Keresés

Részletes keresés

abbey53 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11127

Én már régóta évente járok az OITI-be MR-re, az idén cserélték ki a gépet. Bevallom, fogalmam sincs, hogy eddig nyitott volt e vagy zárt, és azt sem tudom, hogy most milyen van (úgy sejtem: zárt). Én azt a taktikát követem, hogy, amikor betolnak, becsukom a szemem és megpróbálok végig valami velem történt kellemes dologra gondolni. Csak akkor nyitom ki a szemem, amikor kijön a vizsgálóasztal. Eddig nem jelentett semmilyen problémát, a kattogás  sem, leginkább az kényelmetlen, hogy mozdulatlanul kell feküdni, de ez nincs összefüggésben azzal, hogy nyitott e vagy zárt a gép. 

Előzmény: ikoko2 (11126)
ikoko2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11126

Köszönöm a tanácsokat a fogyás témában. Korábban kérdeztem MRI-vel kapcsolatban. Senki nem jár MR-re? Nem reagált senki.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11125
A cukrod miatt különben is diétáznod kell/kéne. Nem tudom hol tartasz a mozgásban, ha sehol, akkor kezdd az alapoktól. Gyalogolj! Ha energiád engedi tedd ezt lejtön, le, fel. Fokozatosan! Ma ennyit, holnap egy kicsivel többet... Ha nagyon fáj a gerinced, kérj beutalót vízitornára. Ha jobban vagy térj át a szárazföldi mozgásra. A gerinces.blog.hu-t figyelmedbe ajánlom, mert a túlsúlyos gerincbetegeknek szól.
Előzmény: ikoko2 (11122)
zlota Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11124

A választ erre könnyen megadom:

 

Én kb 75kg voltam mielőtt ledöntött a betegség.

A kb 3-5 hét intenzív szenvedéses fekvéses időszak végére alig voltam több mit 60kg.  Az össz mozgásom a WC négykézláb volt.

Persze utána is sokáig- jelenleg változóan jobban vagyok- szenvedgetek/gyógyulgatok. Viszont most 71kg vagyok újra és többet mozgok mint régen.Úszás, torna.

Előzmény: ikoko2 (11122)
zlota Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11123

Erőteljesen javulhat a fogyással a helyzeted.

Saláta, bizonyos ételek elhagyása stb Azt tudom. hogy sok ember van, aki nem mozog, még sincsen elhízva.Persze nem a vékonyakra gondolok.Viszont ez már egy másik topik.

Egy fontos viszont, hogy a túlsúly leadása nagyban segít majd.Aztán meg a fokozatos mozgás is kell, ha jobban leszel.

Ráadásul a fogyással csak nyerni fogsz.

Előzmény: mormogi76 (11121)
ikoko2 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 11122

Nekem a cukrom miatt méginkább kellene fogynom, de a gerincfájdalmak miatt képtelen vagyok mozogni úgy, ahogyan kívánatos lenne. Aktiv mozgás nélkül pedig egy deka nem megy le. Talán ha semmit nem ennénk, vagyis 1.ooo kcal alatt, de arra ki képes?

Előzmény: mormogi76 (11121)
mormogi76 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 11121

Azt kifelejtetem hogy a doki szigorúan fogyást írt elő (105 kg vagyok 175 cm) valakinek van esetleg bevált módszere? Doktor annyit mondott hogy vannak bevált módszerek gerinc betegeknek, de nem találtam

ikoko2 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 11120

Régen jártam erre, 7 éve volt a sérvműtétem, sok utózöngével. Most lehet, hogy a másik oldalon van u.ez. MRI - sokszor voltam már, de nyitottban és azt lazán túléltem. /Kavics u. /Hogy birjátok a zártat? Nagyon ciki? Már a Kavicsban is csak zárt van. Néhány véleményt megköszönnék.

zlota Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11119

Izomlazítót és gyulladáscsökkentőt esetleg fájdalomcsillapítót.Nekem adott még egy löketet ami jól jött.

Akár el is múlhat a zsibbadás, remélem neked is segít majd!

Fizikóból sokféle van.

Előzmény: mormogi76 (11116)
zlota Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11118

5 infúziót kaptam.Szteroid nem volt benne.

 

Naponta 20-25 perc körül van a torna.

 

Kiszakadt 1cm körüli sérvem van.

 

Kb 1 hónapja visszatért a talpreflexem is. Orvosok szerint is meglepő.Még a műtét esetén sem szokott.

Ettől még nem vagyok csoda, nem gyógyultam meg, 1-2 év múlva tudok majd jobban látni, hogy igazán mit sikerült elérnem.

Jó volna valahogy elsorvasztani a sérvet.Állítólag el lehet...

Előzmény: Törölt nick (11107)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11117
Nagyon meg tudlak érteni.Remélhetöleg Székely dr.megtalálja az okot.

Nekem jobb oldalon fáj a nyakam,lapockám, és jobb oldalon találtak két gócos fogat. Csütörtökön foghúzás, utána szájsebészet, gyökércsúcs csonkolás.A doki szerint benne van a pakliban, hogy ez okozza a nyakfájdalmat. De nem biztos.

Elöfordul, hogy az ok nem is reumatológiai.Pl.szervi.


Előzmény: Törölt nick (11115)
mormogi76 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11116

Sziasztok. Voltam ma a Gerinc klinikán a György doktor az mondta egyenlőre nem műti hanem járjak infúziós kezelésre és fizikoterápiára. Valaki tudja mit tartalmaz ez az infúzió és a fizikoterápiára, hatékony ez a kezelés, ettől elmúlik a lábzsibbadás, a hát és derékfájás? Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11115

5reumatologusnál voltam :) és mind nagy nevu

Előzmény: Törölt nick (11114)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11114
Száznál több reumatológiai betegség van, ebböl nem tudom mennyi êrinti a gerincet
Ès olyan is van, hogy köze nincs a reumához.
Előzmény: Törölt nick (11113)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11113

Például?? Nekem már gozom nincs

Előzmény: Törölt nick (11112)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11112
Szia!

Sok mindentöl lehetnek ilyen tünetek. Kiváncsi vagyok mit lát majd dr.Székely.De az a minimális kopás biztosan nem okozhatja.
Előzmény: Törölt nick (11111)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11111

Szia Brigi!

 

A piriformis izmom rettento nyomásérzékeny jobb oldalon, de fogalmam sincs már hogy mi okozhatja ezeket a rettenetes fájdalmakat. Boka, lábfej, sipcsont, vádli, comb, mikor hova hasit. Sokszor fáj a derekamnál is ahol a protrusio volt vagy van. Sokszor lépésre hasit. Az is fura hogy mindkét lábam fáj, zsibbadás viszont nincs. Tudom hogy talán szoba johet kisizuleti szindroma is. A CT leletemen egyébként semmi más info nem volt. Az MR leletem meg teljesen jo lett, porckorongok jol hidráltak, egyedul a kisizuletekben irtak le kezdodo kopást. Ez csinálna egy éve ilyen durva panaszokat?! Hát nem tudom, mindenesetre jovo hét kedden megyek a Székely Gyorgyhoz, remélem o fog tudni segiteni nekem.

Előzmény: Törölt nick (11110)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.23 0 0 11110
Szia! Sajnos van ilyen tapasztalatom. Nekem négy éve fáj az a terület, ami Neked is. A lapockám körül megjelentek a nyomásra fájdalmas izomcsomók. A reumatológus az mr leletemre szintén legyintett, mondván: "Ha behívnék tíz ember az utcáról, nyolcnak biztosan lenne ilyen eltérése". Mondta, hogy szedjek antidepresszánst. Nagyon mérges lettem. A véletlen úgy hozta, hogy valami miatt nem tudtam aludni és valakitöl kaptam egy xanaxot. Rövid idön belül elmúlt minden fájdalmam. Hát nem nagyon értettem a dolgot. Éppen akkor kerestem fel egy idegsebészt a leletemmel, gondoltam ezt is megemlítem. Annyit mondott, hogy ha nagy lenne a gond, azt xanaxal nem tudnám tünetmentesíteni. Egy izomhoz jól értötöl azt tudtam meg, hogy némelyik antidepi ellazítja az izmokat. És Neked nem készült semmilyen felvétel a nyakadról? Üdv.
Előzmény: marczi123 (11108)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 11109

a stressz, szorongás okozhat izomgörcsöket, ami izületi panaszokat is okozhat, nem kizárt, hogy segít

Előzmény: marczi123 (11108)
marczi123 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 11108

Sziasztok!

 

Nyaki, illetve lapocka körüli fájdalmakkal, kézzsibbadással és fájdalommal kerestem fel egy reumatológust a közelmúltban. Másfél évvel ezelőtt egy legyintés mellett fürdőbeutalót kaptam, így érdekes módon nem múltak el a panaszaim, sőt az eltelt idő alatt sokkal erősebbek lettek, gyakorlatilag állandósultak. Mostani alkalommal (gyógytorna és fizikoterápia mellett) Diclac tablettát és Frontint írt fel a doki. Meglehetősen stresszes az életem és nem is kezelem túl jól a stresszt. A frontint az orvos állítólag ezért írta fel, mert szerinte a merev izomzat (csupa csomó a hátam) is a stressz miatt van, illetve azt próbálta sugallni, hogy mivel stresszes vagyok, bizonyára pánikbeteg is... Mondanom sem kell, nem váltottam ki a Frontint, viszont utánaolvasva majdnem leestem a székről. Alkalmazási területei: pánikbetegség, szorongás, depresszió, stb. Hál istennek ilyen téren nincs semmi bajom, ahogy a vicc szól, "normális vagyok, a hangok is megmondták" :)).


Van esetleg valakinek tapasztalata arra vonatkozólag, hogy az ilyen jellegű gyógyszereket (pl. Xanax is hasonló) tényleg alkalmazzák ízületi-, illetve izomfájdalmak esetén, vagy csak egy önjelölt pszichiáterrel sikerült összefutnom? Amennyiben ez egy bevett eljárás, mik a hátulütői? A mellékhatások listája meglehetősen hosszú és szerteágazó.

 

Köszönettel

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.21 0 0 11107
Sajnos a porckorong sosem lesz már a régi. De a cél nem is ez, hanem a tünetmentesség.Nagy dolog, hogy ilyen fokú javulást értél el.Nem tudom mennyit tornázol naponta, így nem bíztatlak, hogy fokozd. Érezni fogod a Neked optimális idöt. De semmi esetre se hanyagold el a mozgást, mondván, hogy már meggyógyultam. Hát a sérv az ott marad, de ha nem nyom gyököt......A protrusiö az ami visszahúzható, viszont a sérvet le lehet húzni a gyökröl nyújtással.Ezt mondják az Értök! Az a fizikóterápia , amire most mész , az izomzatra kéne hasson. Nekem nem használt. Hány infúziót kaptál? Szteroid?
Előzmény: zlota (11105)
ilsi Creative Commons License 2014.11.21 0 0 11106

GERINCSÉRV, LUMBÁGÓ, DERÉKFÁJÁS IDEGZSÁBA KEZELÉSE

1.V-ÁGY: Hasra fekve homorítunk!

 

kép lemaradt!

 

Homorító-ágy: matracokból, ládákból, párnákból építhető. Friss lumbágó esetén is, 2x10 perc naponta, de ne homorítsunk túlságosan meredeken, mert majd az okoz fájdalmat.

Fóka-járás: Nyújtott kézre támaszkodva evickélj!

Ne ülj! Ülés jobban nyomja a porckorongot.

Állj vagy heverj! Semmi pirulát ne szedjünk!

4. HOMORÍTÓ PAD: Háttal ráfekszünk!

 

Fahulladékból összecsavarozható, a hajlat kövesse gerincünk hátrahajlását (Nem tatár-kivégzés gerinctöréssel!) Jobb: léceket élével fölfelé rögzíteni! Tehát ne legyen túl meredek. Friss sérülésnél ne, csak pár nap teljes nyugalom után! Takarjuk le sok takaróval, hogy a csigolyatüskék ne sérüljenek. Óvatosan kússzunk föl hátra, közben föl-föl emelkedve, billegve, hogy az idegek helyezkedhessenek. Semmi hirtelen mozdulat, mert ettől is kaphatunk idegzsábát! Egyszerűbb lazító torna: hasaljunk rá egy stabil asztalra, lábunkkal „gyalogoljunk”, keresztbe járjunk.

Légy kitartó: hatás 2-3 hónap után!

TENS-idegstimulátor:

Egy igazán high-tech-csúcstechnika! Annyit tud, mint a rendelők fizikoterápiája! 12eFt, megéri!

Friss sérülésnél, izomgörcsnél - egészségeseknek is! 40 EUR, ne többet! Pl.SANITAS SEM 40.

Gerincsérvnél ne várjunk tőle csodát.

Szívesen segítek: vils@freemail.hu

3. LEPEDŐ-HINTA: Csüngj fejjel lefelé!

 

 

 

Minden lakásban, ajtótokban fölszerelhető. Kell: kötél, heveder, lepedő A magasságot testmére-tünkhöz állítsuk be (kiforduláskor fejünk pár cm-re legyen a küszöbtől). Mindig ellenőrizzük a kötéseket, fejre esni nem kellemes! Vastagon fölöltözve (csípő körül pulóver), a lepedőt széthúzva a hintába bele ülünk és kifordulunk.

LEGHATÉKONYABB GERINCSZÉTHÚZÁS!

A csigolyák visszaszívják a kinyúlt porckorongot

a helyére, újjáépülés gyorsul. De csak azoknak ajánlatos, akiknek testük ezt megengedi!!! Sérülésveszély!

Egyszerűbb: lábakat merőlegesen föltenni.

 

Ha hozzá szoktunk, akár 5-10 percet is csünghetünk fejjel lefelé, mint a denevér.

 

4.. TENS-Idegstimulátor:  

 

zlota Creative Commons License 2014.11.19 0 0 11105

Én most kapok - végre infúziót.

Hát nagyon jó.Nagyon-nagyon sokat segít.

Nem tudom azonban, hogy ezzel a hirtelen gyógyulással mit szabad "kezdeni".

 

Remélem értitek a kérdésem lényegét...

Pl,most akkor folytassam a gyógytornát, fokozatosan még tovább emelve az adagot, illetve élhetek úgy mint régen?Múlt héten még sokat pihentem.Az hogy most a fájdalom megszűnik, esetleg teljesen attól még a sérv ott van ugye...

 

Mától ráadásul megyek fizikoterápiára is, pl ultrahangos és azt hiszem elektromos kezelésre.Attól pl mit lehet várni?

A sérvet csökkenti?

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.18 0 0 11104
Szia! Arra gondoltam, hogy az orvosod nem csak a Raditec véleményét olvassa el, hanem remélhetöleg megnézi, hogy mi áll a lemezen.De a legfontossabbak a tüneteid.
Ilyen jellegü panaszokat nemcsak sérv okozhat.
Nyomhatja a gyököt meszes, csörös felrakódás, söt a protrusió is.Nov.25-én már okosabb leszel.
Remélem, hogy egy nagyob jó orvost fogtál ki.

Üdv.
Előzmény: mormogi76 (11102)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.18 0 0 11103
Szia! A porckorong áll a belsö kocsonyás magból (nucleus) és az öt körülvevö rostos gyürüböl (anulus). Protrusió esetén a belsö kocsonyás mag elöboltosul, de a külsö rostos gyürü ép marad. Sérvröl akkor beszélnek, amikor a belsö mag átszakítja a rostos gyürüt. De nem ezt hívják kiszakadt sérvnek. A sima sérv az, amikor átszakad a rostos gyürü, de a mag ösazefüggö marad. Kiszakadt sérvröl akkor beszélnek, ha nucleus darabkák jelennek meg, azaz nem összefüggö. Üdv.
Előzmény: MBman (11101)
mormogi76 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 11102

Szia. A György Doktor küldött MRi. tehát ő fog véleményt mondani, a tünetek és a mostani vizsgálat alapján. Elsődleges vizsgálata alapján nem kizárt hogy műteni kell, de ezt majd csak november 25. tudja biztosra mondani. Nem tudom mi okoz fájdalmat de az biztos hogy a bal lábam zsibbad, fáj és néha el "hal,,

Előzmény: Törölt nick (11100)
MBman Creative Commons License 2014.11.18 0 0 11101

Az előboltosulás nem sérvet jelent? Akkor mikortól számít sérvnek? Ha már kiszakadt?

Előzmény: Törölt nick (11100)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.18 0 0 11100
Szia! Nincs személyes tapasztalatom az OGYK-ról, de általában dicsérik. POLYSEGMENTALIS SPONDYLARTRÓSIS Egy szegmentum két csigolyából és az öket összekötö anatómiai struktúrákból áll. Nálad több szegmentumot érintö csigolyaizületi bántalom, meszesedés, kopás áll fenn. PROTRUSIÓ DISCI L 3/4, 4/5 A porckorong elöboltosulása. A discopathia pedig azt jelenti, hogy lelapult, vízvesztett a porckorongod. Nem ír sérvet, de a kisizületek bizony okozhatnak fájdalmakat. Én nem elégednék meg a Raditec vélemenyével! Üdv.
Előzmény: mormogi76 (11099)
mormogi76 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 11099

Helló. Van tapasztalata valakinek az Országos gerincgyógyászati központról és a Dr. György Zoltán Magor doktor úrról? 22 év kísérletezgetés után végre be utalt a körzeti orvos az intézménybe egyszer már voltam a doktornál, elsőre szimpatikus és a hely is. Ma voltam Mri, a Raditecnél, orvossal nem tudtam beszélni ezt írták a leletre.

polysegmentalis spondylarthrosis

protursio disci L 3/4

discopathia el protursio disci L 4/5 mediolat l .d.

Hogyha esetleg valaki segítene nagyjából megérteni megköszönném.

danekadoki Creative Commons License 2014.11.15 0 0 11098

Ne várd meg míg elvisz a mentő.Én több hónapos orvosi bénázás(reumatológus,neurologus) mikor már szinte járni sem tudtam beutaltattam magam a háziorvosommal a kórházba(IX.ker István kórház neurológia) másnap vittek MR-re,mikor megvolt az eredmény 2 nap múlva ezerrel vittek az Amerikai útra ahol másnap műtöttek.Nagy szerencsém volt hogy nem bénultam le teljesen azóta lassan javulnak a lábaim kacsázva már tudok járni.Ha akkor a reumatologusra hallgatok,már toloszékben lennék,Ő elküldött diabétesz rendelésre,miközben kiszakadt nyaki sérvem volt,ami már jó ideje nyomta a gerincvelőt.Ne várj mert nagy baj lehet.

Előzmény: csupa6os (11090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!