Keresés

Részletes keresés

zlota Creative Commons License 2014.02.28 0 0 403

Igazából mindegy, ha tudsz javasolni valamit akkor azt megköszönném!

Fóliát nem nagyon akarok, mert pár évente cserélni kell a fóliát is...

Valami üvegház kellene...

Előzmény: Kontroll-R (402)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.28 0 0 402

Bocs, nem akartalak elbizonytalanítani.

Csak gondoltam, hogy jobb az óvatosság, mint a melléfogás.

Csak a polikarbonátos ház lenne jó, vagy esetleg más megoldás is szóba jöhet ?

Előzmény: zlota (401)
zlota Creative Commons License 2014.02.28 0 0 401

Szia!

 

Ezek után nehezebb szívvel merek rendelni!

Még átgondolom...

Előzmény: Kontroll-R (400)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.27 0 0 400

Szia !

 

Az eddigi tél mindet megkímélte a hóterheléstől, max a szél jelenthetett problémát.

Lehet, hogy jobban jársz a külföldről rendeléssel még úgy is , hogy vámot fizetsz.

Akik az árverési oldalakon hirdetik ugyanezt kínálják, csak sokkal drágábban.

Az is megoldás, hogy megveszed és megerősíted a szükséges pontokon.

Természetesen ez némi felkészültséget igényel (szerszámok), meg egy kis anyagi ráfordítást (plusz anyagok), de legalább nyugodt lehetsz, hogy bírni fogja amit kell.

Előzmény: zlota (399)
zlota Creative Commons License 2014.02.27 0 0 399

Lehet... hm...

De akkor melyik vegyem, mert mindent biztos nem töri össze, egy csomó helyen láttam már ilyeneket.

 

Akkor rendeljek kintről?

Előzmény: Kontroll-R (398)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.26 0 0 398

Véletlenül nem ugyanaz a ház  ez, mint amire a 344-es hsz-ban panaszkodtak, hogy összetörte a hó meg a szél ?

Előzmény: zlota (397)
zlota Creative Commons License 2014.02.26 0 0 397
zlota Creative Commons License 2014.02.26 0 0 396

Valami ilyesmin gondolkodom:

http://epitkezes-kert.vatera.hu/kert_mezogazdasag/kerti_haz_autobeallo/polikarbonat_meleghaz_uveghaz_palantazo_haz_1865358653.html

 

Érdemes ilyenre pénzt költeni?Tartósak ezek?Saját készítésben olcsóbban megoldható?Szerintem nem...

Ali-bá Creative Commons License 2014.02.16 0 0 395

Ha jót akaarsz vagy megmagasítod, vagy középen, ahol jársz kiszedsz a földből 30 cm-t, és két oldalra felrakod.

/A süllyesztett útról elérheted kétoldalt az összes növényedet, persze lugas paradicsomot nemigen termeszthetsz bent./

 

Előzmény: true75 (393)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.16 0 0 394

Nem vagyok egy kosárlabdázó alkat, de én azért csak megmagasítanám azt a másfél métert.

Előzmény: true75 (393)
true75 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 393

1,5m magas, igazából ez csak próbálkozás lenne, ha tetszik és beválik akkor jövőre készítünk egy nagyobbat

Előzmény: Ali-bá (391)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.14 0 0 392

Kedvcsinálónak nem rossz, aztán ha bejön lehet a bővítésen gondolkodni.

Ha raknál fel képet, vagy valami skiccet, akkor biztosan jönne pár jó ötlet, hogy mit hogyan lehetne megoldani.

Persze az sem lényegtelen, hogy mennyiért adnák oda.

Előzmény: true75 (390)
Ali-bá Creative Commons License 2014.02.13 0 0 391

Jó ötlet, milyen magas? A szellőztetésre gondolj.

Előzmény: true75 (390)
true75 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 390

Idén én is fóliázok egy kicsit

Szomszédomnak van egy teherautóra való ponyvatartó szerkezete, olyasmi mint amiből régen kocsigarázst csináltak

Pár éve csak áll az udvarán, már az autót is eladta alóla

Arra gondoltam elkérem tőle némi kp-ért

Galvanizált szerkezet, óne rozsda

Arra feszítenék fóliát és kipróbálnék alatta pár zöldséget

Valakinek ellenvetése, ötlete?

Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.12 0 0 389

Szia !

 

:-)))

 

Mindkettő én vagyok (még jó, hogy nem mondtam ellent magamnak :)), csak közben a második küldésnél átváltott a másik nickre és csak utólag vettem észre.

Sok sikert, aztán ha tényleg hasznosnak találod az infóimat szívesen segítek a továbbiakban is, ha kell.

 

Előzmény: tinnyei1 (388)
tinnyei1 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 388

Szia Vanett user1!

Hú, ez nagyon komoly leírás. Köszönöm szépen! Igyekszem követni a tanácsaidat. Ha megengeded, kimásolom és elteszem. Biztosan nagy hasznát veszem később is.

Holnap igyekszem begyűjteni a kért adatokat, fényképet talán a hétvégén össze tudom hozni.

 

Szia Kontroll-R!

Neked pedig köszönöm a megerősítést!

 

Üdv!

 

 

Előzmény: Kontroll-R (387)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.11 0 0 387

Mintha csak magam írtam volna... :-)

Előzmény: Vanett user1 (386)
Vanett user1 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 386

Szia !

 

A rozsdátlanítás és a festés jó gondolat. Egyrészt megvédi a  szerkezetet a további korróziótól, másrészt a fóliának sem tesz jót, ha durva rozsdás felületre feszül rá.

Ha rám várna a feladat, akkor első körben én egy kis flexre (kézi sarokcsiszoló) felszerelt durva szálú drót koronggal letakarítanám a felületet, majd korróziógátló alapozóval gondosan átfesteném a fém szerkezeti elemeket.

Korróziógátló alapozóként nekem leginkább a Budaprimer névre hallgató gyorsan száradó alapozó vált be (manapság Dunaplast Primer néven forgalmazott hasonló festékkel próbálják megtéveszteni a vásárlókat, de az nem ugyanaz), de nem rossz a Rapid Cinkromátos alapozó sem.

Ha  mély kráteres bemaródások vannak a csövek felületén, akkor azt a drótkorong nem igazán hozza le. Csiszolni nem érdemes, mert rengeteg munka és vékonyítja a vázat.

Van egy spec. rozsda átalakító festék, ami a felületi rozsdát kémiai úton megköti és egyben alapozó réteget is képez. Ez a Korant. Fél literes kiszerelésben  lehet kapni, kb. 1000 Ft/05 liter. Ez a szer eredetileg fehér híg joghurt állagú, aztán amikor rákened a rozsdára, akkor szederjes lilás színű lesz és amikor megszárad matt fekete bevonatot ad. Egyébként viszonylag gyorsan megszárad. Szagtalan és az ecset vízzel kimosható. Hígítással nem próbálkoztam, de nem is volt rá szükség. Nekem nagyon bevált ez az anyag, jó vele dolgozni és árban is kedvező, egyébként magyar termék (talán Ferrokémia, ha jól emlékszem)

Ha az alapozás megvan ( a Korantot két rétegben ajánlott felvinni) valami fedő festékkel át kell festeni a fém alkatrészeket. Fehér zománc festék két rétegben az tökéletes lenne. Mondjuk Trinát az jó, vagy volt régebben Durol, nekem az is bevált.

A hammerite-szerű "közvetlen a rozsdára" típusú festékekről nem vagyok túl nagy véleménnyel. Ott is leírják, hogy mehet a festés közvetlenül a rozsdára, de azért jobb eredmény érhető el a megfelelő felület előkészítéssel. Szóval kőleves (ha ismered az ide vonatkozó mesét...)

Gondolom, hogy a bordák a földbe vannak szúrva, ez általában így szokott lenni a házi gyártmányoknál. Emiatt érdemes külön figyelmet fordítani a földben lévő részek extra korrózió védelmére, mivel azok a részek fokozott korróziónak vannak kitéve.

Erre jó lehet valamilyen bitumen alapú alvázvédő spray, vagy ecsetelős kence.

A spray pl. Olvikor, Unterbody Spray, vagy más autós alvázvédő, a kenegetősből jó pl. a Bonobit.

 

A szerkezetről még néhány dolgot írhatnál. Milyen vastag csőből hajlították a bordát.

Mekkora a borda távolság (hány darab borda van) ?

Vannak-e futóbordák (ezek tartják a távolságot a bordák között).

Hosszanti merevítés van-e a végeknél (andrás-kereszt) ?

Ha van esetleg fotó, az is jó lenne.

 

Egy jó tanács mindenkinek:

Ha valaki hosszabban ír (mint pl. én fentebb) elküldés előtt jelölje ki a szöveget és mentse Ctrl-C-vel, mert hajlamos eltűnni az iromány !

Nekem sem lenne türelmem ezt még egyszer újra leírni...

Előzmény: tinnyei1 (385)
tinnyei1 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 385

Szia Kontroll-R!

 

Köszönöm a lehetőséget!

Szóval adott egy régen használt fóliaváz, amit szeretnék üzembe helyezni. Ebben gyakorlatom nincs, de nagyon lelkes és elszánt vagyok.

Szeretnék viszonylag kevés költséggel viszonylag jó fóliasátrat készíteni. Ráadásul minél előbb szeretnék néhány korai zöldségfélét elvetni benne.

A fóliaváz

  • 4,0 méter széles;
  • 15,8 méter hosszú;
  • 2,5 méter magas;
  • 7,3 méter a bordák hosszúsága.

Egyetlen fóliával borították le hajdan az egész vázat, ez a földből kilógó fóliamaradványokból látszik. A szellőzést elöl és hátul egy kisebb ajtó biztosította. Ezeket majd javítani kell, mert fából voltak, és már nagyon korhadtak.

A vázat is le kell festenem, mert rozsda borítja.

Az eddigiekhez van valami jó tanács, vagy ilyesmi? Vagy a feladat adott, ha eddig megvagyok, akkor folytatjuk?

Előre is köszönöm!

 

 

Előzmény: Kontroll-R (384)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.11 0 0 384

Üdv !

Jó helyen jársz, kérdezz bátran!

Előzmény: tinnyei1 (383)
tinnyei1 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 383

Sziasztok!

Fóliasátor építésével kapcsolatban itt feltehetem a kérdéseimet, vagy erre van más topik?

Köszi!

Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.07 0 0 382

És ez még csökken is, ahogy a tartályból fogy le a víz....

Előzmény: Törölt nick (380)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 381

köszi

Előzmény: true75 (378)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 380

0.4 bar nyomásom lesz kb

 

Előzmény: Kontroll-R (379)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.05 0 0 379

Én KPE csöveket szereztem be az öntöző rendszer kiépítéséhez.

Ehhez mindenféle idom és szerelvény kapható és elég könnyű az összeszerelés.

A motoros elzáró az jó lesz a mágnes-szelep helyett, de továbbra is csak annyi nyomásod lesz, amit a vízoszlop súlya ad, az pedig kevés.

Előzmény: Törölt nick (377)
true75 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 378

 

nézz át ezekbe a topikokba is, oldalt rá tudsz keresni

Üdv

 

csepegtető öntözés

kerti öntöző rendszerek

Előzmény: Törölt nick (377)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.05 0 0 377

Hali!

 

Én mivel gépészettel foglalkozom van egy elfekvő,de hibátlan állapotú honeywell zónaszelepem amit fütésre szoktunk használni! 220v motoros alap helyzetben zárva van. azzal szeretném megoldani a locsolót 

 

Milyen öntöző csővet érdemes venni??

Előzmény: Kontroll-R (376)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.05 0 0 376

Hali !

 

Nos, akkor lehet, hogy a hasznodra lehetek, mielőtt Te is belefutsz abba, amibe én már belefutottam.

Ha normál öntözéstechnikában használatos mágnesszelepet tervezel használni, azzal az lesz a probléma, hogy a folyadék saját nyomásából adódó nyomás nem lesz elég, ahhoz, hogy elzárja a mágnesszelepet.

Az ilyen csapoknál nem csupán a mágnes ereje dolgozik, hanem a bemenő oldalon lévő víz nyomása is segít a víz elzárásában.

Tehát hiába veszed el a feszültséget a mágnes szelepedtől az át fog ereszteni, mert a bemeneti oldalon csak 1 tized bar nyomás van és az nem elég.

Ezt tapasztalatból tudom, miután én is elfolyattam így egy tartálynyi vizet.

Vagy hidrofort kellene a mágnes-szelepeid elé tenni, vagy olyan spec. mágnesszelep kell, ami a víz segédenergiája nélkül is lezár.

A hidrofor egyébként is kívánatos lenne, mivel, ha nem szabad kifolyású a rendszered, - márpedig, ha takarékosan akarsz bánni a vízzel és egyenletes öntözést akarsz, akkor valószínűleg nem az lesz - akkor a szórófejekhez, vagy csepegtető testekhez, meg a hozzájuk tartozó nyomás kompenzáló gombákhoz nyomásra is szükséged lesz.

 

Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.05 0 0 375

Igen én is megcsinálom mert kútból nem jó öntözni a növényeket nyáron nagyon hideg így 2 db PE tartályal  kihasználva a telek lejtését  meg egy időkapcsoló és egy mágnesszelep közbeiktatásával :) 

Előzmény: Kontroll-R (374)
Kontroll-R Creative Commons License 2014.02.05 0 0 374

Ez így van ! Ha ez embere folyamatosan csinálja a kertészkedést évről-évre tapasztalatokat gyűjt, hogy mit hogyan lehetne egyszerűbben, gyorsabban, jobban csinálni.

Nekem idénre öntöző rendszer építés van betervezve.

Ha meglesz, az egyrészt időt takarít majd meg, másrészt sokkal egyenletesebb és hatékonyabb lesz az öntözés. Arról nem is beszélve, hogy ha pár napra magára hagyja az ember a kertet, akkor sem szárad ki a növény.

Előzmény: Törölt nick (373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!