Keresés

Részletes keresés

Roan1 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 526
Köszi a választ!

Sajnos közben úgy alakult, hogy egy bő héttel biztos később költözök, mint terveztem, mert elindult az albetétesítés, amit meg kell várni. Persze ez egyben jó hír is:)

R
Előzmény: megyerizs (525)
megyerizs Creative Commons License 2009.05.14 0 0 525

Már egyszer neki kezdtem írni, de lefagyott a fórum oldal és nem volt energiám újra írni.

Nem lett befóliázva a lift, szerintem, aki költözik használhatja, nem áll Őr az ajtóba.

A nagyobb dolgokat úgy sem lehet bepakolni, mert nem fér bele.

 

Sajnos észrevettük, hogy olyan is beáll a parkolóba, aki nem vett helyet. Elég nagy pofátlanságnak tartjuk.

Sokszor látjuk az erkélyről, hogy megáll egy autó felcsenget az illetőnek, aki lejön és kinyitja a garázskaput.

Ezt mondjuk már a közös képviselő is észrevette.

 

A virágokat ellopták, a bejárati ajtót feszegetik, (eddig szerencsére sikertelenül) így már többször el is romlott, de hát mit is várhatunk itt, ez a 8ker.

 

Remélem azért majd alakul még a helyzet jobb irányba.

Előzmény: Roan1 (523)
Katka27 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 524

Szia Roan1!

 

Köszönöm a véleményt. Holnap délután megyünk megnézni a lakásokat. Nagy esély van rá hogy itt veszünk lakást, mert máshol nem találtunk megfelelőt.

 

Katka

Előzmény: Roan1 (522)
Roan1 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 523

Sziasztok!

 

Azoktól kérdezném, akik már beköltöztek: a liftet most lehet használni költözésre? Ma voltam a B épületben a lakásomat megnézni, és a lift nem volt befóliázva.

 

köszi

 

R

 

Roan1 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 522

Szia Katka!

 

A környék most olyan, amilyen, de a fejlesztési tervek alapján sok minden változni fog (piac, remíz), így én arra számítok, hogy nőni fog az értéke.  A lakások - legalább is az enyém, ahogy láttam - viszonylag jó minőségben készültek el, szerintem nem kell tartani tőle.

 

üdv

 

R

Előzmény: Katka27 (520)
B703 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 521
Félreértettük egymást Dórival, 30% kell Volksbankhoz...
Előzmény: megyerizs (518)
Katka27 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 520

Sziasztok,

 

Katka vagyok. Ha valaki megosztaná velünk a tapasztalatait a házzal és a környékkel kapcsolatosan annak nagyon örülnék. A férjemmel egyelőre nézelődünk, de ez a ház nagyon tetszik. Az értékesítővel jövő hétre beszéltünk meg időpontot helyszíni megtekintésre, akkor már mi is látni fogjuk az állapotokat, de addig is megköszönném a segítséget.

 

Katka

Zsozsi81 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 519
Szia Lako_001! Értekezzünk erről priviben, az én emailem publikus! köszi
Előzmény: Lakó_001 (508)
megyerizs Creative Commons License 2009.04.30 0 0 518

60% önerő???????

Akkor ügyfelük nem túl sok lesz lakáshitel terén, meg szerintem máshol sem!

 

Előzmény: B703 (517)
B703 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 517
Nekem az ERSTE megígérte hogy lefut az ügy addig, pl értékbecslőt hívtak, mielőtt beadtuk volna a hitelkérelmet. Nagyon remélem, hogy másfél hónapon belül lezárul az ügy, de még pl szerződésmódosítás hátra van. Mindenestre szerintem tényleg ez az utolsó 2 mencsvár, bár azt is mondta Dóri, hogy Volksbank már csak akkor hitelez, ha van 60% önerő. Ennek nem jártam utána bővebben, szóval nem tudom mennyi igaz belőle ténylegesen...
Előzmény: Roan1 (516)
Roan1 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 516

Igen, sajnos előfordulhat, hogy az a késedelem most igen sok pénzbe fog kerülni:(

 

Igazából a Volksbankot sem tudom nyugodt szívvel ajánlani, nekem a fiókvezető azt mondta, hogy "az átlag hitelelbírálási idő kb. 4 hét, de a problémamentes esetek (nincs szocpol, adóstárs, van normális bejelentett jövedelem, etc.) hamarabb átfutnak." Na, ez a problémamentes eset én vagyok, és még így is vagy 7 hétig tartott a bírálat. Tehát aki most dönti el, hogy az Erste vagy a Volksbank a nyerő, már lehet, hogy késő:(

 

Azért drukkolok mindenkinek!

 

R

Előzmény: B703 (513)
B703 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 515

Két esély van, a Volksbank és az ERSTE. A többi banknál mindnél kell albetétesítés.

Egyébként én is az UCB Bankhoz akarom majd átvinni a hitelem, de ha jól tudom, ők inkább hitelkiváltásban jók, mint új hitel felvételében.

Az is igaz, hogy a hitel lezárási díjak általában elég magasak, 2-4 % között, de még mindig jobban lehet belőle a végére kijönni, mint az ÁFA emeléssel.

 

 

Előzmény: A206 (514)
A206 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 514

Az érintetteknek!

Sajnos a földhivatalban csak az ügyvéddel állnak szóba, a lakókkal egyenként nem. Amennyiben gyorsított eljárást szeretnénk kérni, azt is csak az ügyvéd adhatja be. Az eljárást az ügyvéd szerint nem lehet meggyorsítani, az albetétesítést (mind a 109 lakásét) egyszerre csinálják, ennek a legjobb esetben is két hónap az ideje. Mivel az alapító okirat csak a múlt héten került bejegyzésre, szerintem semmi esélyünk sincs, hogy hamarabb történjen.

Valakinek ötlete????

B703 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 513
Csak az 1-1,5 hónap most ehet, hogy milliókba kerül :((( Reméljük, hogy nem
Előzmény: Roan1 (512)
Roan1 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 512

Sziasztok!

 

Nekem múlt héten bírálták el pozitívan a hitelemet, azóta már túl vagyok a végleges szerződésen, a közjegyzőn, és holnap a földhivatalon is. A Volksbanknál is megerősítették, hogy nem kell megvárni a 60 napot, bár egy külső bankkal szemben 1, max. 1,5 hónappal előbb lehet beköltözni.

 

Egyébként a Budafoki úton lévő földhivatal az illetékes. Aki még nem jutott odáig: közjegyzőre 44.000-et, földhivatalra 12.000-et kell számolni.

 

üdv

 

R

Előzmény: A206 (510)
B703 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 511

Körbeinformálódtunk jópár banknál, és úgy tűnik, hogy a projekfinanszírozó bankon kívül egyedül az ERSTE folyósít úgy hotelt, hogy nem kell a földhivatal hercehurca végét megvárni.

 

Én is váltok ERSTE-re, ez már a +dik bank, a második értékbecslés.... kezd picit elegem lenni :)

A206 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 510
Sziasztok!
Az A206-os lakást vettük meg, az UCB bankkal kötöttünk hitelszerződést, a hitelfolyósítást albetétesítéshez kötötték. Tudja valaki közületek, hogy melyik földhivatalhoz adták be az alapító okiratot és ott vajon ki az ügyintéző? Megpróbálok ismerőst találni egy kis segítségért!
RN506 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 509

Szia Zsozsi81!

 

A beálló még kiadó. Most informálódtam az árat illetően. Már van egy jelentkezőm, ha esetleg Ő mégsem igényli, jelzem és megbeszéljük a dolgokat privát e-mail keretében.

Üdv:R  

Előzmény: Zsozsi81 (507)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 508
Szia!
Ha végre sikerül elintézni a hitel folyósítást, akkor nekem is lesz (még pár hónapig biztosan) szabad kocsibeállóm, bérbeadhatom.
Előzmény: Zsozsi81 (507)
Zsozsi81 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 507
Szia RN506! Minket is érdekelne a beálló, megvan még? hogyért adnád egy szomszédnak?
Más:
Pénteken beszéltem Dórival, a földhivatal érkeztette a társasházit, már postán van a bank felé, aki a Volkstól kért hitelt annak nem kell az albetétesitésig várnia, igy ők (pl. mi) legkésőbb május végéig megkaphatják(tjuk) a manit ha minden oké a hitellel, vagyis megússzuk az ÁFÁt és a szocpolelvonást! Ámen :)
Előzmény: RN506 (495)
megyerizs Creative Commons License 2009.04.22 0 0 506
Mi az A-ban lakunk. Egyenlőre 3 család lakik ebben az épületben, a B-ben 5-6 lakásban láttam mozgolódást.
Előzmény: Lakó_001 (505)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 505
megyerizs! ti is az A-épületben laktok? Valaki lakik már bent a B-épületben? Lehet, hogy csak a B épület elrendezése változott meg a kivitelezés során, ezért az ebben található lakások lakói nem kaphatnak hitelt, amíg nem tisztázódik a dolog..
A pénzen én is gondolkoztam már, de az úgy működött volna csak szerintem, ha ismeri valaki az embert, hogy nála ilyennel előre lehet haladni, vagy ha lett volna valami jogi útja, hogy különeljárással soron kívül elővegyék az ügyünket. Így most szerintem ki kellene deríteni, hogy ki kezeli az ügyünket, és egy nagy csokor virággal, meg bonbonnal kellene odamenni (szinte biztos, hogy nő az ügyintéző), és kérni, hogy ha mód van rá, vegyenek előre minket.
Előzmény: Roan1 (504)
Roan1 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 504

Sziasztok!

 

Igen, erre a pénzösszedobósdira én is utaltam már. Bár, nem tudom, lehet, hogy már a banknál is kell? Én 7-8 hete várom a hitelelbírálást, és még semmi hír, hiába telefonálok minden második nap. Szerencsére szocpol nem volt, így csak feleannyi a gond...

 

Akkor jól értem, hogy már többen is laktok bent? Akinek van kulcsa, az milyen isteni kegynek köszönheti ezt a szerencsét?:)

 

R

megyerizs Creative Commons License 2009.04.21 0 0 503
Sziasztok!

A zár javítása folyamatban van, addig is egy kicsit meg kell húzni az ajtót és akkor bezáródik.

Én sem értem, hogy mit szórakoznak a bankban.
Mi is a Volkstól vettük fel a hitelt, október 16.án írtuk alá a hitelszerződést és januárban utalták az első részletet, majd márciusban a másodikat.
Volt szocpolunk is , viszont nem vettünk se beálllót, se tárolót.

A felszámított késedelmi kamatot nem fizettük ki, hanem lemondtunk a kötbérről (ami kb. fél-1 havi lett volna).
A505 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 502
Sziasztok.

Hihetetlen, hogy most mit szarakszik a bank. Mi a Volkstól vettük fel, de semmi probléma nem volt. Igaz már januárban aláírtuk a szerződést, és minden nap telefonon zaklattuk őket, hogy mikor utalnak már.Igaz csak lakást, sem tárolót, sem garázst nem vettünk, de ez nem hiszem hogy valamiben módosítaná az egészet.
Aki majd most jön annak könnyebb lesz a lift miatt. Elég szar volt az 5. re felhurcolni mindent.
A bejáratnál a növények eltünésének az oka a következő: az ajtó nem jól záródik.Így ha kimész, és nem csukod vissza Bárki bejöhet. Gondolom ezt le is meózta valami környékbeli, és már vitte is amit lehet mozdítani.
Ezért kérlek Titeket, hogy erre figyeljetek majd, mert ez mindegyikünk közös érdeke, hogy csak mi jussunk be a házba.

Köszi

A 505
Jackopower Creative Commons License 2009.04.21 0 0 501

Szerintem aki  afórumon van beszéljen meg egy időpontot és helyet. Ott taliztok és összedobbtok valamennyit. Ha összejön 10 lakótól fejenként 10.000,-FT akkor is már 100.000 az számít.

Akinek itt milliós kára lehet, szerintem az tízezret nem sajnál....

Ez csak egy ötlet volt.

 

Előzmény: Blakó (500)
Blakó Creative Commons License 2009.04.21 0 0 500

Semmi gond ezzel!

Sztem telefonon kéne először megtudni ki foglalkozik ezzel ,és telefonon kipuhatolni milyen ember is valójában......?

Mert ha oda állítasz a földhivatalba nem tudsz olyan számot húzni ahol ezzel foglalkoznak:)

De ki intézné ezt? Hm? Ki vállalja be, hogy kijárja az utat (lehetőleg rövid időn belül) és előfinanszíroz ismeretlen lakóknak?

Mondjuk ha sikerülne, kétlem bárkinek is lenne bőr a képén nem odaani a részét.......

De a kérdés ki jár utánna??????????????????????????? 

 

Na ezért jár jól az építettő, mert ezt tudja, hogy patt helyzetben vagyunk és jót röhög rajtunk.........

 

Pedig de jó lenne,  ha neki is lenne pár álmatlan éjszakája..............................

Előzmény: Jackopower (499)
Jackopower Creative Commons License 2009.04.21 0 0 499

Nem hinném hogy tárgyalási alap egy telefonos megkeresés.

Oda személyesen kell menni. és persze pénz, pénz, pénz.

 

Blakó Creative Commons License 2009.04.21 0 0 498

Sziasztok!!

 

Úgy látom nagyon feladtátok itt az a Áfa problémát.

 

Csak, hogy világos legyen, véleményem szerint így fog kinézzni a történet:

Senki nem fog egy büdös vasat sem nyerni a polgári per során..... Sem ködbér sem semmi tekintetében hiába nyerné meg a pert évek múlva a bíróságon.

Lehet úgyan polgár jogi igényt benyújtani aminek csak úgy van értelme, hogy az összes károsult (ha jól tudom kb. 50 család )összefog. 

Az Áfával ködbérrel és szocpolal ha nem adják át juli 1-ig nagyságrendileg 50-60 milliót fog bukni (az 50 család) az építető javára. (na ezé nem fogják sürgetni az átadást, mellesleg sztem egyikünk sem tenné a helyébe...) De, hogy tovább fokozzam talán még a banknak is jól jön ez az egész, mert ha többet kell fizetni és nincs rá készpénze a dolgozónak, akkor mit csinál? Hitelt vesz fel a banktól........

Tehát ha mindenki összefog akkor egy jobb sikerdíjas ügyvéd ennyiért már elválalja az ügyünket és talán sok év múlva meg is nyeri nekünk... DE ez úgy fog kinézzni, hogy az ingatlanfejlesztő Kft. a balhét ráveri a kivitelezőre amely miatt késett az átadás (és lehet igaza is van, hiszen ő csinálta, ő nem halatt vele)..... Tehát megvan ki a felelős és kinn kell a kárunkat behajtani.

Mondhatnánk nagyszerű, csakhogy most jön a baj, az alvállalkozó addigra nagy valószínűséggel már pont felszámolás alá fog kerülni és szegény vállalkozónak nem lesz egy vasa sem, pedig ő úgy fizetne......

Ebből következik, hogy mi is csak egy ...... kapunk!!

 

EGY ESÉLYÜNK VAN:

Az aki a múltkor beszélt a földhivatali ügyintézővel, lécci próbálja meg elérni és rávenni arra: SEGÍTSEN NEKÜNK és csinálják azt a papírt, mert különben 50 család fog baromi rosszul járni............... ( ha jól számolom és május végéig a bankba ér akkor megvan mindenki mentve)

Hozzá teszem én próbáltam őket hívni és próbáltam volna beszélni velük, de a nyomja meg a különböző számú gombokon kívűl sehova nem  jutottam még félóra múlva sem:(

 

 

 

Lakó_001 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 497
Sziasztok!
Akinek már utalt a bank bármennyit, az legyen szíves, és írja meg, hogy:
- melyik banktól vette fel a hitelt
- melyik tömbben vesz lakást
- vett-e tárolót és/vagy garázsbeállót
- igényelt-e szocpolt

Hátha megtudom, hogy én miért nem kaphatok egy árva vasat se, és még egy nyamvadt hitelszerződést sem írhatok alá, hogy legalább a szocpolom biztosítva lenne, ha az áfaemelést bukom is... :-(
Előzmény: RN506 (495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!