Keresés

Részletes keresés

Patreides Creative Commons License 2021.03.07 -1 2 51530

" Jön a gáz húsz éve, csak eddig drága volt, most nem annyira. Ez miért bánt bárkit is, nem értem"

 

.

Mert a közszolgáltató a bevételből végezné el a szükséges karbantartásokat, amit így viszont már (legalább) nyolc éve hanyagol.

Amúgy, 2013-ban a gáz beszerzési ára akkorra már rendesen alatta volt a rezsicsökkentett árnak is, de a hasznot nem a lakosság, nem is az állam, hanem a gáz beszerzésével akkor megbízott közvetítő cég tette zsebre, és utalta... valamilyen számlákra, valahová. (Nem ez volt az egyetlen ilyen történet sem akkor, sem azóta.)

Én is örülök, amikor a csekkeken nem kell annyit befizetni a közszolgáltatóknak, miközben tudom, hogy a végén az elmeradt karbantartásokat úgyis velünk fogják megfizettetni, vagy közvetlenül, vagy adókkal szétterítve, de nincs más, akire ezeket (meg a mindenféle "alkotmányos költségeket") ráterhelhetnék.

 

.

A ház szigetelésére meg pályázni kell, ha van ilyen pályázati lehetőság (időről időre szokott lenni), és a külső szigetelést (min. 15 cm hab), plusz a nyílászáró cseréket (három rétegű ablak) érdemes megcsinálni, aztán még a hőcserélős fűtés kialakítását is (akár hűtő-fűtő légkondival, befújás helyett plafonban elhelyezett hűtő-fűtő csövekkel), ha hitelt kell felvenni, valami kedvezményest (a pályázati támogatás mellé), az energiaköltségek csökkentéséből évek alatt azért csak visszajön.

Előzmény: egonca (51525)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51529

A nikotin méreg, mindent elpusztít:))

Előzmény: cucu (51528)
cucu Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51528

Nem teljesen. A Polgármesterek hatásköre volt, hogy elrendeli vagy sem.

Most viszont a kormány rendelte el országosan.

 

Azt viszont sehogyan sem értem, hogy miért lehet a járdán közlekedve cigarettázni, persze lehúzott maszkkal. A kifújt füstöt meg a mögötte haladó szívja be. Ez nem veszélyes....?

 

Előzmény: egonca (51526)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.07 0 3 51527

"Te kezdtél el politizálni ebben a helyi ügyekkel foglalkozó topikban. Tényleg nem kellene..." 

Bocsánat, abszolut jogos részedről a  feddés, hiszen te magad nem teszed! Vagy mégis? 

 

"Ahha.

 

Elég "minőségi" a választék:

 

Tóth Endre -- MOMENTUM

 

Genetheim Barbara Éva --  NEMZET ÉS BÉKE

 

Szilágyi György -- JOBBIK

 

Fléger István Tamás -- MUNKÁSPÁRT

 

Lukoczki Károly --  MSZP, PÁRBESZÉD

 

Kelemenné Jancsó Mónika -- REND PÁRT

 

Schmuck Erzsébet -- LMP

 

Radics Tibor -- KÖZÖS NEVEZŐ"

"

Na, na...

Az üzbégsapkás demszky eléggé le van pukkanva"

 

"

"Horváth Tamás:

polgármesteri fizetésem 50%-át április-május hónapban a járvány védekezési költségeire ajánlom fel."

TAPS!"

 

Ugye ismerősek a szövegek? 

 

No comment... 

Előzmény: egonca (51519)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51526

"közterületen kötelező a maszk"

 

Eddig is kötelező volt, csak szólok. A dohányosokat pedig kéretik békén hagyni...

:)

Előzmény: cucu (51524)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -2 0 51525

Ami az energetikai felújításra történ felhasználást illeti egyetértek. Nekem például szigeteletlen a házam és így elég magas a gázszámla, még így "rezsicsökkentve" is. Akinek szigetelt háza annak is magas lesz a gáz egy esetleges kormányváltás esetén. Nekem meg az egekbe fog emelkedni...

 

"Az elmaradt karbantartás" Nos, én húsz éve lakom itt és nem volt semmilyen felújítás vagy karbantartás. Jön a gáz húsz éve, csak eddig drága volt, most nem annyira. Ez miért bánt bárkit is, nem értem

(Mikor ideköltöztem 34Ft volt gáz!)

Előzmény: Patreides (51521)
cucu Creative Commons License 2021.03.07 -1 0 51524

Most hallom, hogy holnaptól minden közterületen kötelező a maszk viselése, amely mindenkire érvényes,

kivéve a 6 éven aluliakat és a sportolást végzőket.

 

Tehát a dohányzás nem szerepel a kivételek között.... Nagyon jó néven venném, ha ezt a hatóság betartatná a magukról megfeledkezőkről.

kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -1 0 51523

Volt EU-s vissza nem térítendőre lehetőség, amit mint mindíg elcsesztek. Kilencven milliárd lakossági felhasználásra szánt pénzt, amit mindenféle közintézményre költöttek. Mielőtt az egészségházzal jönne valaki, ez még évekkel ezelőtt volt.

Előzmény: Patreides (51521)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51522

65?

Előzmény: egonca (51518)
Patreides Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51521

A rezsicsökkentés teljes összegét az épületek energetikai felújítására fordítva sokkal jobb eredményt lehetett volna elérni, és a közművek karbantartása sem maradt volna el.

Ez így kölcsönfelvétel a jövő terhére, ahelyett, hogy beruházás történt volna a jövőbe.

tizenöt éve még az önkormányzatnak volt pénze az ilyen energetikai felújítási pályázatok megtámogatására (30%-al), tíz éve már nem volt, ott már csak az állam szállt be 50%-al.

A kerületben a panelek elég észrevehető részén történt ilyen beruházás (hogy az csak a kívülről látszó részeket érintette-e, vagy a belső fűtési rendszer átalakítása, és a nem látható szigetelések elhelyezése is megtörtént-e, kérdés), de mára már az épületek 100%-ának a felújítását el kellet volna érni.

A legolcsóbb energia az, amit nem használunk el.

Az elmaradt karbantartás pedig valamikor a jövőben ránk fogja rúgni az ajtót.

Előzmény: egonca (51518)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -2 0 51520

Nagyon igazad van. Még bőven lehetne sorolni a kormány "bűneit"...

Ez egy lokális topik, de úgy látszik kezdődik a "kampány"

Előzmény: BPeter01 (51509)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -4 0 51519

Csak néhány észrevétel:

 

"normális piacgazdaság" - Magyarországon az van

"Nem állok sehol" - ez baj, változtatnod kellene rajta

"hová silányították ezt az országot" - erre kaptál kimerítő, de korántsem teljes választ

"ki lesz népszerű" - várjuk meg a választást ezzel

 

Te kezdtél el politizálni ebben a helyi ügyekkel foglalkozó topikban. Tényleg nem kellene...

 

 

Előzmény: meszi67 (51507)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -2 1 51518

Tudom miről beszélsz mert idősebb vagyok mint Te. (tipp)

 

A rezsicsökkentés nem arról szól amit fejtegetsz.

(Megnéztem a vita "hevében" a gázszámlámat: 2013 jan. 1. óta 680.000 kellett kevesebbet fizetnem. Ebben hónapban pl. 17.000 forinttal)

 

Most már csak nehogy arról próbálj meggyőzni, hogy akkor járok jobban ha többet fizetek

 

:)

Előzmény: kari56 (51506)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.07 0 1 51517

Ok elrontottam a völgyhíd csak 51,175 Mrd Ft volt.

Forrás:
https://www.asz.hu/storage/files/files/%C3%96sszes%20jelent%C3%A9s/2008/0813j000.pdf

Előzmény: kari56 (51515)
Kevin Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51516

70

Előzmény: kari56 (51515)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 2 51515

"Völgyhíd 356 milliárdba került." No ennek szaladj neki még egyszer.

Előzmény: kari56 (51514)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -2 2 51514

Betegen nem ajánlatos.

Előzmény: sjohn (51513)
sjohn Creative Commons License 2021.03.07 -1 1 51513

...nem akarsz inkább bringázni?...

Előzmény: BPeter01 (51512)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.07 -4 2 51512

Csupán azt mond meg, ha mindig mindent ellopnak, akkor hogy van ennyi minden?
Gyurcsányék után egy hajszálra voltunk a csődtől romokban voltunk, sikerült megerősödnünk és a mostani pandémia ellenére is van pénz a kasszában.
Akkor biztosan lopnak???

Kommunista tolvajlás 6 pontjából itt van kettő:
- vádold meg az ellenfeled avval amit te követtél el és mentesülsz a bűn alól, ha védekezik nyerél
- nem kell jobbnak lenni, mint a politikai ellenfeled, csupán az kell elérni, hogy ész nélkül zsigerből gyűlöljék és biztos ne szavazzanak oda!


Völgyhíd 356 milliárdba került.
Elkezdtem utánanézni a mátrai erőmű történetének, google kiegészített a következőre. "mátrai erőmű mészáros lőrinc" az első oldalon a leghitelesebb hírforrások szerepeltek, ki is nyomtam.
Érdemes beütni mennyire jó hírforrások vannak...


 

Akkor ki is a birka és az agymosott?
(akkor tökéletes az agymosás, ha nem is veszed észre)

Előzmény: kari56 (51511)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -1 2 51511

Csak úgy hirtelen: az idézett völgyhíd éppen felébe került, mint a mátrai erőmü muzsika. Ja és abból a pénzből legalább valami létre lett hozva, míg a másik tiszta lenyúlása.

Előzmény: BPeter01 (51509)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -1 4 51510

Ezért már volt ennyit írni, elég lett volna az origo ide vonatkozó 'írásait' linkelni.

Előzmény: BPeter01 (51509)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.07 -4 2 51509

"ha ez a töketlen ellenzék legalább azt eléri, hogy néhány közülük börtönbe kerül --már megérte! Fáj a szívem, hogy ezek hová silányították ezt az országot, a hazámat"

Itt van a kutya elásva! Mond te mit látsz az országból? Nem csak az RTL, 24.hu, stb-t kellene nézni, hanem kinyitni a szemed!
Megvette Orbán a Standard & Poor's és a Fitch Ratings hitelminősítőket is, gondolom Mészáros lefizette őket mert azok valahogy nem a silányítást látják. Amióta hatalomra kerültek folyamatosan fizetik vissza a balosok által fölvett ész nélküli hiteleket, próbálnak mindent visszaszerezni. Az MNB arany tartalékát megtízszerezték!!!
Bezzeg akkor nem aggódtál a haza iránt amikor:
- Surányi eladta az aranyat unciánként 370 dollárért, most 1000 fölött van az ára.
- kivont az egészségügyből 600 milliárd Forintot
- amikor bezártak 174 kórházat
- bevezette a kórházi napidíjat, vizitdíjat (széfvásárlás, stb.)
- megszüntettek 16000 kórházi férőhelyet
- vasútvonalakat zártak be még a síneket is fölszedték
- 15 alkalommal emelte a gáz árát (szó nem volt világpiaci árkövetésről)
- mindent eladott amit lehetett (kedvencem Magyarország szén-dioxid kvótája volt)
- megépítette a kőröshegyi völgyhidat (ami többe került mint Orbán stadion, uszoda építése)

- építőipari körbetartozás hasznát zsebre tették
- Svájci Frank alapú hitelezést, ösztönözték
- nemzeti színházgödör építése
- offshore számlákkal Mészáros által megnyert összes tenderek úgy hatvanszorosát tüntették el
- kormányzati negyed miatti bontások
- egy hajszál választotta el az országot az államcsődtől
- magánnyugdíjpénztárak, amik az állam fejését szolgálták biztosítékok nélkül
- stb (rengeteg van még, ez csak a töredéke)

Utoljára egy kerületet érintő eset, mivel 75 évre eladták a reptér üzemeltetési jogait, és az is szerepelt a szerződésben, hogy X kilométeren belül nem létesíthetnek másik kereskedelmi repülőteret.

Vele szemben a jelenlegi kormány valóban teszi a dolgát és alkot.
Otthon melege, CSOK, pihenőkártyák, adókedvezmény, nagycsaládos autóvásárlás, elektromos autó támogatás, útépítés, városszépítés, busz, mentő vásárlás, stb.

Hála Istennek, hogy a jelenlegi pandémiát nem egy balos kormány alatt éljük meg, mert lenne nyájimmunitásról való hozzáértés és várakozhatnánk az uniós vakcinára úgy decemberig. A kerítés szükségességéről, meg George Sorosról nem akarok írni, már így is hosszú voltam, inkább elmegyek bringázni.

Előzmény: meszi67 (51507)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51508

Basszus, amíg én írtam a kis esszémet, te tartalmilag ugyanazt a választ adtad :)  

Előzmény: kari56 (51506)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.07 -2 1 51507

Picit provokatív-picit gyermeteg a kérdésed, de megszólítottál, hát válaszolok:

 

Egy szó sem volt arról, hogy ki mit szeretne, én csak azt írtam, hogy beteg dolog, hogy a rezsicsökkentés tényét szerepeltetni kell egy közüzemi számlán! Ennyi. 

 

Nem, természetesen én sem szeretem ha emelkednek a közműdíjak, de normálisan gondolkodó emberként elfogadom, hogy az árak-díjak folyamatosan emelkednek. Az infláció -bizonyos kereteken belül-  természetes része a  gazdasági folyamatoknak. Mindenütt a világon. Ahol normális gazdaság van. Megkockáztatom: te sem annyiért dolgozol most, mint tíz éve.

 

Ahol nincs normális piacgazdaság, ott előfordulnak deformitások. Ez nem újkeletű dolog, volt már ebben az országban néhány évtizedig olyan gazdaságirányítás amikor az okosok megmondták, hogy mi legyen, mit és hogyan kell termelni, és annak mi az ára. Ha minden  disznónak 15-kell fialni, mert ez a pártutasítás, akkor annyit!  Aztán papíron úgy is lett!  Az árát annak is megadtuk, meg ennek az ámokfutásnak is megfogjuk adni egyszer. /ma disznó helyett lélegeztetőgépet mond a nagytudású vezér, anélkül, hogy bárkit is megkérdezne, hiszen tévedhetetlenül mindenhez is ért! És senki nem mer ellentmondani./

 

 

Tévedsz, ha azt hiszed, hogy én a veled ellentétes oldalon állok! Nem állok sehol. Sőt! Nem gondolom, hogy az ellenzéki összefogás kormányzóképes. Viszont ezzel a bagázzsal aki most hatalmon van semmilyen szinten nem tudok azonosulni, és ha ez a töketlen ellenzék legalább azt eléri, hogy néhány közülük börtönbe kerül --már megérte! Fáj a szívem, hogy ezek hová silányították ezt az országot, a hazámat.

 

 

Viszont a  kommunikációjuk zseniális, úgy mossák az agyát és úgy vezetik meg a sok birkát, hogy észre sem veszik.  Tudom, hogy ha holnap arról kell választ írni, hogy "szeretné-e ön, hogy a kenyér újra 3 Ft 60 fillér legyen?" 2,5 millióan azt irnák vissza, hogy igen!  Ez  fáj. Nagyon fáj. Na ők tapsikolnak a havi néhányszáz forint alamizsnának. Aztán majd megfizetik az árát- velem együtt!

 

Ha már nem lesz semmi ebben az országban amire a polip rá tudja tenni a mocskos kezét, nem lesz semmi amiben még üzletet lát, mert már minden az övék   ---na akkor fogja odalökni a hatalmat másnak, hogy:"ittvan, csináljatok amit akartok!"! És akkor fogunk fizetni mindannyian. Szerintem még te is.    

 

Az utolsó mondatodra: az, hogy ki lesz népszerű vagy ki nem az  nézőpont kérdése. Szerinted a  te oldalad most olyan nagyon népszerű? Ugyan. 

 

Megígértem, hogy nem politizálok, mégis megtettem. Ígérem többet nem teszem. Jó egészséget!  

 

 

 

 

    

Előzmény: egonca (51505)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -1 1 51506

Nem tudom hány éves vagy. Aki a régi rendszerben is élt, annak ismerős a helyzet. A bölcs vezér által fontosnak tartott dolgok árát, az általa hiába valónak ítélt többlet bevételéből kompenzálják. Mit gondolsz, nem fizeted meg ma is a szolgáltatásokat? Részben, mivel a termelők nagy fogyasztók, a piacról tudják beszerezni a közműveket, a villanyt és a gázt. Mivel az MVM a lakossági fogyasztások fedezésére a legolcsóbb termelőktől, paksról, a visontaiból szerzi be a szükséges mennyiséget a többinek a drágább marad. A vásárolt termékekben benne van a többlet költség. Meg az is ami a mátrai erőmű ise-oda adás- vételének nyolcvan milliárdos lenyúlása. Mert ugy az államnak nincs pénze. Illetve két féle módon lehet, vagy adót szed be, vagy nyomtat.

Előzmény: egonca (51505)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -2 0 51505

Jól van, mond ki, ne kerülgesd a forró kását: szeretnéd, hogy emelkedjenek a közműdíjak árai

 

Egy jövő évi esetleges mischling ellenzéki győzelem esetén, - még rágondolni is rossz - megkaphatod, megkaphatjuk. De nem leszel, nem lesztek népszerűek, csak szólók...

Előzmény: meszi67 (51500)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51504

Tehetség kérdése.

Előzmény: meszi67 (51495)
cucu Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51503

Nem csak a repteret, de Vecsést is! Sőt, Üllőt is, ahol ipari centrum van az M4 mellett!

Előzmény: Patreides (51498)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.06 -2 0 51502

Reagálok, de nem igazán látom az értelmét:
https://atombiztos.blogstar.hu/2021/02/12/aramszunetekkel-valtakozhatnak-a-fogyasztasi-csucsok/106089/
Ez még csak rosszabb lesz, és nem a hálózat karbantartás a gond. (végigolvasod a linkelt cikket, megérted)

Ma elmentem több multi előtt, és mindnél tele volt a parkoló, biztosan mélyszegénység van, nem kérdés. No meg mindenütt azok a régi ócska autók, amit szegények nem tudnak tankolni, meg is látszik üresek az utak...
Sőt a városba bármerre járok, sehol egy építkezés, csak a körbetartozás.

Előzmény: meszi67 (51500)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51501

Részemről a nagy megspórolás egyelőre elmarad, mert annál többet költöttem egy aggregátor beszerzésére, a rendszeressé váló áramkimaradásk miatt.  

Előzmény: Patreides (51499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!