Keresés

Részletes keresés

Bobbin Creative Commons License 2021.04.25 0 0 51703

Tévedsz!

 

Nem az a cél, hogy meggyógyuljanak az emberek!

Előzmény: meszi67 (51700)
Bobbin Creative Commons License 2021.04.25 0 0 51702
Előzmény: egonca (51701)
egonca Creative Commons License 2021.04.25 -6 0 51701

Na, itt egy újabb Óbánfóbiás...

 

Azt állítod, hogy a járványkezelést nem szakemberek irányítják. Ez nagyon dékás színvonal, mondhatnám Kökény-i illetve Falus-i

Tudod ki az a Falus, ugye? Aki egy vödör jeges vizet a fejére öntött a kertjében...

:D

 

 

Előzmény: meszi67 (51700)
meszi67 Creative Commons License 2021.04.25 0 5 51700

Sokmindent lehetett volna másképp csinálni!! 

 

De talán a legfontosabb az lett volna, hogy ha szakemberekre lett volna bízva a járványkezelés és nem a mindenhez legjobban értő kedves vezető döntene egészségügyi kérdésekben is!!! Akkor talán nem porosodna majdnem 15 ezer lélegeztetőgépnek csúfolt valami a raktárakban. /amiket egyébként a piaci ár többszöröséért sikerült megvenni a kedves vezető puszi-pajti elvtársától/ Azt a néhány száz milliárdot máshol hasznosabban is el lehetett volna költeni! Ha nem egy önkontrollját vesztett pökhendi majom kénye-kedve szerint történnének ebben az országban a dolgok, hanem teret kapnának azok akik ezt tanulták és valóban értenek hozzá, akkor ma nem 26 ezernél tartanánk, és nem vezetnénk a negatív világranglistát.    

Előzmény: Kevin (51694)
BPeter01 Creative Commons License 2021.04.25 -6 1 51699

Tudod az agymosás akkor volt jó, amikor a páciens meg van győződve, hogy vele nem történt ilyen.
Imádom, hogy itt mindenki virológus, mindenki tudja mit rontottak el, de sosem hallok olyat miként kellene valamit csinálni, hogyan lenne jobb?
Későn zártak, korán nyitottak, nem jó a keleti vakcina mert nem hat, de mikor van lehetőség sutyiban azért beoltatom magam. A másik nem mondja el mivel oltották, mert eddig ellene beszélt.
Tököm kivan az oltás ellenesekkel, mert ők tudják a frankót és oltassa be magát más, ő nem tesz semmit csak várja, hogy megszűnjön a korlátozás.
Persze az eszükbe sem jut, hogy lehet még itt olyan variáns, ami hatni fog őrá, ha picit megbillen az egészsége valami apróság végett aztán meg elvárja az OEP öntse a pénzt.
Budapestből kiindulva amit Karácsony művel én is azt vallom, ha az ellenzék nyerne 22-ben elszabadulna a pokol.
Semmit nem tartott be az ígéreteiből, bőven elég helyette a "ki ne akarná" kampány. Cserében kihirdette a klíma vészhelyzetet, csak mondaná el valaki, mit is jelent ez? Ja a rendkívüli jogrendet kihasználva egyedül elfogadta a 21-es budapesti költségvetést, persze ilyenkor a balos média csöndben van.

Jelenleg épül az ország nem is akármilyen mértékben, az emberek nagy része jól él, ami látszik is ha nyitott szemmel járunk.
Mindezt igazolják a nemzetközi hitelminősítők is, de ide vehetjük az IMF-et akik nem a jelenlegi kormány hívei mégis elismerően írtak.

Előzmény: BoGar (51697)
cucu Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51698

Én a kínai lélegeztető gépekről semmi jót nem hallottam. Nem szabályozható, ellentétben a többivel, és ez okozza, hogy akit "rátesznek", az élve nem jön le róla.

BoGar Creative Commons License 2021.04.24 0 3 51697

Egyébként ajánlatos kicsit visszaolvasni, miből indult a vita. (Egyes emberek szerinrt, ah az ellenzék nyerne, elszabadulna a pokol, jönnének a migránsok, meg a genderelmélet. Magyarán hatott az agymosás az illetőnél. Azt se tudja, mi az a genderelmélet, csak fújja a fideszes szöveget.)
És őt nem zavarja az, amiket felsoroltam, és még meg sem említettem mondjuk azt, hogy a pénzes migránsok között nemzetközileg keresett bűnöző jutott be az országba, aki az ügy kirobbanása után hirtelen meghalt. Vagy az elítélt volt miniszterelnök, akit idecsempésztek. )

Előzmény: Kevin (51692)
BoGar Creative Commons License 2021.04.24 0 3 51696

Későn történt zárásnak köszönhető a halottak száma. Nem megfelelő monetáris politikának az árfolyam.

Előzmény: Kevin (51692)
Kevin Creative Commons License 2021.04.24 -3 0 51694

Mit kellett volna másképpen csinálni?

Előzmény: kari56 (51693)
kari56 Creative Commons License 2021.04.24 0 3 51693

Hol éltél idáig?

Van ország a kis golyónkon, ahol több, mint ötszőr több ember mellett még kétezren sem haltak meg, összesen százhúsz ezren lettek betegek és végig minden működött. Lehetett volna így is csinálni.

Előzmény: Kevin (51692)
Kevin Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51692

És ezek milyen folyamatoknak köszönhetőek?

Előzmény: BoGar (51691)
BoGar Creative Commons License 2021.04.24 0 2 51691

Világviszonylatban vezetjük az egymillióra vetített halottak listáját.
1€ jelenleg 360 Ft , 2010-ben 285 Ft volt.

Előzmény: egonca (51653)
kukácska Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51688

Néhány órája még azt gondoltam, hogy egy épeszű ember felméri, hogy mi a veszélyes, hová és hogyan nem megy el.

Ha igazak a média által mutatott képek, pl. az Erzsébet téri "Gödör-terasz"- ról, már vannak fenntartásaim.

Hol van ilyenkor a hatóság, aki megköveteli a távolságtartást? Az egymáson ülők között még 15-20 centi sincs, nem 1,5 méter.

Előzmény: Patreides (51683)
kukácska Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51687

Én oda sem megyek. Szerinted mennyien tartják be a szabályokat? Tuti, hogy csak néhányan.

Előzmény: Patreides (51679)
kukácska Creative Commons License 2021.04.24 0 1 51686

Amikor hibázok, elismerem.

Nemrégen a 6-10 éves gyerekeket sajnáltam, hogy este 6-ra viszik őket karate edzésre. Most április végén még mindig sajnálom ezeket a nebulókat, ha télen van ez az időpont, de tavasszal és nyáron ez már elfogadható.

Sokkal elfogadhatóbb, mint amit néhány napja a buszon hallottam.

Két fiatal hölgy arról beszélt, hogy a maglódi bevásárló központban, pontosabban a Dechatlonban minden hétvégén megjelenik 2 "csaj" a borzalmasan rossz 3 kölyökkel. A "csajok" vásárlás nélkül végigpróbálják az összes, frissen piacra dobott cuccot, addig a "kölykeik" kint próbálgatják az összes sportcuccost a trambulintól kezdve.

Ha a felügyelet hiánya miatt valami baj történik, mindig akad egy Magyar György vagy Lichy akárki sztárügyvéd, akik bebizonyítják, hogy a Dechatlon dolgozói voltak a hibásak, mert nekik kellett volna ügyelni a kölykökre.

Előzmény: cucu (51684)
cucu Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51684

Tavaly, amikor kezdődött a covidos mizéria, sávos időkben lehetett vásárolni. 9-12-ig csak a 65 év felettiek mehettek be a boltba.

 

Én fél nyolckor bementem a Ferihegyin, az Ásvány utcával szemben lévő kisboltba. Egy ottani új dolgozó, aki kb velem egy idős nő lehetett, megkérdezte, hogy hány éves vagyok. Mondtam, hogy 62.

Erre folytatja, hogy mivel tudom ezt bizonyítani....

 

Mondtam, miért kéne nekem ön előtt bizonyítanom? Ön megkérdezte az életkoromat, -amit nagyon helyesen tett, mert nem tudhatja- én meg válaszoltam rá. Ön ezzel elegett tett a törvényi kötelezettségének. Ezek után még mit szeretne?

 

De ő látni szeretné az igazolványomat...

 

Mondtam, ahhoz nincs joga. De mivel állt a sor a pénztárnál, és nem akartam vitatkozni egy ilyen alakkal, mondtam neki, hogy egye fene, ezen ne múljon, és elővettem. Oda tartottam a szeme elé, persze nem láthatott rajta semmit sem ennyi idő alatt, de megnyugodott tőle.

 

Azóta nem járok oda, de nem ezért, hanem mert rendszeresen másnapos, harmadnapos kenyér volt kitéve a polcra.... 

Patreides Creative Commons License 2021.04.24 -1 2 51683

Amúgy, szemályit nyilván nem fog kérni senki, aki nem jogosult rá.

A jegyszedőnek elég kell legyen a plasztik védettségi kártya.

Kávézóban meg az egész hamvában holt hülyeség, nyilván ott nem fog működni egyáltalán, étteremben, sem, életszerútlen az egész védettségi kártya bemutatás, hacsak nincs nyakba akasztva.

Az egész a korai nyitásból jön, Indiában most kezd igazán tombolni a járvány, Japánban is most indult egy újabb hullám, ez még nem egy lefutott meccs számunkra sem, mert nem zárkózunk el légmentesen a világ többi részétől.

Amúgy, ki vállalja a felelősséget például egy - már régóta esedékes - lakógyűlés összehívásáért, még ha védettségi igazolványhoz kötnék is a részvételt (ami nyilvánvalóan nonszensz, mert a szavazati jog így nem korlátozható), hiszen ezeken a gyűléseken többségében reszketeg idősek, vagy éppen még oltatlan fiatalok vesznek részt, zárt helyen, és ilyen igazolványt az is kap, akit éppen pár napja oltottak az első dózissal... Agyrém.

A védettségi igazolvány remek dolog... lenne, ha a vírus is informálva lenne róla, mi a teendője ezzel.

Előzmény: kukácska (51675)
Patreides Creative Commons License 2021.04.24 -1 1 51682

Ez baromság, a sárga csillagot kötelező volt viselni.

Az ízléstelenség mellett még logikailag sem stimmel a példád.

Előzmény: Blindmouse (51680)
egonca Creative Commons License 2021.04.24 -2 1 51681

Elképesztő, hogy a XXI században, Magyarországon, Európában fasizmust vizionálsz. De legalább is ahhoz viszonyítod a járványügyi helyzetet illetve az ahhoz kapcsolódó korlátozó vagy "megengedő" intézkedéseket

 

Jézus Mária, hová tetted az eszed? Elküldted borért?

 

 

Előzmény: Blindmouse (51680)
Blindmouse Creative Commons License 2021.04.24 -2 2 51680

Persze, ez így tök rendben van, pontosan annyira amennyire  rendben volt az is hogy pl Krakkóban is (meg még kb egész európában), egy bizonyos embertipusnak önkéntes alapon sárga csillagot kellett viselni, és gettóba vonulni. Eldönthetted hogy viseled-e, bevonulsz-e, vagy a nyílt utcán agyonlőtt a német tiszt, de gondolom szerinted az is teljesen rendben volt, nem volt semmi ellentmondás a jogban, ugye?

 

 

Előzmény: Patreides (51679)
Patreides Creative Commons License 2021.04.23 -1 1 51679

"Az adatvédelmi rendelkezés értelmében, nem vagyok köteles egy jegyszedőnek bemutatni a személyi igazolványoma"

 

.

Ez így igaz, nem vagy köteles.

Eldöntheted, hogy be akarsz-e menni, miután bemutattad, vagy nem mutatod be, és hazamész.

Nincs itt ellentmondás a jogban.

Előzmény: kukácska (51675)
kukácska Creative Commons License 2021.04.23 0 2 51675

Agymosás az, amit hetek óta dicshimnuszként naponta hallasz: milyen beoltottság esetén hogyan nyílik meg tovább az életünk.

Erre van néhány kérdésem:

- A fertőzés szempontjából mennyivel veszélyesebb egy kifőzde/étterem/kávézó nyitott terasza, ha a tulaj betartja, hogy az adott négyzetméterre mennyi asztalt és széket tud megfelelő távolságban elhelyezni, mint amikor jó idő esetén a belvárosi parkokban vagy a Duna-parton egymás hegyén-hátán ülnek és ivásra egymásnak adogatják a flakonokat/dobozokat?

- Mi az a rohamos csökkenés abban, amikor pl. 5962-ről 5789-re csökken az új fertőzöttek száma, vagy a 203 helyett 199-en haltak meg?

- Védettségi igazolvánnyal látogatható lesz a focimeccs, a színház, a mozi és a fesztiválok. Erre csak annyit, hogy nekem is van ilyen plasztik kártyám, rajta a nevemmel és a személyi igazolvány számommal. Az adatvédelmi rendelkezés értelmében, nem vagyok köteles egy jegyszedőnek bemutatni a személyi igazolványomat. Ezek ellenőrzéséhez kivezénylik a rendőrséget vagy a honvédséget, esetleg mindkettőt? Csak Budapesten kinyitnak egyszerre 50 mozit és színházat, valamint 15-20 sporteseményre lehet bemenni. Mekkora létszámot kell kivezényelni a rendvédelmiektől?

 

Ezekhez nem kell a különböző politikai pártok magyarázata, elég hozzá a józan paraszti ész.

Előzmény: BPeter01 (51623)
kukácska Creative Commons License 2021.04.23 0 0 51674

Ebben semmi rossz nincs. Feltéve, hogy nem rendelnek be egyszerre 150 beteget azonos időpontra.

 

Nálunk a házi orvos asszisztensével egyeztettünk egy időpontot, +/-félóra. Szinte üres volt a váróterem. Akkor jött ki egy idős hölgy. Megkaptuk az oltást, vártunk utána ca. 20 percet és eljöhettünk. Pontosan akkor érkezett egy idős úr, ő már a második oltásra.

Még annyit, hogy mi sem kínait vagy oroszt kaptunk. Május végén mehetünk a második adagra, de azt is előtte egyeztetjük.

Előzmény: luiapple (51666)
Blindmouse Creative Commons License 2021.04.22 0 0 51673

Délelőtt az énekesmadarak csörömpölnek,  veréb, rigó, satöbbi, délutántól max galambok, meg a szarkák recsegnek, estére előkerülnek megint a rigók.

Télen rendszeresen jött a vörösbegy is.

Előzmény: kukácska (51670)
kari56 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 51672

Sokáig ébredtem a 49-es busz fékeinek nyikorgására a Fillér utca alján. A rigók nyugodtan kelthetnek:)

Előzmény: kukácska (51670)
kukácska Creative Commons License 2021.04.21 0 0 51671

Évekkel ezelőtt elromlott a kerti csapunk és (2-3 napig) egy kisebb tó keletkezett körülötte.

Valahonnan odakerült 3 vadliba. Fel kellett vennem a telefonra, mert a férjem azt mondta amikor elmeséltem neki, hogy "legközelebb ne hőségben szedjem a ribizlit, mert a napsugárzás ártalmas is lehet".

Amikor hazajött, még mindig ott voltak a libák, aztán valamikor éjszaka tűnhettek el onnan. A kutyánk sem bántotta, még csak meg sem ugatta őket. Igaz, a süncsaládot is csak végig kíséri a kerítés mellett.

Előzmény: kari56 (51668)
kukácska Creative Commons License 2021.04.21 0 0 51670

A környékünkön azoknál a kertes házaknál, ahol a tuján, a fenyőfán és a most divatba jött magnólia fán kívül néhány gyümölcsfa is van, tele vannak a kertek madarakkal: rigó, fekete rigó, veréb, galamb,, szajkó, szarka, stb.

Nem zavarja őket a rossz idő sem. Már hajnalban a hálószoba ablaka alatt "kiabálnak", nem kell ébresztő óra.

Egyszer felvettem a telefonomra a "hangzavart" és lejátszottam egy belvárosban lakó ismerősömnek. Totál ki volt tőle akadva. Rákérdeztem, hogy mennyivel jobb az utcai forgalom zaja, mint ez? Azt mondta, hogy azt már megszokta.

Kérdeztem, hogy hová szoktál menni nyaralni, kikapcsolódni? Válasz: Szigetfesztivál, wellness szálloda, Balaton vagy tengerpart. Erre nem akarok semmit mondani...

Előzmény: kari56 (51668)
egonca Creative Commons License 2021.04.21 0 0 51669

:D

 

A Rákóczi úton olyan veréb-lárma volt, hogy hihetetlen. Persze szartak rendesen...

 

Nekünk 8 fecskefészkünk van, egyelőre csak egybe jöttek meg. Talán megtelik mind a 8. Van még házi rozsdafarkú is, meg fekete rigó is.

 

Nagyon kedvelem őket...

Előzmény: kari56 (51668)
kari56 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 51668

Lassan már alig jön a városba madár. Megboldogult ifjú koromban a Rákoczi úton nem lehetett végig sétálni, hogy le ne szarjon egy veréb. Már galamb se sok van, inkább szarka, esetleg varjú.

Itt kint szinte alig látni már fecskét, pedig még sok ház ereszalján látszik a fészek.

 A májusi nagy lezárás idején láttam vadkacsa párt a Corvin sétányon kora reggel. Rajtuk kívül mást sem, talán azért is jöttek.

Előzmény: egonca (51667)
egonca Creative Commons License 2021.04.21 0 2 51667

Ma reggelre megjöttek a "fecskéink" első csapata! Nagy a boldogság és repkedés a fészekből ki-be.

4-5 napot késtek a tavalyihoz képest

(az ablakpárkányt már össze is szarták, de nem baj)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!