Keresés

Részletes keresés

mogi Creative Commons License 2005.05.26 0 0 351
Egy építész ismerősöm mesélte, hogy hallot erről a beruházásról.
Én is örülnék, ha kacsa lenne...
Lassan annyian fogunk itt élni mint egy kisvárosban. :))
Előzmény: szomi_szomi (347)
md22 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 350

 

Sziasztok!

 

A Hauszmannon hétköznap elég nagy a forgalom, sokszor vágnak át itt a Volán buszok, és a szirénázó mentők a Szent Imre kórháztól Pestre itt mennek át és vissza. De nagyon sokan azt mondják, és én is így gondolom, hogy ahhoz képest, hogy Buda belvárosában vagyunk nagyon csöndes a környék.

Ami a plusz 1 házat illeti, a Prielle-Sopron-Nádorliget utca között a telephely helyén fog épülni. Állítólag nemrég vette meg a Sajó.

Egyébként a 3. ütemben teljes a csönd, az A épületben néha lézengenek munkások, de senki nem költözik, sajnos.

kicsi sziget Creative Commons License 2005.05.24 0 0 349

Én már nem lepődök meg semmin. Miért Ti igen???

Előzmény: TopáZ (348)


TopáZ Creative Commons License 2005.05.24 0 0 348
Ez nagyon rossz hír. Remélem kacsa!
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 347
Jaj ne! Honnan hallottad?
Előzmény: mogi (346)
mogi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 346
Sziasztok!

Úgytudom hogy a 3. ütem mellett is lesz még egy új ház!
7 emeletes, ezért az A épületből mindenki (északiak) bukta a Gellért hegy látványát.
Valaki más hallott erről a beruházásról?

szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 345
"... A vásárlást a Nádorliget sikere indokolta – válaszolta megkeresésünkre Farkas Dániel, a Sajó Rt. projektvezetője –, az ottani negyedik ütem 176 lakásának készültsége 35 százalékos..." Hát ha a beépített anyagok súlyát nézzük, akkor biztos. :-)
kofish Creative Commons License 2005.05.23 0 0 344
a cikk amit olvastam megtalálható a lakaspont.hu weboldalon az aktuális szám linken, ha érdekel valakit.
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 343
És ez szerintem érdemben nem fog változni a nádorház miatt.
Előzmény: szomi_szomi (342)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 342
A Hauszmant és a Priellét használják az autósok intenzíven arra, hogy eljussanak valamelyik főútra és ebből a forgalomból néhányam "kersztbe kombinálnak" a Sopronin meg a Nádorliget utcán. Főleg hétköznap, munkaidőben van ez. Este meg hétvégén a kis utcákban elég nagy a nyugi. Illetve mivel sok körülöttünk az iroda szintén hétköznap munkaidőben alig van szabad parkolóhely.
kofish Creative Commons License 2005.05.23 0 0 341

jaj neem

én a kis utcákra gondoltam. azok is bezsúfolódnak.

szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 340
Nem egészen értem a kérdést. A Szerémi/Budafoki/Fehérvári eddig is forgalmas volt.
Előzmény: kofish (339)
kofish Creative Commons License 2005.05.23 0 0 339

sziasztok

 

én a figyelő újság lakás mellékletében olvastam erről kb. 2 hete jelent meg.

az új beruházás a Budafoki út - Barázda utca - hengermalom út által határolt területet öleli körbe. nemcsak lakótömböt, hanme kereskedelmi központot is akarnak építeni ezenkívül mivel a focipálya is megszűnne valami sportközpontot is ki kell alakítaniuk. azt írták még hogy az egész beruházás 6 év alatt valósulna meg és összesen ha jól rémlik 1500 lakás lenne. a nádorliget beruházás külön maradna és a másik lenne a nádorház. de aztán gondolom a végén úgyis egybe lenne nádorház.

hát nem tudom mer mi a 3.ütem d épületbe fogunk költözni, de így nem tudom milyen lesz a környék. elég forgalmas?

szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 338
A budafoki mellett valamivel az erőműn túl van a Savoya felé. Legalábbis a plakát ott van. Tényleg nagy a beruházás és a plakát alapján elég vad az épületek alakja/elrendezése is. Egy majdnem teljes körív alakú épület fog közre egy toronyszerű középső épületet és ha jól emlékszem ebből az alakzatból több is lesz.
Előzmény: TopáZ (337)
TopáZ Creative Commons License 2005.05.23 0 0 337
Konkrétan hol lesz az újabb beruházásuk?
Előzmény: md22 (336)
md22 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 336

 

Sziasztok!

 

Már volt róla szó, hogy a IV. ütem után mit fog csinálni a Torma kft, meg a Nádorliget rt.

Ajánlom figyelmetekbe a Szerémi uton, ha megyünk kifelé (Savoya Park felé) a bal oldalon, a Hengermalom út, Szerémi út sarkán található a Nádorház nevű legújabb projekt. A www.nadorhaz.hu -t hirdetik, de ott még a nadorliget.hu jön be egyenlőre. A lényeg, hogy a kirakott kép alapján elég nagy a beruházás... Nagyobb, mint ez a 4 ütem!!!!!

Kicsit ledöbbentem, de úgy látszik van pénzük, meg terveik...

 

A sártengerhez meg annyit, hogy most már a port nyeljük...

 

üdv

kicsi sziget Creative Commons License 2005.05.19 0 0 335

Szia!

 

Nos, ma reggel, mikor munkába indultam szomorúan tapasztaltam, hogy még mindig ugyanolyan kosz van és ezáltal óriási SÁRTENGER. :( Nem tudom, hogy valaha tisztaság lesz-e ezekben az utcákban. Már arra is gondoltam komolyan, hogy össze kellene fogni és egyszer feltakarítani az egész utcát. ez mondjuk nagy meló lenne, és persze nem nekünk kellene csinálni, de... nem fűllik hozzá a fogam, nehogy azt hidd, de már nagyon unom ezt a koszt! Mi tévők legyeünk? vagy lehetünk???

 

Üdv!

Előzmény: lurko (334)
lurko Creative Commons License 2005.05.18 0 0 334
De valószínűleg igen, de el tudod képzelni, éjjel fél egykor mennyire örültem a tisztító autónak ? ....

Üdv,
lurko
Előzmény: kicsi sziget (333)
kicsi sziget Creative Commons License 2005.05.18 0 0 333

Helló!

 

Már nem azért, mert akadékoskodni akarok, de azért ez édes kevés. Az előbb voltam otthon, és tiszta sár minden! Elég kevés ám az az egy tisztító autó,  annyi a szemét, a piszok meg a föld mindenhol (Nádorliget utca, Hauszmann u.), hogy először vödörbe kellene lapátolni, majd utána locsolni. Nincs igazam?

Előzmény: lurko (332)
lurko Creative Commons License 2005.05.18 0 0 332
Sziasztok,
jelentem tisztítják az utat. Legalább is ma éjjel egy kitartó jómunkásember hajnali fél egykor nekiállta takarítani a IV. ütem mellett a Hauszmann alajos utcát egy seprűs tisztitíautóval.
Mondhatom örültem neki.

De legalább most esik és ez elmossa kicsit a port.

Üdv,
lurko
Előzmény: kicsi sziget (331)
kicsi sziget Creative Commons License 2005.05.18 0 0 331

Sziasztok!

 

A hozzáfűzni valóm csak annyi lenne hogy szerintem nemcsak az E és F épületesek szidják az építkezést, hanem mások is, itt vagyok pl. Én is, hiszen hiába lakom a D ép-ben, a por ott is megtalál...(és "megesz") :( és nem győzöm felmosni az erkélyt, ami nem egy kis terület ugyebár.

Most fogom megkapni a választ az Önkormányzattól, kíváncsi vagyok, mit mondanak... majd továbbítom nektek.

 

További szép napot!

Előzmény: md22 (329)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.17 0 0 330
Azért nagyot segítene gondon, ha egy locsolókocsi nyáron havi egyszer-kétszer végigmenne a nádorliget utcán, a Hauszmanon és a Priellén. Nyaranta akkora porfelhőt csinálnak a kocsik, hogy szörnyű, mert vastagon áll a por az utakon. A Nádorliget utcában még sose láttam locsolókocsit, míg a bikás park körüli úton mostanában is takaratott egy a két esős hét között.
Előzmény: md22 (329)
md22 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 329

 

Sziasztok!

 

A bekerítéssel kapcsolatban annyit, hogy egy jelzés értékű kerítést sokan szeretnének, amit részben meg lehetne oldani sövénnyel is, az utaknál meg kis kapukkal, nagy magánterület felülettel, vagy bármilyen más módon. A kutya kérdés még nem teljesen megoldott, mert aknákat látni, de aknaszedőket nem nagyon...

A játszótérben én is érdekelt vagyok. A II. ütem közös képviselője írt egy levelet a Sajónak, és sok egyéb mellett megemlítette, hogy be kéne fejezni a játszóteret. Ha erre nem lépnek, akkor saját erőből kéne megoldani, de mivel a hely, ahol a homokozó van olyan, hogy az I., II., és IV., ütem is szomszéd, és talán a III. is beszállna, együtt kéne megoldani, és akkor igazán színvonalasra tudnánk építettni. Ráadásul szerintem a gondnok vállalná a karbantartását is. Én egyébként úgy tudom, az önkormányzat támogatja az ilyen kezdeményezést, ha van önrész, de még nem sikerült a megfelelő ügyintézőt megtalálnom. Emellett már van egy telefonszámom egy cégnél, akik a Máltai szeretetszolgálattal szoktak Eu-komform játszóteret építeni. (ők újították fel a belvárosiak nagy részét úgy tudom, és elég híressek) Őket fogom felhívni árajánlat ügyben.

Ami a port illeti, hát az van rendesen, ráadásul az erkélyeink burkolása kifejezetten vonza a koszt, ami lemoshatatlan réteget képez. Sajnos azonban a II. ütem E, F épülete még sokáig fogja ezt az építkezést szídni, mert most gyors a tempó, de egyszer minden lelassul.... (a többit ismerjük, lásd III. ütem A épület)

Egyébként megjegyzem, hogy én még egy embert nem láttam beköltözni az A-ba attól függetlenül, hogy nagyon takarítanak.

kicsi sziget Creative Commons License 2005.05.11 0 0 328

Igen, tudom, hogy azt sem takarítják, éppen ezért írtam az Önkormányzatnak a helyzetről nemrég, lassan választ is kellene kapnom.

persze, én megértem, hogy az építkezés miatt nem lehet állandó tisztaságot tartani, de azért az nevetséges, hogy amit rendbe lehetne tenni és tartani (!) azt sem csinálják úgy, hiszen hatalmas porban járunk. Bent a városban (belvárosban dolgozok az egyik Önkormányzatnál, tehát tudom és látom) nagyon sok az új lakásépítés, de nincs ilyen kosz , mint ebben a két utcában! Vagy nincs igazam?

Előzmény: palatine grove (327)
palatine grove Creative Commons License 2005.05.11 0 0 327

Szerintem amíg tart az építkezés túl nagy tisztaságra nem számíthatunk. Hiába fejezték be a földmunkát a 4. ütemnél, a tereprendezés még nem történt meg, és a betonkeverős kocsik meg a betonszivattyú miatt jó ideig nem is fog.

Nem hiszem, hogy ez bárki megelégedésére szolgál, azonban nem tudom, mit lehetne ellene tenni.

Azt utat (Hauszmann) sem takarítják le a teherautók után, pedig az előírás!

 

Előzmény: kicsi sziget (326)
kicsi sziget Creative Commons License 2005.05.11 0 0 326

Sziasztok!

 

Én még ilyen fórum terén új vagyok, de lenne néhány hozzáfűzni valóm az itteni dolgokhoz.

Én a D épületben lakom és hogy őszinte legyek, felháborítónak tartom, hogy nem csinál semmit sem a Sajó, sem a Torma azért, hogy a környék, ami már kész van ne legyen ennyire koszos, poros. Az ablakot nem merem kinyitni, mert olyan mennyiségű por és piszok lepi el pillanatok alatt az egész lakást, hogy az nem is igaz! nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel, de szerintem ez elég "vicces"! Ráadásul már nincsenek földmunkálatok sem, de még egyetlen takarítógépet sem láttam. Térdig járunk a mocsokban!!! Főleg ha esik az eső. Nem tudom, ki rendelkezik autóval és ki garázzsal, nekem sajnos az utóbbi nincs, de az autóval ha itt állok meg a ház előtt , nem hazudok 2 óra alatt ujjnyi por lett rajta!!!

 

Szerintetek ezzel mit lehetne kezdeni? Mármint ezzel az állapottal? Vagy Ti mindennel meg vagytok elégedve?

 

Előre is köszi a választ!

szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.11 0 0 325
Én sem igazán értem miért fogalmazol ilyen erélyesen. Az, hogy nem örülünk a bekerítésnek az titeket egyáltalán ne zavarjon. Ha ti úgy döntötök, hogy megcsináljátok hát rajta. De azt hittem, hogy ezt nem kell magyarázni.
Előzmény: cimbóka (323)
joc_ Creative Commons License 2005.05.11 0 0 324

Szia Cimboka!

A mondanivalod elso resze igaz, de azt azert hozzatennem, hogy ha be leszunk is keritve, valoszinuleg nem magas keritesre kapuval kell gondolni hanem valami jelzeserteku, kb. terdmagassagura.

Maganvelemenyem szerint a nem kutyas kornyekbeliek pedig mindig is szivesen lesznek latva, amig rendeletetsszeruen hasznaljak a parkot, nem szemetelnek, es nem mondjuk kifejezetten dohanyozni jonnek a homokozoba. (En is II. utemes vagyok, tehat ezt a magam reszaranya szerint igy is gondolom.)

Az utolso mondatod (megintcsak maganvelemenyem szerint) kicsit durvanak hangzik az en "fulem" szamara, en valahogy ugy fogalmaztam volna, hogy a lakokozosseg maga is tehetne tobbet azert, hogy a sajat kertje rendben legyen.

Mondom ezt annak ellenere, hogy a kozos kepviselojukkel (aki osszel ugye a mi ugyeinket is vitte) volt mar vitam, hogy mi kerul havi felmillioba(!) "kertgondozas" cimen, es kioktatott, hogy nem szeretne ugy jarni mint az elso utemnel, hogy egy ev alatt a gondozas elmaradasa miatt (egesz evben lathatoan nem latott funyirot a fu) tonkrement a fu, nalunk hozzaertot bizott meg.

Akkor ugyanezt vajon miert nem tudja megtenni a sajat hazanal? Az mar masik kerdes, hogy havi 2 funyiras miert kerulne felmillioba. Ha mas nem, akkor egy "lelkes" lako felvallalja havi 50ezerert, az elso havi osszegbol vasarol egy funyirot, es a harmadik honaptol kezdve nyereseges a "vallalkozas". Ha felvallalja hogy osszel kicsit tobbet is gondoz a fuvon (tapanyag, tonkrement felulet ujra beszorasa, stb) akkor sem kerul havi 70-nel tobbe, a "vallalkozonak" pedig biztos megeri. (Ezek csak hasbol mondott osszegek, de mivel nekem mashol kertem is van, azert nagyjabol tudom mirol beszelek.) Abban igazad van hogy nem karba tett kezzel kell varni hogy majd a kozos kepviselo megoldja.

Előzmény: cimbóka (323)
cimbóka Creative Commons License 2005.05.11 0 0 323
Kedves Szomi Szomi! Nem az első ütemesekre gondoltam, de azért tei s beláthatod, hogy egy közterületi park, amit az önkormányzat tart fenn ,azért mégis más, mint egy társasházi. A mi parkunk ugyanúgy magántulajdon, mint egy családi házban , csak itt sok tulajdonos van. És nem kevésbe kerül a fenntartása. Amennyiben mégsem lesz lekerítés a közeljövőben , úgy jó ötletnek tartanám az általad említett együttműködést. Hát rajta, kezdeményezzétek. A gazotokat pedig megtarthatjátok magatoknak.
alorinc Creative Commons License 2005.05.10 0 0 322
Pusztán jogi szempontból megközelítve az emlegetett szerződés változásokat:

- ha volt valakinek lefoglalózva lakása és a Torma azt mondta, h. nem kapja meg mert másnak eladta, akor a duplája járt volna vissza

- ha előszerződés is volt akkor nem részletezem, de sokkal több (akár pert mellőzve nagyobb lakást is lehetett volna igényelni szerződésszegés jogcímén)

-ha sem foglalózva, sem előszerződésben foglaltan nem szerepelt a lakás, csak úgymond "kinéztem magamnak" akkor nincs miért höbörgni, ha vki megvette

- ha ezekkel nem éltek azok akiket így rábeszéltek másik lakásra arról nem a Torma tehet, hanem az aki hagyta magát

- én speciel tudok olyan lakóról aki élt a lehetőséggel és kvázi nyert az üzleten.


--------------------------------

Ami fontos lenne, hogy hamár az SZMSZ-ben rögzítve van - és egyébként is egészségügyi szempontból - ne sétáltassák a lakók ott a kutyákat (vagy legalább az ürüléküket szedjék fel) ahol más a gyermekével játszik.


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!