Keresés

Részletes keresés

sr1 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102826

Csak rá kell nézni a tetőre, idővel a lécek megvékonyodnak, természetes oxidáció. Már nem lehet rajtuk járni se.

De nagyobb problémák is vannak a tetővel: ha egy-két cserép mellett beázik, a cserépléc elvezeti a vizet a szarufára, az levezeti a talpszelemenre. Idővel a horgolásnál a talpszelem és a szarufa is elkorhad.

 

     

Előzmény: Mezőföldi 2 (102822)
14Arsenal14 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102825

Ilyen a helyzet alulról. 

hantorish Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102824

Sziasztok,

 

Egy 2x7 méteres 2 zsalutégla magas teraszt nagyobbítunk meg, megtoldjuk 1,2 x 7 méterrel. 3 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. (Fedett lesz teljesen és hidegburkolat kerül rá):

1) Milyen méretezésű betonhálót érdemes rakni ebbe az 1,2x7 méteres darabba?

2) Milyen sűrűn és milyen méretű szálvassal érdemes kiállni a régi terasz betonlemezéből, hogy megfelelő kötés jöjjön létre az új betonlemez és a régi között? (Arra gondoltam, hogy a régi betonlemezbe 30 cm-ként rakok 10-es betonvasat kicsit felfelé ágaztatva, ami benyúlik 20 cm-nyire, illetve hajlítok L alakot 8-as, vagy 10-es vasból és minden zsalutéglába rakok egyet. Erre fektetném a vashálót majd.) Meg lehet oldani egyszerűbben is esetleg?

2) Érdemes-e bármilyen párazárót rakni a rétegrendbe és ha igen, akkor pontosan milyet és hogyan?

 

Köszi a tippet előre is.

14Arsenal14 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102823

Kértem ajánlatot, hogy mennyiért bontanák le, (6 M2 a tető része) és újra azt a zsindelyes tetőt 700.000 Ft-ot mondtak 5 ajánlatot is kértem. Ezt nem tudom kifizetni. Igazából az a zsindelyes rész egy szélfogó helyiség.

 

 

JAMIE222: Köszönöm szépen. Muszáj megoldanom egy kicsivel olcsóbban ezt a dolgot. Valószínűleg az lesz, amit írtál.

Előzmény: sr1 (102820)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102822

 Honnan tudod ,hogy milyen állapotú az a lécezés?

Előzmény: sr1 (102820)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102821

Az olcsóbbik megoldás osb-t letépni, venni szegélylemezt és felfogatni a falra(csavar-tipli-szög) még a trapézlemez felrakása előtt és persze alá.

 

Rákattintasz, görgetsz lejjebb 13-14. oldalig, ott látszik, hogyan kellene kinézzen az a csomópont. Annyi a difi, hogy neked nem oromdeszka van ott hanem vakolt fal, elvileg.

 https://docplayer.hu/18865919-Jcp-zsindely-muszaki-utmutato.html

 

 

Ilyesmi lemez kell oda:

https://epitoanyag.hu/falszegely-horganyzott-acel-25x200-cm-pVUgtNzA4MDE5

 

Ezek a lemezek 11-12cm magasak, meg kell mérni , befér-e. Ha túl magas, lehet alacsonyabbat szabatni bádogossal, vagy akár elvágni belőle.

De kérdés mit oldasz meg ezzel az egésszel. Az új előtetőd szebb lesz, de a szoba feletti zsindelyes rész nem, a penészedés sem fog elmúlni, oda hőszigetelni kellene a tetőt illetve lezárni rendesen, legalább. Ugye a purhab meg az osb az nem megoldás.

Előzmény: 14Arsenal14 (102819)
sr1 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102820

Rettentő... 

Ha az előtető alatt lakott tér van, akkor a tetőt át kell építeni.

A cserép helyett szerelj trapézmezt a megfelelő rétegrenddel.  

 

Ha nincs lakott tér, akkor is át kell forgatni a cserepeket (kicserélni a lécezést, megjavítani a tetőt) és az az előtetőt át kell teljesen építeni, hogy egy síkba legyen, végig az eresz mellett. De jelentkezik a torlónyomás kérdése. 

Be kell építeni egy masszív hófogót a cserepes tetőre. 

 

Jobban jársz ez első megoldással. 

Előzmény: 14Arsenal14 (102817)
14Arsenal14 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102819

Nemrég költöztünk ide tavaly októberbe. OSB mögött purhab van egyből. Penészedés az van sajnos azon a részen. Azért szeretnénk normálisan megcsinálni. Szerintem a purhabot esőzéskor végig éri víz. Nagyon gányul csinálták meg, idegesítő. 

Előzmény: JAMIE222 (102818)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102818

Falszegély lemez lenne az ajánlott, szerintem. Eleve a zsindely széle alá is kellett volna valami, ez így elég gány. Nem áztál be? Penészedés?

Előzmény: 14Arsenal14 (102817)
14Arsenal14 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 102817

Helló,

 

Képen lévő OSB helyére mit ajánlanátok? Volt kint egy szaki ő azt mondta elég oda egy műanyag darab is. De nekem elég furának tűnik, hogy az elég lenne. Bár lehet elég nem tudom. Azért kérdezem meg itt mi a vélemény. Lényeg, hogy a "sárga" színű polikarbonát helyére trapézlemez lesz az egy terasz tető. A bal oldali ahol a zsindely van az meg egy kis szoba teteje. Trapézlemez a ki szoba szélétől fog indulni, az OSB től jobbra. Lényeg, hogy ne ázzon a széle, mert közvetlenül mellette indul a trapézlemez. Köszönöm

 


 

 

 

 

zöldeskékek Creative Commons License 2023.08.05 0 0 102816

  Ez csak egy skicc semmi több.

 Sokkal több adat kell.

Előzmény: vaehei (102804)
zöldeskékek Creative Commons License 2023.08.05 0 0 102815

 Akkor folytatom.

 A műszaki rajznak megvannak a szabályai.

Léptékhelyes, több képes ábrázolás ,megfelelő és elégséges méretek beírása.

Előzmény: zöldeskékek (102802)
Töck Jenő Creative Commons License 2023.08.04 0 0 102814

Az is egy megoldás ha az önkormányzattól kérsz segítséget.

Előzmény: Töck Jenő (102813)
Töck Jenő Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102813

Ha gondolod megnézhetem, mert nekem az a határon van ahová még elmegyek. Ha találsz nálam megfelelőbbet az sem gond.Aug. 12-ig minde nap foglalt, 20-ig van 1-2 üres nap, 20-30között is van. Hogy pontosan melyek ezek a szabad napok ha gondolod megnézem.

Előzmény: vaehei (102812)
vaehei Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102812

lehet, hogy tényleg irreálisan magas lenne az anyagi ráfordítás egy galériáért...

 

laikusként azt hittem, hogy feldobok néhány osb lapot, odacsavarozom, készítek vmi könnyűszerkezetes jól szigetelt falat és kész. 

 

nem vagyok szakmabéli, de készítettem már gipszkarton válaszfalakat otthonra, meg gletteltem, festettem, burkoltam már... ez valóban nagyobb projekt lenne, mint leburkolni a teraszt, csak gondoltam össze lehet hozni néhány osb lappal.

 

 

de fő a biztonság, tényleg látnia kéne egy statikusnak...

 

 

helyileg szigetszentmiklós

Előzmény: Töck Jenő (102810)
Töck Jenő Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102811

Egy beszélgetéssel ezt meg nem oldod, még kettővel sem. Az az előzményekből látszik, hogy nem ez a szakmád.

Előzmény: vaehei (102809)
Töck Jenő Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102810

Statikust a helyszínen kell keresni. Azt sem tudjuk, hogy helyileg hol van. Mivel új födém is kell ezért az a gyanúm, hogy engedélyköteles. Az átépítésről mindenki fog tudni, ezért bárki bejelentheti az önkormányzatnál. Tehát építész tervező is kell hozzá, helyi, mert ő ismeri az önkormányzat szokásait.

Előzmény: vaehei (102808)
vaehei Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102809

a lépcsőkkel valószínűleg lehet játszani, nettó 9 nm-en gondolkodok.

 

de tényleg jó lenne, ha találnék egy szakit, akit fel lehetne kérni (nyilván anyagilag rendezve) egy felmérésre, beszélgetésre.

Előzmény: Csokis (102807)
vaehei Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102808

milyen minőségben tudnék tervezőt keresni?

 

statikust kell hozzá? van itt a topikban hozzáértő, akit meg lehetne bízni egy felmérésre?

Előzmény: Töck Jenő (102806)
Csokis Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102807

Ha jól értem, akkor le akarod bontani a mostani födémed burkolatát, és a két szintet egybenyitni. (nyitott fedélszék) Helyette a szarufák közé akarsz hőszigetelést. Ha ezt csak részlegesen csinálod meg, a ház középső része felett, akkor trükköznöd kell a szigeteléssel, meg főleg a párazárással a fűtött és fűtetlen részek közt. Plusz "sportértéke" lesz a szomszéd felőli résznek (azt írtad, ikerház), ahol nyilván beépítetlen és fűtetlen tetőtér van, tehát a te szempontból egy belső oldali hőszigetelést kell majd csinálnod. Egy létrának még nem nevezhető, de elég meredek lépcső is 25/25, ennek az alapterülete 3 méteren, 80 centis szélességgel és egy karral 2,5 m2. Ez "leesik" a felső és az alsó hasznos alapterületből is. És akkor ez már nem egy felszaladok, leszaladok lépcső, ez majdnem létra, a rendes lépcső, amin öreg korodban is el tudsz közlekedni, lenne vagy 2*5 m2. (17,5/28) Mindez összevetve a kinyerhető 9 m2-rel nekem kétségessé teszi, hogy megéri-e?

Előzmény: vaehei (102804)
Töck Jenő Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102806

Kellenének a méretek, a meglévő alaprajz (valószínűleg az egész épületé9, beépített anyagok, stb. Az a gyanúm, mivel teherhordóvá kell tenni a födémet igencsak ajánlatos tervezők bevonáűása, kerül amibe kerül.  Csak mondom, hogy egy HASZNÁLHATÓ lépcső sokkal több helyet foglal el ALUL IS annál ami be van rajzolva. A lépcső tényleges mérete ismeretében meg kell majd gondolni, hogy mennyi értelme van az egésznek.

Előzmény: vaehei (102804)
Töck Jenő Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102805

Szerintem a megfogalmazás sr1 részéről arra vonatkozott, hogy érthető legyen.

Magam véleménye szerint szakemberek között az elsődleges a rajz. Ha nem szakember kérdez vagy beszél valamiről akkor nehéz eldönteni, hogy melyik a használhatóbb. Általában elsőre egyik sem.

Előzmény: zöldeskékek (102802)
vaehei Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102804

töltök fel egy hozzávetőleges képet az elképzelésről:

 

gyakorlatilag csak egy franciaágy és két éjjeliszekrény lenne odafent.

 

 

zöldeskékek Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102803

Nem  egy tehertartófödém.

Előzmény: vaehei (102799)
zöldeskékek Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102802

 

 

A műszaki életben,így az építészetben is a megfogalmazás általában rajzzal történik.

 

 A rajzok különféle fokozataival. Persze kell szöveges rész is , de az általában kevés.

Előzmény: sr1 (102800)
vaehei Creative Commons License 2023.08.03 0 0 102801

köszönöm a választ!

bocsi a tömörségért, csak munkából írtam, és előttem kigugliztam magam, de nem találtam választ.

 

 

tehát a házról: egy szintes téglaház, nem betonfödém van, hanem a plafon gipszkartonból, és afölött meg szigetelés és tetőtér. jelenleg csak a gerendákon lehet járni odafent.

 

tulajdonképpen egy kisebb galériát szeretnék a tetőtérben kialakítani. kb. 3*3m nettó alapterülettel.

 

mivel a tető szerkezet relatíve "lapos", így sok területet elvesz hasznosíthatóság szempontjából. arra gondoltam hogy a galéria alatt megcsinálnám járhatóra a födémet, és 3 oldalról gipszkarton fallal szigetelném el a tetőtértől (ikerházról van szó), a 3. oldalról meg kapna egy tetőtéri ablakot és maga a tető lenne szigetelve kb. 30 centivel.

 

 

nagyjából ilyen elképzelésről lenne szó :)

Előzmény: sr1 (102800)
sr1 Creative Commons License 2023.08.02 0 0 102800

próbáld megfogalmazni a kérdendődet úgy, hogy tudjunk segíteni.

"Jelenleg", az földszint feletti födémre vonatkozik?    

 

Mire vonatkozik a "helyes rétegrend"?

A földszint feletti födémre? Ha igen az miből van?

 

Annyi biztos: fafödém esetén, hogyha a padlástér nem lesz mindig fűtve, vagy alacsonyabb hőmérséklet lesz télen, mind a földszinten, akkor a páraáteresztő fóliát ki kell cseréld egy párazáróra. 

Én az OSB lapot nem szeretem, mert csak 3 típus létezik, , ami párazáró (az elején gyártottak 1 és 2-est is, az 1-es páraáteresztő volt). 

A párazáróval és az OSB3-as bezárjuk két párazáró anyaggal a födémet, ami nem helyes. Mert, ha mégis kicsapódik a földszintről  felfele igyekező pára, akkor idővel gombásodhat a födémszerkezet.    

Inkább a sima PAL- pozdorja lapokat használnék, mert az páraáteresztő valamennyire. Vagy OSB felhasítva sávokba, 5 cm réssel egymás között. Ámbár a laminált padló is párazáró. 

 

Szóval a jó megoldás az, hogy valahogy kiszellőzteted a födémet. 

A korabeli házakon, dupla gerendázatot használtak, egyet a mennyezetnek és egyet a járható padlásnak és mindig hagytak szellőző réseket a falakon a két gerendázat között.  

  

Előzmény: vaehei (102799)
vaehei Creative Commons License 2023.08.02 0 0 102799

Jelenleg alulról felfelé haladva: gipszkarton, páraáteresztő(?), gyapottekercs.

 

Szeretném beépíteni a padlásteret.

 

Mi a helyes rétegrend?

gipszkarton

páraáteresztő fólia

szigetelés

ritkított lécezés

osb lap

laminált padló (lépésállóval alá)

 

Tudnátok segíteni?

zöldeskékek Creative Commons License 2023.07.31 0 0 102798

 

 

"egyszerűbb tetőmegoldást akartam, de látom nem úszom meg."

 

 Pénz nélkül nem úszod meg. Viszont ha ráköltesz, legyen egy mini padlás...a kéményből és az ablakból látszik,hogy fűtve van..., Akkor pedig kell hőszigetelés....elsőnek a leendő padlásleszigetelése.

Előzmény: Sera26 (102790)
Sera26 Creative Commons License 2023.07.30 0 0 102797

Ismerem a Gumiám pasztát, használtam is, bár jellemzően kis vízkörök tömítésére fröccsöntőszerszámok esetében, tetőre még sosem :)

Azt gondoltam létezik valamiféle gyári ragasztócsík vagy akár a bádogosok által használt szintelen, időjárásálló szilo.

Köszönöm a tanácsokat, most az engedélyezést veszem előre holnap hogy mégis mibe fáj elsőként.

Előzmény: Töck Jenő (102796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!