Keresés

Részletes keresés

md22 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 364

 

Sziasztok!

 

Jelentem, hogy a B épületet színezik. Ami a színt illeti, hát elég furcsa. Nem tudom, miért nem olyan, mint az A épület. Jelenleg a ház utcasarok felöli oldala téglavörösben tündököl. Kb. olyan, mint az A épület legfelső szintjének színe.

 

Ami az átadást illeti, nálunk műszaki átadással egybekötött birtokbavételnek hívták, ha jól emélkszem, és az 5% ugyan így volt.

 

Egyébként az átriumban levő "parkot" nagyon irigylem!

 

Hétvégén találkozzunk!!

szomi_szomi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 363
Nekem lesz ott egy 1.2 éves porontyom, úgyhogy lesz játszótárs. :-) (A vizipisztolyt majd meglátjuk mennyire volt jó ötlet, de ha minden igaz elég meleg lesz.)
Előzmény: md22 (361)
TopáZ Creative Commons License 2005.06.03 0 0 362
Nálunk 95%-ot kell befizetni a műszaki átadásig, mivel 5%-ot az OTP visszatart. A 85 és 95% közötti 10%-ról beszéltünk. A birtokba vétel nálunk úgy lett megoldva, hogy a szerződésbe bekerült, hogy hivatalosan csak a használatbavételi után lehet, de annak aki kifejezetten kéri, hogy be akar költözni, az eladó engedélyezi. Gondolom mindenki kifejezetten kérni fogja. Nekem az a furcsa, hogy tudtommal az II. ütemben nem volt külön műszaki átvétel, meg kulcsátadás. Nálunk viszont van.
Előzmény: md22 (361)


md22 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 361

 

Sziasztok!

 

A rendezvényre mi is megpróbálunk lenézni a kislányommal! (1,5 éves) Gondolom vizipisztolyozni nem fog, de játszani szeret!

 

A másik dolog, hogy én nem értem azt a 10%-ot amiről beszéltek. Nekünk az OTP a használatbavételi engedélyig visszatartotta az utolsó részletet. Azt pedig ti is csak akkor kapjátok meg, ha már minden ház kész van! A műszaki átadás után egyébként úgy tudom, jogilag nem lakhatsz ott folyamatosan. Ez kb. azt jelenti, hogy nappal ott vagy, de nem alszol ott :-) Ettől függetlenül, aki teheti költözik, mert ez ellen úgyse tesz senki semmit.

A műszaki átadásnak nekünk az volt a feltétele, hogy 90% be legyen fizetve, és elfogadjuk a végelszámolást.

A liftet pedig nekünk két hónap után kapcsolták be, és engedélyekről beszéltek, hogy csak a ház teljes műszaki átadása után kapcsolják be, vagy valami ilyesmi.

A közös helyiségek, illetve a gépész dolgok átadása meg megtörténik, de nem a lkaóközösség felé. Majd, ha egyszer társasház lesztek, akkor a saját közös képviselőtök átveszi, addig az üzemeltető köteles azokat karban tartani, és üzemeltetni (víz, fűtés, villany, lift...)

Remélem segítettem a válaszokkal, és gondolom, hogy ez nem sokat fog változni nálatok sem.

Egyébként a B épületet nagyon elkezdték bebugyolálni, de hát tudjuk, hogy az A épület is már mióta készen áll...

Azért jó reménykedést!

szomi_szomi Creative Commons License 2005.06.02 0 0 360
És kis rendezvényünk már ki is került a honlapra. :-) http://nadorliget-u-8.hu/kozossegi.html
Előzmény: szomi_szomi (354)
TopáZ Creative Commons License 2005.06.02 0 0 359

A kulcsot nem adták ide, mivel nem vettük át a lakást, csak majd akkor, ha a konyhát javítják (jövő hétfő).

A közös helyiségek még csak szóba sem kerültek. Tudtommal a műszaki átadásnak feltétele, hogy be legyen fizetve a pénz.

Előzmény: grunfeld (358)
grunfeld Creative Commons License 2005.06.02 0 0 358

TopáZ!

 

Akkor ezt nem értem: ha ők nem magyarázzák semmivel, hogy nem költözhetsz be, akkor neked sem kellene magyarázni, hogy nem fizetsz. Nem igaz? A kulcsot nem adták oda?

 

Mikor végeznek a lakások átadásával? Mi újság a közös helyiségekkel? Azokat maguknak adják át?

 

Üdv,

  grunfeld

Előzmény: TopáZ (357)
TopáZ Creative Commons License 2005.06.02 0 0 357

Igen, a 10%-ot ki kell fizetni (vagy fizettetni az OTP-vel). Semmivel nem magyarázzák, hogy nem lehet azonnal költözni, csak azzal, hogy a szerződés szerint jogukban áll egyszer két hónappal elhalasztani az átadást.

A liftet azért nem üzemelik be, hogy ne tegyük tönkre a költözéssel. Pedig már benn van a lift, és elég jól néz ki.

Viszont az "átriumban" a kert már szépen be van ültetve növényekkel.

A földszintről nem tudunk semmit.

Előzmény: grunfeld (356)
grunfeld Creative Commons License 2005.06.02 0 0 356

Szia TopáZ!

 

A műszaki átadáshoz kötött (ha jól emlékszem 10%-ot) kifitettetik a beköltözés előtt? A szerződés szerint a műszaki átadás után be lehet költözni. A szerződés szerint hogyan magyarázzák, hogy mégsem lehet azonnal költözni?

 

Miért nem üzemelik be a liftet? Mi a kibúvó? Mikor árható ez? Elég nagy szívás lift nélkül költözni, bár a lift legalább nem megy tönkre.

 

Mi lesz nálatok a földszinten?

 

Üdv, grunfeld

Előzmény: TopáZ (355)
TopáZ Creative Commons License 2005.06.02 0 0 355

Voltunk műszaki átadáson az A épületben. Egyetlen problémánk volt, hogy túl hosszú lett a konyhaszekrény, és így nem fér be mellé a hűtő. Hétfőre meg is csinálják. Legnagyobb meglepetésünkre más hibát nem találtunk, pedig mindent kipróbáltunk.

Rákérdeztem a mellettünk levő telken az építkezésre, azt mondták igaz a hír, de csak 4 emeletes házat terveznek, így marad a Gellérthegyi kilátás (hiszem ha látom).

Amúgy szép lett az A épület, már a lift is benn van, de nem fogják beüzemelni a költözések idejére. A birtokbaadás időpontját még nem tudjuk, de legkésőbb júli 31.

 

szomi_szomi Creative Commons License 2005.06.02 0 0 354
Hali, Most szombaton délután öt órakor közös játszást szervezünk a gyerekeknek az I. ütem belső udvarán. Mindenkit szeretettel várunk más ütemből is (a III.-ból is természetesen). Hozzatok esetleg: biciklit, vizipisztolyt, egyéb kinti játékot, kis innivalót/rágcsálnivalót és esetleg a szülőket is.
palatine grove Creative Commons License 2005.06.01 0 0 353

Megerősítem. Szorgos munkások szigetelik a D épület felőli homlokzatot :-)))

Most éppen a harmadik emeleten

Előzmény: szomi_szomi (352)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.27 0 0 352
Heten pucolják a III./B Nádorliget felöli homlokzatát.
mogi Creative Commons License 2005.05.26 0 0 351
Egy építész ismerősöm mesélte, hogy hallot erről a beruházásról.
Én is örülnék, ha kacsa lenne...
Lassan annyian fogunk itt élni mint egy kisvárosban. :))
Előzmény: szomi_szomi (347)
md22 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 350

 

Sziasztok!

 

A Hauszmannon hétköznap elég nagy a forgalom, sokszor vágnak át itt a Volán buszok, és a szirénázó mentők a Szent Imre kórháztól Pestre itt mennek át és vissza. De nagyon sokan azt mondják, és én is így gondolom, hogy ahhoz képest, hogy Buda belvárosában vagyunk nagyon csöndes a környék.

Ami a plusz 1 házat illeti, a Prielle-Sopron-Nádorliget utca között a telephely helyén fog épülni. Állítólag nemrég vette meg a Sajó.

Egyébként a 3. ütemben teljes a csönd, az A épületben néha lézengenek munkások, de senki nem költözik, sajnos.

kicsi sziget Creative Commons License 2005.05.24 0 0 349

Én már nem lepődök meg semmin. Miért Ti igen???

Előzmény: TopáZ (348)
TopáZ Creative Commons License 2005.05.24 0 0 348
Ez nagyon rossz hír. Remélem kacsa!
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 347
Jaj ne! Honnan hallottad?
Előzmény: mogi (346)
mogi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 346
Sziasztok!

Úgytudom hogy a 3. ütem mellett is lesz még egy új ház!
7 emeletes, ezért az A épületből mindenki (északiak) bukta a Gellért hegy látványát.
Valaki más hallott erről a beruházásról?

szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 345
"... A vásárlást a Nádorliget sikere indokolta – válaszolta megkeresésünkre Farkas Dániel, a Sajó Rt. projektvezetője –, az ottani negyedik ütem 176 lakásának készültsége 35 százalékos..." Hát ha a beépített anyagok súlyát nézzük, akkor biztos. :-)
kofish Creative Commons License 2005.05.23 0 0 344
a cikk amit olvastam megtalálható a lakaspont.hu weboldalon az aktuális szám linken, ha érdekel valakit.
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 343
És ez szerintem érdemben nem fog változni a nádorház miatt.
Előzmény: szomi_szomi (342)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 342
A Hauszmant és a Priellét használják az autósok intenzíven arra, hogy eljussanak valamelyik főútra és ebből a forgalomból néhányam "kersztbe kombinálnak" a Sopronin meg a Nádorliget utcán. Főleg hétköznap, munkaidőben van ez. Este meg hétvégén a kis utcákban elég nagy a nyugi. Illetve mivel sok körülöttünk az iroda szintén hétköznap munkaidőben alig van szabad parkolóhely.
kofish Creative Commons License 2005.05.23 0 0 341

jaj neem

én a kis utcákra gondoltam. azok is bezsúfolódnak.

szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 340
Nem egészen értem a kérdést. A Szerémi/Budafoki/Fehérvári eddig is forgalmas volt.
Előzmény: kofish (339)
kofish Creative Commons License 2005.05.23 0 0 339

sziasztok

 

én a figyelő újság lakás mellékletében olvastam erről kb. 2 hete jelent meg.

az új beruházás a Budafoki út - Barázda utca - hengermalom út által határolt területet öleli körbe. nemcsak lakótömböt, hanme kereskedelmi központot is akarnak építeni ezenkívül mivel a focipálya is megszűnne valami sportközpontot is ki kell alakítaniuk. azt írták még hogy az egész beruházás 6 év alatt valósulna meg és összesen ha jól rémlik 1500 lakás lenne. a nádorliget beruházás külön maradna és a másik lenne a nádorház. de aztán gondolom a végén úgyis egybe lenne nádorház.

hát nem tudom mer mi a 3.ütem d épületbe fogunk költözni, de így nem tudom milyen lesz a környék. elég forgalmas?

szomi_szomi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 338
A budafoki mellett valamivel az erőműn túl van a Savoya felé. Legalábbis a plakát ott van. Tényleg nagy a beruházás és a plakát alapján elég vad az épületek alakja/elrendezése is. Egy majdnem teljes körív alakú épület fog közre egy toronyszerű középső épületet és ha jól emlékszem ebből az alakzatból több is lesz.
Előzmény: TopáZ (337)
TopáZ Creative Commons License 2005.05.23 0 0 337
Konkrétan hol lesz az újabb beruházásuk?
Előzmény: md22 (336)
md22 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 336

 

Sziasztok!

 

Már volt róla szó, hogy a IV. ütem után mit fog csinálni a Torma kft, meg a Nádorliget rt.

Ajánlom figyelmetekbe a Szerémi uton, ha megyünk kifelé (Savoya Park felé) a bal oldalon, a Hengermalom út, Szerémi út sarkán található a Nádorház nevű legújabb projekt. A www.nadorhaz.hu -t hirdetik, de ott még a nadorliget.hu jön be egyenlőre. A lényeg, hogy a kirakott kép alapján elég nagy a beruházás... Nagyobb, mint ez a 4 ütem!!!!!

Kicsit ledöbbentem, de úgy látszik van pénzük, meg terveik...

 

A sártengerhez meg annyit, hogy most már a port nyeljük...

 

üdv

kicsi sziget Creative Commons License 2005.05.19 0 0 335

Szia!

 

Nos, ma reggel, mikor munkába indultam szomorúan tapasztaltam, hogy még mindig ugyanolyan kosz van és ezáltal óriási SÁRTENGER. :( Nem tudom, hogy valaha tisztaság lesz-e ezekben az utcákban. Már arra is gondoltam komolyan, hogy össze kellene fogni és egyszer feltakarítani az egész utcát. ez mondjuk nagy meló lenne, és persze nem nekünk kellene csinálni, de... nem fűllik hozzá a fogam, nehogy azt hidd, de már nagyon unom ezt a koszt! Mi tévők legyeünk? vagy lehetünk???

 

Üdv!

Előzmény: lurko (334)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!