Keresés

Részletes keresés

bandita39 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 145

jól néz ki tetszik,én nem vágom anyira a holdfotózás technikai oldalát én mindig kézből fotózok,1x próbáltam álványról de x..r lett,én iso 400 f8 1/125 és 1/160 400 Manuál obival követtem el a lentieket.

Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 144

Panasonic FZ38 kompakt gép.

2014 01. 06. 16:44-kor készült a nap már lement, de még világos volt.

 

Szeretném a lehető legjobbat kihozni a gépből, szerintetek nagyjából jók ezek a beállítások, mit csináljak másképp? Állványról 10mp-es késleltetéssel, stabilizátor kikapcsolva, manuális fókusz (maxtól egy kicsit vissza), fehér egyensúly autó, intelligens expozíció standard-on. ISO100, 1/100, F 2,8, 86,4mm (18x) és 12MP (ez a max) Digi zoomot kapcsoljam be, vagy csak rontana a képen?

Esetleg tegyem RAW-ba? Akkor viszont nincs intelligens expozíció.

Előzmény: bandita39 (143)
bandita39 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 143

Ma készültek.

tempel Creative Commons License 2014.01.04 0 0 142

Köszönöm! Kisérletezni kell, és ami sikerül azt az irányt folytatni.

Előzmény: syssy48 (141)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 141

Nagyon érdekes, nekem nagyon tetszik így is. Na ezt is ki kell próbálnom:)

Előzmény: tempel (140)
tempel Creative Commons License 2014.01.04 0 0 140

Köszönöm, és őrülök, hogy tetszettek a fotók. Az elkészítésnél még sokat számít az expóidő is. A sarló rövideb idővel, azt hiszem 1/40, 800 iso a hamuszürke fénynél 1 sec az idő. A most linkelt fotó is 1 sec, de cirrusz vagy köd szétvágta. 17:28 kor készült.

Előzmény: syssy48 (139)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 139

Persze, nagyon érdekel. Pedig úgy néz ki, mintha az egyiket estefelé, a másikat már éjjel fotóztad volna:) De igazad van, 12 perc alatt is besötétedik:)

Előzmény: tempel (138)
tempel Creative Commons License 2014.01.04 0 0 138

12 perc eltérés volt a két fotó között. A hamuszürke fényben 17:22 a sarló 17:34- kor. Az itőtáv azért 12 perc mert közben ködösség miatt rossz volt a kép. Tölthetek 1 ilyent is, ha érdekel.

Előzmény: syssy48 (137)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 137

Szuper! Az elsőt jóval korábban kaptad le?Mármint órában?

Előzmény: tempel (136)
tempel Creative Commons License 2014.01.04 0 0 136

 

Sajnos a Hold-Vénusz együttállását nem tudtam a felhők miatt fotózni.

Tegnap este 3.-án a köd előtt  a Hold sarlóról ez lett.

syssy48 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 135

Köszi!

Előzmény: manitounickfree (134)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.27 0 0 134

kisebb részben kráterek, többi föld légkörének vagy és csöved gyenge minősége+nagyítása...

Előzmény: syssy48 (131)
tempel Creative Commons License 2013.12.26 0 0 133

Ok, értjük!

Azok is hegyek és kráterek.

Előzmény: syssy48 (131)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 132

Találtam egy napot:)

syssy48 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 131

Természetesen nem a holdkráterekre gondoltam, hanem erre:

 

Előzmény: manitounickfree (129)
D-Z Creative Commons License 2013.12.26 0 0 130

 

Eos 500D + Sigma 50-500 EX DG HSM nagyjából 2400mm-es fókusztávnak megfelelő (35mm-en) vágással.

Záridő 1/40s

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.26 0 0 129

az a hold kráterei, semmi köze hozzá légkörnek, párának.

Előzmény: syssy48 (125)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 128

Nem szokott ott semmi látszani, nézd vissza a képeket. Azért csodálkoztam. Egyébként párás volt a levegő.

Előzmény: tempel (126)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 127

Juuj, én a föld légkörére gondoltam, te:D:D:D

Előzmény: tempel (126)
tempel Creative Commons License 2013.12.25 0 0 126

A Holdnak nincs légköre.  A bemélyedések a káterek, a holdkorong szélén.

Előzmény: syssy48 (125)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 125

Igazi karácsonyi félhold:)

 

    

 

mindkét képen a félkör mentén apró bemélyedések. Ugye ez nem a hold, hanem talán a légkör?

bandita39 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 124

Köszi szėpen.

Előzmény: PongiFLY (122)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 123

Köszi viszont !

A fogyó félhold már fent van a csillagok szépen ragyognak :)

Előzmény: sdert (121)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 122

Távcsöves boltban lehet kapni adaptert amit a távcső T2 kihuzatára kell feltekerni pl: T2/Cannon, T2/Nikon, T2/Pentax és így a primer fókuszba lehet fotózni ez a legjobb képminőséget adó módszer, de DSLR gép kell hozzá. Kompaktokat is fel fehet erősíteni spec géptartóval így az okullárba tudsz belefotózni az így kapott kép hát nem a legtökéletesebb.

Íme egy remek cikk a témában:

http://www.makszutov.hu/tudastar/kamerarogzit.php

 

Előzmény: bandita39 (118)
sdert Creative Commons License 2013.12.24 0 0 121

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Köszönöm az eddigi képeket!

Csillagos, holdvilágos estét a Jézuskához!

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.24 0 0 120

karaj!!

Előzmény: PongiFLY (117)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.24 0 0 119

Boldog Karit és tiszta eget mindenkinek !!

bandita39 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 118

Szep,nagyon tudtok hogyan szerkesztitek a tavcsore a gepet?

Előzmény: PongiFLY (115)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 117

Előzmény: PongiFLY (116)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 116

2013:12.10 :)

 

Előzmény: PongiFLY (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!