Keresés

Részletes keresés

papa_maci Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2909

Köszike!

Ez kb olyan mint amikor az öreg zsidó a halálos ágyán útravalóúl közli a fiaival:

"Drága fiaim tudjátok meg hogy szőlőből is lehet bort csinálni" :DDD                            Azt  eltudom képzelni hogy paradicsomból paradicsom lekvár az ízét kérdeztem mert azt nem sikerül elképzelni!!!

Répa torta? Azt meg még a nyuszika sem szereti,már megmondta a hentesnek :DD!!

Előzmény: quilla (2908)
quilla Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2908
hat a paradicsomlekvar az paradicsombol keszult lekvar :DD mint az eperlekvar vagy a malnalekvar, csak ez paradicsombol... lehet kicsit bizarrul hangzik, de van olyan finom mint az altalunk is ismert tarsai :)
Es ha van repatorta (nem ettem meg) akkor feltetelezem a repalekvar is legalabb ugyanolyan jo :)
Előzmény: papa_maci (2905)
quilla Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2907
Pedig fini, es ebben narancs sincs, ha lenne meg sem ennem, azt nagyon nem szeretem. Van minden Auchanban pl, szoval ezert nem kell extra helyekre menni, isteni finom szerintem :) Igazan odahaza is csinalhatnanak, ott legalabb van hozza normalis paradicsom is :)
Előzmény: Törölt nick (2902)
quilla Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2906
En mar kestem le gepet, pontosabban atszallast ugye, amivel mi elunk :) Kesve indultunk mar Pestrol is es Frankfurtban kjorberohantuk a gyerekkel az egesz repteret es 8 perccel lekestuk a gepunket :) De 7 ora mulva volt masik es azon hely... juhejjj.... igaz az meg egy oraval kesve indult, igy 8 orat dekkoltam a csajjal Frankfurtban :)
(csomagunk is maradt mar le atszallaskor, mi elertuk, a pakk nem :DD)
Előzmény: Törölt nick (2901)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2905

Hát igen!

A mail-boxot tessék kiüriteni teljesen, mert küldöm a listát!!! :o))))

Nekem most az a fránya recept kellene, mert a "sáska had" már a fejemet     követeli :( !

A Bacalhaut várom azt is recepttel együtt.

Még valamit kérnék de majd mail-ban.

Mi az hogy répalekvár? paradicsomlekvár?

 

Előzmény: Törölt nick (2898)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2904

Nem akarok nagyon közhelyes lenni mint pölö:

"Akinek nem inge ne vegye......."

"A jelenlévők mindig....... " stb. stb.

Szerintem nem csak mi négyen-öten vagyunk a topikon.

A másik meg, hogy ti ott otthon vagytok ,tehát szerintem ha ez a dolog annyira tolakodó a finnyás magyar erkölcsnek ,ti már megszokhattátok.

Tehát nem rátok vonatkozik az elöbbi felvetésem.

Az itthoniak tudnak nagyon "álprüdek lenni."

Csak nem értem hogy ennek mi értelme van!

 

 

Előzmény: quilla (2899)
blaze73 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2903
Obidos celba van veve :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2902
Sosem ettem paradicsomlekvart. Csak "doce de cenoura com nozes"-t, ami repalekvar dioval hintegetve, nagyon finom.. Bar mindig van benne narancs ami nem poen. :=)
Obidos-ban lehet kapni jo kis hazi lekvarokat..
Előzmény: quilla (2899)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2901
en az utazasban a "megerkezes" reszt szeretem a legjobban. A repteren valo dekkolast ruhellem spec.... :-( Foleg a stresszt, hogy elerem-e a gepet, stb. :-D Ebbol sajna nem tudtam kinoni, nem tudom miert. Meg sosem volt negativ elmenyem, megis tulstresszelem magam allandoan.
Előzmény: blaze73 (2900)
blaze73 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2900
papa : igen, kb en is igy gondoltam. reteges oltozkodeshez viszunk cuccokat, noha a mostani 23-27 fokok eleg csabitoak azert... :) :) 1 het mulva ilyenkor mar a repteren dekkolunk ... juheeeeeeeeeeej :) :)
quilla Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2899
Az en hallgatasomnak speciel semmi koze a malacokhoz, engem aztan nem zavarnak, nem lehet ilyen konnyen kilenditeni a lelki bekembol :)
Es jaja, jon a december de azert ne siettesuk... (en is szoktam :D) es egy gramm ho se legyen decemberben, de nem is lesz, mar elrendeztem :D
En paradicsomlekvart szoktam meg hazahordani, az valami finomsagos... meg anyamnak kolbaszos kenyeret :)
Előzmény: Törölt nick (2898)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2898
Igazat szoltal :-)) Total egyetertek. A tobbi hozzaszolassal is.. En is vartam a sok sokkolo hozzaszolast meg minden, erre mindenki elhallgatott.. Na jo, ez lehet mas indokbol is.. :-(

Oooo, papa_maci lassan jon a december :) Viszek neked bacalhaut, egy egesz kiteritett halat, az jo? :-D Meg receptet is esetleg, most nem csak egy felet, igerem :-D
Mast vigyek meg? Talald ki :-) Sos teavajat, halkonzervet, stb.? :-)
Előzmény: papa_maci (2897)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2897

Szia blaze73.

Egy kicsit irigyellek :)!! Na jó. Nagyon!!!! :DDD

Szerintem téli kabát, sízokni bakancs nem kell,de fürdőruci sem nagyon.

Olyan ruhát vigyél amit itthon is felkellene venned.

Ne feledjük el hogy azért Október az Október.

Előzmény: blaze73 (2895)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2896

Halihó!

Ennyire prűdek vagyunk?

Valaki feltesz egy a megszokott témától eltérő képet és már meghal a topik?

Kedves mindenki! Ez is Portugália ám!

Nézzétek meg a malacokat. Csupa, Porto, Sporting,és Benfica,állatkák "malackodnak". 

És külömben is nagy elődeink már megmondták:..... vagy hízlal, vagy erkölcstelen!! :))))))))

Nem sok sovány és erkölcs csősz embert ismerek. :))) 

blaze73 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 2895
1 HET es induluuuuuuuuunk !

Milyen idore lehet szamitani, kintiek ? Nem akarok melle melle loni a ruhakkal :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2894
és egy masik Caldas da Rainha-bol. Senki nem sertodik meg, ugye? :-)
Caldas da Rainha ismert 3 dologrol: a piacarol (amiben nekunk semmi kulonleges nincs, nalunk 5-6x ekkora piacok a normalisnak mondhatoak), a termalvizes furdokrol (ebben sincs semmi kulonleges egy magyarnak, max. annyi hogy nem minden foldi halandot engednek be csak akinek orvosi papirja van arrol hogy szukseges megaztatnia magat a termalvizben)
ES a kulonleges kezi keszitesu keramiairol, fokent az egyedi motivumok miatt... :D Ami vegulis nem is olyan egyedi, node.. kivancsi lennek, ez az utikonyvekben benne van??? :D


caldas da rainha
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2893
Egy kep nektek, S. Martinho do Porto-bol. Itt jartunk okt. 5-en penteken. :-)

S. Martinho do Porto
papa_maci Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2892

Én, azért nem vagyok oda a műfenyőért, mint ahogy semmiért sem, ami mű.

De annak igazán nem látom értelmét, hogy vegyek egy "élő" fát kb 8000.- ért, amit

két heti ünnepi pályafutása után kihajitok, és jobb esetben komposzt lesz belőle.

Probáltam már gyökeres fenyőt is, hogy majd az ünnepek után kiültetem a tanyámra,de ez is hiú ábránd volt,hisz márciusig kikellet volna bírnia egy nagyobb cserép földben, de mire engedett a fagy, meg adta magát szerencsétlen fa.

Meg nem is igazán akarnék egy fenyves erdőt a tanyámon. Táj idegen. Tölgyes van a szomszédban. 

Előzmény: quilla (2891)
quilla Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2891

Odahaza is elterjedoben van :) Mondjuk nekem ott is sok eve az volt, a csaladban is akadt mar es az ismeretsegi koromben is egyre tobbeknek :)

Előzmény: Törölt nick (2890)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2890
mar az illat miatt is... :-)
Itt Portugaliaban a mufenyo divik ahogy elneztem, es mindig Betlehemes szobrocskakat tesznek ala.
Előzmény: papa_maci (2889)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.11 0 0 2889

Ebben tökéletesen igazad van.

Csak nálunk egyelőre elmult a varázsa az élő fának.

Én miattam ne pusztitsák a fenyveseket.

Egy pici gyereknek még vennék. Csak jelenleg még nem tudom hogy mi lesz hamarabb: gyerekem,vagy unokám. Én is rajta vagyok a témán, de szerintem az unoka lesz a befutó.

Addig meg jó a műfa.

Előzmény: blaze73 (2883)
wekerlei Creative Commons License 2007.10.11 0 0 2888
Sajnos az sem. Én ugyanis Németországban élek, de van egy házam Alentejóban. Legközelebb decemberben leszek újra ott.
Előzmény: Törölt nick (2887)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 2887
Hmm, 19-en lesz a talalkozo! Akkor sem fog menni? :(
Előzmény: wekerlei (2886)
wekerlei Creative Commons License 2007.10.11 0 0 2886

A Madredeus valamennyi CD-je megvan nekem, söt több koncerten is voltam már. A legtehetségesebb portugál zenészeknek tartom öket. Egyébként Cesario Evorát és a Zöldfoki Szigetek muzsikusait szeretjük legjobban. Lisszabon alvárosában, az Alfamában, volt szerencsém részesének lenni olyan spontán fadó estéknek, amik maguktól születtek, egy túrista katalógusban sem voltak meghírdetve és felejthetetlen élményt nyújtottak. Mindenkinek, aki holnap este ott tud lenni a találkozón jó szorakozást kívánok. Sajnos én szombat óta nem vagyok Portugáliában.

 

Előzmény: quilla (2852)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.11 0 0 2885
ooo a buszon megkerdezik, a vonaton nem. Marmint a visszaut idopontjat. A buszon azert fontos mert korlatozott szamu ulohely van. Persze a vonaton is de az azert surubben jar es nagyobb. :)
Előzmény: tomcsek (2884)
tomcsek Creative Commons License 2007.10.10 0 0 2884

Sziasztok!

blaze73: köszi,akkor majd lobogtatjuk a TAP kártyát :-)

papamaci: köszi,jó tudni

A retúr jegyekkel kapcsolatban valójában az érdekelt,hogy pl Santarém-be,Sintra-ba,(bár ide pont vonattal megyünk),Óbidos-ba ha kérem a jegyet,akkor a visszaút időpontját is megkérdezik és akkor csak azzal a busszal jöhetünk vissza vagy csak elég a retúr és bármelyik visszabuszra jó? Nyilván retúrt veszünk,mert vhogy vissza kell jutni Lisszabonba.:-)  Köszi.

üdv: Tom

 

blaze73 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 2883
fenyo az legyen igazi, annak van illata legalabb :) :)
papa_maci Creative Commons License 2007.10.10 0 0 2882

Hát igy már érthető.

Én a vásárlást nem csípem.Hatalmas tömeg, sok birka ember, bírnak mindent az utolsó pillanatra hagyni, meg aztán férfiember nem nagyon szeret vásárolni.

Mindig "célirányosan" szoktam vásárolni, és ha lehet a párom nélkül. Vele elég év közben a szokásos szuper meg hypermarket látogatás.A fenyő, idén nálunk is már mű lesz. 

De én még szeretem a karácsonyt.

Előzmény: quilla (2880)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.10 0 0 2881
jahh.. A returjegy olcsobb, mert allandoan akcioznak vele. Nekik is az az erdekuk hogy returt vegyen az ember :-) Meg a busztarsasagoknak is van ilyen akciojuk, ami kesz csoda.
Előzmény: papa_maci (2872)
quilla Creative Commons License 2007.10.10 0 0 2880

Na de en mindig a csaladommal lehetek es jokat ehetek, ezzel nincs is tenyleg semmi problema.

A fenyo meg mufenyo... errefele praktikusabb, de mar arrafele is az volt, es sosem sokmeteres :) Enyim gyerek is szereti... de mikor mar oktobertol a csapbol is a sok jatekreklam folyik es azon megy az agyalas, hogy ki mit kapjon, akkor nekem nincs kedvem az egeszhez, mert maceras benne reszt vennem, anyagilag meg erzelmileg is.

Errefele amugy meg csak 2 nap a karacsony, gyorsan lezavarjak 24-25.-en, 26 mar munkanap. Es a karacsonyfat meg feldiszitik mar december elejen, es akkor a meglepetes ereje nincs mar meg a fanal sem... naszoval nem rajongok. Nem mondom, hogy utalom, de kulonosebben nem erzekmiatta nagyobb euforiat mint egyebkent :)))

Előzmény: papa_maci (2879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!