Keresés

Részletes keresés

paracsimpo Creative Commons License 2003.09.10 0 0 409
Eperke:
Ha szabad kérdeznem hány éves vagy?
HOgy hogy a korod miatt?

Alice: igen már csak 7 hét van hátra:)))))))
Jól viseltem, bár néha volt ügyeletre szaladgálás, de csak vak riasztás volt mindig:))))
Fiú (eddigi UH-ok szerint) és Kristóf Márk lesz, vagy Réka Nikolett. De az UH annyira egyértelmű, hogy még a laikus apus is azt mondta itthon a videón, hogy neki fia lesz (doki is ezt mondta).
És igen, rengeteget nevettem/nevetek:))))))))
Bár vannak pityergős időszakaim is, de azok hamar elmúlnak:))))))))

csimpi 32+4

Előzmény: epresjoghurt (408)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.10 0 0 408
Szia Csimpimami! :o)

Én az előzőben is bíztam. :o)

Írom majd a részleteket, ha lesznek. Annyit már most mondott, hogy lehet, hogy már az elején inszeminációval indítunk a korom miatt. De ez is majd az eredményektől függ.

Előzmény: paracsimpo (406)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.10 0 0 407
Hogy vagy kedves?
Most már nem túl sok van hátra ahogyan számolom... ez az utolsó rész a terhesség legkeményebb része, hogyan viseled? Kisfiú lesz vagy kislány? Vagy még nem tudod? (Az a legjobb egyébként...)

(Remélem a terhesség alatt sokat nevettél és vidám voltál! :-DDD )

Előzmény: paracsimpo (406)
paracsimpo Creative Commons License 2003.09.10 0 0 406
Eperke:
Remélem a dokinkban megbízol majd (nem úgy mint az előzőben) és a remény babát varázsol neked:))))
Ugye azért majd írsz a fejleményekről, hogy hol tartotok?
Nagyon szorítok, meglátod, hogy jó kezekben vagy:)

csimpimami

Alice: a lánykádnak is nagyon szurkolok, Kósáról sok jót hallottam, egyik barátnőmnek babát is csinált:)

Előzmény: epresjoghurt (402)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.10 0 0 405
Most jönnek majd a kivizsgálások (a páromé is). A hormonokat erre a ciklusra már nem lehet megcsinálni a closty miatt. Ha megvannak az ereményeket, akkor derül ki mi a következő lépés.

A Szabolcs utcai meddőségi központba megyek, ez van a legközelebb a munkahelyemhez.

Remélem most már tényleg nem lesz gubanc. :o)

Előzmény: majom1975 (403)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.10 0 0 404
Nagyon jó és hasznos ez a topic, sokmindenben segíthetünk egymásnak.
(Lányom majd hétfőn megy a Kósa dokihoz, kedden jelentkezem mi van... MIndenesetre eléggé el van keseredve.)
Előzmény: majom1975 (403)
majom1975 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 403
Szia Joghurt!

Azért majd írd meg légyszi, hogy milyen kezelést alkalmaz nálad a doki.

Melyik meddőségi központról van szó?

Örülök, hogy most már jó kezekben vagy és mielőbbi sikert kívánok.

Majom

epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.10 0 0 402
Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam először az új orvosnál (paracsimpo orvosát választottam végül). Szeretném megosztani veletek az ott elhangzottakat, mert szvsz nagyon tanulságos.

Lesúlytó, amit mondott. Szerinte jó eséllyel megúszhattam volna a műtétet, ami kezelést pedig utána kaptam, arra azt mondta, hogy ezt nem nevezné kezelésnek. Csak ártott. A closty-t 3 hónapnál tovább nem lehet szedni (max. kiegészítőként), mert tönkreteszi a méhnyakat, elzárja a spermiumok útját. Így hiába segíti a peteérést, más oldalról nehezíti meg a teherbe esést. Én már 9 hónapja szedem, egyre növelt dózisban. :o((((

Mivel nincs más eszközöm, ezért itt a topicba írom, hogy ki az az orvos, akit messziről kerüljetek el és ha van érintett ismerősötök van, figyelmeztessétek. Lehet, hogy szülésznek kiváló, de a PCO-val teljesen félrekezelt. Dr. Ruzsvánszky István, a Szent Margit kórházban dolgozik, Óbudán pedig magánrendelése van.

Tanácsként annyit tudok mondani a topicot olvasóknak, ha gyereket szeretnének, menjenek egyből meddőségi központba, ott legalább tudják mit kezdjenek velünk. Az új orvos mondta (Szabol utcai klinikán dolgozik), hogy náluk a páciensek harmada PCO-s és évek óta alig volt néhány eset, ahol lapart kellett volna csinálniuk.

Most már jó kezekben leszek, csak sajnálom az elmaradt időt (nálam a korom miatt ez ráadásul baromira nem mindegy) és azt a sok könnyet, amit eddig már elsírtam.

majom1975 Creative Commons License 2003.09.04 0 0 401
Szia BKati!

Nekem világéletemben sűrű, de vékonysálú hajam volt, most is ilyen, nem veszek észre változást.

Majom

bkati Creative Commons License 2003.09.04 0 0 400
Szia epresjoghurt!
Köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál,mert erre a dologra még nem igazán tért ki senki, pedig álítólag a PCO egyik szembetűnő kisérőjelensége. Nekem is pontosan ezt mondta a dokikám, /férfias jellegű hajhullás/, hogy ezt is az androgén okozza, mint a pco-t, és legyek türelmes. De eléggé aggasztó,ugye nem fog az egész kihullani????
Várom lányok, a jó tanácsokat ha van még valakinek iyen problémája!!!!Köszike
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.04 0 0 399
Nekem régen gyönyörű sűrű, hosszú hajam volt. Most is hosszú, de már nem sűrű. Azt mondta a fodrászom, hogy "férfiasan" kopaszodom. Nem vészes, de nem örülök neki.
Előzmény: bkati (398)
bkati Creative Commons License 2003.09.04 0 0 398
Sziasztok lányok!
Lenne egy olyan kérdésem amire nem kaptam választ, pedig majomka tanácsára végigolvastam az egész topicot.
Szóval nekem nagyon hullik a hajam.
És állítólag ehhez nagyban köze van az androgén hormon túltermeléshez ami a PCO egyik oka is.Meg az inzulin probléma is okozza a hajhullást, tehát a dokim teljesen meg van győződve hogy a pco-tól van és majd a dienétől elmúlik.De már tök ritka a hajam.Kérlek segítsetek.
Nektek akik szinte mind pco-sok vagytok, van valamilyen haj problémátok?Vagy ez csak az én egyedi esetem.Várom válaszotokat....
üdv:Kati25
d-torsi Creative Commons License 2003.09.03 0 0 397
Sziasztok!
Nem régen fedeztem fel az oldalatokat,én is PCO-s vagyok, ill. mk oldali petevezetőm el van záródva.A betegséget évi próbálkozás és számtalan kivizsgálás /HSG,hormonszintek,laparoscopia/ után diagnosztizálták, de a laparoscopia szövettani eredménye ezt nem támasztotta alá.Most gyermeket szeretnénk de csak az in vitro jön szóba. Ha hasonló problémád van, kérlek válaszolj!
Köszi
majom1975 Creative Commons License 2003.09.03 0 0 396
Sziasztok Lányok!

Krisina nagyon nagy gratula, de olvastam ám a MEDLOMB-on a nagy hírt, sőt mitöbb én is izgultam, hogy mi az eredmény, mert követtem az eseményeket.

Joghurt, ne legyén elkeskenyedve, találni kell egy jó orvost és meg lesz az eredmény.

Nekem úgy néz ki következő hónapban már inszeminációhoz kapok gyógyszereket és szurikat, mivel az előző hónapban volt peteérésem, de időzített action-ra nem sikerült, ebben a ciklusban megint nincs (bár igaz, hogy gyogyikat sem kaptam).

Szóval kb. szept. végétől kezdődik az izgalom.

Majom

krisina Creative Commons License 2003.09.03 0 0 395
Szia Epresjoghurt!

Persze, hogy meg tudom mondani. A Budai Meddőségi Központba járok a Konc főorvos úrhoz. De még nagyon picik a babákok. Pont ma két hetesek. :-)

Előzmény: epresjoghurt (394)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.02 0 0 394
Gratulálok a minikhez! :o)))

Meg tudnád mondani (vagy írni, ha nem akarod a topicban), hogy hol sikerültél?

Pont most vagyok orvos keresőben. És mindenképpen olyat szeretnék, aki járatos a PCO problémában.

Előre is köszönöm a segítséget.

Előzmény: krisina (392)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.02 0 0 393
Ez csak a látszat. Teljesen magam alatt vagyok, utálok orvoshoz járni, emiatt váltani is. :o(

De most már csak sikerül...remélem :o)

Előzmény: majom1975 (391)
krisina Creative Commons License 2003.09.02 0 0 392
Sziasztok LÁnyok!

Csak szeretném itt is elújságolni, hogy a PCO-m ellenére ma tudtam meg (a beültetésre következő 11. napon), hgy babát várunk. Sőt! Eddig úgy nézz ki, hogy babákokat, mert a magas hormon szintem miatt a doktorbácsi 2-es vagy hármas ikrekre gyanakszik. :-)

majom1975 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 391
Húha, de szeretnék én is ilyen optimista lenni Joghurt. Majd szorítok (hogy ne jöjjön az a mensi)

Majom

epresjoghurt Creative Commons License 2003.09.02 0 0 390
Halihó!

Még nem választottam dokit, egyelőre éppen semmire sincs időm, annyi a meló.
A héten azért igyexem időt szakítani rá.
A héten esedékes a menzesz, ha nem jön meg, akkor nem is váltok (szülésznek állítólag remek a mostani dokim). :o))))

Előzmény: majom1975 (388)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.01 0 0 389
Hát.. megint nem jött meg a mensije, de nem terhes a teszt szerint. Ráadásul a szigeten ellopták a hátitáskáját, amibe benne volt a menstr. naptárja is.
Mondtam, hívja fel a dokit.
Előzmény: majom1975 (388)
majom1975 Creative Commons License 2003.09.01 0 0 388
Sziasztok Csajok!

Bababár=babavár

Joghurt mi a helyzet, választottál már dokit? Az enyém épp ma jött vissza a szabiról, úgyhogy már elérhető.

Alice, a te lányodról is jó rég hallottunk, ha néha még benézel ide, és olvasol, lécci írd meg mi a helyzet, olyan kíváncsi vagyok.

Majom

majom1975 Creative Commons License 2003.08.29 0 0 387
SZia BKati,

Nem tűntek ám el a lányok, Joghurt és Csakegysokadnik elég gyakran bejelentkeznek, néha jön Alice, valamint Paracsimpo, de ő már inkább a bababárt látogatja gondolom, mivel hamarosan születik a kisbabája (pedig látod neki is ilyen problémája volt).

Szerintem ilyet ne is mondj, hogy hogyan lesz majd kisbabád, neki kell állni próbálkozni, betartani a doki utasításait, szedni a gyogyikat, stb. és igenis sikerülni fog. Legalábbis az én dokim "megígérte" nekem.

Nekem egyébként amíg fogigátlót szedtem soha nem volt problémám a mensivel, csak előtte, ill. utána.
Nem tudom mi az a YADIN (talán valami fogigátló?)

És igen, UH alapján valószínűsítik a problémát, a hormoneredmény pedig alátámasztja.

Majom

bkati Creative Commons License 2003.08.29 0 0 386
Szia majom1975!
Köszönöm gyors válaszodat.Úgy látom most csak mi vagyunk a Topicon, régebben sokkal nagyobb volt a mozgás.
Szóval nekem úgy derült ki ahogy általában klasszikus. 8 év Marvelon szedés után, pár hónap Mercilon és egyre minimálisabb mensi, fogigátló mellett.Majd fogigátló ide-vagy oda egyszerűen elfelejtett teljesen megjönni.Idén feb.ban szünet és el a dokihoz.Felírt májusban Duphaston gyógyszert,majd megjött, utána megint a nagy semmi.Elküldött UH-ra, sok cysta és a diagnózis:Ön PCO-s, szedjen Dianét és majd jöjjön vissza. Amúgy ahogy feb.ban abbahagytam a fogit, elkezdett hullani a hajam,pattanások jelentek meg rajtam és szőrikék.Ez is klasszikus.Most okés vagyok a Dianától teljesen,de parázok a jövő miatt.Hogy lesz nekem kisbabám????
De addig és még 2 év egyetem, tehát baba szóba sem jöhet.
Te mióta és milyen módszerekkel próbálkozol baba ügyileg?Sokan javasolják ezt a yadinét, tudsz róla valamit?Ez a hormonális vizsgálat egy sima vérvételt takar,mert még nekem ilyenem sem volt, csak UH?ERbből lehetne ugye 100%-osan levonni a tuti diagnózist?
Várom válaszod...üdv..
majom1975 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 385
Kedves BKati!

Arra értettem, hogy örülj, hogy időben elkezded szedni a gyogyit, mert így nem fog tovább romlani az állapotod, amennyire én tudom a Diane a helyzet súlyosbodását, azaz a policiszták elszaporodását gátolja. Lehet, hogyha én nem Mercilont, hanem Dianet szedek, akkor nem romlott volna ennyire a helyzet, azaz kevesebb ciszta termelődött volna.

Nekem egyébként csak most, hogy babát szeretnénk derült ki a dolog, ugyanis az egyik jel a mensi rendszertelensége lehet, viszont a fogigátló (amit szedtem) elfedte ezt a problémát.

Egyébként szerintem egész sokmindent megtudhatsz erről a dologról (ami szerintem igenis nem betegség) ha visszaolvasod az eddigi hozzászólásokat, ez nekem is nagyon sokat segített. Amik itt felvetődtek dolgok, azok közül én sokmindent megkérdeztem a dokimtól is, aki készségesen válaszolt, igyekezett felvilágosítani a probléma mikéntjéről.

Az én gyógymodom a laparoszkópia (ciszták nagy részének kiégetése) volt, ugyanis úgy néz ki azóta működnek a dolgok, persze a megfelelő gyógyszer szedésével.
Ha valakinek még nincs olyan rengeteg sok cisztája, vagy egyszerűen csak jobban reagál a kezelésre,használhat csak a gyógyszer (peteérést segítő) szedése, de a doki szerint ez páciensfüggő.

Remélem nem voltam nagyon összefüggéstelen, mindenesetre javaslom, hogy olvasd vissza a TOPIC-ot.

Neked egyébként miből állapították meg a problémát?

bkati Creative Commons License 2003.08.28 0 0 384
Sziasztok csajok!
Köszönöm majom 1975 a válaszodat.
Hogy értetted hogy örüljek, hogy ilyen hamar felfedezték nállam a problémát és hogy a Dianét időben elkezdtem szedni?
Még fokozódhat ez a probléma?Neked milyenné vált a betegség hogy nem fedezték fel időben. Vannak más tünetei is?Neked csak a baba tervezésnél vették észre? És milyen gyógymódot javasoltak a baba vállaláshoz?Egy kicsit aggódok emiatt..
Nekem eléggé hullt a hajam ameddig nem szedtem fogigátlót.De mihelyt szedtem 1 hónapot, már nem hullik annyira..Ez is a betegség egyik tünete??Köszönöm előre is válaszotokat...
epresjoghurt Creative Commons License 2003.08.27 0 0 383
Lányok, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat. :o)
majom1975 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 382
Szia BKati, és Mindenki!

Én nem tartom betegnek magamat attól, hogy ilyen problémám van. Ezt csak egy leküzdendő(hető) akadálynak tartom, ami tudjátok, hogy minek az útjában áll (egyenlőre).

Szerintem örülj neki, hogy neked ilyen hamar felismerték, még mielőtt babát szeretnél, és nem romlik az állapotod tovább a Diane segítségével.
Talán ha nálam előbb kiderül és a megfelelő fogamzásgátlót szedem nekem sem súlyosbodik ennyire a helyzet.
Talán ha, talán ha.

Szóval szerintem nincs igazán recept. Én kicsit nyugdtabb vagyok mióta kezdek tisztábajönni ennek a problémának a mibenlétével.

Nekem az LH és az FSH hormonok mennyisége a megfelelő határértékeken belül van, de az ARÁNYUK nem jó, és ez okozza a problémát. (Azt sajna nem tudom, hogy melyikből van többször annyi mint a másikból).

Remélem egy picit segíthettem.

Majom

bkati Creative Commons License 2003.08.27 0 0 381
Sziasztok.
Kati vagyok, 25 éves és két hónapja már tudom, hogy PCO-s. Kicsit megvagyok ijedve, el vagyok keseredve és Ti vagytok az egyetlen mentsváram.
A dokim Diana35-öt írt fel, beható UH után és közölte hogy ezt addig szedjem amíg nem akarok kisbabát.Szerintetek okés ez így? Nem ront az állapotomon 2 év további fogigátló szedés.Bár anélkül természetesen nincs mensim már fél éve. Ellőtte is szedtem a fogigátlót. Szóval fogigátló, vagy hormongyógyszerek és várni a csodát? Más megoldás még ma nem létezik????
Nem igazán értem az egész betegség anatómiáját, és a doki persze semmit nem magyarázott. Most akkor melyik hormonból van sok, és melyikből van kevés????Bocsánat, hogy hosszú voltam....
Üdvözlet mindenkinek, várom válaszotokat...
ui.Gratulation minden kisbabásnak!!!!!!!
paracsimpo Creative Commons License 2003.08.26 0 0 380
Eperke mail ment!
Előzmény: epresjoghurt (379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!