Keresés

Részletes keresés

szonyijanos Creative Commons License 2004.02.09 0 0 31
Sziasztok!

Hol van valami weboldal, ahol meg lehet nézeghetni, hogy az én egyszerű, kicsi, a tietekhez képest elhanyagolható árú (ám nekem egy vagyont jelentő) Nikon CoolPix 3100-as gépemhez milyen táskát vegyek?
Vagyis, ahol megnézhetem, hogy mekkorák a méretei, és hogy néz ki, ja és mellesleg az ára is ott van egyből mellette? :)

És szerintetek melyik gyártók modelleit nézegessem?
Lowpro és Samsonite van még ami jó és megbízható?

hsoma Creative Commons License 2004.02.08 0 0 30
Akkor tényleg a StudioLine -nál landolok a héten:))
Előzmény: ctrab (28)
SzGyuri Creative Commons License 2004.02.08 0 0 29
Hát azt sajna nem tudom, hogy hol találhatnánk rólunk jobb képeket. Én hiába kutattam, eddig semmi, de ha rálelek valamire, izenek.
Előzmény: kloroform (22)
ctrab Creative Commons License 2004.02.08 0 0 28
Ez csak a táska! Meglepően öblös:) És persze csatlakoztatható mindenféle külső nyavaja. Csak ajánlani tudom!!!
Előzmény: hsoma (27)
hsoma Creative Commons License 2004.02.08 0 0 27
Ctrab!
rajta vannak a külső objektívtokok?
Üdv: hsoma
Előzmény: ctrab (26)
ctrab Creative Commons License 2004.02.08 0 0 26
Nekem középen van a váz a 70-200-val, elöl a 17-40, alatta egy kis zoom, alap obi vagy ilyesmi. Belül tartalék akksi, gyorscseretalp, közgyűrű. Erdőben csakis hason hordva zseniális.
Előzmény: hsoma (25)
hsoma Creative Commons License 2004.02.07 0 0 25
Szlejer!

hogy fér be neked az a 3 lencse? A hivatalos honlapon csak 1 db -ot említ (igaz, az egy 80-200 -as)? Használod azt a mobil vállszíjat?

Üdv: hsoma

Ps.: hát igen, milyen szerncsések egyesek, nekem viszont még hátra van az egyetem, előreláthatólag csak aztán tesztelem vad körülmények közt (Belső -Ázsia)

Előzmény: Törölt nick (21)
AmoSH Creative Commons License 2004.02.07 0 0 24
Egy angol oldalon találtam még régebben az egyik legfurcsább táskaötletet. Els?sorban távoli utazásokhoz egy h?t?táskát ajánlott. Valami régebbi, jó min?ség?t hevederrel átkötve.
Fura de tényleg rengeteg el?nye van: h?szigetelés, nem engedi be a párát és a port, szilárd, védi a felszerelést, és nem val?szín?, hogy valaki el akarja lopni.
Terepen viszont biztosan igen jól használható :-)
Vagy egy elegáns fogadáson :-)
karsika Creative Commons License 2004.02.07 0 0 23

Nekem Lowepro reporter 200 van.
én is filóztam a táskán egy csomót, de amikor megtudtam hogy a lowepro cuccok örökélet garanciások, már el is d?lt a kérdés. megjelenés+min?ség = els? osztány.
Persze a 2000 forintos PDA tokra nincs ilyan garancia.
Van benne elrejtve es?álló + h?álló zubbony amit es?ben is és tengerparton 40 fokban is kipróbáltam.

az ár kicsit húzós de ez olyan amit csak egyszer kell megvenni. nemdE?

http://www.lowepro.com/pages/series/street/rep300aw.htm

ami még tetszik hogy egy övvel övtáskát lehet bel?le csinálni.

nekem bevált.

karsika

kloroform Creative Commons License 2004.02.07 0 0 22
A belsejüket hol lehet megnézni?
Előzmény: SzGyuri (19)
AmoSH Creative Commons License 2004.02.07 0 0 20
A Pólus centeres Media Marktban van pár fajta. Így els?re nagyon jónak t?nnek, csak a tarisznya nem az én stílusom.
Valaki nemrég írt róluk talán az adok-veszekben.
Előzmény: SzGyuri (19)
SzGyuri Creative Commons License 2004.02.07 0 0 19
Hi!

Mi a véleményetek a CRUMPLER (http://www.crumplerbags.com) cég táskáiról? Találkoztatok már a termékeikkel? Ha jól tudom, Mo-on csak a Slach Kft (http://www.slach.hu) forgalmazza őket. Eléggé rendhagyó megjelenésűek és ennek köszönhetően nem ordít a táskákról, hogy éppen néhány miliós cuccot rejtenek. Ez eléggé fontos szempont számomra...

hsoma Creative Commons License 2004.02.06 0 0 18
Ctrab!
mélment. legjobb reménységgel...
Üdv: hsoma
Előzmény: ctrab (17)
ctrab Creative Commons License 2004.02.06 0 0 17
Hsoma
Pedig vasárnap akartam vinni neked egy olyan trekkinget:( Nem kell már, mert van jobb nekem, amit Szlejernek is ajánlottam. Meg is vette ő is, most elégedettek vagyunk:)))
Előzmény: hsoma (16)
hsoma Creative Commons License 2004.02.06 0 0 16
Szlejer!

Most kérdeztem, Stúdjólájnban 14800+áfa, és nem kompromisszum a Sam. Trek. 150 -eshez képest. Lowepronál néztem, lehet hozzá kapcsolni 4S jelű lencsetokot, úgyhogy még egy pluszpont.
Kezdek örülni, hogy még nem vettem meg a Samsonite -ot.

Tapasztalatok, összvéleményed róla? mennyire tartós?

Üdv: hsoma

Előzmény: Törölt nick (9)
MoJo2 Creative Commons License 2004.02.06 0 0 15
Nekem Orion Trekker van.
Most még jó, elférek benne, ráadásul közönséges hátizsáknak tűnhet.
Kirándulni, mindennapos használatra jó, de esküvőn már nem elég elegáns :o

Ami nekem még kéne (talán már írta valaki):
nagyobb hátizsákra erősíthető kisebb fotós zsák, ami rövidebb túrákra külön is cipelhető, esetleg oldaltáskaként.
Sajnos ilyet még nem nagyon láttam :(

lrich Creative Commons License 2004.02.06 0 0 14
nakam az jutott eszembe, hogy a hátizsákon belül a géptök köré vami fajta fém palástot kellene aplikálni, hogy elossza a terheket, és védje a gépet.
Azt meg be kéne vonni vmi olyan anyaggal, ami puha, hogyaz ember hátát védje az ütődéstől... :-)

Esetleg olyan fém palástot, aminek az egyik oldala jelentősen nagyobb, mint a többi, és az lenne az ember háta felöl.

hsoma Creative Commons License 2004.02.06 0 0 13
>>Hátizsák+ géptok+ benne a gép. ezekre a célkora első közelítésben<< Bocs
Előzmény: hsoma (12)
hsoma Creative Commons License 2004.02.06 0 0 12
Szia!
Hátizsák+ géptok+ benne a gép ezekre a célkora első közelítésben a Lowepro Micro Trekker 200 jönne be, csak kicsit drága (Tripont: 22e Huf)
Üdv: hsoma
Előzmény: lrich (10)
makimano Creative Commons License 2004.02.06 0 0 11
Jó kérdés, és épp aktuális. Én arra a következtetésre jutottam, hogy a legjobb a hátitáska, a legritkábban esik a hátára a sielő. Bár nyilván vannak gondok ezzel is. Pl beülős sífelvonón nem tudsz hátradőlni, ha viszont a kezedbe fogod, gond lehet a kiszállásnál. Szóval ha van valakinek gyakorlati tapasztalata, ne kíméljen...
Előzmény: lrich (10)
lrich Creative Commons License 2004.02.06 0 0 10
Még érdekesebb táskaigény: hogy oldjátok meg, ha mondjuk síelni mentek és/vagy síelőket akartok fényképezni?
Mivel ilyenkor fönn áll az elesés veszélye, egy sima párnázott táska kevésnek tűnik; nem csak a gép törik össze, de Te is, ha véletlenül ráesel. Fém aktatáskával meg nem nagyon lehet síelni.

Tudom: ne vigyen az ember sípályára gépet, amíg nem tud annyira síelni, de hátha még is szeretne... ;-)

Haja Creative Commons License 2004.02.06 0 0 8
Erre én is gondoltam már. Egy kényelmes hátizsák, s bele egy fotóskáska. Örülök, hogy nem vagyok egyedül evvel a gondolattal:)
Előzmény: o0-0o (6)
Haja Creative Commons License 2004.02.06 0 0 7
A válltáskák szerintem akkor jók, ha tudod, hogy most fotózni mész, s telepakolod a megfelelő felszereléssel. Pl. elmész kocsival vhova, család stb, s elmész az adott "látványossághoz" fotózni.
A hátizsákos túrát úgy értettem, hogy rajtad van egy 70+ literes zsák, kaptatsz felfele a hegyen (itt nem praktikus egy nagy válltáska), vagy bárhol a világban. Ekkor hogyan oldható meg, hogy kéznél legyen a felszerelés, s ne kelljen a nagy zsákból pakolni? Az övtáskák mennyire praktikusak?

A Lowepro Orion AW nagyon szimpatikus. Milyen árban van? Övtáskaként próbálad már?
Haja

Előzmény: hsoma (4)
o0-0o Creative Commons License 2004.02.05 0 0 6
Én egy párnázott notebook hátitáskába pont passzentosan beletett Tamrac táskát használok:-)
AmoSH Creative Commons License 2004.02.05 0 0 5
Én egy fekete Hama válltáskát használok. Nem zippzáras, hanem ráhajtható fedel?. Egész jó min?ség?, még elegánsnak is mondható. Kell?en párnázott, valamennyire vízleperget?. Teljesen meg vagyok vele elégedve, egyedüli problémája, hogy néh kicsinek bizonyul.
hsoma Creative Commons License 2004.02.05 0 0 4
Haja!

1, kösz az újjáélesztést!

2, én részemről azokat a táskákat favorizálom, amelyeket lehet oldaltáskákként és hátizsákként is lehet használni, mert az utóbbi azért tényleg macerás (na jó, terepen meglazítod a vállpántot, aztán keresztben cipeled, de akkor már...+könnyebben el is lophatják a cuccot+amit én kinéztem (Lowepro Micro Trekker 200), azon nincs állványrögzítő, és így, ha háton hordozható állványzsákod van, akkor nagyon megszívod, de ha nem van is a hátizsákon állvnytartó, akkor mindenbe beleakadhat a statív. én ált. 1 vázzal+2 -3 objektívvel indulok fotózni, ezért nekem az ideális megoldást a Samsonite Trekking 150 vagy a Lowepro Nova 4 (AW).

Innen nekem is lenne egy kérdésem: melyiket?
célok: nagyobb, többnapos túrák, riport, term. fotó (a nagy túrák voltaképp ezt a kettőt ötvöznék; kistelepüléseken keresztül mennék és az úton fotóznék)

Előzmény: Haja (0)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3
Én egy Lowepro Orion AW használok teljes megelégedésemre.
Előzmény: Haja (0)
ferint Creative Commons License 2004.02.05 0 0 2
Nekem egy nagy Soligor oldaltáskám van, abban hordok mindent. Gép+objektív+teleobjektív+makro közbetét+töltő kábellel+USB kártyaolvasó+távkioldó. Úgy csináltam meg hogy beleférjem a sima objektívvel és a teleobjektívvel is, így nem okoz gondot akármelyiket is teszem fel.
Amikor hosszabb útra megyek akkor átvetem a vállamon és nem húzza egyiket sem.
o0-0o Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1
Én a háton hordható táskákat favorizálom, a következő kritériummal: párnázott legyen és passzentosan elférjen benne minden.
Haja Creative Commons License 2004.02.05 0 0 0
Adjunk egy kis lökést a topiknak, lenne is egy kérdésem a tapasztaltabb fotósokhoz. Hátizsákos túrákon, hogy oldjátok meg, hogy legszükségesebb felszerelés (váz, 2 obi, szűrő) kéznél legyen? Tapasztalatom szerint elég macerás, hogyha fotózni akarok, hogy le a zsák, kinyit, elő a gép, csat, vissza, zár, s málhát fel. Kis egynaposon még elmegy, de amikor nagyzsákot kell fel-levenni (ráadásul hegyen), már nem az igazi. Fotós övtáska? Nyakba a gép egy obival (himbálózik), a többi meg a nagyban? Vagy minden a nagyban fölül, s marad a pakolászás?
Üdv!
Haja
Előzmény: hsoma (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!