Én is most kezdem majd el a kacsáknak a tavat. Hasonlóképpen mint te csak én föld felszínre kirakok téglából egy tó formát azt kibetonozom, hagyok egy kis lefolyó nyílást és akkor a tisztítás egyszerűen megoldható mert ha a földbe van süllyesztve nem egyszerű cserélni a vizet szerintem, így meg csak leengedem.
Fürdővizük az van mindig. Takarmányuk elvileg rendben van. Kapnak szemeset és zöld takarmányt is. Most első körben kaptak egy kis féreg írtót mert olvastam,hogy a légcsőféregnek hasonló a tünete. Aztán meglátjuk. Csak az az érdekes , hogy csak a némák tüsszögnek , a magyar kacsák és a vadkacsák nem.
Ha az orruk tele van sárral, akkor tegyél be nekik fürdővizet, ahol majd maguknak kimossák.
Ez saját vélemény/tapasztalat, nem akarom senkire ráerőltetni:
Mikor tavaly felütötte a myxomatozis a fejét a nyulaknál, akkor már az első tünetekkor levágtam, de a tüdejét, és egyéb belső szerveket nem ettük meg. Jelentem még élünk...
Milvel eteted őket? Takarmánnyal is lehet valami, ami irritálja őket.
Ha netán már elkezdted kezelni, akkor mivel kezeled őket, milyen betegség ellen?
Sziasztok! A némakacsáim tüsszögnek. Mivel kezeljem őket ? Vagy ha levágom azért fogyaszthatók? Vagy lehet nem is betegek? Gondoltam arra , hogy sokat saraznak ,lehet az orruk tele van sárral.