Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5587
Ezt mondom en is. Bevonjak a szemelyid es lakcimkattyad, majd kapsz egy uj lakcimkattyat amin a neveden kivul nem sokminden van.
Előzmény: csubidzsi (5584)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5586
Lakcimkartyat ujat kaptam, a lakcim rovatban az all; kulfoldi lakcim.
Előzmény: webmot1 (5582)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5585
Nem tudom.Nekem es a felesegemnek is bevontak. Osztrak hauptwohnsitzunk van, a magyar lakcimunkrol kijelentkeztunk. Mindkettonknek elvettek.
Előzmény: asx (5580)
csubidzsi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5584
2011-12-01 17:42Tájékoztató a magyar állampolgár külföldön történő letelepedésének bejelentésével kapcsolatos feladatokról
− A magyar állampolgárnak azt a tényt, hogy a Magyar Köztársaság területét külföldön történő letelepedés szándékával elhagyja (életvitelszerűen, állandó jelleggel külföldön kíván élni, függetlenül attól, hogy rendelkezik-e másik állampolgársággal vagy, hogy milyen gyakorisággal és mennyi időt tölt Magyarországon!) a lakóhely szerint illetékes jegyzőnél vagy a külképviseleten kell bejelentenie.
− A bejelentéssel egyidejűleg nyilatkoznia kell, hogy kéri-e adatainak további kezelését külföldön élő magyar állampolgárként, vagy adatainak törlését választja.
− A külföldön történő letelepedési szándék bejelentésekor le kell adnia a külképviseleten a magyar személyazonosító igazolványt és a lakcímkártyát.
− A nyilvántartásba vételt követően a külföldön letelepedett magyar állampolgár részére a KEKKH Központi Hivatala új személyi azonosítóról és lakcímről szóló hatósági igazolványt ad ki, melynek birtokában a Magyar Köztársaság területén tartózkodási helyet létesíthet.

Forrás: mfa.gov.hu

 

itt a megoldás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

csubidzsi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5583

útlevelem nincs viszont kint akarok maradni

 

 

 

 

 

Előzmény: webmot1 (5582)
webmot1 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5582

Útlevéllel.De csak akkor add le a személyit ha kint is maradsz,különben ha hazaérkezel,szivacs lesz az ügyintézés,mivel lakcímkártyád sem lesz.

Előzmény: csubidzsi (5581)
csubidzsi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5581

és ha be vonják a magyar személyimet de nem adnak osztrákot mivel igazolom magam kint és ha haza jövök rokonlátogatásra mondjuk egy hónapra?

 

 

 

 

 

asx Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5580

Miért vonnák be a személyit ha megmarad a magyar áll.polgársága? Hogy igazolja akkor magát, hmm?

Előzmény: Törölt nick (5576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5579
Nem, hacsak nem szerzel allampolgarsagot.
Előzmény: csubidzsi (5578)
csubidzsi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5578

és ha be vonják a magyar személyit kapok helyette osztrákot?

 

Előzmény: Törölt nick (5576)
csubidzsi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5577

és ha honosíttatom a jogosítványomat ujra kell vizsgáznom is? le raktam a hivatásos jogsit meg a pav 2 t most vizsgázhatok újra?

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5576
A jogsit sem kell. A szemelyidet meg bevonjak, ha kulfoldre koltozol es a magyar lakcimedrol kijelentkezel.
Előzmény: csubidzsi (5574)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5575
Ez nem igaz. Kb.10x lett neked mar elmagyarazva, linkekkel, de ugy latszik nem jut el hozzad.
Előzmény: Bayern73 (5566)
csubidzsi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5574

és a személyit is honoösítatni kell 6 hónap után?

 

Előzmény: Bayern73 (5561)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5573
Nem kell, de lehet.
Előzmény: csubidzsi (5565)
asx Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5572

Ja, amire te gondolsz (ha arra gondolsz mi már ki van sütve) az Hamburgban Frikadelle (vagy Bulette?) Ausztriában pedig: Fleischlaiberl

Előzmény: Bayern73 (5570)
asx Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5571

Handschaltung az németül is Handschaltung, vagy nem???

 

A gehackt az meg valami egészen más, biztosan nem Faschiertes!  :))  (talán: Gehacktes)

 

Előzmény: Bayern73 (5570)
Bayern73 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5570

ASX nekem majd meg par dolgot szoknom kell a nemetröl az osztrakra.

 

pölö schalgetribe azaz hagyomanyos sebessegvalto az osztrakul handschaltung vagy valami ilyesmi :DDD

 

gehakt az meg faschiert...becsi ismerös hamar kibukott vele Hamburgban...:DDDD

asx Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5569

Arbeiter is direkt állományba van felvéve, mindkettő GKK-nál be van jelentve!

Arbeiter - munkás

Angestellter - alkalmazott

A bérelt munkaerő nincs jogi munkaviszonyban a foglalkoztató céggel! Ha megegyezés alapján 6-12 hónap után átveszi akkor is a munkakörtől függ, hogy Arbeiter vagy Angestellter nem pedig attól, hogy melyik gégnél van állományban!

Előzmény: Bayern73 (5567)
asx Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5568

Ha nem tudod, hogy mi a különbség akkor Arbeiter vagy!  :))

 

Közös megegyezéssel bármiben meg tudtok egyezni, tehát akár azonnal is elmehetsz és mindent ki fognak fizetni ami jár. Ha te mondasz fel akkor két hét a felmondási idő de ha nem haraggal válsz el akkor rábeszélheted a munkaadódat az egy hétre is, általában bele szoktak menni. Viszont ebben  az esetben (ha te mondasz fel és nincs valami nyomós okod a felmondásra) egy hónapig nem kapsz munkanélküli segélyt.

 

A szakmai nyelv elég bonyolult dolog, ha nagyon jól tudsz nemetül akkor hamar belejössz. Nem hiszem, hogy lehet valahol kimondott szakmai nyelvet tanulni, azt az iskolában tanulják a szakmával együtt.

Előzmény: flash.gordon (5563)
Bayern73 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5567

Angestellt nemet viszonylatban az a munkavallalo akit eleve direkt allomanyba vettek fel.Festangestellt az a munkavallalo aki berelt munkaerökent került a ceghez,probaidejet letöltötte bereltkent es 6-12honap utan direkt allomanyba atveszik,de a probaidötöl eltekintenek mert azt mar bereltkent letöltötte

Előzmény: flash.gordon (5563)
Bayern73 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5566

6honap utan barmelyik tagallamban vagy,honosittatni kell . ha eppenseggel Ciprusra vagy Maltara vetödsz akkor ciprusira vagy maltaira kell cserelni.

Előzmény: csubidzsi (5565)
csubidzsi Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5565

helló nekemagyar jogsim van akkor osztrák jogsit kell csináltatnom ha kint akarok élni?

 

Előzmény: Bayern73 (5561)
asx Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5564

Itt is 15 évre fogják kiadni január 1-től, de nem kell majd orvosi a hosszabbításhoz.

Előzmény: Bayern73 (5561)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5563

Szia


Köszi a válaszokat. Ezen a helyen tavalyi év július 2.-tól dolgozom. A szerződésem szerint Restaurant Mitarbeiter vagyok az „Angestellter“-ről így még nem is hallottam nem is tudom mi a különbség. Mivel elég sűrűn szoktak itt kilépni az emberek általában nem nagyon szoktak szórakozni megadják a közös megegyezést, visszafizetik a kauciót a ruhapénzre stb. stb.

A túlóra illetve szabadságkifizetés az hogyan függ a felmondás módjától?

Másik kérdés: Az eredeti szakmám nyomdász. Ha szeretnék oda visszakerülni boritékolhatóna problémáim lennének a szakszavakkal. Van erre vmi mód, ahol meg lehet ezeket tanulni? A Waff-nál egyszer már feltettem  a kérdést de csak beúgrós munkákat tudtak ajánlani arra viszont ajelenlegi munkám mellett nincs lehetőség.

Előzmény: asx (5559)
flash.gordon Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5562
Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Szia

Köszi a válaszokat. Ezen a helyen tavalyi év július 2.-tól dolgozom. A szerződésem szerint Restaurant Mitarbeiter vagyok az „Angestellter“-ről így még nem is hallottam nem is tudom mi a különbség. Mivel elég sűrűn szoktak itt kilépni az emberek általában nem nagyon szoktak szórakozni megadják a közös megegyezést, visszafizetik a kauciót a ruhapénzre stb. stb.

A túlóra illetve szabadságkifizetés az hogyan függ a felmondás módjától?

Másik kérdés: Az eredeti szakmám nyomdász. Ha szeretnék oda visszakerülni boritékolhatóna problémáim lennének a szakszavakkal. Van erre vmi mód, ahol meg lehet ezeket tanulni? A Waff-nál egyszer már feltettem  a kérdést de csak beúgrós munkákat tudtak ajánlani arra viszont ajelenlegi munkám mellett nincs lehetőség. 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

 

Előzmény: asx (5559)
Bayern73 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 5561

sziasztok osztrákok :)

 

látom megint téma a külföldi rendszám.

hát kb 1,5év után végre úgy néz ki meglesz az osztrák állásom.:) szerdán hajnalban lesz egy találkozóm Salzburg mellett,megbeszélendő a részleteket,aztán lépek tovább München-Augsburg felé,mert pár hetet még Németországban fogok dolgozni.

lényeg a lényeg:

 

-magyar lakcimem már nincs,végleg kijelentkezve Magyarországról,ezért az elmúlt 3hónapban vigan közlekedtem a német rendszámú kocsimmal itthon.olyannyira kijelentkeztem,hogy a posta még levelet se hoz ki nekem,mivel nincs magyar lakcimem.

- német lakcimem van(még)

-német jogositvány

 

azt már tudom hogy az özzik nem kedvelik a német rendszámot,mert először kénytelen leszek azzal közlekedni majd.leendő munkáltatóm erre felhivta a figyelmem,hogy majd németről osztrákra kell rendszámozni a kocsit.  de a TÜV áprilisban úgyis lejár,itthon meg már lenne vevő a kocsira,ezért áprilisban kijelentem Németországban,biztositási rendszámmal hazahozom,itthon eladom és veszek helyette egy osztrák papiros kocsit.

 

-jogsi.na hát azt is németről majd osztrákra kell cserélni,bár most hirtelen nem tudom az osztrák B is "örök" mint a német? bár a németeknél január 1-től a B-t 15évre adják ki az eddig örökjogsi helyett,nem tudom ezzel majd mi legyen,mert nekem nagyon is jó a német führerschein igy :)

erus8 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 5560

Sziasztok!

Hátha valakit érdekel:

Bútorozott szoba kiadó Welsben (a Leiner bútorház mellett). Nyugodt, csendes szoba és az egész ház az. Jó környék. Csak azért költöznénk el, mert kutyát akarunk tartani és itt nem lehet. A szoba ára, ha egyedül jönnél 350 euro, ha ketten 400 euro összesen. Rezsi költség benne van az árban, (mosógép ingyenes). 

Bővebb info ha valakit érdekel: erus8@freemail.hu

asx Creative Commons License 2012.11.24 0 0 5559

Ezek így elég általános kérdések és ha most írok egy általános választ akkor megint az lesz mint a külföldi rsz. esetében, hogy majd jönnek páran speciális esetekkel meg kiskapukkal meg hasonlókkal...

 

Nem tudni, hogy Arbeiter vagy Angestellter státuszod van (nagyon nem minegy!)
Nem tudni, hogy melyik KV szerint vagy foglalkoztatva (ha Arbeiter vagy)
Nem tudni, hogy hány évet dolgoztál
Nem tudni, hogy van-e valami külön megállapodás az Arbeitsvertrag-odban

 

Válaszok:

 

1. igen
2. megegyezés kérdése (tudod van az 40/60% is a szabadságnál...) de függ a felmondás módjától is!
3. Einvernehmliche Auflösung des Arbeitsverhältnisses

Előzmény: flash.gordon (5557)
exxo Creative Commons License 2012.11.24 0 0 5558

Nekem a két hét felmondási idö kevésnek tünik, de ezt a munkaszerzödésnek tartalmaznia kell.

Addig munkanélküli segély nem jár, amíg a szabadság nincs elhasználva!

 

Mindenképpen a közös megegyezés ( einvernehmlich ) a legelönyösebb, így jár a végkielégités, túlóra és minden pótlék.

A munkanélküli segély mindenképpen jár, még akkor is ha a munkaadó mond fel. Feltéve persze, hogy a munkaviszony több volt mint hat hónap.

 

A törülközöt csak úgy egyszerüen bedobni? Vigyázat.

Előzmény: flash.gordon (5557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!