Keresés

Részletes keresés

minimal Creative Commons License 2005.02.13 0 0 409
Na, most fordult a kocka, én irigykedem! :o)
Előzmény: BOLOND (406)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 408

Na, ezt én is pont így gondolom, nem izgatnak túlságosan ezek a drága hajóutak, meg valahogy egyik kikötőből a másikba csöppenni felületes ismerkedés az adott országgal, szigettel.

Mennyivel olcsóbb egyébként Új Zélandra a jegy, mint csak Cooks-ra?

Előzmény: BOLOND (407)
BOLOND Creative Commons License 2005.02.13 0 0 407
Invalidus, nem tudom milyen szolgaltatast adnak a hajon, de nem meredek az az ar? Ket embernek $NZ 7000. Azert a penzert ket vilagkoruli jegyet lehet kapni ami egy evre ervenyes.
Nem beszelve arrol hogy az oda vissza ut Tahitira es a koltopenz nincs benne az arban. Egy ilyen hajon nem sok tennivalod van, alszol, eszel vagy a penzt koltod mert a szesz sem ingyen van (habar a commerce pia olcso). A vizszintes kek vonal az masodik nap utan elveszti a varazsat. Vagy rosszul tudom.
Előzmény: invalidus (404)
BOLOND Creative Commons License 2005.02.13 0 0 406

Most foglaltunk le egy jegyet New Zealandra, de megallunk Rarotongan 20 napra, Aucklandban csak 6 napot leszunk.  Azert kellett igy csinalni mert igy olcsobb a jegy mintha csak Rarotongara mennenk. Nem hulyek?

Ha semmi nem kop a levesunkbe addig akkor atmegyunk Manihikire es Aitutakira egy egy hetre.  Mar nagyon viszket a labam. :)

Sajna nem sok jarat megy abba a sarkaba a vilagnak, az Air New Zealand meg kihasznalja a monopoliumot.  Az Aloha Air meg ugy hallom beadta a csodot.

 

Előzmény: minimal (405)
minimal Creative Commons License 2005.02.12 0 0 405

Hallottam róla, remélem tényleg nem történt semmi komoly.

Egyedül Atiu laklosait nem féltem, olyan az a sziget, mint egy erődítmény! :o)

 

Bár nekem is lenne ilyen apropóm NZ-be és Polinéziába utazni! :o)

Előzmény: invalidus (404)
invalidus Creative Commons License 2005.02.11 0 0 404
Csak úgy érdekességképpen:-)

Tahitian Princess

10 éjszaka $3488 (NZD) / fő / twin - erkéllyel.

Remek hajóút, most februárban, azután novemberben, decemberben is:

 

1. nap Papeete, Tahiti, Polynesia                         

2. nap Papeete, Tahiti, Polynesia

                                         ind: 4:00 am

2. nap Moorea, Polynesia

            érk: 8:00 am             ind: 5:00 pm

3. nap Tuamotu Atolls Scenic Cruising

            érk:10:00 am            ind: 6:00 pm

4. nap tengeren

5. nap Nuku Hiva, Marquesas Islands

            érk: 8:00 am              ind 5:00 pm

6. nap RHiva Oa, Marquesas Islands

            érk: 8:00 am              ind 5:00 pm

7. nap tengeren

8. nap Rangiroa, Polynesia

            érk: 8:00 am              ind 4:00 pm

9. nap Raiatea, Polynesia

            érk:12:00 am                        -

10. nap Raiatea, Polynesia

                        -                      ind: 4:00 pm

10. nap Bora Bora, Polynesia

            érk: 8:00 am              ind: 5:00pm

11. nap Papeete, Tahiti, Polynesia          

kiszállás reggel 6 órakor

 

Ugyan soknak tűnik az ár, de aki egyszer volt már valamilyen hasonló hajóúton, az tudja, hogy az ellátás egy 5 csillagos szállodának felel meg, saját erkéllyel, ez az ár a kapott szolgáltatáshoz képest nem drága!

 

A Tahiti Travel-nek van a Húsvét szigetekre (Rapa Nui) útja, Papeete-ből indulva 2-3 éjszaka. Elvégre  Rapa Nui a polinéz háromszög egyik sarka:-) Egy érdekes oldal róla: http://www.rongorongo.org/

 

Nem tudom, hogy figyeltétek-e a híreket, de a múlt hétvégén óriási ciklont vártak a Cook szigetek környékén. 300 turistát evakuáltak Aitutakiról, Rarotongán a hegyekbe menekültek az emberek, és bedeszkázták az ablakokat. Végül is áthaladt a ciklon, de nem volt olyan rossz, mint várták. Egy-két ház rongálódott meg, és fák dőltek ki. Avaruában (a fővárosban) a víz a főúton volt bent…

 

Én mindig Új-Zélandra utazom a húgomhoz (a Polinéz Társaság tiszteletbeli tagja:-) ), onnan szoktam „átugrani” Polinéziába…Az utóbbi időben BUD-FRA-SIN-CHC útvonalon repülök. Frankfurt és Szingapúr között a Singapore Airlines-szal, ez tavaly ősszel 385 ezer Ft volt.

 

Nem ide tartozik, de tanulságos: a Lufthansa Valentin napi akciójában 49.900+9.900+reptéri illeték+adók összegért hirdeti 2 fő részére a Lisszaboni repülőjegyét. 113.400 Ft-ot fizettem…

 

 

minimal Creative Commons License 2005.02.11 0 0 403

Idén én sem idő hiányában. 3 hétre már fájdalmasan magas a fajlagos költség, így idénre a Vanuatu/Fiji tervet töröltem.

 

Asszem ebből Argentína lesz, meg egy hoszzú hétvégés merülés Hrvatska-ban. :o)

 

Majd jövőre...

Előzmény: Bogyó 2 (402)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 402

Én be szoktam nézni, de nem igen tudok hozzáfűzni a dolgokhoz semmit.

Egyelőre nem megyek a Csendes-Óceán irányába.

Előzmény: minimal (401)
minimal Creative Commons License 2005.02.08 0 0 401
Sajnos sztem mindenki az utóbbi... :o/
Előzmény: Gbriel (400)
Gbriel Creative Commons License 2005.02.08 0 0 400
Nem, sőt!!! Biztos mindenki Aitutakin nyaral :-)))

Aki meg nem, az a munkahelyén gályázik :-(((
Előzmény: minimal (399)
minimal Creative Commons License 2005.02.08 0 0 399

Hű de kihalt a topic...

 

csak nem írtam valami rosszat? :o)

minimal Creative Commons License 2005.01.06 0 0 398

Én is Fiji-n (illetve Vanuatu-n gondolkozom) szóval várom áprilisi beszámolódat! :o)

 

"(A repülő jegy Magyarországról  Új-Zélandig kb. 400 e Ft)"

 

Nem sok egy kicsit? Mennyit fizettél Cooks + FP-ért? Nekem 440k volt mindenestül.

 

Aitutaki nekem is a kedvencem, gyönyörű... Tom's Cottage-ból is jól lehetett látni a naplementét! ;o)

Amúgy voltam egy estét abban a hotelben, hogy megnézzem a táncot. Szép volt, de a piacon legalább ugyanolyan látványos, míg talán hangulatosabb az előadás.

Egy ott készült fotó...

 

 

Április pont a két évszak határán van... reméljük nem lesz bajod az időjárással!

 

Ami a telefont illeti, én boldogan hajítottam a táskám mélyére, örültem, hogy nem tudom használni! :o)

Előzmény: invalidus (397)
invalidus Creative Commons License 2005.01.05 0 0 397
 

Azért tettem fel néhány képemet, mert nekem is nagy segítség volt utazásaim előtt nézegetni másokét. Mert ugye, a propaganda fotók nem egyeznek meg a valósággal, és az utazók fotóival… A katalógusok nem Tahiti fekete homokos tengerpartjait, nem a lesoványodott kutyákat mutatják, dehát az a valóság.

Tavaly nyáron voltam Tahitin, Moorean, és utána a Cook szigeteken, Rarotongán és Aitutakin. Azt hiszem, hogy akkor le is írtam a tervezett programot.

Cook szigetek jóval kevésbé felfedezett, mint Francia Polinézia, kevesebb a turista.

Francia Polinézia értelemszerűen franciásan könnyed, míg Cook szigetek kicsit angolosan merevebb, annak ellenére, hogy a 2 dolláros háromszög alakú, és az 1 dollároson Tangaroa maga férfiúi dicsőségében szerepel:-)

Aitutaki maga a paradicsom!

http://www.aitutaki-cook-islands.com/aitutaki.html

Én az Are Tamanu Beach Hotel-ben voltam. A bárból minden nap lehetett látni a naplementét, kevesen voltak, tökéletes volt a kiszolgálás. Álomszerű.

http://www.pacific-resorts.com/cook-islands/aitutaki/are-tamanu/

A polinéz emberek nagyon kedvesek, Aitutakin még a turistáknak is köszönnek.

Sajnos láthatóan egyre több szálloda épül a szigeten…

 

Két tapasztalat:

Az egyik, hogy Francia Polinéziában MasterCard kártyával nem tudtam pénz kivenni a bank automatákból! Bár fizetni lehetett vele, de azt csak, ha jól emlékszem, 2000 pacifikus frank feletti összeg esetében.

A másik, hogy magyar mobil telefonhálózatok közül egyedül a Vodafon működött részlegesen Francia Polinéziában, (Cook szigeteken egyáltalán nem) sms-t lehetett fogadni, és küldeni, de hívást csak fogadni lehetett.

 

Nincs időm megtanulni, hogy hogyan lehet a Fórumba képet beilleszteni:-(

 

Áprilisban utazom Fiji-re, tájékoztatásul néhány ottani, francia polinéziai, és cook szigeteki nyaralás ára, új-zélandi dollárban (kb 150 Ft) és aucklandi indulással. (A repülő jegy Magyarországról  Új-Zélandig kb. 400 e Ft)

Francia Polinézia
5 éj, Moorea Pearl
2 éj Tahiti Hotel Le Mandarin
Kerti szoba: $1959/fő

Bora Bora Pearl

5 éjszaka+2 éjszaka Papeete
$3590



Cook szigetek, Rarotonga
Rarotongan Beach Resort & Spa
5 éjszaka
$1325.

Edgewater Resort
$1159
5 éjszaka

A fenti rarotongai utakhoz: plusz 2 éj Aitutakin:
Aitutaki Lagoon Resort & Spa Garden Bungalow
$869

Fiji

 

Sonaisali Island Resort
http://www.sonaisali.com/
Árak 5 ájszaka: április 1-14 között
Beachfront Hotel Room
$1269 / felnőtt


Plantation Island Resort
www.plantationisland.com
5 éjszaka a Plantation Sziget Resort-ban és 2 ej Tokatoka Resort Hotel Nadi-ban.

Garden Hotel Room:
$1499 / felnőtt

Treasure Island Resort
http://www.fiji-treasure.com/
5 éj treasure + 2 ej tokatoka nadi-ban

Bonusz: április 1-14 között  2 extra éj ingyen.
Oceanview Bure
$1569 / felnőtt

Matamanoa Island Resort
http://www.matamanoa.com/
Hotel Room 5 éjszaka
$1499 / fő

Mana Island Resort
http://www.manafiji.com/
5 ej Mana +2 éj Tokatoka Nadi.

$1579

Shnagri-La's Fijian Resort
http://www.shangri-la.com/fiji/fijian/en/index.aspx
Standard Room 5 éjszaka:
$1369

Outrigger On The Lagoon
http://www.outrigger.com/hotels_detail.aspx?hotel=37
$1259 5 éjszaka

Ha valakinek konkrét kérdése van, örömmel válaszolok rá.

 

Invalidus


Bogyó 2 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 396

Áradoztatok itt a Cook-szigetekről, amit láttam idáig, különösen nem fogott meg.

De most invalidus képei meggyőztek!

Nagyon szép helyek vannak és változatos is a táj, van miért barangolni!

Megnéztem a maldív és a francia polinéziás képeket is, de ez a legjobb gyűjtemény amúgy is. Hihetetlen jó képek vannak köztük, de persze nem ez győzött meg ez csak a fotós tudásáról győzhet meg, annyira azért a másik két hely se rossz, hogy ne lehetne csúcs-képeket csinálni. De nem vártam ennyit a Cook-szigetektől, és ha ez még párosul némi megmaradt egyszerűséggel, természetességel, akkor tényleg szuper hely lehet.

 

Hihetelen egyébként, hogy szinte mindenütt jártál, ahova én egyáltalán vágyom életemben eljutni, félek nem mind adatik majd meg.

Most csak ezeket a trópusiakat néztem meg, de látom ott vannnak a másik szerelmek is a tarsolyban már, Új-Zéland, és óh, Norvégia. Izland se kutya....

Nekem volt egy maldív sziget, annak is nagyon örülök, legalább egy Norvégiát még be kellene gyűjteni!

Inkább ne is láttam volna ezeket a Cook-szigeteket!:-)

Előzmény: invalidus (393)
Sonrisa Creative Commons License 2004.12.29 0 0 395
Megnéztem az összes képedet, nagyon klassz helyeken jártál. :-)
Előzmény: invalidus (393)
BOLOND Creative Commons License 2004.12.28 0 0 394
Nagyon csucs kepek, tehetnel fel parat ide, nem mindenkinek van ideje az egeszre.
Embereket is fenykepeztel? Mikor voltal Atiu-n?
Előzmény: invalidus (393)
invalidus Creative Commons License 2004.12.27 0 0 393
minimal Creative Commons License 2004.12.09 0 0 392
igénye... ma lehagyok betűket! :o)
Előzmény: minimal (391)
minimal Creative Commons License 2004.12.09 0 0 391

A képek a Touamotu-kon készültek, ami egy atoll-jellegű szigetcsoport. Egész pontosan Rangiroa (a világ 2ik legnagyobb lagúnája; elég bedobni egy haldarabot, a zátonycápák máris megjelennek a sekély vízben -> ezt az egyik mellékelt ábra is mutatja :o), és Tikahau szigetéről/szigeteiről van szó. Én az idő szűke, valamint spórolási okok miatt nem mentem ide.

 

Nos, a teljesség igény nélkül...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mrtomek Creative Commons License 2004.12.09 0 0 390
Szevasztok le szeretnék utazni bora borára de nem tudom az útvonalat.Segítsetek ebben nekem.A címem:mrtomek@freemail.hu KÖSZ
minimal Creative Commons License 2004.12.09 0 0 389

Tegnap kaptam a Bora Bora-na megismert ausztrál fickótól 2 cd-nyi képanyagot Francia Polinéziáról.

 

Épp csak belenéztem, de sszem lesz mit ide feltennem! :o)

Gbriel Creative Commons License 2004.11.29 0 0 388
Tegnap este megismételték a filmet, ráismertem a leírásodból. Szerintem nagyon érdekes összeállítás volt.
Előzmény: Bogyó 2 (383)
minimal Creative Commons License 2004.11.26 0 0 387
Óóóó, hát akkor hajrá! Én teljesen kezdő vagyok, a mostani úton merültem először (miután itthon sikeresen levizsgáztam egy 11-16 fokos bányatóban :o).
Előzmény: Mr.Gócpoint (386)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2004.11.25 0 0 386

Köszönöm a jókívánságodat.

A búvárvizsgám már két éves,és már merűltem Maldívon.

Most is sokat szeretnénk,mert időnk lesz rá(három hét)

Előzmény: minimal (385)
minimal Creative Commons License 2004.11.25 0 0 385

Örülök, neki, ha meg vagytok győzve! :o)

 

Fiji jóval nagyobb, sokkal több a turista. Biztos van ott is kevésbé frekventált rész, meg szép is, de azt hiszem Cooks-ra én is és Bolond is garanciát adunk (különösen Aitutaki-ra). Ráadásul inkább úgy tudsz onnan hazajönni, hogy "azért rendesen körbenéztem".

 

Jó utat Maldívra, és ott végezz el egy búvártanfolyamot mindenképp!

Előzmény: Mr.Gócpoint (382)
minimal Creative Commons License 2004.11.25 0 0 384

Mt. Yasur, és fantasztikus lehet.

 

Amúgy nem hiszem, hogy ízlenék nekik, nem vagyok kövér! ;o)

Előzmény: Bogyó 2 (383)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.21 0 0 383

Sziasztok!

 

Felvettem szintén a Travel Channelről egy másik óceániai filmet. Mivel úgyis tágabban beszélgettünk idáig is Tahitinál, leírom mi is volt a filmben, talán valakinek érdekes, aki nem látta a filmet.

 

Először Fijin voltak, ahol kavát ittak, ami valamilyen borsféle növény gyökerének a kiáztatásából nyert nemzeti ital. Persze Óceánia más részein is isszák. Fiji egyáltalán nem drága, pl. Kandavu szigetén frankó kis vízparti bungalót már 15 dollárért is lehet kapni étkezéssel! Vitu Levu a fő sziget, innen rendszeres repülőjáratok vannak ide. Errefelé van az Astrolabe-korallzátony, amely megszakítás nélkül 30 km hosszú, az egyik legérintetlenebb hely. A víz néha olyan tiszta, hogy 100 m-re is ellátni. Vitu Levun a lakosság több mint fele a betelepített indiaiak leszármazottja. Fiji lakosainak a pontosság nem erényük, a tömegközlekedésben félóra ide-oda nem számít. A sziget déli részén lévő Natandola az egyik legjobb strand. Vitu Levutól nyugatra van Mana sziget ahol szintén szép strandok vannak, itt cápákat etettek. Fijiről Vanuatura indultak tovább egy Air Pass Tickettel, amellyel háromszor lehet repülni 600$-ért. A repülőtársaság ha jól láttam, az Air France volt.

 

Vanuatu angol-francia közös kormányzás alatt állt, 150 ezer lakója, 100 nyelve van. Elöször Ambrym nevű szigeten voltak, ahol a kanniballizmusról beszélgettek, s rejtélyesen elmesélték, hogy ma sem szeretik az egyedül kószáló idegeneket. Állítólag drága a ruha, ezért jó ajándék, ha ilyet adunk a helyieknek. A Milee nevű bungalow-ban szálltak meg, amely elég tisztességes szállás volt. A sziget déli részén lévő Cecidy(?)-ben a tengerpart mellett hévízforrások fakadnak fel a vulkáni kőzeten keresztül, jó kis meleg fürdőhely.

Tanna szigetén beszélgettek arról, hogy a férfiak nem sok mindent csinálnak, amíg a nők dolgoznak. Nemzeti ételük a lapla, amelyben reszelt tárógyökérrel kókuszt, vizet kevernek, és ebbe a tésztába húst, halakat, kókuszkrémet tesznek. Az utazó Ian Wrightnak nem igazán ízlett. A sziget keleti részén lévő Port Resolutionban szált meg, ahol 25$-ért teljes panziós, melegvizes szoba volt. Jól látható onnan a Yasir(?) tűzhányó, amely aktív, el lehet sétálni a pereméig, megnézni a lávát.

 

Salamon-szigetek

Nagy csata volt itt a II. világháborúban, sok akna, robbanószer és roncs van. Guadalcanal a fő sziget maláriával a legsúlyosabban fertőzött sziget a világon. Az emberek havonta megbetegszenek. 107 nyelvjárás van, közvetítő nyelvként a pidzsint beszélik, amely melanéz nyelvtan angol szavakkal. Itt van a Tennalu vízesés, amely 60 méter magas, alatta egy tó van, ahol lehet fürödni. Voltak egy Koponya-szigeten, amely a fejvadászok gyűjteményét tartalmazza, ide gyűjtötték be a fejeket, miután a tengerbe lerohasztották a testről őket. A nyugati szigetek állítólag a Csendes-Óceán legszebb szigetei közé tartoznak, mint pl. Lola. Nyugaton Gizo a legnagyobb sziget, kevés az édesvíz, csak néhány óráig van naponta. Itt is nagy csata volt a háborúban, alig 100 m-re a parttól sok roncs van, érdekes búvárutak.

Malaita szigeten teherautóval utaztak, ami itt az általános szállító eszköz. Mesterséges szigetekre apró halászfalvakat építettek itt korallból, kőből a törzsi háborúk elől menekülők. Itt csinálják az asszonyok a kagylópénzt, amely nem olcsó, mert fáradságos munkával készül, a férfiak meg közben bételdiót rágcsálnak és pirosakat köpnek.

 

Nagyjából ennyi. Tényleg jó lenne a Lonely Planet könyv is, majd utánajárok.

 

Mr.Gócpoint Creative Commons License 2004.11.19 0 0 382

Szia minimal!

 

Mi már meg vagyunk győzve,de azért nagyon szívesen nézegetjük a képeiteket.

Jövő héten vasárnap megyünk megint Maldívra(3hétre),de az álmom továbbra

is a Polinéz körút.Talán jövő március vége fele el tudunk menni.

Az útvonal megtervezésében a Ti (minimal,BOLOND) beszámolóitok,képeitek alapján kezdünk neki.

Azt viszont nem tudom eldönteni,hogy ha lesz rá lehetőség,akkor melyik

megoldást válasszam Tahiti mellé ,Fiji-t,vagy Cook szigetet.

 

minimal Creative Commons License 2004.11.19 0 0 381

A kedvenc Aitutaki...

 

 

 

minimal Creative Commons License 2004.11.12 0 0 380

Van pl. egy sziget, amire még nincs sok járat, talán csak hajóval tudsz odamenni egy közelebbi szigetről, és emiatt nagyon kevés turista van. Ugyanakkor azt mondják, hogy gyönyörű, így fel fogják fejleszteni a turizmust. FP hatalmas, rengeteg gyönyörű és érintetlen hely van!

 

Csak ismételni tudom magam, vegyétek meg az ide vonatkozó Lonely Planet könyveket!!! Az összes feltett kérdésre azonnali választ kaptok!

Előzmény: Bogyó 2 (377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!