Keresés

Részletes keresés

BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.16 0 0 242

Igen az kacsa,ők is rájöttek akik írták meg én is. Igazad volt,lehetetlen kacsa és liba hybrid!:) Jövőre hozatok is valami szép küllemű fajrtárt.

Előzmény: juhosttt (241)
juhosttt Creative Commons License 2011.09.16 0 0 241

Néztem a linket, a képen láthathó "guck" nevű jószág egy sima kacsa... Ilyen színezettel nekem is van 2 db gácsérom, és semmi liba nincs bennük. Szerintem ez csak valami "kacsa"

Előzmény: BenceSzendrei (239)
BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.15 0 0 240

Közben jobban elolvastam,ők is rájöttek,hogy ez nem igaz:D

Előzmény: BenceSzendrei (239)
BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.15 0 0 239

Itt ír erről a szerzője: http://blakeflannery.hubpages.com/hub/Guck-Cross-Between-a-Duck-and-a-Goose-mix   , persze nem biztos , hogy igaz.

Előzmény: juhosttt (238)
juhosttt Creative Commons License 2011.09.15 0 0 238

Arra a példára én is kiváncsi lennék, hogy hol találtál ilyet. Annyira eltérő a 2 faj, hogy szerintem nem lehetséges. Ha még mesterséges úton termékenyítik meg, szerintem úgy sem termékenyül meg a tojás. Vegyünk alapul 2 különböző állatot. Kutya, ló. Ha a kutya spermájával inszeminálják a lovat, nem lesz belőle kutya-ló.

Ez az én véleményem, de ha konkrét szakirodalmat mutatol, akkor elhiszem. Én kerestem, de nem leltem semmit.

Előzmény: BenceSzendrei (237)
BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.14 0 0 237

És akkor a liba - kacsa hybridek mesterséges úton lesznek? Mert találtam neten rá példát.

Előzmény: juhosttt (236)
juhosttt Creative Commons License 2011.09.14 0 0 236

Azért túlzásba ne essünk. Az üregi nyúl se tud utódot nemzeni a mezei nyúllal. Teljesen más törzs... Amúgy se nagyon láttam még olyat, hogy valamely tag párosodni óhajtana a másik fajtával. Olyat láttam, hogy valamelyik libám rámászott a tojóra, mikor beszökött hozzájuk, de hogy a liba tojó volt-e azt nem tudom, nem vártam meg hogy mi lesz a vége, mert lehet a kacsa nem élte volna túl...

Előzmény: BenceSzendrei (228)
madar86 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 235

bocsi,hogy ott lábatlankodtam :D

Előzmény: madar86 (234)
madar86 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 234

akkor tudom már :D

Előzmény: Mooni (233)
Mooni Creative Commons License 2011.09.13 0 0 233

Szia!

Igen, én. :)

Előzmény: madar86 (229)
madar86 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 232

förike Creative Commons License 2011.09.12 0 0 231

Eladó 40 db kacsa törzsállomány idő hiány miatt! Csak jó helyre eladók, kupecek kíméljenek!!!

 

Érd: délután14 órától: 06-20/2798499

 

vagy feke1@citromail.hu

 

3 db 1 éves nagyon jó tojók és 2 db 1 éves jó gácsérok is vannak köztük a többi idei áprilisi és júniusiak!

 

1200-tól 4000-ig van eladó! Ezek a kacsák színesek

andris87 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 230

Úgy a legjobb. Ősszel elvannak együtt, de a költési-tojásrakási időszakra jobb különválasztani őket.

Előzmény: geda1 (225)
madar86 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 229

Szia!te vagy az?

Előzmény: Mooni (226)
BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.12 0 0 228

De egyébként libával is keveredhet akkor?

Előzmény: juhosttt (223)
geda1 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 227

Nem vágásra tartom őket.Élve szeretném továbbadni a szaporulatot.

Előzmény: Mooni (226)
Mooni Creative Commons License 2011.09.12 0 0 226

Nekem a vadaskacsa gácsér ugrotta meg a néma tojókat, lett vagy 5-6 db vegyes felvágott. Ez inkább a kelésnél jelentett problémát, tepsiben előre láthatóan csodálatosak lesznek. :)

Előzmény: geda1 (225)
geda1 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 225

Akkor kora tavasszal szétválasztom őket.

Előzmény: juhosttt (223)
BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.12 0 0 224

Köszi. Akkor átgondolom,hogy hogy oldjam meg , mert szeretnék mind kettőt tartani de nem lenne jó ha keverednének.

Előzmény: juhosttt (223)
juhosttt Creative Commons License 2011.09.11 0 0 223

A némagácsér az mindenre rámászik ami 2 lábú, és kacsára hasonlít. Ez saját tapasztalat "sajnos".

Előzmény: geda1 (219)
andris87 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 222

 

A középső fehér tojó egy ilyen "aktus" szülötte. (futó gácsér x fehér vadkacsa tojó)

Előzmény: andris87 (221)
andris87 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 221

Elég nagy. Mondjuk attól függ, milyen nagy a hely. Nálam a futó gácsér állandóan kergette a vadkacsa tojókat tavasszal.

Előzmény: BenceSzendrei (218)
madar86 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 220

geda1 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 219

Erre én is kíváncsi lennék!Nálam is együtt vannak a némák futó és vadkacsákkal.

Előzmény: BenceSzendrei (218)
BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.11 0 0 218

Ha némakacsákat és vadkacsákat együtt tartok nagy helyen,mennyi az esélye,hogy keveredni fognak?

BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.05 0 0 217

Igyekszem megépíteni nekik a legjobbat:)

Előzmény: juhosttt (215)
jojcye44 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 216

TETTEM FEL KÉPET AZ INDA FOTÓRA

 

 

juhosttt Creative Commons License 2011.09.03 0 0 215

Ha be-kifelé teszel rámpát, akkor könnyedén fognak közlekedni. Arra is oda kell figyelni, hogy minnél kevesebb rázkódás/ütődés érje a kacsát, mert a tojónál ha a tojás megütődik még abban a korban, mikor kialakul a sárgája, akkor megromlik. Ezt tapasztaltam is idén pár tojón, mikor levágtam. Az ősök is mondták, hogy a tyúkok ha nagyon repkednek, és a súlyuk miatt inkább zuhannak, a kezdő tojások megnyomódnak, megromlanak. Ez úgy nyilvánul meg, ha felbontod, megfeketedik. Arról eddig nincs tudomásom, hogy távozik-e a szervezetből az ilyen tojás, és ha igen, hogyan. A lényeg, hogy biztosítani kell a könnyű közlekedést, ezzel megelőzve sok bajt, és segítve a kacsák jobb életszínvonalát.

Előzmény: BenceSzendrei (214)
BenceSzendrei Creative Commons License 2011.09.02 0 0 214

Hát lesz nekik körbe emelkedő végig hogy fel tudjanak menni, meg a vízből is kifele rakok rámpákat ,megcsinálom faszán. Mondjuk az igaz,hogy nem annyira szeretnek mászkálni de hát azért ennyit kibirnak szerintem:) De majd kiderül, ha nem jó majd javítok valahogy:)

Előzmény: juhosttt (213)
juhosttt Creative Commons License 2011.09.02 0 0 213

És akkor lesz nekik egy helyen rámpa ahol felmennek, vagy körbe ki lesz rakva homokkal, hogy felmehessenek a tóra? (persze a lefolyó szabadon maradna)

 

Nem akarlak elszomorítani, de ha nincs rámpa, vagy nem tudnak könnyen közlekedni, akkor a ki és be menetellel nagyon megszenvednek. Meg ha föld alatt ha föld felett van, akkor sem ér semmit csak leengedni a vizet, úgy is ke kell takarítani a sártól. Nekem csak vájuk vannak, mikor takarítom, nem mindíg öntöm ki a vizet, hanem lapáttal kiszedem a sarat.

Van műanyag úsztatóm is, ilyen kis 1.5 kacsahossznyi 2 kacsaszélességnyi (nématojó) műanyag kád. Levan süllyesztve, de pár cmrel feljebb van, mint a föld felszine. A kacsa alig tud kifele jönni, mert felfelé kell evickélnie a vízből. Hiába teszem a vízszintet a káddal egyszintbe, kipocskolják. Meg a pelyheskacsák is könnyebben megközelítenek egy síkabb terültet, mint egy számukra dombot.

Előzmény: BenceSzendrei (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!