Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4283

Udv megint!

Lenne meg par kerdesem a Bidpay-el kapcsolatosan!

 

Megoldhato az hogy deviza alapu szamlat nyitok, es rogton dollarral fizetek? (van dollarom, ezert nem akarom visszavaltani...)

 

Masik hogy kapja meg az elado a penzt? kartyajara utaljak, vagy kiviszik, vagy be kell mennie?

 

Nekunk lehet igy fizetni?

 

kosz elore is!

trolipotlo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4281

Egy cucc mindig annyiért megy el, amennyit a második legtöbbet licitáló ad + epszilon. Vagyis a legkisebb összeg, amit már csak egyvalaki hajlandó adni érte. Hogy lehet ezt az árat előre megmondani? Sehogy. És ha abba gondolsz, hogy vannak pl. kereskedők is az ebayen, akiknek már az is megéri, hogy 15-20%-kal olcsóbban vegyenek meg vmit a bolti árnál, majd egyszerűen továbbkereskednek vele. Ők nem szaroznak többszörös licittel, megteszik a tétjüket a végén, oszt ödön.

 

Ennyi erővel ellátogathatsz egy játékbarlangba és egész délután dobálhatod a százasokat a félkarú rablóba, mondván, 100 forint ide vagy oda nem számít. Én úgy megyek ilyen helyre is, hogy "van 1200 Ft-om, annyit fogok játszani, centtel sem többet." Ha közben nyerek, OK, ha a főnyeremény jön, akkor rögtön le is állok, mer nincs értelme többet játszani. (Eddig még nem jött, nyugi. :))) )

 

Nekem mondjuk külön jól jönnek az ilyen "licitemelgetők", mert ők úgy gondolják, hogy tök olcsón hozzájutnak a cucchoz a max. licitjükért, az utsó másodpercben meg (ha szerencsém van), csak én licitálok és kb. annyiért veszem meg, mint amennyit ők adtak volna érte. :) Csak én 5mp-et izgulok, ők meg 10 napig egyfolytában. :)

Előzmény: bugmaker (4277)
Skywalker. Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4280

Télleg hülyeség lejárat előtt "felkurblizni" az árakat! Vagy a tiéd lesz az uccsó pillanatban, vagy jövő héten nekifutsz egy másik aukciónak! :)

De nekem pl volt már olyan is, h tudtam, h nem leszek net közelben. Kinéztem amik kellettek, tettem rájuk egy szép árakatt, és amikor ismét gépközelben voltam, megnéztem miket nyertem és mennyiért! :)

Előzmény: bugmaker (4277)
fargo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4279
Kerek számot nem igazán érdemes licitálni, ha 150 körül akarod elhozni, akkor nyomj neki 153.63-at, mondjuk.
Mert lesz egy, aki 151-et fog nyomni, meg még egy okos 152-es licittel, de a 151-es fog neki adni 153-at az utolsó pillanatban, neadjisten 153.50-et vagy 153.51-et, sôôôôt, 153.61-et, mert ô is arra számít hogy kerek számot tesz meg valaki...

Triplacsavar-duplagondol :-)))
Előzmény: kivi (4278)
kivi Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4278
Ez igaz, de akkor soha nem lesz megállás. :-) Mindig lesz +2$. Legutóbb valamire max. 150$-t akartam költeni, 40 másodperccel a vége előtt be is nyomtam, de felüllicitáltak 151-el. Hirtelen haragomban rátettem még 10-et, és elvittem 156-ért. Itt pont jól jött ki.
Előzmény: bugmaker (4277)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4277
trolipotlo: azért ez nem teljesen igaz. Ha én valamire licitálni tervezek, akkor $2-300-os cuccoknál $1-2 -on nem szoktam vacakolni. Ki tudja lesz-e és ha igen mikor következő alkalom. De nem vagyunk egyformák.
trolipotlo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4276

Elmondanám, hogy okos ebayező szarik a mások licitjére: utolsó pillanatban azt az árat teszi fel, amennyiért pont megéri neki megvenni a cumót. Ha kevesebbért van meg, akkor az az ő szerencséje, ha meg többért megy el, akkor nem vesztett semmit, mert úccsem akart többet adni érte. Így vettem én is hangfalat 200 rugóval olcsóbban, mint a bolti ár, igaz, csak 2-szorra sikerült.

 

Aki (ár)versenyzésre használja az ebay-t, az elég gyorsan le fog gatyásodni szóljon nekem, hogy mi kell, mexerzem és eladom neki. :)))

Előzmény: bugmaker (4273)
edk440 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4275
A HelyettedUtolsóPillanatbanLicitáló szolgáltatónak direktben kell megadnod a kártyaszámodat, hogy a saját díjukat ráterhelhessék. Akkor meg minek csalnának az azonosítóddal? Ha lopni akarnának, ráterhelnének ezer dollárt.
Előzmény: ZE (4274)
ZE Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4274
Elad x dolgot, a pénzt WU-on keresztül kéri, megkapja (mert a vevő elküldi neki az adatokat), aztán csodálkozol, hogy "elloptákazebayazonosítómat".

Nem adok el az e-bayen, de vissza tudod-e nézni,hogy milyen bankkártyaszám van megadva, amire terhelhet az e-bay? Mert ha igen, akkor a kártyaszámodat mindenféle következmény nélkül meg tudják szerezni...

Ne felejtsd el, ezt a szolgáltatást általában a "lusta" e-bayezők veszik igénybe, akik ritkán mennek föl nézelődni...
Előzmény: Marcesz (4267)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4273
trolipotlo: a reserve price, szerintem inkább pszichikai dolog. TFH van egy cuccod, amit 100 EUR felett akarsz eladni. Ha 100 EUR-ról indul a licit, akkor az aki rápillant az első pillanatban az gondolhatja, hogy vár még kedvezőbb aukcióra, szóval nem licitál rá. De ha 1 EUR-ról indul a licit akkor megad egy X árat, aztán ha felül licitálják akkor csakazért is egy picivel növeli a tétet. Ezáltal könnyen 100 EUR fölé kerülhet a végső eladási ár. Volt erre lentebb egy példa, hogy valami DVD árát a sok licitáló 16 EUR-ig feltornázta, holott 2-vel lejjebb a 6 EUR-os nyitóáron honfitársunk megvehette.

Szóval, ez inkább pszichológia. Szerintem.
Előzmény: trolipotlo (4270)
nohab Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4272
A Card Not Present tranzakciónál megreklamálhatod a tételt, és ha pl. Dé-Bantusztánban vásároltak a kártyaszámoddal, miközben te tudod bizonyítani, hogy Dél-bantusztán közelében sem jártál, akkor visszakapod a pénzed, az adott kártyaszám tiltólistás lesz, stb. tehát a felelősség megoszlik.

Az utóbbi hónapokban háromszor terhelték meg az USA-ból a számlámat, mindháromszor a tudtommal, holott bizonyítani tudom, hogy soha nem jártam az USA-ban. És nem vigasztal, ha a felelősség megoszlik, és utána már jogosan futhatok a pénzem után.

A userID/jelszó átadása esetén nem, ott a felelősség marad a tied.

Azt ugyanúgy ellophatják a neten küldéskor, mint a baknszámlaszámot.

Én nem sok különbséget látok. Ha egy rendszer jól prosperál, akkor nem igazán értem, hogy miért érné meg elkezdeni nekik csalni az ID-kkel, amikor abból pénzt nem nagyon tudnak csinálni. Meg aztán a kártyaszámodat is megadod nekik, akkor meg pont egy ID/PW párral kezdenének el manipulálni, amikor bármikor bármennyi pénzt lehúzhatnak a kártyáról??!!
Előzmény: ZE (4266)
trolipotlo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4271
Mitis?
Előzmény: Marcesz (4268)
trolipotlo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4270

Ha egyszer eladok valamit, akkor azt az összeget kell feltüntetni, amit kapni akarok érte, nem pedig 1 EUR-t. Tulajdonképpen nem is értem a reserve price lényegét...

Előzmény: Törölt nick (4269)
Marcesz Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4268

Akkor mér nem lehet fordítva, a vásárlók oldaláról is egy reserve árat mondani? Pl. beírom, hogy 1000 EUR-t adok egy zsebkendőért, de írok az eladónak, hogy ha 2 EUR fölé megy a licit, akkor nem kell. Ilyet mér nem lehet akkor csinálni?

 

Szerintem ezt gondold át még egyszer. :)

Előzmény: trolipotlo (4263)
Marcesz Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4267
Miért, mondjuk vesz valaki a nevedben öt autógumit? Vagy elad a nevedben két tévét? És az miért érné meg neki? Ugye pénzzel levenni meg nem tudnak, mert ahhoz újabb jelszó kell (PayPal), illetve a kártyaszámot is kicsillagozza.
Előzmény: ZE (4262)
ZE Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4266
A Card Not Present tranzakciónál megreklamálhatod a tételt, és ha pl. Dé-Bantusztánban vásároltak a kártyaszámoddal, miközben te tudod bizonyítani, hogy Dél-bantusztán közelében sem jártál, akkor visszakapod a pénzed, az adott kártyaszám tiltólistás lesz, stb. tehát a felelősség megoszlik. A userID/jelszó átadása esetén nem, ott a felelősség marad a tied.

Előzmény: nohab (4264)
nohab Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4265
Nem minden országban van, pl. németeknél nincs, de UK-ban és USA-ban sajnos tutira van. Én soha nem licitálok Reserve Price-os aukcióban, mivel útálom, mint a sz*rt.
Előzmény: trolipotlo (4263)
nohab Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4264
Szvsz ez csak éppen annyira aggályos, mint amikor veszel valami a neten, és elküldöd a kártyaszámodat. Ők is bármennyit lehúzhatnának róla. A jó üzlet alapja a bizalom, és a többségnek meg sem fordul a fejében, hogy visszaéljenek ezzel.
Előzmény: ZE (4262)
trolipotlo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4263

Nemtom, hogy van az ebay szabályzata, hogy lehetőséget enged-e a reserve árnak. Elvileg úgy kéne, hogy legyen, hogy az eladónak joga van megmondania, mi a kikiáltási ár. Ha 1 EUR-t ír, akkor az azt jelenti, hogy ő legalább 1 EUR-t akar a cuccáért kapni, annyiért el is adja.

 

Akkor mér nem lehet fordítva, a vásárlók oldaláról is egy reserve árat mondani? Pl. beírom, hogy 1000 EUR-t adok egy zsebkendőért, de írok az eladónak, hogy ha 2 EUR fölé megy a licit, akkor nem kell. Ilyet mér nem lehet akkor csinálni?

 

Ezért is szar szerintem a vatera.hu, mert az eladónak csak joga van, nincs kötelezettsége. Az ebay-en még nem találkoztam reserve-árral.

Előzmény: Törölt nick (4257)
ZE Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4262
A más gép dologhoz... Oda meg kell adnod az e-bay azonosítót meg a hozzá tartozó jelszót... Nomostan ezt nagyon nem illik... (Gondolj bele... a nevedben tehetnek _bármit_ az e-bay rendszerében, amit te megtehetsz. Az e-bay pedig téged vesz elő...)
Előzmény: chapelle (4261)
chapelle Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4261
És ahogy Bi4 utalt is már rá, csak elég titokzatosan, vannak ám még furfangok. Ha azt gondolnád és látnád, hogy te vagy a legnagyobb ajánlatot tevő 5 másodperccel a licit vége előtt, akkor még sok kellemetlen meglepetésben lehet részed. Hány licitet veszítettem már el az utolsó 5 mp-ben! A francba...
Az én tapasztalatom szerint az utolsó összeg soha ne legyen kerek. Ha 550 Euro (vagy USD) körül jár a végén a cucc, akkor a fineszesebbek 552,5 Euro-t nyomnak be az utolsó másodpercben, így az 550 Euro-s maximumot megadó licitáló hoppon marad. No meg van gép amelyik ezt megcsinálja helyetted, de én azt még nem próbáltam, volt róla szó kb. egy hónapja.
Előzmény: fodorzs (4259)
nohab Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4260
Ez nagyon egyszerű, és elvileg az eladó érdekeit szolgálja, hiszen majd minden vásárló úgy van vele, hogy "áá, 5 dollárt még megér, rálicitálok", így egyre feljebb és feljebb verik a tétet. Éppen ezért a rutinos licitálók már másképp működnek

Igen, az egész teljesen hasonlóan működik, mint "az ember átlagos alvásigénye csak még öt perc" axióma, ezért érdemes csak az utolsó másodpercekben licitálni, hogy a "még 5-öt megér"-huszároknak ne legyen idejük "megérnie".
Előzmény: Törölt nick (4257)
fodorzs Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4259
Lehet, hogy massal kellene kezdenem, hogy megtanuljam a dolgokat.
Szerencsere tanulopenzt meg nem kellett fizetnem.
Probaltam mar mas cikkre is licitalni, de nem lettem okosab, ezert fordultam hozzatok.
Koszi a tippeket!
Előzmény: edk440 (4255)
fodorzs Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4258
Koszonom, hogy volt turelmed ilyen hosszasan elmagyarazni.
Előzmény: Törölt nick (4257)
cilax Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4256

sziasztok!

 

imádom ezt a vásárlási módszert!!! egész belejöttem, 10 cuccot szedtem össze eddig, tök jó pénzért, és a magyar postát leszámítvan jól működik a dolog, minden megérkezett max. három hét alatt.

ott ölték egymást egy dupla dvd-ért, már 16 eurón állt az ára, és ott volt kettővel alatta egy ugyanolyan, és nem volt rá senki. az utolsó pillanatban benyomtam egy licitet és enyém lett induló 6 eurós áron. ez hihetetlen, hogy más ezt nem látja vagy mi?

 

persze az is igaz, hogy végigolvastam az egész fórumot közben, nagyon sok jó tippet adtatok, úgyhogy ezúton szeretném megköszönni!

 

üdv, cilax

edk440 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4255
Valaki a tiednél nagyobb összeget írt be korábban. A rencer mindig csak annyit tesz be, amennyi épp kell, hogy nyerő maradjon. Tegyük fel, hogy az a valaki 520-at írt be. Ha te 400-at, 500-at vagy 515-öt teszel be, mindig a tiednél egy lépcsővel feljebbi árral lesz ő nyerő. Ha te mondjuk 550-et írsz be, már te leszel a nyerő, 520 felett egy lépcsővel.

De biztos vagy benne, hogy mielőtt megértenéd a rencer működését, máris ilyen drága dologgal akarsz próbálkozni?
Előzmény: fodorzs (4252)
fodorzs Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4254
Okes, igyekszem, koszi a tippeket!
Előzmény: Zsoltx (4253)
Zsoltx Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4253
Csak akkor, ha valaki adott rá mondjuk 698-at.

Mondom, puhatold ki, hogy hol jár a licit és a végén mindent bele.
Nem érdemes idő előtt nagyon fölverni az árat.

Próbálj mondjuk 10 egységgel emelgetni és előbb utóbb meglesz, hogy hol jár a licit.
Előzmény: fodorzs (4252)
fodorzs Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4252
Konkret pelda: :D

Erre az obira 750 € szanok. A licit tart 350-nel, es ha licitalok 362.11-et, akkor jon a hir, hogy keves. Vki tullicitalt. Okes, de akkor a legmagasabb licit miert csak 350€.
A megoldas az, hogy en is betom a pl 700€-ot? Megjelenik legmagasabb tetkent?
SzentesBalazs Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4251
Ha jól sejtem, akkor a proxy bidding nevű funkció áll a háttérben. Ez azt jelenti kb, hogy megadod azt a max összeget, amit rászánsz a dologra, és eddig az összegig a rendszer automatikusan emel, ha valaki túllicitált.
Előzmény: fodorzs (4249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!