Keresés

Részletes keresés

elida53 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 4090
Egy kis segítségre lenne szükségem!Vásárolnék Német-ből, de az eladás adatai közt azt találtam, hogy : versand nach Deutscland ( küldés Németbe) és Verfügbar für nur Deutscland( rendekezésre állás csak Németbe), ha jól fordítom. Létezhet, hogy csak Németországban vehetők meg a tételek ? Alatta még van egy mondat: bei versichertem versand aufschlag nach anfrage, ausland auf anfrage, andere versandart auf anfrage. Ebben a mondatban észlelem a külföld szót. Valaki lefordítaná. Köszi.
Zsoltx Creative Commons License 2004.11.18 0 0 4089
Az automatikus licit csak akkor megy föl annyira, ha egyébként az indokolt lenne. (valaki emeli a tétet)

De ha közben valaki a rábök a "villámárra" akkor buktad, hiába van max licitnek megadva. Az azért van kitalálva, hogy ha nagyon kell megveheted rögtön és nincs kockázat.
Előzmény: rstudi (4083)
rstudi Creative Commons License 2004.11.18 0 0 4088
Ez nem így van. Amíg a villámárat el nem éri a licit, az ott marad. A kérdées továbbra is aktuális.
Előzmény: ramone (4084)
kivi Creative Commons License 2004.11.18 0 0 4087
Ha nyelvi nehézségeid vannak (gondolom itt nem a magyarra gondolsz) akkor hogy akarsz levelezni az eladókkal?
Előzmény: bukofog (4086)
bukofog Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4086

Ja és még az hogy otp devizaszámláról vagy otp master cardról lehet fizetni ill. melyik a jobb vagy biztonságosabb .

(sajnos nyelvi nehézségeim vannak)

 

bukofog Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4085

hello!

 

eltudná mondani valaki, hogy egy sikeres licit után mi a teendő?

 

milyen módon lehet fizetni?

az e-bay-nak fizetek vagy az eladónak

köszi

 

ramone Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4084
pedig nem bonyolult: ha Te (vagy más) licitálsz akkor a villámár eltűnik, és attól fogva a licitek határozzák meg a végső árat.
Előzmény: rstudi (4083)
rstudi Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4083
Sziasztok!

Bonyolult problémám lenne: van egy cucc, amihez villámár is van. Én megadnám érte akár azt is, de csak ha muszály. Ha az automatikus licithez benyomom a villámárat, akkor az egyből le is üti nekem, vagy licitel mint normálisan, és csak akkor üti le a villámáron, ha az tényleg szökséges? Fontos lenne tudni, mert félek, hogy más elviszi előlem a villámáron.
bugmaker Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4082
big blaster: egyszerűbb, ha csináltatsz VISA Classic kártyát. Én is azt tettem ...
Big Blaster Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4081

Sziasztok!

 

Pár hónap kihagyás után tegnap próbáltam BidPay-en keresztül fizetne, de sajnos szomorúan és kibaszott busszúsan vettem észre, hogy már nem fogadják el a MasterCard-ot. Viszont nekem csak ilyen kártyám van jelenleg.

 

Ismertek más, BidPay-hez hasonló céget, aki elfogadja a MasterCard-ot is? Vagy csináltassak VISA-t? 

FreaKme Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4080

Thx!

A dolog elég gyanús de nem ebből a szempontból.

Az ürge korábban(két hónappal ezelőtt) western union-on keresztül akarta elintézni,mire én mondtam neki h akkor felejtsük is el egymást gyorsan.

Most írt megint h belemennék-e az Escrow módszerbe,céget nem ajánlott én írtam neki választ h majd keresek egyet.Szóval tudnátok nekem mondani egy ilyen céget?(esetleg ha van m.o.-n) A plusz költség nem számít,biztonság mindenek felett:))

Előzmény: Marcesz (4074)
digicat Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4079
A CIB-en belül non-stop működik ez, az OTP-n belül pedig csak munkaidőben. Saját számlák között is, legalábbis az én csomagomnál (alap).
Elektronikusnál lehet az OTP is azonnal teljesít.
Előzmény: trolipotlo (4072)
digicat Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4078
CIB-KH, CIB-Raiff, Raiff-Citibank, Raiff-OTP, KH-Citi biztos egy nap. A befogadási határidő változik, általában munkanapokon 15-17 óra, és ha azt betartod, akkor a következő _banki_ napon reggel jóváírják az összeget.
Előzmény: Marcesz (4070)
nohab Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4077
Belföldön, bankok között, 1 nap? Azt megnézem... Tapasztalataim szerint legalább 2, de inkább 3 munkanap.

Törvény szabályozza. Nem vagyok benne biztos, de 10-ig vagy 12-ig befogadott utalásnak másnap célba kell érnie Mo-n belül. A 3 nap kizárt.
Előzmény: Marcesz (4070)
Skywalker. Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4076

Sziasztok!

 

Eddig csak vásárolgattam az e-bay-en, de tervezem, hogy a jövőben el is adnék ezt-azt. Ezzel kapcsolatban kellene nyitnom egy devizaszámlát, ezért kérném ki, néhány tapasztalt eladó tanácsát ezügyben.

 

- Főleg németországból vásárolok, valszeg eladni is oda fogok leginkább. Milyen (nem forint persze) bankszámlát kell nyissak? Mit fogad el az e-bay?

- A számláról időnként külföldre utalnék, vmint ide kapnék pénzt külföldről , mi a tapasztalat, melyik bank számítja fel a legkisebb költségeket ezen műveletekre?

- Természetesen a neten szeretném időnként csekkolni a folyamatokat, valamint szeretnék utalni is a net segítségével az adott folyószámláról. Melyik bank nyújtja a legteljeskörűbb netes szolgáltatásokat?

 

Szóval a fenti három kritériumnak (szerintem) kellene megfelelnie a dolognak, és így szeretném a legoptimálisabb döntést meghozni. Természetesen, ha vannak még további tudnivalók, szívesen fogadom!

 

Előre is köszi!

nohab Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4075
Nemcsak a CIB-en belül, hanem sztem minden bankon belül így van, mert egyik zsebéből átteszi a pénzt a másikba.

Így lenne normális, de sajnos egyelőre inkább a CIB az üdítő kivétel. Van olyan bank, aminél ha rossz pillanatban (valamikor éjjel) vezetsz át akár saját számláidon belül (!), akkor egy teljes napra eltűnik a pénzed és csak a következő napi zárás után kerül elő az új helyen.
Előzmény: trolipotlo (4072)
Marcesz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4074
Ezzel vigyázz, mert nagyon sok hamis escrow cég van. Eleve gyanús, ha valaki rögtön az escrow-t ajánlja, és konkrétan egy adott escrow céget ajánl.
Előzmény: FreaKme (4071)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4073
freakme: esrow esetén az alábbiak történnek: a pénzt nem közvetlenül az eladónak utalod, hanem egy közvetítő cégnek. A közvetítő cég értesítését követően az eladó feladja neked az árut. Amint minden probléma nélkül megérkezik ezt jelzed a közvetítő cégnek, aki átutalja a pénzt az eladónak.

Amint láthatod, plusz költséggel jár a dolog, ezen túl az eladó jóval később kapja meg a pénzt, ezért nem szeretik....
trolipotlo Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4072

Nemcsak a CIB-en belül, hanem sztem minden bankon belül így van, mert egyik zsebéből átteszi a pénzt a másikba.

Előzmény: digicat (4069)
FreaKme Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4071
LE tudná nekem írni valaki pontosan mi is aza Escrow szolgáltatás? Valaki felajánlotta hogy így küldené el a csomagot,de sajna én még nem halottam erről.Előre is thx!
Marcesz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4070
Belföldön, bankok között, 1 nap? Azt megnézem... Tapasztalataim szerint legalább 2, de inkább 3 munkanap.
Előzmény: digicat (4069)
digicat Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4069
Belföldön nálunk is így működik. Ha banki napon belül utalsz (általában munkanapokon du. 3 óráig), akkor másnap reggel jóváíródik a célszámlán. Sőt, CIB-en belül az elektronius átutalás azonnal megtörténik.
Viszont külföldi átutalásokra ez már nem igaz, és gondolom Németorszgában is másképp működik a nemzetközi átutalás, mint a belföldi.
Előzmény: trolipotlo (4068)
trolipotlo Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4068

Ma még megnézem a real postaládámat, hogy van-e szállításról cetli és irány a pósta.

 

fargo:

1. Németország kicsit előrébb jár a banki utalások terén: egy utalás először várólistára kerül, este 5-kor pedig elküldődik és lekönyvelődik. És az rögtön meg is jelenik a másik számlán, mint pénz, csak még nem íródik ki, hogy ki küldte, ehhez kell még max. 1 nap, hogy a fogadó bank lekönyvelje. Ezért tart egy utalás kettő darab napba.

 

2. Ha jön egy levél, hogy "figyimá, kisecsém, már egy hete elment a pénz, itt a kivonat", akkor lecsekkolom, hogy tényleg-e. Az "elhiszem, hogy elküldted a pénzt" eladók elég gyorsan fedél nélkül maradnak a mai világban.

Előzmény: t.lantos (4065)
fargo Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4067
"Képzeld el, mennyire gáz, ha elkezdesz púposkodni vele aztán neki van igaza"

Az egyik ismerôs mesélte a minap: a moziban voltak a haverjával, de a helyükön ült valaki. Nagy hanggal, bôszen anyázva elhajtották a kicsit tiltakozó párocskát, oszt leültek a helyükre. Amikor a kinézett Alien vs Predator helyett elkezdtek vetíteni valami cukormázas lányregényt, akkor esett le hogy egy likkal odébb hatoltak be, a 3-as helyett a 2-es teremben ültek.
Csak egy kicsit röhögték ôket körbe, amikor kimentek :-DDD
Előzmény: fargo (4066)
fargo Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4066
Nem kell egybôl simlit feltételezni, lehet hogy még *tényleg* nem írták jóvá a pénzt a számláján, vagy átsiklott felette, (mert jön neki naponta 30 utalás) vagy akármi. Lehet hogy még nincs ott a pénz, de látva a banki kivonatodat, megelôlegezi a bizalmat és küldi a cuccot. Ebbôl a szemszögbôl ugye mennyire másképpen fest a dolog? Miért kell egybôl rosszindulatúan hozzáállni? Egy kis pozitív attitüddel sokkal kellemesebb az élet, mint ha morcogó balkáni tüskésdisznót játszunk. Képzeld el, mennyire gáz, ha elkezdesz púposkodni vele aztán neki van igaza :-/

Megjegyzem, nekem is ketyegett már 7-8 napig az átutalás egy holland embernek, ennyi ideig tartott míg odaért...
Előzmény: trolipotlo (4064)
t.lantos Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4065

Vagy megvarod, hogy adjon valamit, es aztan mehet a negativ is :)

 

ps: Ha valami ubergyors hangulata van a nemet postanak, azert dobj egy mailt nekem.

 

Előzmény: trolipotlo (4064)
trolipotlo Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4064

Szerintetek mit érdemel az a paraszt, akinek már egy hete átment a pénz, tegnap kérdezek, hogy mivammá az áruval, asszongya, hogy nem jött meg a mani (10 EUR-os vacak). Aztán válaszolok, hogy imhol a banki utalás kivonata, erre válasz: OK, megy az áru.

 

Min. egy semleges minősítés, nem?

Ariel Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4063
megharagudtak a kritikusokra es mar a helpet is csak regisztracio utan engedne :DDD
Előzmény: Kispofi (4062)
Kispofi Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4062
Tényleg mi történt a sellit-el?
Előzmény: handras (4060)
t.lantos Creative Commons License 2004.11.16 0 0 4061

Az indexmail.hu-t nem nezi freenek :)

 

Előzmény: ZE (4042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!