Keresés

Részletes keresés

garfe Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1132
Hali! Mi se használjuk mindennap de Szilveszterkor sütüttünk,nem vettem észre semmi problémát.Sok tüzelő fogy inkább ilyenkor és nem tartja a hőt addig.Persze tüzelgetni sem jó a hidegbe,majd jó időbe,most gyüjtjük a recepteket.
Előzmény: biii (1130)
DacaGaby Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1131
Üdv. biii!
Szerintem szépen lassan apránként felfűtve kutya baja se lesz a kemencének. Megaztán csak nem vesz magába annyi nedvességet, mintha újjonan épült volna? Nem? Mondjuk én könnyen beszélek, mert az enyém fedett, zárt (osb-vel van körbebúrkolt) helyen van.
Előzmény: biii (1130)
biii Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1130

sziaszok Kemencések!!

 

ti süttök a kemencétekben ebben a csúnya időben is?

mi nem merünk , merthát biztos nedves párás stb a fala.. és félünk hogy ha begyújtunk benne, nem reped -e meg??

 

ahhoz meg most ninc ssok ráérős időnk hogy mint a legelső használat előtt kiszáritgassuk...

garfe Creative Commons License 2008.01.22 0 0 1129

Szia!Igen arra gondoltam,már régóta használjuk csak állványt készítek neki,hogy

könyebb legyen a kezelése.Finomra sül benne a szalonna és a zsírt a kenyérre lehet folyatni.A lányon hagymát v.kenyeret is pirítt benne.Majd teszek én is recepteket

ha beindul a szezon.Kenyeret már próbáltam sütni az első kox (belseje jó)a másodiknak nem pirúlt a héja igen sápatag lett.A gázsütőbe minden nap sütök kenyeret.Az itteni mindennapi kenyerün topikból.Érdemes olvasgatni. Üdv mindenkinek jó sütögetést.

Előzmény: Sütögető (1126)
Sütögető Creative Commons License 2008.01.22 0 0 1128

Kedves DacaGaby!

Köszi a "sóba fojtott" csirkét----lehet, hogy fölösleges cserepekre költeni??????

Mérhetetlen álszerénység, önhittség lenne recepteket beírogatni--bár az elején megtettem!A testi adottságok miatt, ugyanis:samott, minimál búb(végleges ajtó hiánya )még pofátlansággal felérne recept -tanácsadást tartanom.Úgyhogy figyelem pl. a Te piszok jó receptjeidet is ,de le kell fordítanom"énkemencémre".

Maradnak a sima információ közlések pl. a mai Indexen:mixed pickles-ötperces kenyér, avagy a hűtőből zacskóból süthető zsemle!A kemencebence oldalra pedig Nanik remekműveinek kellene felkerülnie!

Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: DacaGaby (1127)
DacaGaby Creative Commons License 2008.01.20 0 0 1127
Szivesen megosztom a receptet, nagyon egyszerű!
A csirkét ízlés szerint fűszerezni kell, mérsékelten sózni és állni hagyni.
1 db kb. 1,5-2 kg-os csirkéhez szükséges 75 dkg liszt, 45 dkg tengeri só (megteszi asztali só is, de a tengeri sótól állítólag finomabb) 1 ek. cukor és víz.
A hozzávalókat képlékeny tésztamasszává gyúrom és kétfelé rakom, 2/5-3/5 arányban.
A kissebbik darab tésztát egy kissé kiolajozott tepsi alján oválosra nyújtom, ráhelyezem a befűszerezett csirkét, aminek a közepébe zöldségeket rakok (vöröshagyma karikák, fokhagyma gerezd, kaliforniai paprika, gomba stb.) majd betakarom a 3/5-nyi kinyújtott tésztával és a két tészta találkozásánál összenyomkodom. 180°C -on 1 óráig sütjük, majd a felső sóstészta kéreg eltávolítása után tálalható.
Mint már mondtam, én még nem próbáltam ki ha előbb kipróbálod mint én, akkor azonnal tedd közzé itt a fórumon!
A kemencebence weboldalra nem töltöttél még fel képeket a remekműveidről?
Előzmény: Sütögető (1126)
Sütögető Creative Commons License 2008.01.20 0 0 1126

Kedves DacaGaby!

Milyen Jó kis sütőtechnikai csevegést lehet összehozni az ínséges -----építés nélküli időkben! A sókéreg érdekel, mert a tepsibe szórt só tetején sült csirke nem tetszett igazán.Vagy csak simán béna voltam! Minden érdekel, szeretek kísérletezni---jöjjenek a jó ötletek. Előre is köszönöm.

Garfétól pedig azt szeretném, itt még megkérdezni, hogy a szalonnasütőnél a nyeles

salgótarjánira gondolt?

Egy sóhajom pedig Nanik felé száll--nagyon hallgat, pedig a malac annak idején nagyon szíven ütött!!

mindenkit üdvözlök Sütögető

 

Előzmény: DacaGaby (1125)
DacaGaby Creative Commons License 2008.01.20 0 0 1125
Ismerem ezt a fajta csírkesütőt, nekem még nincs, de tudom, hogy nagyon finomra lehet benne sütni a csírkét.
Legközelebbi fűtés alkalmával sókéregben sütött csírkét akarom kipróbálni.
Hallottál már róla? Próbáltad már?
Előzmény: Sütögető (1124)
Sütögető Creative Commons License 2008.01.20 0 0 1124

Kedves DacaGaby!

Küldöm a csirkesütő képét, a félkész csirkével.

Üdvözlettel: Sütögető

Előzmény: DacaGaby (1113)
garfe Creative Commons License 2008.01.17 0 0 1123

Még a meszelés,vakolás hátra van de már

használatba vettük.

garfe Creative Commons License 2008.01.17 0 0 1122

A bogrács álványt még be építem de szalonna sütésre is jó lesz.

Nyomós szalonnasütővel akarom használni.

Előzmény: DacaGaby (1120)
Sütögető Creative Commons License 2008.01.17 0 0 1121

Kedves DacaGaby!

Az edényeid gyönyörűek-mi az,hogy nem esztétikusak? A Sütés előtti meleg vizen meglepődtem, mert a miénk hasz. utasításán az van,hogy:vízben hagyni, áztatni nem szabad! Van még egy csirkesütőm is: olyan mint egy elfuserált ,felnyújtott kuglófsütő:"karóba kell húzni rá" egy egész csirkét. Lábainál hever egy kis köret, és rá kell borítani egy felfordított cserepet. Kívül belül mázas,bár hideg sütőbe való-döntöttem:kockáztatok. Éljen garfe szétdurranást megvető bátorsága! De dícsérjük meg a kemencéjét is!

Majd tudósítok a csirkéről-----vagy a cserépdarabok mennyiségéről!

Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: DacaGaby (1113)
DacaGaby Creative Commons License 2008.01.16 0 0 1120
Bográcstűzhely, vagy grillező lesz mellette?
Előzmény: garfe (1119)
garfe Creative Commons License 2008.01.16 0 0 1119

Már kétszer is megvan

 

garfe Creative Commons License 2008.01.16 0 0 1118
a kemencea kemence
garfe Creative Commons License 2008.01.16 0 0 1117

Köszönöm,a kép mérettel van a gond.A kemencebecére fölment.

 

Előzmény: DacaGaby (1116)
DacaGaby Creative Commons License 2008.01.16 0 0 1116
Garfe!
Kattints a tallózásra, válaszd ki pl. a helyi meghajtóról (vagy ahol tárolod a képeket) a képet amit felszeretnél tölteni ami azt hiszem nem lehet nagyob talán 80 kbit-nél, de ezt nem tudom pontosan az is lehet, hogy 200 kbit (próba szerencs). Aztán ha kiválasztottad a képet, kattints a feltöltésre, meg fog jelenni kicsiben a kép, aminek a bal oldalán az "image1" "image2" stb. szöveg alatt ott van, hogy beszúrás, na erre katt. rá és szövegmezőben megjelenik az "image1" stb.
Ezután nincs más dolgod, mint a "Mehet" -re kattintani.
oven Creative Commons License 2008.01.16 0 0 1115

Barcs környékén lakom, Dél-Somogyban.

Köszi a válaszokat.

Előzmény: DacaGaby (1108)
garfe Creative Commons License 2008.01.16 0 0 1114

Szépek az edények!Az ismerősömmel sütöttünk pataki mázasba,bírta.

Mért nem tudok képet fölrakni?

 

DacaGaby Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1113
Ez igen! Szép! Az edény is és a káposzta is guszta! Nagyon jó áron lehet Gödöllőn hozzájutni! Én momentán ajándékba kapom őket, nincsenek ilyen esztétikusak. Olyan "ezelőtiesek" vagyis hagyományosak. De a célnak megfelelnek! Bocsi, a szélére kicsit odaégett a kifolyt főző-sütő lé és mosogatógépbe első nekifutásra nemindíg jön le, manuális tisztítást igényel


















































A barna kicsit már viseltes, az van használva a legtöbbet.
Előzmény: Sütögető (1112)
Sütögető Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1112

Kedves DacaGaby!

Küldöm a fazék képét a töltöttkáposztával.

Úgy tudom, hogy egyedi fazekas munka, nem gépi sorozat.

Üdvözlettel: Sütögető

DacaGaby Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1111
Ezek az edények amiket felsoroltál, hogy is mondjam nagyüzemi sorozatgyártású mázas agyagedények? Az árát tekintve igen.
Én olyat tudok amit fazekas mester készít, kimondottan erre a célra. Nyílván fagyasztóból kivéve és berakva a forró kemencébe ezt a manővert ez sem bírja ki, mint más egyéb üveg, cserép, agyagedény sem. Sötés-főzés előtt nem árt langyos vagy meleg vízbe rakni, de raktam bár be szobahőmérsékletről is a 250°C -os kemencébe nemegyszer és nem lett baja. Szerzek róla reklámanyagot, fotókat amit hamarosan közzéteszek a http://www.kemencebence.hu oldalon.
Előzmény: Sütögető (1109)
garfe Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1110

Üdvözlet minden kemencésnek!

Elkészült(kis simításokat leszámítva)a kemencém.Régóta olvasom a fórumot,más néven kérdeztem is(ez v.okból megszünt).Köszönöm Pistályi-nak es a többieknek a

tanácsokat.A Sabján könyvet mindenkinek ajánlom.Kérdezném,hogy a hordozható

kemencének van bevált méretezése?Magaság,átmérő,talplemez vastagság?

Sütögető Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1109

Tüzes kemencés Boldog Újévet!---Sose robbanjon fel a kemencéd!

Kedves oven ahol lakom:Gödöllő--nem az ország közepe, és mondjuk Pécstől-Záhonytól igen messzi esik! De itt a városi piacon a Bio-boltban van kb.6-7 literes fedős "lábas" még a tavalyi áron 3800FT. A kicsit kisebb fazék 2.800 Ft., a "köretes" 2500 Ft-természetesen cserépből (ezt is elő kell kicsit melegíteni)

Hétköznap 5-ig van nyitva, szombaton 1-ig, és vasárnap a kastélynézős-kirándulós napon sajnos zárva van!!

Internetes címeken 15 000-től láttam hasonlókat sajnos.

üdvözlettel Sütögető

Előzmény: oven (1106)
DacaGaby Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1108
Üdv. oven!
Én talán tudnék segíteni. Melyk részén laksz az országnak?
Előzmény: oven (1106)
DacaGaby Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1107
Jó lesz az!!! Bár már láthatnánk róla képeket! Gondolom Te se bánnád!?
Kitartás!
Üdv.: DacaGaby.
Előzmény: kisszszoros (1105)
oven Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1106

Aggyisten mindenki!

Egy kérdés: hol lehet olyan cserépedényt szerezni, amivel kemencés ételeket lehet készíteni? A római tálat ugyanis hideg sütőbe kell tenni és fokozatosan felmelegíteni.

Előre is kösz.

kisszszoros Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1105
na ez jó kérdés... :-)

olyan boltíves kemenceterű, ha sikerül samottból a tűztér, ahol maga a kemence rész épületen belül van a szája pedig kívül, ugyanitt ki lesz alakítva egy takarék tűzhely illetve a kémény rész pedig alkalmas lesz bográcsos főzésre is, ha nagyon muszály.

Mivel a belső rész nem feltétlen kell, hogy csinos legyen, ezért lesz egy beton láb építve neki, így alatta lehet majdan fát tárolni.

A belmérete nem lesz óriási, szélesség 80cm, hosszúság 80 cm, magasság 120cm, ajtó 40x40

de ez csak egy elképzelés, még erőteljesen változhat.
Előzmény: DacaGaby (1104)
DacaGaby Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1104
Mindent bele!!! Milyen tipusú lesz?
Előzmény: kisszszoros (1103)
kisszszoros Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1103
Ha majd anno az én kemencém fele ilyen jo hatásfokú lesz, akkor sok-sok halleluját fogok mondani :-) Ha minden igaz, jövőre lesz lehetőségem az építését megejteni.
Előzmény: DacaGaby (1102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!