Keresés

Részletes keresés

Nobody1 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 51493

Inkább legyen Korr-inna - mert az szól ha szomjas. :-P

Előzmény: corvi01 (51492)
corvi01 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 51492

Kááármina :)

Előzmény: Nobody1 (51491)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.07 0 1 51491

Válasszatok nevet a kínálatból a kis királyi hollólánynak... :-)

 

https://www.travelo.hu/tavol/20210506-egyesult-kiralysag-london-tower-hollo-nevvalasztas.html

Nobody1 Creative Commons License 2021.05.07 0 1 51490

Ezentúl az élelmiszerboltokban már tényleg lehet kukacolni a kaják összetevőinek alapos átolvasásával, ha aztán otthon a kicsomagolás után már nem akar kukacolni az ember... :-D

 

https://www.agroinform.hu/gazdasag/magyarorszag-hiaba-ellenezte-elelmiszer-lett-a-lisztkukac-48939-001?utm

 

Viszont jó hír, hogy így lesz madárkaja is az élelmiszerboltokban. :-P

Nobody1 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 51489

Szerintem nem kellett volna azokat még 20 km-re se vinnem. A halastó másik, déli oldalán, 4-5 km-re is ugyanúgy jól érezték volna magukat és nem hiszem, hogy visszajöttek volna. Ez ugyanis már egy költöző csapat volt, ami a szokatlanul meleg ősz miatt itt dekkolt majd 2 hétig. Eredetileg gondolom a halastó szitakötő tömege látta el őket kajával így a meleg és a kaja miatt nem volt sürgős nekik a vonulás.

Csak ugye közben felfedezték az én szerencsétlen méheimet mikor egyik nap itt pihengettek nálam a fákon...

 

Korábbi években volt itt a birtokon 4-5 fészkelő gyurgyalagpár is, azok mégis megfértek a méhekkel. Biztosan elkaptak naponta párat azok is, de a nyári méhszaporulat azt fedezni tudta. (A nyári méhek az anyát kivéve egyébként is csak 3-4 hétig élnek, de az őszi méhek viszont 6 hónapig, vagyis tavaszig. Nyáron a méhanya naponta több száz, akár ezer petét is rak, amiből 3 hét múlva már "csatasorba állnak" az új méhek és ez fedezi a természetes elhullást, de ősszel-télen nincs szaporulat.)

 

Igen, nálunk szaporodnak a méhészek és a gyurgyalagok is. A méhek meg globálisan fogynak és már-már a kipusztulásuktól tartanak egyes kutatók...

Előzmény: corvi01 (51488)
corvi01 Creative Commons License 2021.05.06 0 1 51488

a időben észbe kapok, legalább kihúzhattam volna egy gyűrűző hálót és befogom és elviszem a madarakat távolabbra

 

Mondjuk Új-Zélandra,,..mert nekik 20..40 km az meg sem kottyan..!? :-SS

 

Méhészethez nem igazán értek, azt viszont látom és hallom is sok forrásból, hogy a gyurgyalagok egyedszáma évről évre "szépen" emelkedik! Ez talán egy öngerjesztő folyamat is abban a tekintetben, ahogy a méhészetek száma is évről-évre emelkedik! (?)

Itt azért szvsz el kéne töprengeni védettségi státuszuk felülbírálatán...

Előzmény: Nobody1 (51487)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.06 0 2 51487

Eszméletlenül szemtelen és minden félelmet nélkülöző madárrá változnak, ha egy kaptár közelébe kerülnek. Ha valaki meséli, el sem hittem volna, így fel sem tudtam készülni a támadásra. (Ha időben észbe kapok, legalább kihúzhattam volna egy gyűrűző hálót és befogom és elviszem a madarakat távolabbra.) A méhek meg olyan dilisek, hogy egy ilyen támadásnál direkt kirajzanak és próbálják védeni egymást és a fészküket, ami persze reménytelen egy madárcsapattal szemben. Azok meg a nagyobb kajatömegen felbuzdulva a szó szoros értelmében se látnak se hallanak, csak támadnak és eszik a méheket...

A legnagyobb gond az volt, hogy az előző évi szomszéd által elkövetett vegyszerezés után ez az egyetlen méhcsalád maradt (nekem csak háztáji méhészetem volt, nem 50-100 méhcsalád) és a gyurgyalagok az enyhe ősz miatt szeptemberben tizedelték meg őket annyira, hogy kiteleléshez szükséges méhmennyiség már nem maradt.

A méhcsalád ugyanis augusztustól már a télre készül, az anya nem petézik és ha kevesen vannak, nem tudják télen tartani a (méh)fészek hőmérsékletét és megfáznak, lebetegszenek vagy ha komolyabb a hideg, egyszerűen megfagynak...

 

Mint volt természetvédelmis azt tapasztalatból tudom, hogy tőlük kártérítést kapni felér egy lottó ötössel... :(

De a hivatásos természetvédelem nem is erről szól. Az csak a gazdasági lobbi "kirakatintézménye", hogy van ilyen és ezzel a közvéleményt lenyugtassák. Egyéb haszna nem sok van, mert a valóságban sem a természetet, sem az embereket nem védik - sajnos...

Előzmény: corvi01 (51486)
corvi01 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 51486

Dettó ilyet mesélt 3 éve(!) tanyánk falujában az egyik helybeli méhész! Védett madarak lévén soha, sehonnan azóta sem kapott semmilyen kártérítést, pedig elvileg járna neki, de a kérelmeit követően a járási, megyei, erdészeti..stb. hivatalok az ügyiratok egymásra tologatásán kívül azóta sem tettek semmit.. :( Sőt olyan is elhangzott, hogy rossz helyen volt rossz időben, sőt még neki kellene a gyurgyók biztonságára ügyelni,,pofámleszakad.. :(

Kicsit nagyon fura ez a hozzáállás, mert ha a védett állat(ok) potenciális kárt okoznak, vagy netán veszélyeztetik(pl. medve, farkas..) az emberek létét biztonságát, akkor nekünk kellene az állatokhoz igazodnunk..!? nanehogymááá'

Előzmény: Nobody1 (51484)
bitter6704 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51485

Mint ahogy az elmúlt évben, úgy az idén is készítettem egy mű tócsát a madarak számára. Persze elsődlegesen a fecskék építkezését próbálom segíteni ezzel. Szerintem ez nagy segítség nekik. Élnek is a lehetőséggel, szorgalmasan látogatják és használják kis pocsolyámat. Igaz nem nálunk, hanem valamelyik szomszédnál építkeznek, de én így is örülök, amiért segíteni tudok. Hiába vannak kitéve a mű fészkek, nem vették azokat használatba. A fecske társas lény révén oda szeret költözni, ahol már élnek fajtársai. Mindenkinek ajánlom és javaslom, hogy hasonló módon segítsék őket!

 

https://indavideo.hu/video/Fustifecskek_1

Nobody1 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51484

Már nincsenek. Két éve ősszel egy fél délután elég volt egy 25-30 fős brigádnak, hogy sikeresen kipusztítsák a méhcsaládot... :-(

Még mikor a kaptár mellé álltam akkor mellettem egy méterre is roppantgatták a méheket. Hiába tapsoltam, hadonásztam, semmit sem ért. Mintha ott sem lettem volna.

Azóta sem bírok új méhrajt befogni, mert állandóan itt eszi a fene őket és felzabálják...

Előzmény: yüz karasi (51483)
yüz karasi Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51483

Lehet, hogy méhei vannak.

 

Előzmény: syssy48 (51482)
syssy48 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51482

Miért sajnos?

Előzmény: Nobody1 (51481)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51481

Sajnos tegnap már a gyurgyalagok is itt köröztek és bugyborékoltak...

Nobody1 Creative Commons License 2021.05.02 0 2 51480

Na végre 30-án megjelent az első sárga mellényes igazi sárgarigó is. Ugyanakkor egy hollót megkergettek a fészküket védő dolmányos varjak és a szilvafán megtaláltam az őszapók fészkét. Egész jó nap volt... :)

Nobody1 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 51479

Nem kell ahhoz fotó. Kívül (felül) rátesz a hullámlemezre valami másik lemezdarabot - esetleg távtartóval - és már nem is tud áttüzesedni a napfénytől az eredeti tető. A lényeg, hogy megfelelően rögzítve legyen és akkor nem viszi el a szél vagy a vízfolyás onnan...

Előzmény: bitter6704 (51477)
Nobody1 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 51478

"Egyedül az alsóépület az, ahol élhető hely lenne. De erre hogy vegyem rá a fecskéimet?"

 

Tarts benne disznókat és gerendás legyen az ólnak a plafonja + verj itt-ott a gerendába szegeket kb 7-8 centivel a plafon alatt. Tuti átmennek... :-)

Előzmény: lavanda (51474)
bitter6704 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 51477

Szia!

 

Esetleg fotót nem tudnál feltenni? Szerintem valamilyen hőszigetelés készítése is megoldás lehetne, amihez nem lenne rossz látni is az elhelyezkedést.

Előzmény: lavanda (51474)
mepisz Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 51476

corvi01 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51475

A teraszunk trapézlemezzel fedett. A fészek szorosan a tető alatt van

 

 

Ha ez acél alapú, akkor itt valóban túlhevülhetnek. :(

 

 

 De erre hogy vegyem rá a fecskéimet?!! 

 

 

 

Rávenni, emberi módszerekkel sehogy nem tudod őket,,,ha megfelelőnek látják rövid időn belül úgy is elfoglalják!

 

 

Előzmény: lavanda (51474)
lavanda Creative Commons License 2021.04.21 0 0 51474

Szervusztok!

 

A segítségetek kérem. Én ugyanis - veletek ellentétben - vajmi keveset tudok a madarakról.

 

Két éve költözött be hozzám egy füstifecske pár, jöttek tavaly is, tegnap már láttam egy fecskét a házunk előtt, a vezetéken. A baj az, hogy a lehető legrosszabb helyen raktak fészket. A teraszunk trapézlemezzel fedett. A fészek szorosan a tető alatt van.  A  kotló két éve háromszor költött, utoljára október eleje-közepe táján. Egy reszketeg kis fióka billegett közöttük, aztán másnap reggelre eltűntek. Tavaly kétszer próbálkoztak a költéssel. A kis kotló végül feladta, elmentek. Két hét elteltével a hím jött vissza, egyedül...

 

A megyénk főmadarásza tanácsolta, hogy verjem le a fészket. Erre eddig nem voltam képes, még úgy sem, hogy tudom, az idén is pokoli meleg lesz. Vettem két műfészket. Olvasom a neten, hogy ezeket a fészek közelében tanácsos elhelyezni...

 

Egyedül az alsóépület az, ahol élhető hely lenne. De erre hogy vegyem rá a fecskéimet?!! Ebben kérem a segítségetek, s ha lesz, azt előre is köszönöm szépen!

Madarak az ablakban Creative Commons License 2021.04.20 0 0 51473

Sziasztok!

A Madarak az ablakban YouTube csatornán mostantól nemcsak madarakról lesznek tartalmak hanem több különböző állatról mert a madáretetési szezonnak vége.

Egerekről készült tartalmaink:
https://www.youtube.com/watch?v=N7pWBvLBxu4&t=8s

YouTube csatornánk:
https://www.youtube.com/channel/UCoOYha5hbml3bSweTQq5YnQ

Instagram:
https://www.instagram.com/madarak_az_ablakban/

nyebojsza Creative Commons License 2021.04.19 0 0 51472

Az rendben, hogy itt bandáznak az udvarban tucatjával, százasával... de a hétvégén többezernyi csapat ment el Szolnok mellett keletre, aztán megint láttam valahol Kecskemét felé hasonló hatalmas csapatot...

Előzmény: corvi01 (51471)
corvi01 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 51471

Ők még költési időben is szinte mindenhova csapatban mennek, ha tehetik költeni is egymás közelségében szeretnének, ha lenne mindenhol erre alkalmuk..Persze a minimális revirt azért nagyon keményen betartatják a másikkal! :)

Előzmény: nyebojsza (51470)
nyebojsza Creative Commons License 2021.04.19 0 0 51470

Hogy lehet az, hogy nagy csapatban látok seregélyeket vonulni?

Nálunk a gyárkéményben már február óta itt vannak, szerintem már ki is költöttek, mert most nagyon csendesek.

nyebojsza Creative Commons License 2021.04.19 0 0 51469

Hát, hogy molnár-e vagy füsti, de szombaton én is láttam kettőt. Szegények cikáztak, mint amikor kaját keresnek... remélem sikerült megtölteni a begyüket, mert vasárnap már biztos nem volt rá esélyük :(

Előzmény: corvi01 (51468)
corvi01 Creative Commons License 2021.04.18 0 0 51468

Ma délelőtt molnárfecskéket láttunk Ráckeve környékén! :)

syssy48 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 51467

Ma délelőtt olyan jég esett, ami vagy másfél órán keresztül csillogott a teraszon. Itt is lenne tavasz, a fák gyönyörűen virágoznak, de szinte odafagy a kezem a géphez, ha makrózni akarok. A tulipánok egy hete nem nyílnak ki. És én mediterrán részen lakom. Uuuuuuuuuuutálom idő van. A tengelicek meg csak jönnek és jönnek, semmi kaja nem elég nekik. 

Előzmény: Nobody1 (51466)
Nobody1 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 51466

Hol laktok ti? Szibériában? Ezen a télen én még havat sem láttam és nagyon fagyos napok sem voltak.A legnagyobb gond a szárazság volt, mert 2 hónapig semmi sem esett. Volt is forgalom rendesen az itatónál pedig itt a halastó mellettem...

Már épp ma egy hónapja nem etetek mert akkor is csak a verebek szórták ki a szotyit a gerléknek, ők meg keressenek mást... :)

A cinkék már vagy egy hete fiókákat etetnek és a fekete rigók is egy irányba szálldosnak, szóval valószínűleg ők is. Úgy 8-10 napja a békák is előjöttek. Reggelente ugyan van néha pár fokos mínusz, de az éjjel már 2-3 fülemüle is rendesen fújta a strófáit. Szóval itt tavasz van már egy ideje... :-)

Veszpremi Creative Commons License 2021.04.14 0 0 51465

Az a helyzet, hogy a madarak is tudják, mikor van az etetés vége, lelépnek és teszik a dolgukat, hiába van kaja az etetőben.

Előzmény: dyliget (51461)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.14 0 1 51464

Sajnos ma is havas eső esett, rovarokat csak azokon a szép napokon láttunk, amikor hétágra sütött a nap. Most éppen 11 stiglic lakmározik az ablakban. Olyan jó őket nézni. És olyan "jó" utánuk söpörni. A héjatlan szotyi külső hártyáját is leszedik és kiköpködik az emeletről a kerti járdára. :DDDDD

Előzmény: corvi01 (51462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!