Keresés

Részletes keresés

Ladybee Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46057

Nálam minden éjszaka fognak a takarmányosban a csapdák egereket. Agyonütöm és a szarkáé lesznek. Lóg a csőrében, amíg szét nem szedi. Ilyen csak akkor, ha elpusztul , megdermed és úgy adom oda. Amúgy jó fotó.

Előzmény: SzucsCsaba (46053)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.05 -1 1 46056

Az biztos, hogy ezt nem itt a topikon fogjuk megvitatni, és az is biztos, hogy nem az itteni "szaktudások" szintjén. Azon az eggyen viszont érdemes eltöprengeni, hogy az őskorban, vagy mégrégebben, mikor nem volt ekkora technikai rombolás, akkor vajh kire lehetett hárítani az ugyan így bekövethező felmelegedési/lehülési periódusokat..?  A Föld (is) egy olyan bolygó az univerzumban ami a benne/rajta lévő ásványok, gázok, élő-élettelen szervezetek sokaságával egyensúlyban van önmagával! Bárki, bármikor csak azokat az anyagokat tudja felhasználni, égetni, leamortizálni ami benne rajta létrejöttek/keletkeztek az évmilliárdok során, miután kívülről nem tud se hozzáadni, sem elvenni! A klímaváltozást emberi tényezőnek feltüntetni arra hasonlít, mint mikor valaki önmagát a saját hajánál fogva akarná fölemelni, már bocs..! :-D

Előzmény: topoly (46044)
flybird Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46055

Hozzám is most decemberben jöttek először az őszapók. Eddig soha. Micsoda véletlenek. :)

Előzmény: SzucsCsaba (46054)
SzucsCsaba Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46054

Milyen érdekes!

 

Nálam is pont szilveszter előtti nap volt nagy a forgalom. Talán az eddigi legnagyobb, amit valaha láttam. Azt is mondhatnám kis túlzással, hogy a külterületi környék összes kismadara engem látogat.

És nálam is pont egy kékcinke páros is megjelent, meg egy csapat őszapó. Nekik különösen örültem, mert még az etetőmnél soha nem láttam őket, noha a környéken állandóan hallom a cserregésüket. És annak is örültem, hogy a néhány méteres jelenlétem sem riasztotta őket el.

 

Egyébként folyamatosan próbálom őket a jelenlétemhez szoktatni, az egyik kékcinke kb. 2 méterre evett tőlem egy borostyánbokor ágán.

 

Voltak széncinkék is (hát persze), sőt barátcinkék is, akiket már régen láttam, verebek és persze a zsonglőr és csibész csuszkáim is, akik folyamatosan raktároznak : )

 

Ja, és kihelyeztem legújabb zsindelytetős madáretetőmet is, amit sógoromtól kaptam karácsonyi ajándéknak.

 

Szóval én most nem panaszkodom, egyáltalán.

 

Előzmény: corvi01 (46036)
SzucsCsaba Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46053

Milyen jó megfigyelés! És tényleg!

Most látom már én is, hogy ez egy fagyott egér, a teste ugyanis nagyon merev a madár csőrében.

 

Előzmény: Ladybee (46052)
Ladybee Creative Commons License 2018.01.05 0 1 46052

Ez egy fagyott egér, szerintem a szajkónak lett kitéve a fotózás kedvéért. Nálam a szarka naponta hármat simán széttép, a többi kaja mellett.

Előzmény: SzucsCsaba (46047)
flybird Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46051

Kösd föl egy erősebb cérnára és kösd fel a fára. :)

Előzmény: flybird (46050)
flybird Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46050

Ha nem sós, akkor nyugodtam rakhatsz ki, régebben én is raktam. :)

Előzmény: comad2 (46040)
Magdi60 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46049

Most olvasom, hogy varjúfélék a családja - nos, akkor igen.

Előzmény: Magdi60 (46048)
Magdi60 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46048

Tényleg, alkalmas a csőre, hogy feltrancsírozza?

Előzmény: SzucsCsaba (46047)
SzucsCsaba Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46047

Apáááááám! Hihetetlen!

Részletekről lehet tudni valamit? Hogy történt az eset?

Most komolyan: a szajkó rágcsálókra is vadászik?

Havas táj??? Hol és mikor történt ez?

Előzmény: mepisz (46038)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.05 -1 0 46046

Szerintem se kifejezetten a liberálmédia okozza, hogy egész tavasszal-nyáron locsolhatom a kertet nyakló nélkül, aztán jön egy hetes időszak, amikor egy tételben lejön egy havi csapadék...

Előzmény: topoly (46044)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46045

Lehet, hogy nem volna szabad...

De adjuk. És szeretik és jól élnek vele-belőle. Esetleg a palotapincsi, meg egyéb hasonló kutya-utánzatok lehet, hogy megfulladnának tőle.

Szerintem ezt is valaki kitalálta, mert a kutyatápot is el kell adni... 

Mellesleg a kutyafélék, ha vadásznak, kiköpködik a madárcsontot??? Vagy a disznó, ha megfogja az ólba berepült tyúkot?

De itt most nem is arról van szó! A nagyjából levagdosott húsos csontot nyugodtan ki lehet akasztani a madaraknak. Hadd csipegessék kukac helyett...

Előzmény: comad2 (46042)
topoly Creative Commons License 2018.01.05 -1 1 46044

"a liberálmédia hülyíteni a társadalmakat" - azért erre a szintre ne menjünk már le... Egy csomó elkötelezett természetvédő így megvezethető? Azt mondod, hogy a "liberálmédia" becsapja őket és tévúton járnak? Te meg hagyod? Hogy a sivatagosodás, és az emberi pusztítás, az iszonyat szemét amit mi dobálunk el és mérgezzük meg a vizeket, amivel pár évtized alatt leolvasztjuk az Északi-sarkot, az egy lapon említhető az évszázados vagy évezredes léptékű hidegebb-melegebb változásokkal? Mintha másik bolygón élnél...

Előzmény: corvi01 (46035)
CBNora Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46043

Hű, de jó kép!

Előzmény: mepisz (46038)
comad2 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46042

Nos azt rosszul teszi. Szárnyasok csontját nem volna szabad kutyáknak adni.

Előzmény: Törölt nick (46041)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46041

Nem madár... Ajánlom szíves figylemedbe az enyémek stratégiáját:

Van egy ismerős hentes, aki a lekopasztott csirke-kacsa-libacsontot adja a kutyáknak. És ugyanő a szombat de. megmaradt nem megőrizhető mindenfélét is nekik adja a többi hulladék árában.

Szerintem abból is jutna a madárkáknak is bőven.

Meg a kutyáknak is...

Előzmény: comad2 (46040)
comad2 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46040

Rendszeresen veszem az állateledelben a kutyának a tepertőt, de csak most ugrott be, hogy esetleg jó lenne a cinegéknek is. Vélemény?

-Smiley- Creative Commons License 2018.01.05 0 0 46039

off:

Azért ha megnézed 100 éve alig volt autó, fával, néha szénnel fűtöttek.

Most ha belegondolsz nincs a világon olyan utca ebben a másodpercben ahol ne haladna el egy autó. Ez hatalmas károsanyag kibocsátást okoz.  A termékek nagy része Kínában készül, az energiát szénerőmű adja ami szintén nem jó az embereknek és a madaraknak. 

 

Szóval igenis beleszól az ember a klímába, tény hogy a vulkánok meg mágneses dolgokba nem tudunk beleavatkozni de a légszennyezést mi okozzuk. és az nem kevés. 

 

 

 

Előzmény: corvi01 (46035)
mepisz Creative Commons License 2018.01.05 0 3 46038

Szajkó !  Macska helyett is alkalmazható .

 

 

csiba00 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 46037

(A felmelegedés, globális felmelegedés nem csak azt jelenti, hogy emelkedik a Föld átlaghőmérséklete, hanem azzal is jár, hogy az időjárásban sokkal gyakoribbak lesznek a szélsőséges időszakol. És ez nem csak hőmérséklet emelkedést jelent. Csak nagyon sokan szeretik erre leegyszerűsíteni, vagy éppenséggel az általad is említett pillanatnyi észak-amerikai téli időjárást felhozva "ellenpéldának".)

Előzmény: corvi01 (46029)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 46036

No azért kék jött ma is, tegnap is hozzánk párban, Szilveszter előtti nap viszont egy 11 fős őszapó csapat látogatott meg és szerencsétlenek mind egy db, cinkegolyón akartak lógni, hiába mondtam nekik, hogy van még három! :-)

Előzmény: Barret02 (46033)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.04 -1 0 46035

A klímaváltozás és az emberi rombolás az két más dolog és csak nagyon kis részben vannak átfedésben szerintem. Az embernek ui. vajmi kevés ráhatása van a kozmikus, vulkanikus, ionizációs, mágneses és gravitációs folyamatokra, melyek alapvetően hatnak a klíma változásokra,,,hiába próbálja profitérdekekből a liberálmédia hülyíteni a társadalmakat..

A kapzsiság általi rombolások ellen, vagyis a természeti értékek piaccal szembe helyezésére viszont érdekes módon nincsenek konkrét tervek a szófosáson, meg riogatásokon kívül!

Az azért valami és szerintem is nagyon fontos, hogy az ifjabb generációkat belevonjuk legalább az ökológiánk megismertetésébe, mert szemléletváltoztatás csak így lehetséges.

Előzmény: topoly (46031)
flybird Creative Commons License 2018.01.04 0 0 46034

Na jó, áthessegettem néhányat! :))))))

Előzmény: Barret02 (46033)
Barret02 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 46033

Az összes cinege nálam van,a kékek,a szenesek,és a barátok is :D Ma is töltöttem az etetőt,mert leűrítették...

Előzmény: flybird (46032)
flybird Creative Commons License 2018.01.04 0 1 46032

Nem vagyok még öreg, de teljesen igazad van ezt , én is így látom!

Csak szét kell nézni a környezetemben, nekem nem is kell más bizonyíték.  Lassan már összes madár eltűnik a környékről, nem marad fa ahová fészkelnének. És ez csak az én környezetem!  Pedig régebben , még erre voltak olyan nagy fák, amiken függőcinege fészkek voltak. Ma már egy sincs, igaz a fák sincsenek meg.  Még nagymamám idejében a házunk padlásán  gyöngybagoly fészkelt több éven keresztül, fecskefészek volt a fészerben. (itt a fórumon írtam már ezekről, bocsánat az ismétlésért). Hol vannak már ezek az idők? Még jó kb. 10 évvel ezelőtt tele volt  a villanyvezeték fecskékkel, már lassan 5 éve  már csak 3-4 -et látok nyáron a vezetéken ülni. És még sorolhatnám... 

Lehet nagy bátorság ilyet mondanom, de szerintem a környék összes szenese itt van nálam az etetőn. :)

 

Előzmény: corvi01 (46029)
topoly Creative Commons License 2018.01.04 0 1 46031

Nem az Ozon netwörkön nevelkedtem és nevelkedem (idáig azt sem tudtam, hogy ilyen csatorna létezik), hanem az alföldi pusztákon. Amikor időnk engedi, helytörténészekkel és botanászokkal járjuk a vidéket, olykor maréknyi gyerkőcöt is viszünk megmutatni a maradékot.

A klímaváltozásnak a felmelegedés csak egyetlen tünete, bár ez önmagában elég lenne. Változás volt korábban is, jól írod, de a mostani intenzitása gyilkos, egyértelműen a modern ember fogyasztói tobzódásának és felelőtlenségének következménye.

Előzmény: corvi01 (46029)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 46030

2016-ban a Szaharában  -- a link helyesen.

Előzmény: corvi01 (46029)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.04 0 1 46029

Már bocs, de aki nem az Ozone TV-n nevelkedik, annak van erről más véleménye is. Ilyen
felmelegedés és lehűlési idők mindig is voltak a Föld történetében, ha akár a középkorig is vissza
megyünk...De vajon milyen fölmelegedésről beszélhetünk mikor nemrég Pennsylvaniában méteres havak kíséretében -20 C° fok volt, vagy tavaly januárban többször is havazott Görögországban vagy 2016-ban a Szaharában ... Ebbe persze nem akarok mélyebben bele menni (volt már bővebb is itt erről) végül is mindenkinek más a meggyőződése!

 

Ha viszont arra gondolok, mikor ifjoncként apámmal anno a Rákóczi úton estefelé sétáltunk,
ordítva kellett beszélnünk az ott lévő fákon elülésre készülődő gigantikus mennyiségű verebek
zsivajától. Tavaszi kirándulásaink kapcsán amely faluban, kisvárosban csak megfordultunk, alig
találtunk olyan házat ahol ne építkeztek volna fecskék, rigók,,,sok kéményben a csókák,
baglyok(!) sőt néhol szalakóták is tanyáztak, az utakon búbos bankák, leánykamadarak,
billegetők rohangáltak..., a mezőkön órákig gyönyörködtünk a pacsirták zuhanásaiban és persze
a felejthetetlen trilláikban..! Az erdők szinte zümmögtek, zengtek a megszámlálhatatlan
madarak dalától..! Majd minden második birtokon/gyümölcsösben hétköznapi költővendég volt a
sárgarigó, a tövisszúró gébics, az alföldi utakon, meg kb. 3-400 m-ként kis őrgébics kísérte a
munkagépet, vagy a szekeret. No és a ragadozók teljes arzenálja teljesítette be a képet! :-S

Már bocs, de most hol van ilyen, vagy csak ehhez gyengén is közelítő..? :(

Előzmény: topoly (46026)
flybird Creative Commons License 2018.01.04 0 0 46028

Azért nincs ezzel gond, csak egyék csak ne legyen sok a nyáron! :)

Előzmény: Törölt nick (46025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!