Ebben ugye az USA a nagy spíler - mert amíg Európa vagy Ázsia országai a saját bőrükön élték meg a XX. század háborúit, és szenvedtek - ha a későbbi nyertes, ha a későbbi vesztes oldalán harcoltak - tehát számukra egy háború az maga a kézzelfogható pokol, addig az USA mindkét világháborúban sikeresen a belterületén kívül tartotta a harcokat, a hátországban élőket nem fenyegette semmi, az iparát, mezőgazdaságát nem fenyegette semmi, a háborúk nem hoztak pusztulást és éhezést, viszont hoztak jócskán hadiszállítást és hadiipari profitot. Emellett ugye az emberveszteségeit is sikerült minimalizálni... pl. a II. VH-ban az USA embervesztesége fél milla körül mozgott, szemben a SZU huszonmilliójával... a hadiipara viszont mondjuk megtízszereződött azáltal, hogy mindenkinek szállított...
Na és hát az USA lakosság a polgárháború óta nem élte meg a háborút - nekik a Guernica egy letakarható díszlet maradt a háborús bejelentésük mögött...
Annak fényében, hogy az USA évek óta vágja vissza a védelmi kiadásait, jövőre rég nem látott alacsony szintet célozva meg, biztos, hogy helytálló bármilyen expanzív NATO szándékot feltételezni? A NATO egésze egyre kevesebbet költ katonai kiadásokra, miközben a Oroszország, India vagy pláne Kína meg növeli.
Nézd, diplomáciai szinten az a lehető legegyenesebben van kommunikálva, beleírták a katonai doktrinájukba. Ez tiszta sor. Az egy másik kérdés, hogy a közvélemény fele valóban nem lett egyértelműsítve kellő hangsúllyal. De szerintem, ha komolyan felmerül Ukrajna NATO tagsága, meg fogják tenni.
Ha az oroszok úgy érzik, hogy annyira beszorítják őket, hogy készek kemény ellenintézkedésekre, azt egyenesen kellene kommunikálni, hogy a nyugat tisztában legyen azzal, hogy a tűzzel játszik.
Ha ugyanis folytatják, sőt növelik a nyomást, akkor magukra vállalják az ellencsapás felelősségét is.
Pedig ha tetszik a magyar indexnek, ha nem, a nyugat ( USA+EU) nem fogja engedélyüket kérni Ukrajna gyarmatosításához.
Ez a jól fésült ukrán miniszterelnök fiúcska rohangál most mindenkihez, hogy áprilisban tudjon bért + nyugdíjakat fizetni.
Valószínűleg megkapja a pénzt, cserébe Ukrajnát át kell adnia a nyugatnak, és az Orosz határokon ( 1 km-n belül) megjelenik a NATO.
Ez a bérek + nyugdíjak ára.
Aha.
Az oroszoknak még mindig rendelkezésre álla a világ legnagyobb nuki arzenálja
gondolod, hogy BÁRKI meg mer kockáztatni olyan eseménysort,aminek a végén ott van az mondjuk 5% eséllyel,hogy nuki háború lesz?
Jelenleg a nyugati vezetők kb. úgy gondolkodnak,hogy amíg a ruszkik nem fenyegetik őket,addig jó,az meg hogy az ukránokkal mi lesz az senkit nem érdekel.
Az,hogy valaki komoly embergót kezdjen az oroszokkal szemben eléggé esélytelen, valsz a saját országának a közvéleménye fogja jó mélyre elásni,amikor rájönnek hogy az illető egy újabb hidegháború kockázatával játszik.
Valószínűleg megkapja a pénzt, cserébe Ukrajnát át kell adnia a nyugatnak, és az Orosz határokon ( 1 km-n belül) megjelenik a NATO.
Kérdés, ezt meg merik-e reszkírozni, a Misa medvegy jelenleg igen morózus... és hát beleírták már vagy 15 éve a katonai doktrinájukba - lassan mondva, sőt több nyelven, hogy még Deutsch képviselő úr is értse, hogy erre az esetre Moszkva - ha konkrét fenyegetést észlel - fenntartja magának az első csapás lehetőségét...
Meg persze kérdés az is, hogy a NATO nevű hajdan volt védelmi szövetség ma gittegyletnek kell-e még egy púp a hátára a meglévők mellé...
Onnantól ugyanis már nem lehet azzal szórakozni, hogy "akkor majd tolunk egy Patriotot a lengyelekhez oszt legfeljebb azok is tolnak valami szemetet Kalinyingrádba", onnantól lehet, hogy egy ilyen lépést az objektum megsemmisítése fog kísérni. És még panaszkodni se lehet nagyon, mert az oroszok szóltak, jó előre...
A globalista hatalomszerzési recept lényege: teremts konfliktust, majd a konfliktuskezelés részeként bizonyosodj meg arról, hogy egy nagyobb együttműködési szerkezet jöjjön létre, amit te irányítasz.
A II. Világháborúban például több bank és nagyvállalat (Standard Oil, ITT, IMB, stb.) is volt, amelyik mindkét oldalt segítette, a háború után pedig sokkal nagyobb piac jött létre számukra (Európa, USA) a korábbinál.
Az európai újjáépítési erőfeszítések során az amerikai kormány megbizonyosodott afelől, hogy ez így legyen.
A II. Világháború után maga Európa is nekilátott az unió létrehozásának, erőfeszítéseik eredményeként pedig létrejött egy hatalmas bürokrata gépezet, ami ma már egy egész kontinenst ural.
Ha béke marad, akkor egyetlen puskalövés nélkül, Krím után a kettő kelet-Ukrajnai megye is át-népszavazza magát Oroszországhoz.
Ez nagyon igaz, azonban ez a kisebbik problémájuk.
A nagyobbik az az hogy a de facto államcsőd okán nyugat Ukrajna is pillanatokon belül fellázad ellenük a megszorítások miatt, hacsak nem tudnak valami ellenség képre mutogatni.
--------------------
Már február végén-március elején azt írták, hogy a márciusi bérek és nyugdíjak kifizetésének meg van a fedezete Ukrajnában, de az áprilisban esedékesé nincs meg.
Ha pedig április közepéig az állami alkalmazottak + nyugdíjasok Ukrajnában nem kapnak pénzt, akkor Putyinnak semmit se kell tennie azért, hogy a két keleti megye átszavazzon.
March 15, 7:55UTC+4 EU experts and diplomats had drafted a preliminary list of 120-130 high-ranking Russian officials and state corporation heads subject to possible sanctions over the situation in Ukraine"
"GROZNY, March 15, /ITAR-TASS/. The head of the Russian North Caucasus republic of Chechnya, Ramzan Kadyrov, said he would be offended if he did not top the European Union’s black list compiled in connection with Russia’s position on the situation in Ukraine.
Kadyrov told an Itar-Tass correspondent that he would be glad to be on the sanctions list together with people he respected “who protect the interests of their country.”
“I am even glad to be on that list as I speak against those who violate the rights of millions of people, including Muslims,” he said."