Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115536

Most a hirek szerint a Canon es a Nikon ff tukor nelkuli gepet keszul bevezetni. Valoszinu lesz rajuk vevo, es valoszinu a Pentax is kovetni fogja oket, ha nem akarja elvesziteni a vevoit. Ha lesz ilyen gep, akkor fillerekert fel lehet tenni rajuk a Pentax objektiveket, valamivel dragabban biztosan meg lehet hajtani a belsomotoros, eleketromos blendeju objektiveket is.
Hogy ez mennyire indokolt, vagy mennire nem, szinte mindegy, ki lassabban, ki gyorsabban, de elobb utobb mindenki belekostol, mert visz az ar.
Ahhoz nagyon kiforrott, hatarozott elkepzelesu, kep orientalt fotosnak kell lenni, hogy fuggetleniteni tudja magat valaki a trendektol.

Előzmény: szekundans (115535)
szekundans Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115535

Kicsit elkeserít a véleményed, árnyaltabb a helyzet. A megfelelő szakembert (totális lakás felújítás) sikeresen megtaláltam az elmúlt év folyamán a nehézség abban jelentkezett, hogy nem akkor ér rá amikor énnekem jó lett volna.

Most egy videó megfigyelő rendszer kivitelezéséhez keresek szakembert, elvileg megvan, de se hogysem ér rá, csak ígérget.

 

Ahhoz, hogy itthon változzanak a trendek, jó érzésű emberekre van szükség, olyanokra akik felismerik az önérdek feletti dolgokat és tesznek is érte.

 

A hobbista megveszi azt a gépet amire vágyik, vagy amire valahogy rádumáljak, illetve amire telik. Aztán örömködik amíg el nem veszik a kedvét. Sosem fogja kihasználni a szerkezetben rejlő potenciált, elég neki az öröm és meglevő vágyainak kielégítése.

 

Nem véletlen a felső kategória hanyatlása sem (DSLR stb.), mert a monitoron, telefonon történő megjelenítés az elsődleges, a nyomtatottképp teljesen visszaszorul, így a felhasználónak elég a telefonjába rejtett digitalizáló berendezés. Nincs másra igénye.

 

Volt már hasonló helyzet amikor a kompaktok törtek előre és az SLR visszaszorult, aztán pont a DSLR-nek köszönhetően újra terjedtek a komolyabb szerkezetek. Most nem világos még, hogy mi lesz. Az elektronizáció olcsóbbá teszik a gépeket, de a kereslet csökkenés elgondolkodtatja a gyártókat. Én is aggódom a PENTAX-ért.

 

Az FF presztízs, de ha beindul a nyomtatóknál is egy fejlődési ugrás, akkor a minél tökéletesebb képek utáni hajsza beindíthat egy keresleti hullámot.

 

 

 

Előzmény: SterbyT (115528)
5ax Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115534

A sepro is jobb lesz, mint a legtobb kaliforniani lotty amiert van pofajuk $20akat elkerni :) Nem lesz okom a panaszra.

 

 

Előzmény: joskabacsi (115525)
Rollei Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115533

Én is egyetértek.

Előzmény: emyl (115529)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115532

" Hiába fizetné meg őket, csak a betanított munkások maradnak, vagy még rosszabb."

Monnyuk ez feltetelezes. Ha valoban megfizetnek, es rendesen megfizetnek itthon az embereket, akkor nem vennek a nyakukba Europat. Senkinek sem jo utazgatni, esetleg rosszabb korulmenyek kozott elni ideiglenes szallasokon, idegenekkel osszezarva. 
Ha viszont valoban megfizetnek a munkaerot, akkor nem lenne uzlet a kulfoldieknek befektetni Magyarorszagon. Ha nem lennenek befektetok, akkor a hazai ipart es mezogazdasagot kellene helyzetbe hozni, amihez toke es szakertelem kellene minden szinten. Egybol kiderulne, hogy a kiraly meztelen. Hianyos, sok esetben korszerutlen a kepzes, technologiai lemaradbasban vagyunk a sokat kopdosott "Europahoz" kepest, aki a piacunk lenne, ha versenykepesen tudnank termelni. 
Summasummarum kiderulne hogy nincs semmifele nemzetstrategiank, nincs olyan jovokepunk, ami nem nehany csalad folyamatos gyarapodasrol, hanem egy nemzet fennmaradsarol, fejlodeserol szol. Ott a problema, amikor nemzet nem lozungut, hanem egy orszagot jelent. 

Ami a turbot es egyebet illeti, az inkabb muszki kerdes. Ha a dolgozok a Lomonoszov egyetemrol hoznak a voros diplomajukat, akkor sem tudnanak mit kezdeni az alulmertezett turboval, az olcsobb ontvennyel stb. 

Előzmény: SterbyT (115531)
SterbyT Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115531

A probléma nem a szegecsekkel és huzalokkal van, hanem amikor egy gyár ami BMW motorokat, különböző motorokhoz turbókat, turbóházakat, kovácsolt alufelniket, mikroelektronikát, gyógyszereket stb gyárt egyszerűen nem képes szakembereket felvenni mert nincsenek a piacon. Hiába fizetné meg őket, csak a betanított munkások maradnak, vagy még rosszabb.

Az autóalkatrészek nagy része hazánkban készül és egyre többször fordulnak elő anyaghibás termékek, szétreped a leömlő, szétesik a turbó, egy hónapos BMW-ben kikönyököl a hajtókar vagy kigyullad a motor.

Nem hiába hangsúlyoztam ki a magas hozzáadott értékű termékeket, ilyen kényes gyártásoknál kvázi putri körülmények uralkodnak. Nincsenek diplomások, nincsenek gyakorlott ill. tanulékony szakmunkások mert elmentek nyugatra, maradt a csőcselék. Ők gyártják az autódat, a tévédet, a vitamint és gyógyszert amit beszedsz, az ételt/italt amit a boltban veszel.

A probléma nem kicsi.

Előzmény: Rőth Sándor (115530)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115530

" betanított munkásokkal és csirkefogókkal dolgoztatnak" 
Megis, ki az elsodleges nemi jellegem megy el 3-4 muszakba, rossz korulmenyek koze dolgozni netto 150-200 ezer forintert, mikor egy Bp-i, Gyori, lakasberlet ennek az osszegnek tobb, mint a fele. Egy doboz cigaretta nem jon ki egy orai munkaberbol. 
Abbol nem telik Pentaxra. Egyebkent nem azert vesz egy hobbifotos 24x36-os gepet, mert arra van igenye, hanem mert az a szorakozasa. A hobbiban meg nem igenyek vannak, hanem lehetosegek a koltesre, amennyit csak el lehet lopni a konyhapenzbol, vagy a vallalkozasbol. mosoly

Előzmény: SterbyT (115528)
emyl Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115529

"már FF-re sincs szüksége egy hobbistának, a mai APS-C teljesítmény szinte mindenre elég, a Pentax obi repertoár pedig minden igényt kielégít."

 

egyetértek :)

Előzmény: SterbyT (115528)
SterbyT Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115528

Azt se hagyd ki a képletből hogy főleg azok a szakemberek és tanulékony fiatalok távoztak, akik tudnak bármit is kezdeni termelő környezetben. Egyszerű "szegecs-huzal" gyártó üzemekben is nagy baj a munkaerőhiány, betanított munkásokkal és csirkefogókkal dolgoztatnak, a magas hozzáadott értékű termékeket gyártó üzemekben dettó ugyanez a probléma. Mindez azt is eredményezi hogy a minőség meredeken zuhant, magas a selejt és a termelés költsége miközben a cégek arra vannak kényszerítve hogy megtartsák a rossz munkaerőt és még béreket is emeljenek. 

Sajnos a valós végeredmény rosszabb mint volt, ezen semmilyen ilyen-olyan módon tekert statisztika nem segít.

Próbált már valaki normális (értsd: nem barkács) villanyszerelőt találni záros határidőn belül (2-3 hét)? Milyen ország az ahol még hozzáértő villanyszerelő sincs?

 

Na, ebből jókora OFF lett. Az eredeti gondolatmenetedhez hozzátenném hogy már FF-re sincs szüksége egy hobbistának, a mai APS-C teljesítmény szinte mindenre elég, a Pentax obi repertoár pedig minden igényt kielégít.

Az árakkal pedig semmi baj nincs, a magyarországi átlagkereslet, illetve a munka megbecsülése problémás. Hiába végez az ember speckó precíziós munkát, akkor is csak "szerellő csavarhúzóval", nem is akarják megfizetni az árát. Ez utóbbi már személyes panasz.

Előzmény: szekundans (115526)
szekundans Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115527

Az USA-ban a hitelkártya tartozás mértéke meghaladja a tulajdonos egy ÉVI jövedelmének mértékét.

Kihasználják a lehetőséget, ebből még több PENTAX-ra telik nekik.

Előzmény: 5ax (115523)
szekundans Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115526

Igen, kis hazánkban (állítólag) egyharmada a termelékenység és a megtermelt nemzeti össztermék értéke. Ebből és abból, hogy Mátyás (a király nem pedig a másik) óta NEM mi vagyunk a gazdaság centrumában. 

Újabban az jutott az eszembe, ha 3-5% a gazdasági növekedés és 500.000-1.000.000 munkavállaló távozott, akkor az egy főre eső termelékenységnek igen csak meg kellet nőnie. Amennyiben eddig jól gondoltam, akkor viszont lenne fedezete a bérek nagyságrendekkel történő emelésére és így csökkenhetnének ezek az anomáliák. 

A szándékom az volt a táblázattal, hogy arányaiban nem kerül több erőfeszítésbe ma vennünk egy jó PENTAX-ot mint a világ "fejlettebb" részén.

Vegyünk PENTAX-okat és öljük a TROLLOKAT.

Előzmény: Jahno (115522)
joskabacsi Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115525

a haverok vagy akik hazajönnek?

(csak, hogy a seprőből vagy a borból kapjál)

Előzmény: 5ax (115523)
5ax Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115524

Javaslom mindenkinek, hogy nezze meg a 'welcome to Marven' traileret.

Az mellett, hogy szerintem a story egesz jonak igerkezik, a pasas pentaxxal fotoz :D

5ax Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115523

Az USA-ban az AFA kevesebb, igy a termek is.

Ha meg azt nezed, hogy egy atlag diplomas azert a havi 4000 dollart hazaviszi, azert abba belefer egy K1. Az obi meg a kovi honapba, vagy 2 eves kamatmentes hitelkartyara aztan kifizeti szepen lassan.

Persze van olyan is aki arra kolti a sporolt penzet, hogy evente egyszer hazalatogassan es egyutt borozzon a haverokkal... Hulyek... :)

Előzmény: Jahno (115522)
Jahno Creative Commons License 2018.07.20 0 0 115522

Én külföldi kollégáknak szoktam mondani, hogy a vasak ott is ennyibe, vagy kevesebbe kerülnek, ellenben a havi fizuból kb. úgy tudnák marokkal venni az ilyesmiket, mint a fruttit :-/

Előzmény: szekundans (115503)
joskabacsi Creative Commons License 2018.07.19 0 0 115521

az ilyesmin a kávé már nem segít, csak a pálinka ...

Előzmény: SterbyT (115520)
SterbyT Creative Commons License 2018.07.19 0 0 115520

... pedig ebédelni akartam, most már elég lesz csak egy kávé

5ax Creative Commons License 2018.07.19 0 0 115519

Megneztem a listat. Feltennek ra meg egy extra elemet:

az embrios teknos tojast.

Amikor mar van benne embrio, meg kicsi pancel, meg kicsi csor, akkor eszik meg, kiszipkazva a tojasbol az egeszet, jo hangulatban ropogtatva a cuccot.

Halistennek volt nalam palesz, siman ment a dolog.

(azt hiszem a philippinok is eszik a tojas embriot, de teknos tojassal extra ropogos lesz a cucc :D)

Előzmény: Rollei (115510)
5ax Creative Commons License 2018.07.19 0 0 115518

Tokre ertekelem az idot amit ebbe a tablazatba fektettel!

respekt

Előzmény: szekundans (115503)
Jahno Creative Commons License 2018.07.19 0 0 115517

Azt egyszer megnézem. Most 2 évet edzettem a Svenska Nubbarra, aztán folytatom. Tegnap lepattant pár palack akvavit. Statisztika alapján a Canonosoknak jobban bejön.

Előzmény: Rőth Sándor (115509)
fvcc Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115516

hőkezelés nélküli

 

Dehogynem hőkezelt. Hisz három napig lógott a napon :)))

Előzmény: szekundans (115505)
p_fifty Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115515

A szőrös madár is igen ritka. Erre próbáltam célozni. :)

Előzmény: Rollei (115508)
Rollei Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115514

A kakastaréjt anyám szerint szerettem kiskoromban, manapság már átengedem másnak. A sültvérrel semmi bajom, bár túl messzire nem mennék érte. Ellenben a pecsenye, hasaljból kivágva, ügyesen beirdalva a szalonnás része, tepsiben sütve. Úgy, hogy még ki sem hűl, amikor átlényegül a malacból a tepsibe. Friss kenyérrel, ecetes almapaprikával. Nekem olyan nagyon nem is kell más kaja a szokásos disznótorosokból.

Előzmény: Zozzantoz (115513)
Zozzantoz Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115513

A sült vér és a kakastaréj semmi probléma, finomak. Előbbi disznóvágáskor, pecsenye mellé, az első étel a disznóból amit eszünk, helyszínen. Utóbbit kakaspörköltben fogyasztjuk, teljesen korrekt.

Előzmény: Rollei (115510)
Rollei Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115512

Én ezt úgy ismertem, hogy a lábánál kell kiakasztani a hűvösre, és akkor jó, amikor megjelenik a vércsöpp a csőrén. Mondjuk nem próbáltuk ki egyszer sem, pedig gyerekkoromban gyakran kaptunk fácánt. Igen jóféle levest lehet belőle sikeríteni, sok zöldséggel. Én csak a rohadt söréteket utáltam. Nagyon egyet tudtam érteni Széchenyi Zsigmonddal, amikor az egyik könyvében arról értekezett, hogy nem kell a repülő vadat ronggyá sörétezni, hanem annyira kell eléje tartani, hogy csak néhány érje a fején, a többit úgy is elvégzi a gravitáció.

 

 

Előzmény: fvcc (115502)
Rollei Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115511

Ez is valami igen nagy finomság lehet.

Előzmény: Rőth Sándor (115509)
Rollei Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115510

Kiviaknak hívják, inuit kaja. Itt láthatsz róla képeket:

 

http://www.erdekesvilag.hu/a-vilag-legfurcsabb-es-leggyomorforgatobb-etelei/

 

https://444.hu/2013/10/25/ezek-a-legfurcsabb-es-legundoritobb-etelek-a-vilagon

 

Úgy rémlik, van valami nagyon konkrét oka, amiért eszik. Valami cucc keletkezik benne az érlelés során, ami segít kiigazítani az egyoldalú étkezésüket. Mondjuk kíváncsi lennék, hogyan jöttek rá? De leginkább arra, hogy ki volt, aki először bevette a szájába.

Előzmény: p_fifty (115507)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115509

Nem linkelek videot, pedig annak meg szaga sincs, innyenceknek ajanlott a susrstromming, a sved csemege. 

 

Előzmény: Rollei (115501)
Rollei Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115508

Lefotózni? Bottal nem piszkálnám meg. Jó régen láttam már valami ismeretterjesztő filmben, amikor kezdődtek a tudományos csatornák. Ekkora faszságot kitalálni is nehéz, így még akár valóságalapja is lehet.

Előzmény: p_fifty (115507)
p_fifty Creative Commons License 2018.07.18 0 0 115507

A jóllakott madarakat ... szőröstől, bőröstől....

Ha látsz ilyet, ne felejtsd el lefotózni! :)

Előzmény: Rollei (115501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!