Keresés

Részletes keresés

festoandras Creative Commons License 2015.05.26 0 0 1522

Nem beszélve arról, hogy az áraik amiken hirdetnek, mire kiérnek már duplája :-)

Előzmény: sok ami sok (1519)
festoandras Creative Commons License 2015.05.26 0 0 1521

Áronház.

Őket ismerem, nem olcsók, viszont jó minőségű ajtóik vannak.

Előzmény: metallik (1520)
metallik Creative Commons License 2015.04.17 0 0 1520

Sziasztok

Jómagam is ajtócsere előtt állok (társasház, szabadtéri folyosóról nyíló, tehát kültéri bejárati ajtót keresek, lehetőleg fát, kicsit idegenkedem a műanyagtól). Persze nálam is ki kellene bontani a régi faajtót, és be az újat. XIII kerben vagy vonzáskörzetében melyik céget ajánlanátok (vagy nagyon NEM ajánlanátok) mind az ajtóbeszerzéshez, mind a kivitelezéshez? Eddig 2 céget találtam, kik szóba jöhetnének elképzeléseim szerint: az egyik a Gavron a másik az Áronház Újpesttről. 

Köszi

sok ami sok Creative Commons License 2015.04.16 0 0 1519

Csak a NÍVÓ-tól ne rendeljetek ajtót. Vagy ha rendeltek ne kérjetek takaró léceket, mert mérni azt nem tudnak. Már 3 szor felutaztam vidékről, de eddig egyik mérésük sem lett jó, kicsi lett. Ez így elég drága mulatság, és sok idő, nem is beszélve a méregről. 

troglodita Creative Commons License 2015.04.09 0 1 1518

OFF

csinálhatná kicsit ügyesebben is ,-)

amúgy a szerteágazó tematikából az jön le nekem, hogy online marketinggel foglalkozik a hölgyike, nem túl sok tehetséggel, mert annyira rossz, szájbarágós marketingszöveget nyom, hogy rögtön felkapja rá az ember a fejét.

ON

Előzmény: jefflynn1974 (1516)
troglodita Creative Commons License 2015.04.09 0 0 1517

A kényelmi zárt mindenkinek csak ajánlani tudom, nekem sajnos nincs, de emiatt örökké rángatjuk az ajtót, hogy be van-e zárva vagy sem ;-)

Előzmény: rossitibi (1515)
jefflynn1974 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 1516

Érdekes, hogy az egész fórumon, különböző témákban összesen 6 (hat) hozzászólásod van, és véletlenül az összes reklám.

Előzmény: P.Ritus (1508)
rossitibi Creative Commons License 2015.04.09 0 0 1515

Sziasztok!

Ígértem hogy írok véleményt! Tegnap beépítették a DTP ajtómat! Jó sok idő eltelt,csak nem voltam itthon,egyébként 1 hét alatt elkészült.Egyenlőre csak jót tudok írni! A szakik ügyesek voltak és szimpatikusak.A régi ajtóm úgy kivették hogy simán beépíthető még,az újat pedig szépen berakták,szinte utómunkára nincs is szükség!(kívül egy kis festés az ajtó körül) Az ajtó nagyon masszív,és szép is,pedig az alap burkolással kértem.

Én tudom őket ajánlani,remélem minden rendben lesz vele!

troglodita Creative Commons License 2015.03.16 0 0 1514

"Egyetlen hátulütője a dolognak, hogy egy közel 11 cm hosszúságú kulcsot hordhatunk magunknál"

+ az, hogy ránézésre nem lehet megállapítani, hogy nyitva vagy zárva van-e az ajtó ;-(

Előzmény: troglodita (1513)
troglodita Creative Commons License 2015.03.16 0 0 1513
Előzmény: troglodita (1512)
troglodita Creative Commons License 2015.03.16 0 0 1512
Előzmény: troglodita (1511)
troglodita Creative Commons License 2015.03.16 0 0 1511

Én úgy tudom, hogy semmiképp sem cilinder, hanem trezorzár kell legyen benne. Aztán azon belül hogy Cisa vagy Iseo vagy mittudomén, az már részletkérdés. A lényeg, hogy a zár zárórésze ne legyen könnyen elérhető/buherálható/törhető/fúrható/savazható helyen.

Előzmény: honbalage (1500)
troglodita Creative Commons License 2015.03.16 0 0 1510

ez mondjuk meglepő, mert én ugyanattól a gyártótól (csak a koltais-híres emberes vonulattól mentesen és ezért persze olcsóbban ;-) ) a lépcsőházi ajtómhoz is nagyon szép rozsdamentes küszöböt kaptam

Előzmény: KeleKelem (1501)
ren14 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 1509

Sziasztok, a segítségetek szeretném kérni.

5 ponton záródó ajtónkat ma bezártuk és mikor ki akartuk nyitni az alja nem engedett. Azaz abból a zárópántból a zárópont (pöcök) nem jött fel, hogy ki lehessen nyitni az ajtót. Sőt a kulcsot sem lehet teljesen elfordítani, hogy ki lehessen nyitni.

Ilyenkor mit lehet tenni, szerintetek hogy lehet kinyitni, hogy fogjunk hozzá?

Előre is köszi a segítséget!

P.Ritus Creative Commons License 2015.02.26 0 0 1508

Beltéri ajtó vásárlásánál, én is az ár/érték szempontjából vizsgáltam a kérdést, aztán mikor jobban belemélyedtem jöttem rá, hogy érdemes ezt szakemberekkel egyeztetve eldönteni, mert nagyon sok dologtól függ milyen ajtóra is van szükség. Nálam pl. a lakás adottságai is megkövetelték, hogy egyedi méretű legyen az ajtóm, és egyedül biztos nem tudtam volna választani. Én a mardoortól rendeltem, és elégedett voltam velük. Nagyon vevő centrikusak, az ár is rendben van, úgyhogy őket ajánlanám :) http://mardoor.hu/ Sok sikert!

Előzmény: fel4el (1476)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1507

Akár bizonyos gáztűzhelyeknél. Pl. nagy hangon hirdetik az 5 éves garanciát aztán mindenféle rejtett feltételekhez kötik.

Ilyen a gorenje  kettőkezes gáztűzhelye.

rossitibi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1506

Köszi szépen! Panelba lesz,úgyhogy remélem bírni fogja!

Azért bosszantó annyi pénzért ami veled történt! Azért megoldották?

Előzmény: KeleKelem (1505)
KeleKelem Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1505

A beépítéssel nem volt gond, de az ajtó NEM KÜLTÉRI, vagyis családi háznál nem ajánlom senkinek.

A garancia feltételekkel pedig vigyázz, ha később is bármi problémád lenne. Ha mozgó alkatrész hibásodik meg (pl. a zár, kilincs), akkor 24 órád van tértivevényesen bejelenteni.

Figyelj oda ezekre.

Előzmény: rossitibi (1504)
rossitibi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1504

Hát örülök hogy most kaptam választ! Biztos jobban meggondoltam volna.!Sajnos nem volt időm máshova elmenni,remélem minden rendben lesz! Egyébként kész az ajtó már 1 hete csak nem vagyok otthon és nem tudják beépíteni. Azt mondták 3-5 hét még elkészül,erre 1 hét alatt megcsinálták! Az biztos hogy ha elkezdenek szívatni akkor a fogyasztóvédőkkel megyek reklamálni! És minden fórumon leírom a véleményem! Nagyon szerettem volna megbízható céget mert már elegem van a szakemberekből,sőt a márkákból is! Azért köszi hogy írtál!

prs Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1503

Két éve Elzett volt az alap (700, ha van ilyen), Maurer C14/C41 a feláras. Meg persze lehetett még feljebb is menni. Hogy most mit adnak, nem tudom.

Előzmény: honbalage (1500)
KeleKelem Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1502

kimaradt egy 'nem'

"...24 órán belül nem adsz fel erről tértivevényes hibabejelentő lapot..."

KeleKelem Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1501

Szia,

Nos, a DTP ajtókkal nagyon vigyázz!

Nálam 3 hónappal a beépítés után tiszta rozsda a keret és a küszöb (közel 400 ezerbe került a kültéri ajtó) és a garanciális ügyintézésük finoman szólva is ellenséges.

A szerződésben nem szerepel, de olyan jogvesztő feltételeket szabnak a garancia ügyintézésére - mozgó alkatrésznél 1 ! napod van írásban tértivevényesen bejelenteni a hibát - hogy az már szinte bűncselekmény kategória.

Azaz ha e-mailben bejelented vagy telefonon és 24 órán belül adsz fel erről tértivevényes hibabejelentő lapot (fénymásolatban mellékelt számla, beépítési jk), akkor elveszett a garancia!!!

Tehát legyen otthon fénymásolód, nyomtatód és még aznap érj el egy postáig.

Előzmény: rossitibi (1497)
honbalage Creative Commons License 2015.02.17 0 0 1500

Sziasztok,

Megtudná nekem mondani valaki, hogy a nívós ajtókat milyen zárral hozzák és hogy azok mennyire jók?

köszi :)

UnitedParcelService Creative Commons License 2015.02.12 0 0 1499

Nyugodtan levághatod, megoldja a problémádat, bár a rugó egy kicsit lötyögni meg zörögni fog. mivel már nem lesz feszítése. 

Egy olyan kilincs, ami az ajtódhoz jó, körülbelül annyiba kerül, mint amennyiért vetted ezt. 

Előzmény: lovasgeza (1498)
lovasgeza Creative Commons License 2015.02.10 0 0 1498

Sziasztok!

Még szombaton sikerült kizárnunk magunkat barátnőmmel a kertbe, este 10-kor. Természetesen kulcs, telefon, meg pulóver nélkül... A kilincs egyszerűen körbeforgott, nem csatlakozott arra a tengelyszerű izére (amit egyébként hogy is hívnak?) Már üvegtörésen gondolkoztam, amikor eszembe jutott valami, és gondoltam megpróbálom letörni a kilincset, hátha látom azt a tengelyt, és mittudom én mi lesz... Letörtem is törtem, és szerencsére el tudtam forgatni azt a tengelyt, úgyhogy kb. 10 perc kétségbeesett fagyoskodás után végre bejutottunk a jó meleg házikónkba :)

Másnap elmentünk a Baumax-ba, hogy 40%-al olcsóbban vegyünk egy frankó kilincset. Meg is lett, fel is szereltem, de mikor készen voltam jött a megdöbbenés: ezt nem lehet felhúzni, ergó, nem lehet bezárni, tudni illik több ponton záródó biztonsági ajtónk van...

Így néz ki a kicsike belűről:

A kérdésem: lehet e ezzel bármi is kezdeni, vagy tegyem fel OLX-re, és vegyek egy másikat helyette?

Pirossal jelöltem azt a kis pöcköt, ami beleütközik a tőle jobbra látható csapba, és ez pozicionálja a kilincset nyugalmi helyzetben vízszintesen, valamint ez akadályozza meg, hogy fel tudjam húzni.

Gondoltam, simán levághatnám azt a kis pöcköt, és akkor nem akadna el, de hát mégis hogyan kellene nekiállni, meg érdemes e? Nameg ugye ezzel a módosítással alapból fölfele állnak a kilincs, nem vízszintesen...

Ha szerintetek hagyjam a fenébe (vagyis adjam el, és vegyek másikat), akkor milyet vegyek? Mármint gondolom olyat, amit fel lehet húzni, de konkrétan milyen típust? Tök hülye vagyok hozzá... Vagy menjek be egy zárszaküzletbe, és vegyem meg, amit a kezembe adnak? Mekkora összeg érte a reális? Ezt a szutykot 8.000 Ft-ról áraztál le 4800 Ft-ra. Remélem egy "felhúzható" kilincs nem sokkal több...

Köszönöm a segítséget!

rossitibi Creative Commons License 2015.02.06 0 0 1497

Szia!

Én megrendeltem a Dtp-t,már volt is felmérni a szaki. Nem tudom mennyire sürgős neked,3-5 hét múlva lesz kész,akkor tudok majd véleményt írni.Hátha segít a döntésben!

Üdv!

Előzmény: tomi07 (1496)
tomi07 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 1496

sziasztok!

most én is ajtó vsárlás elött állok.

Amiket eddig néztem, a nivó, PRS simple 3. vagy az omega beta.

élőben majd holnap tekintem meg őket.

A nivó alap ajtaja a sima elzett zárakkal elég gagyinak tűnik nekem, és abban még szigetelés sincs? :O legalábbis az árajánlat szerint amit kaptam csak a 130+ áfás ajtó tartalmaz szigetelést.

Az omega béta ról sok infot nem találtam, pl záródási pontok, stb.

nekem az ajtóm fölött ablak van, de én azt beépiteném, arra gondoltam hogy az ajtó fölő beton áthidalót raknék és fölé ytongal befalazném.

vélemények?

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 1495

Értelek, kösz!

Előzmény: sanyaboj (1494)
sanyaboj Creative Commons License 2015.02.03 0 0 1494

Jónak tűnik a betét, látszik a fotón a gyári, direkt legyengített törésvédelem. Lényege, hogy ha eltörik a betétet, akkor az direkt, irányított módon az ajtó síkján belül, kb. 1 cm mélységben letörik, így már nem tudja a betörő tovább  törni, a betét továbbra is zárva marad, de kulccsal továbbra is nyitható marad. Beszélj velük a helyszíni felméréskor az árakról...

Előzmény: Törölt nick (1492)
sanyaboj Creative Commons License 2015.02.03 0 0 1493

Szia!

Ha van rácsod és az valóban jó rács, akkor simán elég egy jó minőségű műanyag ajtó, hangot - szagot megfogja. (Hogy milyen a jó rács, régebbi hozzászólásaimban megtalálod)

Előzmény: Shootinger (1480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!