02 0 2 61530

Dehát tényleg csak egy ártatlan kérdés volt.

Elég régóta olvasom ezt a fórumot és ha az emlékeim nem csalnak itt minden friss vagy régi beteg csak biztatást kapott. 

Előzmény: Mondomosztjóvan (61526)
forgoszel Creative Commons License 2018.01.02 0 1 61529

Voltál orvosnál?

Előzmény: fertőtlenítő (61528)
fertőtlenítő Creative Commons License 2018.01.02 -4 1 61528

Igazad van, nem kötelező válaszolni a legártalmatlanabb kérdésre sem!

Előzmény: Mondomosztjóvan (61526)
japipapi Creative Commons License 2018.01.02 0 1 61527

Szia!

Bocs, hogy belevauzok, értelek. Nyugodtan megoszthatod tapasztalatod, akár félelmed. Van itt bőven dagis,sőt tüdős is. Van aki húzza év(tizedek is), van, aki friss. Ezt a dögöt mindannyian másképpen éljük(?) meg, búsan vagy röhögve oly mindegy.

Egy fontos, mi itt ki tudjuk beszélni, ha jó, ha nem. Nekem a pofámat támadta meg. Húzom hónapok óta, de azért megpróbálok "normálisan" élni, (pedig már lehetetlen). A statisztika szerint 15 % a ötéves túlélési arány, ha jól kuglisztam. 2015. áprilisban derült ki (C0390, C0310), és még itt vagyok. Nem mondom, hogy tutti az élet minőségem, "üzemanyag minőséget" nem érzem. de azért pöfögök. :-) Sokszor mindenem fáj, de azt szokták mondani: "70 évesen. akinek nem fáj semmije, nem is él már". :-)))) 

"......... az úton menni kell"! (Váci Mihály: Nem elég)

 

 

Előzmény: Mondomosztjóvan (61526)
Mondomosztjóvan Creative Commons License 2018.01.02 0 2 61526

Azt hiszem nem megyek bele jobban mert nem szívesen olvasnám ,hogy  ne bízzam el magam.. :)   És most Fertőtlenítő , vagy bárki más ne vegye magára. Nem érzem megbántva !!..Csak megosztani szerettem volna  a bizakodásomat.. Tudom magamtól meg a tapasztalataimból mit jelentenek szavak kis sejtes meg társai.. Szeretnék életbe maradni , nem bíztatnak szemtől szembe de nem is mondanak negatívot..Ki lehetne olvasni arc mimikákból testbeszédből  hasonló..de mikor a sebész azt mondja ,ha jól válaszol a szervezete és reményeink szerint műthetővére tudjuk zsugorítani akkor én megműtöm.  Majd a harmadik kemó utáni CT megmondja .. legalább addig lehessen jó kedvem :)

Előzmény: fertőtlenítő (61525)
fertőtlenítő Creative Commons License 2018.01.01 -1 1 61525

Végül is megvan a szövettan eredménye?

Az biztos, hogy nem kissejtes, akkor nem gondolkoznának műtétben....

 

Az, hogy szűnik a fájdalom a daganat csökkenésével, az frankó! Mit nyomott a daganat mellhártyát, vagy eret? / Ez a kettő okoz leginkább fáldalmat. /

Előzmény: Mondomosztjóvan (61524)
Mondomosztjóvan Creative Commons License 2018.01.01 -3 2 61524

Elfelejtettem a nevem vissza állítani..Bocs..

rotring05 Creative Commons License 2018.01.01 0 1 61523

Jaa,..bocs hogy hozzád szóltam.

Előzmény: gaszkonyi (61522)
gaszkonyi Creative Commons License 2018.01.01 -2 0 61522

Kérdésedbe benne van a válasz is. Azért az nem pozitív ,hogy a lelkesedésem  mellé oda teszed ,hogy azért nehogy azt gondold ,hogy nem okozhat neked  gondot )))). Hát persze tudom én is csak bizakodom.. A többi kérdésedre a válasz most konkrétabban ))))  Hát nem mindegy ???  Úgy érzem jó úton járok ..

Előzmény: rotring05 (61521)
rotring05 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 61521

Üdv. Először is jobbulást. Másodszor, néhány kérdés (ha meg engeded).

Az, hogy most már alma nagyságú lett, az azért van mert későn lett "felfedezve" ? 

Szövettanilag a tumor kis vagy nagysejtes, azon belül ?

A kemó hatására történt zsugorodás önmagában "csak" egy dolog, sajnos emellett is még sok csúnyaságot képes okozni a szervezetben :( A műthetőség mindenképpen az egyik legjobb megoldás lehet, sok kitartást !  

Előzmény: Mondomosztjóvan (61520)
Mondomosztjóvan Creative Commons License 2018.01.01 0 1 61520

Boldog új évet mindannyiunknak..

Ha már megértük  a 2018 jan. 1-et.

Mert ez ajándék nekünk.. Nekem mindenképp.

Alma nagyságú tumor a tüdőbe, túl az első kemón elég húzós mellékhatásokkal.

/ nem is biztos ,hogy ezt kibirja mindenki /  kemény.

De ! Végig csinálom , nincs is más választásom !

Ha nem  teszem akkor most nincs szilveszter az tuti. Egyre jobban vagyok. Persze a mellékhatásokat  levonva.

Elhagytak a fájdalmak az állandó köhögés, a nyomás bennem ,a levegő is több egy kicsivel,,, Hát vannak órák mikor nem is tudom miért hívnak betegnek )))))))))))) Ez a nevetés jele ))..

Remélhetőleg beindúlt a zsugorodása a tumornak és repülök a műthetőség felé.. Boldog  reményekben gazdag, eredményes és  teljes gyógyulásban gazdag új évet mindenkinek..

 

teerted Creative Commons License 2017.12.31 0 4 61519

forgoszel Creative Commons License 2017.12.31 0 1 61518

Fura izé ez a psziché! Nálam a galiba jobbára éjjel jelentkezik, nem enged aludni. Nem azt mondom hogy nem érzem a fájást nappal is de elviselhető meg a meló mellett nem jut idő foglalkozni vele. Soha nem szedtem nyugtatót de most kértem a doki nénitől. Az öregedést én is utálom, de most nem bánnám ha már két héttel öregebb lennék.

Előzmény: japipapi (61514)
teerted Creative Commons License 2017.12.31 0 3 61517

Nálam egy UH-vizsgálat mutatta ki, hogy egy megnagyobbodott nyirokcsomó nyomja a nyaki vénát, de ez nem volt olyan mértékű, hogy nagyobb gondot okozott volna. Ezt egy CT is kimutatná, ha a nyakadat is vizsgálnák, de tüdő esetén nem szokták nézni.

Előzmény: fertőtlenítő (61510)
japipapi Creative Commons License 2017.12.31 -4 3 61516

Nem lehetséges, hogy a nyálmirigy duzzadt és nyomja a vénát és az miatt "dagad"? És a lerakódást nem lehet valahogy kiköhögni? 

Úgy látom sokunknak az év dokikkal kezdődik, pedig nem nagyom akaródzik! Megszoktam e hülye állapotot, így mindig halogatom az orvos látogatást, pedig tudom nem úszom meg én sem. 

B.U.É.K.

 

Előzmény: fertőtlenítő (61510)
japipapi Creative Commons License 2017.12.31 -4 3 61515

Szia!

Szerencsére még soha nem tapasztaltam meg a sérv gondokat, de biztosan sz@r lehet. Fura ez a vénségem is. Pipa vagyok, ha már birkóznom egy kis (20-25 kg) súllyal. Karácsony előtt főztem töltött káposztát, 20 l-es fazékba dugig, hát alig tudtam feltenni a gázra. 

 

Viszont, hogy jó hírt is írjak: kb. 3 hete elfelejtettem a refluxomat! Elfogyott a gyogyóm, de nem volt türelmem sorba állni a dokinál. Elkezdtem lapátolni a szódabikarbónát, de csak akkor, ha jelentkezett az égés. Egy idő után ezt is elfelejtettem, nincs sav, pedig tolom a töltött káposztát rendesen. Érzem az illatát, káposztát soha nem szoktam kimosni, savanyúan szeretem, jó zsírosan, erősen fűszeresen. Nagyon várom az ízérzet visszatérését, de már belátom, nincs remény, marad az illat és látvány.

 

Előzmény: Törölt nick (61507)
japipapi Creative Commons License 2017.12.31 -3 3 61514

Szerintem is pszichés dolog lehet. Most éppen le akar szakadni a jobb karom. minden mozdulatra a vállam kegyetlenül bejelentkezik. Hozom kellett egy kis takarmányt. 25 kg-os adagokra kértem, de még így is alig bírtam a zsákkal. :-( Azután mire lerendeztem, hoztak nekem 1 q kenyeret, fel kellett szeletelnem, szellősen beládázni. A kazánházban horgász fotelomban aludtam vagy másfél órát, utána tudtam felmászni. Rohamosan fogy az erőm, fura, hogy vénülök. :-) 

Azután jött más méreg is. Karácsony előtt járt le a laptopom garija, hát nem bekrepált? Napok óta, új op. telepítéskor kínlódok vele, jön a "kék halál", BIOS ütközést lát, pedig elvileg minden rendbe van. Az F7 nem reagál. Azt hiszem, memória hiba lesz, az viszont nincs éppen itthon. 

 

Gondolom dokim el fog küldeni valamilyen képalkotásra, mert el telt fél év. MAJD LESZ VALAMI. :-)

B.U.É.K!

 

 

Előzmény: forgoszel (61509)
Lora1213 Creative Commons License 2017.12.30 0 2 61513

Ne várj semmire !  Nagyon gyorsan menj Máriához !

Előzmény: fertőtlenítő (61510)
forgoszel Creative Commons License 2017.12.30 0 3 61512

Menj orvoshoz, lehet nyaki trombózis!

Előzmény: fertőtlenítő (61510)
Boszorka Creative Commons License 2017.12.30 0 2 61511

Addig ülsz és vársz? A nyaki véna miatt elmehetnél az érsebészetre vagy ahol operáltak.

Előzmény: fertőtlenítő (61510)
fertőtlenítő Creative Commons License 2017.12.30 -2 2 61510

Csatlakozom....12-ére vagyok kiírva vastagtűs biopsziára, de ott tartok, hogy bármilyen tevékenységet meg kell gondolnom, hogy utána ne fulladjak meg! Egyszerűen hiába kapkodok levegő után, nincs oxigén! / valszeg ez a következmény a ct leleten szereplő jobb középső és alsó lebenyben észlelt " tejüveg homálynak ". Szép kis lerakódás - sleim lett belőle.

 

A nyakam és a tarkó találkozásánál  fáj - valszeg nyirokcsomó /k /. A nyakamon a fül alatt lévő véna, egyik napról  a másikra háromszorosára dagadt! Mi a túrótól??

 

 

Szóval van gondom bőven...

Előzmény: forgoszel (61509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!