Keresés

Részletes keresés

viktor9511 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 905

Robancs !

 

Utánanézek neked én is ! :)

 

 

 

Addig is : pár kép. Szombatig szépen haladok a Tiszai felé :)

Robancs684 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 904

Viktor!

 

Sajnos nem lehet, és nins is ennek a sínnek 1 várgányú szakasza, csak 2-esben lehet. :(

Majd valamit kitalálok. :)

Előzmény: viktor9511 (903)
viktor9511 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 903

Robancs !

 

 

 

Értem. Akkor ,ha két párú valóban nehéz megoldani, vagy ezek szerint nem is lehet..

 

Robancs684 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 902

Viktor!

 

Igen, így szoktam a megállokat betenni, csak amit emlitettem is, hogy 1 pár, 2 szálból álló sínnél ezt nem lehet megcsinálni, csak 1 szálú sínnel. :) Én is a régebbi sínt használom, amint látod, a betontáblásat, mert most az alsó szakaszon már csak egy jó nagy betonréteg ven, nem betontáblák. :)

Előzmény: viktor9511 (901)
viktor9511 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 901

Robancs !

 

 


Köszönöm, én is szeretem a véleményt,hiszen tudom,hogy esetlegesen mit kellene javítani a pályán .


Az igazság az,hogy ,ha új síneket raktam volna le, akkor egyértelműen nekem sem tetszene ez a fajta útburkolat mellé.


Viszont gondolom észrevetted,hogy régi az út , és a sín is :)

Jogos lehetne a kérdés, hogy miért régi pl: ( a sín ) , hiszen Miskolcon , azon a szakaszon már cserélték.

 

A válasz :  Úgy gondolom,hogy így jobban néz ki , illetve egy kis RETRO hangulatot idéz elő a Soltész N. K. utca - Selyemrét közötti szakaszon.

 

 

 

Értem a problémát. Erre van lehetőség,hogy hogyan old meg ...

Ha lerakod a megállót, amin ugye adott sín van ( ami nem villamos ) ,hanem inkább vonatokhoz ...

A sín egyik oldal ( csak az egyiken )  kezd olyan sínnel folytatni amilyennel szeretnéd, mert akkor a megállóban lévő sínpár is ugyan olyan lesz.

Fontos !!!! ,hogy úgy kezd meg,hogy a másik oldala már ne legyen hozzákötve a villamos pályához.

 

 

A kérdésedre a válaszom :   ,, A SÍNT  én szerkesztettem- e " :  Nem ! Láttam neked is van újfajta síned amire cseréled a sínpályát. Elvileg azzal le kellett tölteni.

 

Írd be a sínválasztéknál,hogy  ddr .... ott elvileg kettőt fog felhozni, ott kell legyen.. :)

 

A gmax programot nem használom :)

 

Üdv : Viktor

 

Robancs684 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 900

Viktor!

 

Igen, jó lenne ha megegyezne, csak sajnos nincsen olyan sín 1 várgányban, csak 2 várgányban, emiatt nem tudom megolgani. :(

Jó lenne átszuinezni a sínt, de a gmax nem megy a gépemen sajna. :(

talán sima villamos sin lesz, és valami beton tömbökkel, hogy ne legyen annyira kirikitva a megállóban az a kicsi sín. :)

Neked működik a gmax a gépeden???

Előzmény: viktor9511 (896)
Robancs684 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 899

Viktor!

 

Nagyon jólnéz ki, kifejezetten tetszik a régi sín, ésa közte lévő betöntömb. :)

Viszont az út mellete nekem nem jön be, nem tudom mi miatt, ezért ezer bocsi, amúgy mellesleg jól mutat az út, a régi sínnel, és a betöntömbökkel. :)

Az épületeket sajna már nem tudom, honnan szedtem le, rengeteg helyről töltöttem már én is objekteket. :)

Na és a Tiszai Pályaudvart hogyan fogod megoldani (?), én azzal vagyok nagyon nagy gondban. :( :D

A régi sínt, azt te csináltad, vagy valahol találtad a neten?? :)

 

Nagyon szép, és élethü lesz a pályád, sok sikert hozzá. A Tiszaira kiváncsi vagyok, hogyan oldod meg, talán megszerkeszted??? :)

Előzmény: viktor9511 (898)
viktor9511 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 898

Pár kép :

 

Átalakítottam a Bajcsi u.  közlekedő Villamosaink útvonalát :) Törekedtem a jóra :)

Illetve a Soltész N. K . utcán létrehoztam egy éttermet : Solo Restaurant.... Valójában ilyen Miskolcon nincsen,  de én csináltam :))))

 

 

labder Creative Commons License 2011.05.01 0 0 897

Oké, köszönöm. Látom, hogy rengeteg a szétszórt befejezetlen projektek vannak, addig most inkább használok a MSTS-et. :) Van olyan mint a MSTS-en az activity feladat végrehajtás, pl. napló, érkezési-indulási időpontok, megállóhelyek, hátralévő kilóméter a következő megállóig, feladatvégrehajtás végén leírja hogy mennyi szabálysértést követhettem el. Az nagyon jó lenne beépíteni TrainZ világába! :D

 

Üdv.

 

Előzmény: viktor9511 (882)
viktor9511 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 896

Robancs !

 

 

Nagyon jók a képek !   Látom elkezdted még jobban fejleszteni a pályát :)

Még egy jó tanácsot,ha megengedsz :  Észrevettem ,hogy a villamos pálya ( sín ) a megállókig egyező. Viszont a megállóban már más.

Szerintem ( szerintem , az én véleményem ) ,ha ott is megegyezne, úgy lenne a legjobb :) !

 

Elnézést kérek a késő válaszért, csak mostanában sok dolgom volt...

 

- Egy kérdés. :  Amiket látok ( panel épületeket ) az út mentén két oldalon, azt honnan töltötted , nem tudod véletlen ?

Mert nekem is megvan , csak egyszerűen nem jövök rá,hogy honnan is töltöttem le... Az a baj,hogy nem szoktam megjegyezni nagyon,hogy honnan töltök..

 

És köszönöm a segítségedet, a norc - ot én is használom, illetve még a Google Earth programot is ! :-)

 

 

 

Igyekszek a Tiszai Pu. fejlesztésével, de lehet,hogy holnap még nem lesz kész :)

 

 

További kellemes fejlesztést !

Robancs684 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 895

Hoztam még pár új képet, erről a részről, amiről ezelött tettem be képeket (már csak a felsővezetéket tartó vezeték hiányzik).

Képek:

 

Nappali:

 

 

Esti:

 

Bocsi a sok képért, de valahogy most jól megy minden, és nagyon tetszik, az én szememben, ahogyan megcsinálom a pályát. :)

Remélem nektek is tetszik. :)

Előzmény: Robancs684 (894)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 894

Viktor!

 

Nyugodtan írhatsz véleményt, ennek csak én örülök, mert igy tudom mik a hibák. :)

Egy kicsit lejtös lett a járda a tiszai felé vezető útszakaszon. :)

Megpróbálom megcsinálni, de nekem az a lényeg ennel a szakasznál, hogy a busz elférjen, de tény szélesiteni kell :)

Ajánlanák neked egy oldat, nagyon jó, és könnyebb vele pontositani, épiteni a pályát:  http://www.norc.hu/street-view/

 

Nagyábból kész lettem, a Soltész-Sznivapark közötti  résszel, pár kép:

 

Selyemréti aluljáró oszlopokkal és lámpákkal, már csak a felsővezetéktartó vezeték kell:

 

 

Lassan, de biztosan kész leszek a pályámmal. :)

Egyre pontosabb kezdek lenni, lassan a belvárost is átépitem, csak odáig még el kell jutnom. :)

Előzmény: viktor9511 (893)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 893

Ákos !

 

Értem, figyelemmel követem , és kíváncsian várom az objekteket :) 

A villamos közlekedéshez is sok sikert kívánok !  Tetszik ! :)

 

 

 

 

 

Robancs !

 

Nagyon jó , viszont,ha megengedsz egy véleményt, akkor az utat szélesebbé kéne tenni :)

Tudod , ott jó nagy az út..

 

 

Robancs684 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 892

Igen, lehet, a kérdőjel ikonnal. :)

Előzmény: Bzmot332 (891)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 891

Üdv, volna még egy kérdésem!

Állomásoknak lehet nevet adni?

Robancs684 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 890

Viktor!

 

Nézd csak, nagy erőfeszitésemre megcsionáltam a selyemréti aluljáros rész, vannak még kisebb hiányossaágok pl.: lámpák, felsővezetéltarto oszlopok, és ezen a felsővezetékeket tartó vezeték. :)

 

Végül a képek:

 (------- Itt az emberek,az 1A, 21, 21A, 31, Auchan buszok Selyemréti megállohelye lesz. :)

Előzmény: viktor9511 (885)
Akos1985 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 889

Szia Viktor!

 

A pályával jelenleg elég gázul haladok, mivel albérlet váltás volt, s a berendezkedés még folyamatban van, így maximum rápillantani tudok a pályára, hogy még mit kéne hozzá elkészíteni, illetve mit kéne még javítani még. Remélem jövőhéten eljutok odáig, hogy befejezem az ív korrekciókat. Majd jöhet a többi.

 

A videót a KTT8-ra készítettem a trainz.hu miatt is, illetve sokan nyútak vele, hogy miképpen áll a pályám akkor, így várható volt a videó már. A következő videóval kicsit várni kell sajnos.

Igen. A terveim közt szerepel(t) a budapesti 2-es, illetve a 4-es 6-os villamos vonala is. Ezeket részben felfüggesztettem, mivel Csepeli HÉV pályámból kiindulva nem lenne sok időm rá. Persze ha vannak emberek rá, akkor csapatban megoldhatóbb lenne a dolog.

Előzmény: viktor9511 (886)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 888

Nem tudom, hogy lényeges-e, de nekem is kattog a kontroller (hangilag), amikor menetben van.

Előzmény: viktor9511 (875)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 887

Volna egy kérdésem; van a felsővezeték "fektetésnek" valami normális módja? Mert nekem nem engedi a sínre raknom egyből a felsővezetéket a játék, ezért kénytelen vagyok a sín mellett letenni és utána a pontokat ráhúzkálni a pálya fölé... :(

viktor9511 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 886

Ákos !

 

 

Te,hogy haladsz a pályáddal ?

És az objektek ?

 

Láttam egy  videót a pályádról. Ezeks szerint villamos közlekedést is építessz  , ugye ?

 

 

 

 

 

Üdv

Vik.

viktor9511 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 885

Robancs !

 

Én is köszönöm szépen :)

Kedves tőled, hogy tetszik .

 

Viszont az én tetszésemet nem nyerte el.

Még a héten, átépítem, tehát a Soltész N. K. utcai megállótól kiépítem egészen a Tiszai pu-ig.

 

Hétfőn hozom a képeket :) !

 

 

Toábbi jó fejlesztést, és nem rossz az ötleted, hogy kiépíted a buszokat is, már én is gondolkodtam, rajt. Egyenlőre, csak a buszmegállókat helyezem ki a villamos vonalán :-) ...   Ami alap :  Villanyrendőr , Szinvaprak , Hősök tere .

 

 

 

Kellemes hetet ! 

Viktor.

Robancs684 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 884

Viktor!

 

Köszi szépen a dicsérő szavaidat. Probálom én is úgy csinálni, ahogyan írtad még anno, vagyis pontositani, így hogy kész az egész pálya, csak nem annyira pontos most jelen pillanatban. :)  Igaz hogy nem 1 napos munka, de megéri küszködni, keresni javitani, és a végén abban a pályarészben gyönyörködni. :) Mellesleg én nem csak a villamosokkal törödök, hanem a buszhálozatot is probálom megcsinálni.

Szerintem ez a rész, amit most csinálsz, az nagyon jó lett, vagyis legalábbis nekem nagyon tetszik. :) Csak így tovább, eddig is gratula.

Még mindig nagyon kiváncsi vagyok, hogyan fog kinézni a Tiszai rész. :)

További sok sikert kívánok. :)

Előzmény: viktor9511 (877)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 883

Eládi!

 

A miskolci pályát nem lehet sehonnan sem letölteni, saját magadnak kell elkésziteni a pályát. :)

A villamosokat, egyéb objektumokat a netről kell leszedni, ebben tudunk segíteni, csak szólj. :)

Előzmény: Eládi (878)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 882

Szia labder! 

 

Gondolom nem sok, hanem rengeteg Magyar pálya van. Gondolok itt városok közötti vonathálózatokra, illetve  városi közlekedésre egyaránt .

Viszont, azért nem nagyon találsz letölthető pályát, mert a legtöbb tervező nem szívesen adja ki a munkáit. Gondolok itt egy teljes városra akár.

 

Szóval , ha megfogadod a tanácsomat, és egy igazi Magyar jellegű pályát szeretnél, akkor indíts egy munkálatot , és tervezd meg kedvenc városodat.  :-)

 

Remélem tudtam segíteni !

Viktor.

labder Creative Commons License 2011.04.25 0 0 881

Sziasztok! Eddig hány magyar pálya létezik? Sokat bogarasztam a neten, eddig nem találtam vagy én rossz helyeken kerestem eddig? :( Üdv.

alajo Creative Commons License 2011.04.25 0 0 880

olvasd vissza! 862-es hozzászólást. de több helyen is 576kbyte, mediamark,saturn üzletben is lehet venni hasonló áron (2000-2500 Ft). én már megvettem, csak még nem telepítettem fel lévén még ninics hely a vinyómon... :-( majd ha törlök néhány dolgot akkor kiélvezem amennyire lehet a Pentium 3-as gépen 512 RAM-al. :-O   Meg gugli a barátod... tudod?! Üdv.

Előzmény: Eládi (878)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.24 0 0 879

Szia!

 

Pályák terén nem vagyok képben, mostanában nincs időm a Trainzzel foglalkozni. A program netről legálisan nem letölthető, de néhány ezer forintért megvásárolható. Javaslom, nézz be a magyar Trainz csapat weboldalára, ahol a fórumon is sok segítséget kapsz majd: www.trainz.hu

Előzmény: Eládi (878)
Eládi Creative Commons License 2011.04.24 0 0 878

Üdv!
Most leltem rá erre a játékra. Érdekelne csak a Miskolci pályák miatt, ha azok letölthetők.

A program netről legálisan letölthető? Válaszokat köszönöm előre is! ;)

viktor9511 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 877

Robancs !

 

Jók a képek, és  kimondottan tetszik,hogy sok a növény :)

 

Én most kicsit lassabban haladok.

Hoztam pár képet  a " tervezett " " aluljáró" alatti villamos és autó vonalról.

Szerintem ez nemélethú, tehát  ezt a szakaszt, át fogom alakítani ! ...

 

Valamint, még pár kép :

 Soltész N . K . utca ( MiTiszk ) ;  CENTRUM ...

Robancs684 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 876

Mindenkinek előre is Kellemes Húsvéti Űnnepeket Kívánok!

 

 

Viktor!

 

Ez egy nagyon jó kérdés, nekem ilyen nincsen a pályámon szerencsére. :)

Nekem ha sokáig mennek a villamosok, akkor olyan a gyorsitott 3. nap után 22 óra környékén leáll az összes villamos, és nem indul el, azt nem tudom, hogy reggel elindulnak-e, mert mostmár nincs szerencsére ilyen gond. :)

Hol jársz a pályád épitésénél, kiváncsi vagyok, hogyan csinálod meg a Tiszai pályaudvart. :)

 

Egy kis átalakitáson megy át (pontositás) a Tiszai Pályaudvar rész, pár kép:

 

Vasgyár (este):

 

Kilián:

 

Selyemrét új fedett megálló, peron:

 

Pár életkép ha nembaj:

 

 

 

Hát ennyi képet hoztam, egy kicsit megint sokat, jó nézegetést. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!