el kell fogadnod Erdély Romániából népszavazással történő kiválását.
Én elfogadnám(?), ha megszavaznák. De kérdés, hogy mi lenne a szavazás tényleges eredménye. Erdély lakosságának hány százaléka magyar?
(19-ben az erdélyi románoknak is jobb lett volna, ha megmarad a monarchia. Most már nem vagyok benne biztos, hogy lenne valamiféle kézzel fogható előnye.)
Az EU túl sokat nem tud ugrálni, katonailag nulla. Pofázni is csak azért pofáznak, mert elsősorban nem a központi államok energiaellátása függ az orosz olajtól, csak a gyarmatoké. Persze azért ez sem kevés, ha az oroszok elzárják a gáz és olajcsapot és ezután a kínaiaknak adják el a naftát, az hosszabb távon azért Pl. a németeknek is fáj. Az amcsik meg mostanság örülnek hogy lyuk van a seggükön, a saját érdekszférájukban sem tudnak rendet tartani, nem hogy még újabb frontot nyissanak. És nekik sem érdekük egy orosz-kínai összeborulás.
Amúgy pedig, demokratikus szemmel nézve a krímieknek igazuk van. Az, hogy a helyben lakók eldönthessék hogy melyik országhoz szeretnének tartozni - legalábbis elég nagy terület esetén - minden népnek az istenadta joga kellene hogy legyen. Szerintem ezzel alapvetően két igazi baja van az EU-nak:
1. A vezető tagországokban még mindig benne van a nagyhatalmi gőg, hogy mi majd megmondjuk hogy a fránya kicsi bennszülöttek melyik országhoz tartozzanak. Nehogy már ők döntsék ezt el.
2. Ha beismerjük hogy egy-egy ország státuszát hosszú távon az ott lakók döntik el, akkor azzal is szembe kell nézni, hogy 100 év múlva Franciaország sem fog létezni. A francia lakosság öregszik, a bevándorlók, illetve a szaporodó helyi kisebbség bizony nem francia hanem iszlamista arab. És ugyanez igaz az angolokra, a németekre. Márpedig egyik, egykor szebb napokat látott nemzet sem szívesen ismeri be hogy a süllyesztőben van.
"Szergej Akszjonov, a Krími Autonóm Köztársaság Kijev által el nem ismert miniszterelnöke lelkesen számolt be arról, hogy a családok együtt vonulnak be a fülkékbe szavazni, és szívesen agitálnak az urnáknál kamerák előtt az orosz csatlakozás mellett. Legalábbis az orosz adóknak, miután másokat nem engednek be."
Itt viszont ha IMF hitelt vesznek fel akkor is kurva nagy megszorítások kellenek, ha csődbe mennek akkor is, mind két esetben a puccsistákat lámpavasra húzzák, szóval valami más megoldást fognak keresni.
Van egy megoldás: Ukrajna csatlakozik Oroszországhoz :)
Hát ez szép! Aranyosan tudsz csúsztatni. Te mondtad, Krím Oroszország része lesz. Evidens, hogy orosz állampolgárként szavazhatnak. De minek a része Irak és Afganisztán? És ki szállta meg őket? Ha jól tudom, ENSZ kéksisakosok vannak ott. (az unokahúgom fia is) Nem az USA szállta meg őket. Szavazhatnak ők is a saját kormányuk megválasztásakor.
Érdekes.
Az ENSZ vívott háborút Irakban?
Vow ,ez az ENSZ egyre agresszívabb :D
Tehát ,elfoglalásuk után egy átlag irakinak(palesztinnak) mennyi beleoszlása is van a jövőjébe?
Egyébként természetesen nem akarják,hogy az irakiaknak /afgánoknak bármibe beleoszlásuk legyen
Az angol gyarmati politika se az egyenrangúságról szolt :)
"Koszovó azóta is Putyin legfőbb érve és igaza is van."
Persze hogy igaza van, de kinek érvel? Az EU-nak?
Az EU-t nem érdeklik érvek, sosem fognak elismerni semmit...
Sajnos az erő számít csak, az érvek nem sokat érnek...
Ja, az EU (és az usa) választhat aközött,hogy elismeri koszovó Krím döntését,és él tovább,vagy hogy a világ legnagyobb nuki arzenáljával rendelkező országot tesz az ellenségéve :)
:-), néha azért szar kerül a palacsintába, mint például a kölni dómnál történt 3 évi bombázás után... szal beleköpött a levesbe a "torony őr"... ;-DDDD
Azt a háborút - sőt, már valószínű az elsőt sem! - nem lehetett, és lehet köznapi, normál "értékmérővel" mérni, megítélni.
Egyes hadtörténeti elemzők szerint a háborúk - a modern kori távközlési összeköttetések (telefon, rádió) kialakulásával, és azáltal, hogy a ezzel a hadszintéri parancsnokságok elvesztették a korábbi önálló döntési szabadságukat, ésközvetlenül a politikai szféra alárendeltjeivé váltak - egy minőségileg más kategóriába kerültek.
A te háborús értékmérőd már régóta használhatatlan, dobd ki!
...a japánoknak Hirosima és Nagyaszaki után teljes joggal "sírt a szájuk", az ugyanis kifejezetten civil személyek és javak ellen, megfélemlítési célzattal elkövetett tett...
Amennyire ismerjük az akkori japán mentalitást, ez nem megfélemlítési akció volt, hanem üzenet. A japánok készek voltak az utolsó emberig, civileket is beleértve harcolni a saját területükön. Okinawa megszállásakor ez teljesen nyilvánvalóvá vált az amerikaiak számára. Így két bombával lényegében azt üzenték meg a japánoknak, hogy képesek és készek is a teljes japán népesség megsemmisítésére komolyabb saját vesztességek nélkül, azaz japán részről az áldozat vállalás értelmetlen mert nem lesz "túl drága" az amerikaiak számára a japánok utolsó emberig történő ellenállásának a véghez vitele. Az egy másik kérdés, hogy a népirtás kilátásba helyezése mennyire elfogadható. Az én értékmérőm szerint semennyire.
Az IMF nem sapkázik. Az IMF kisegít, amikor már senkire sem számíthatsz, persze ára van, bármi áron fenntartható gazdálkodást kell felmutatni.
Na és ekkor kezdik el a kormányok az IMF-t szídni, mert az ugye kényelmesebb mint kiállni, és beismerni hogy elkúrtuk, akkora szarba vittuk az országot hogy már csk az IMF segíthet.
Itt viszont ha IMF hitelt vesznek fel akkor is kurva nagy megszorítások kellenek, ha csődbe mennek akkor is, mind két esetben a puccsistákat lámpavasra húzzák, szóval valami más megoldást fognak keresni.