Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2013.11.19 0 0 7060

Ha oldalt futó állatot fotózol (nem közeledőt vagy távolodót), az AF-rendszernek sokkal könnyebb a dolga.

Az utóbbi években ritkábban fényképezek sporteseményt. Futballnál mindenféle irányú mozgás előfordulhat (nem úgy mint egy rohanó kutya esetében). A single AF mezővel való követés azonban ott is bevált. Vagy a labdát (ami nagyon nehéz!), vagy a labdát birtokló játékost célzom meg ilyenkor. Különösen fontos, hogy a kiválasztott AF-mező keresztszálas legyen. Azok közül is rendszerint a középső a legpontosabb.

Előzmény: PJRT (7059)
PJRT Creative Commons License 2013.11.19 0 0 7059

Köszönöm! Kipróbálom. :) Nem fixálok az agarakra, minden futó/ugró emlős jó alany. :)


És, ha nekem oldalt fut a kutya? 

Ez egy jól, de véletlen elkapott kép egy  Border terrierről.

 

 

 

Köszönöm!

 

 

Anna

Előzmény: seeman (7058)
seeman Creative Commons License 2013.11.19 0 0 7058

Az "én kutyám" ugyan nem egy versenyagár, de lendületesen közelített.

Középső AF-mező (szólóban), AF-C mód, élesség a kutyi fejére húzva, 5 kép/sec frekvencia. A 3. kép már éles lett! Bele is nagyíthatsz a szokásos módon!

180-as Nikkor, nyitott rekeszen:

 

 

 

Előzmény: PJRT (7048)
PJRT Creative Commons License 2013.11.18 0 0 7057

köszönöm! És követő, vagy 3D módban? 

 

Anna

Előzmény: 323d (7056)
323d Creative Commons License 2013.11.17 0 0 7056

Helló!

Nekem D300-am van ha hasonlít az AF rendszerünk akkor én a középső AF pontot használnám és 9 ill. 21 pontos kiterjesztéssel.

Üdv.: 323d

Előzmény: PJRT (7050)
Chip-TFF Creative Commons License 2013.11.11 0 0 7055

Nmit. Sok sikert!

Előzmény: PJRT (7054)
PJRT Creative Commons License 2013.11.11 0 0 7054

Köszönöm! :)

 

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7053)
Chip-TFF Creative Commons License 2013.11.11 0 0 7053

Svenkelesnel a jol megvalasztott zarsebesseg a lenyeg. ;) Az AF maradhat ugyanugy kovetoben.

Előzmény: PJRT (7052)
PJRT Creative Commons License 2013.11.11 0 0 7052

Értem. És, ha svenkelni akarok, akkor melyik a legjobb fókuszmód, hogy a feje éles legyen?

Megpróbálom következőre a kisebb blendét, bár igazándiból azt szeretném megtanulni, hogyan kell jól fényképezni, hogy a kutya nyitott rekesznél is ott legyen éles, ahol én szeretném. :) 

 

Előre is köszönöm!

 

 

Anna

Előzmény: ötfelezős (7051)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.11 0 0 7051

Hát, így feléd nyargalva, szerintem a fejével nem is lesz sikered. Kénytelen vagy akkora mélységélességre rekeszelni, hogy akár a fejét fogja az AF, akár a mellkasát, a feje éles lesz. Illetve így is lesz bizonyos százaléknyi hibás kép, mikor is a mellkasa mögé lőne egy kicsit, a saját tűréshatárán belül.

Előzmény: PJRT (7048)
PJRT Creative Commons License 2013.11.11 0 0 7050

Köszönöm! Nikon D7100 és Nikkor 70-200 f2.8 VRI. 

Igyekeznék inkább a képességeimen csiszolni, elkképzelésem szerint ezzel meg kell tudjam oldani a feladatot, csak gyakorlás kérdése. :)

Megpróbálom, amit mondtál, köszönöm!

 

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7049)
Chip-TFF Creative Commons License 2013.11.11 0 0 7049

Milyen vaz es milyen objektivvel? AF koveto uzemmodot javasolnek. Lehet erdemes lenne megprobalni csak a kozepso AF pontot aktivalni es azt vegig a sportolon tartani. Ha igy is kifut az elessegi zonabol, akkor eszkozcsere. Jobb objektiv es jobb AF-el rendelkezo vaz.

Előzmény: PJRT (7048)
PJRT Creative Commons License 2013.11.11 0 0 7048

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék rohanó kutyák fényképezéséhez, hogy milyen fókuszmód a legjobb. Jelenleg AF-C módot használok, 5 pontos autofókusszal. Nagyon kevés tapasztalatom van a 3D-s követéssel, de ami van, az nem igazán jó. (Lehet, hogy az a megoldás, csak gyakorolni kell.) 

 

Jelenleg itt tartok, ez egy (saját mércével) jó kép:

 

 

És itt egy kicsit jellemzőbb, ahol a kutya "kifutott a fókuszból", jellemzően a fejét találom nehéznek fókuszban tartani:

 

 

Vagy esetleg az a megoldás, hogy egy helyre fókuszálok, ahova majd megérkezik a kutya és egy pillanattal előbb, hogy megérkezne, exponálok?

 

 

Előre is köszönöm!

 

 

Anna

 

 

ötfelezős Creative Commons License 2013.11.06 0 0 7047

Örülök, hogy teljesültek az elképzeléseid. :)

Az adatlapomon az emailcímem.

Előzmény: Hen22 (7046)
Hen22 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 7046

No megvettem :) egyelőre semmi panaszom rá, kézből fotózva, nem a legjobb záridővel se nagyon mozdulnak be a képek :)
Én is díjlovaglást szoktam fotózni, westernhez sajnos annyira nincs közöm. Néha örülnék ha lenne kihez fordulni tanácsért, vagy csak véleményért, ezért ha megadnád az e-mail címed nagyon hálás lennék :)

Előzmény: ötfelezős (7045)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.06 0 0 7045

Én díjlovaglást és westernt fotózok többnyire, ha véletlenül ilyen versenyre vetődsz, s látsz egy rendkívül jóképű ( :D ) bajszos, idősebb fotóst, az én vagyok, integess.

Előzmény: Hen22 (7044)
Hen22 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 7044

Igen, a 75-300-asat fogom megvenni ha minden igaz. Aztán remélem a legjobbakat. 
És persze nagyon nagyon köszönöm a tanácsokat!! :)

Előzmény: ötfelezős (7042)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.05 0 0 7043

Nekem két telém volt micro-USM-el, azok a fényképező ember számára hallható hangokat adtak ki. Ha nem is zajt, és nem is darálást, de hallható hangokat.

Előzmény: ötfelezős (7042)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.05 0 0 7042

No de bocsánat, most melyikről is beszélünk? A 75-300-asat akarod megvenni tehát? Azért azt javaslom, annak a képminőségét vizsgáld meg vétel előtt.

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-75-300mm-f-4-5.6-III-USM-Lens-Review.aspx

Értem én, hogy pénz annyi van, amennyi van, de azért kettőre készülj fel. Az egyik az, hogy le kell rekeszelni 8-ra, a képminőség javítása miatt. A másik az, hogy 200 mm fölé nem nagyon szabad tekerni, mert saját magához képest is romlik a képminőség. Szóval egy pár próbafelvétel mindenképp ajánlatos.

 

Hát, az igazán zajtalan és gyors USM az a ring USM. Ez meg nem az. Ez a micro USM nevű szerkezet.

Előzmény: Hen22 (7037)
nemethla Creative Commons License 2013.11.05 0 0 7041

USM-es obinak fókuszáláskor nem lehet hallható hangja, mert ultrahangos. Vagyis minimális, a mozgatásból eredő hangot adhat, de az alig tér el attól, mint amikor kézzel - amit egyébként a jobb obik mind tudnak: full time manual focusing USM - tekered az élességet.

Előzmény: Hen22 (7039)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.05 0 0 7040

Hát, nekem régi IS-es sosem volt, a 70-300 és a 70-200/4 nem igényelte és igényli a svenkelős állást.

Előzmény: nemethla (7038)
Hen22 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 7039

Hangja semmikor sem lehet?  o.O' ez számomra elég elképzelheteten, a a mostaninak traktrohangja van.
Ha valameiyl hiba fennáll akkor nem szabad megvenni?

Előzmény: nemethla (7038)
nemethla Creative Commons License 2013.11.05 0 0 7038

De azért a svenkelős állásba célszerű kapcsolni. Már amelyiken ven olyan.

Egy picivel feljebb: USM obinál arra figyelj, hogy kézzel elállítva az élességet, mindig ugyanoda találjon vissza, ha újra fókuszálsz veel. Akkor biztos jól kommunikál a vázaddal, és van esélye annak, hogy amennyiben pontos volt, pontos is marad.

USm obi IS nélkül nem szabad hangot adjon. Hangja csak a stabinak lehet, nyikkanó jelleggel.

Előzmény: ötfelezős (7035)
Hen22 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 7037

Nem Andrea vagyok :)
Eddig IS-es obit használtam, én se láttam hátrányát lovassport fotózásakor, de megszédített az USM ára :) végül abban maradtam h megveszem, ha mégsem jön be akkor eladom.. károm nem származhat belőle...remélem
Használt USM-es objektívnél mire kell figyelnem vásárláskor? Ilyen még nem volt a kezemben :$

Előzmény: ötfelezős (7033)
taylor67 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7036

Ok, lovas sportban nincs tapasztalatom.

Kézilabdát fotózok, itt nem sok esélye lenne az IS-nek.

Előzmény: ötfelezős (7035)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7035

Én lovassportot fényképezek, amin van IS, azon az be is van kapcsolva. Hátrányát nem érzem, előnyét igen.

Előzmény: taylor67 (7034)
taylor67 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7034

Egyes vélemények szerint sportfotózásnál nem szabad IS-t használni.

Előzmény: Hen22 (7031)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7033

De nem Andrea a keresztneved, ugye? :)

Előzmény: Hen22 (7031)
Chip-TFF Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7032

Olvass utana a reciprok szabalynak: http://prohardver.hu/tudastar/a_reciprok-szabaly.html

Előzmény: Hen22 (7031)
Hen22 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7031

Akkor ne parázzak azon, hogy nincs IS az USM-ben? Elég hogy gyors az AF-ja?

Előzmény: Chip-TFF (7030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!