Keresés

Részletes keresés

pirosnarancs Creative Commons License 2007.06.06 0 0 265
En kivarom. Nem mintha drukkolnek barmelyik oldalnak is, csak a torvenyesseg legyen meg. A szavazasnak amugy sem lesz sok ertelme mert a maygar ember nem megy el szavazni meg fontos kerdesben sem, csak a valasztasok idejen (ld. hatarontuliak ugye).
Előzmény: Törölt nick (259)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 264

A KE-hez ez a dolog nem kerülhet, csak OVB jóváhagyás után, az időpont kitűzése végett.

 

Neki nincs ebben lapja, ő csak a házmester.

Előzmény: pirosnarancs (262)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 263

Hehehe... ti már már csak egy apró pontnak látszotok a történelem horizontján :)))

 

Túl leszünk ezen a Gyurcsányon, aztán nézhettek, mint a moziban, és megint nem fogtok érteni egy mukkot se a filmből.

Előzmény: Törölt nick (261)
pirosnarancs Creative Commons License 2007.06.06 0 0 262
Az OVB-t nem a kormany nevezi ki. Masfelol pedig az AB nem mindenhato szerv. Az AB dolga, hogy az alkotmanyban foglaltakat betartassa. Ha valami nincs benne az alkotmanyban azt nem tudja betartatni. Az OVB-t pedig akkor sem utasithatja semmire max. megallapithatja, hogy a dontese alkotmanyba utkozik es megszuntetheti a dontest. Attol meg nem befolyasolhatja, hogy milyen dontest fog hozni az OVB legkozelebb. Ez igy mukodik. Meg nehanyszor megpattintjak a temat egymas kozt majd megy a KE-hez a kerdes, ha a parlament megszavazza (boritekolom a szavazas eredmenyet: nem).
Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 261
Nyugi madárka, nyugi! Még vergődtök egy kicsit, aztán eltüntök véglegesen a balfenéken!
Előzmény: Doppelstangel (260)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 260
Te hol tanulmányoztad ilyen mélyreható zavarossággal a világ jogrendszereit? És hol tanultad meg összekeverni a jogalkotó bíróság fogalmát a kontinentális rendszerekkel? 
Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 259
lelked rajta! Csak várd ki a végét!-:)
Előzmény: pirosnarancs (258)
pirosnarancs Creative Commons License 2007.06.06 0 0 258
Ez eleg utos erv :) Majdnem meggyoztel, de megse.
Előzmény: Törölt nick (251)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 257

Valóban: a helyzet feloldása csakis egy alkotmánymódosítás lehetne (ezt Orbán 2ségbeesésében már pedzegette is, de persze reménytelenül).

 

Így viszont idén nem lesz ebből semmi, jövőre meg már tárgyát is veszti: a KE aligha írhatja majd ki...

Előzmény: pirosnarancs (253)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 256
A dolgok úgy mennek, hogy minden országban, ahol van AB (beleértve az USA-t is4), ő dönti el véglegesen, hogy mi alkotmányos és mi nem! Nem pedig egy a kormány által kinevzett grémium! Mint irtam még van halmai madárkának egy dobása (ha hagyják a többiek!) és utána totporzékolhat amennyit csak akar! De hogy én arról a sok egyetemről ahol tanit kirugnám, a fix! Aki ilyen jogkövető szemléletre tanitja a leendő jogászokat, arra nincs szükség!  Ez kész anarchia!
Előzmény: pirosnarancs (253)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 255

Ami ebben az ijesztő, hogy egész nyugodtan konzultálhattak volna néhány gazdasági szakemberrel, aki egy leegyszerűsített folyamatábrán bemutatta volna nekik a dolog működését.

 

A dermesztő az, hogy azt hiszik: mindent tudnak és mindenhez értenek.

 

Az amerikai Legfelsőbb Bíróság szakértők hadát foglalkoztatja, hogy döntései minden tekintetben megalapozottak legyenek...

Előzmény: pirosnarancs (249)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 254
Sajnálatosan, a te személyes ítéleted ebben az ügyben annyira jelentős, mint légyszar a falon.
Előzmény: Törölt nick (248)
pirosnarancs Creative Commons License 2007.06.06 0 0 253
Draga Milvus. A jelenlegi torvenyek es az alkotmany szerint a dolgok nem ugy mennek ahogy azt Te szeretned. Ha ugyanis az OVB megint elutasitja a hitelesitest akkor megy vissza a labda az AB-nek es az AB nem utasithatja az OVB-t. Az alkotmany alapjait rengetne meg, ha az AB kozvetlenul bele tudna szolni ilyen modon a politikaba. Az OVB-t egyetlen torvenyes uton lehet megkerulni, ha a parlament ele viszik az ugyet es ott megszavaztatjak es ha megszavazzak akkor felkerul a kozt. elnokhoz. Mas ut nincs. Az AB nem jogforrasa az OVB-nek, hanem egy donto testulet. Ami nincs a jogforrasban (torvenyek, alkotmany) arrol nem donthet az AB sem es nem utasitgathat senkit torvenyes hatter nelkul. Sakk-matt. Ez a nepszavazas 2020-ban sem fog megtortenni, ha az OVB aggalyosnak talalja.
Előzmény: Törölt nick (245)
nyiihihi Creative Commons License 2007.06.06 0 0 252
Halmai doktor beégett és sértődötten berágott, mert lefikázta őt és testületét az alkotmánybíróság, a szocik és szadik meg szépen kihátráltak mögüle.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 251
nagyon hibbantnak kell lenni viszont ahhoz, hogy valaki ezt a hsz-t leirhassa!-:)
Előzmény: pirosnarancs (249)
pirosnarancs Creative Commons License 2007.06.06 0 0 249
Meg egy kicsit hibbantnak is kell ahoz lenni, hogy valaki AB legyen. Legalabbis aki olyat mond, hogy egy koltsegvetesnek van beveteli meg kiadasi oldala es a ketto elvalaszthato az elegge hibbant. Ha jogasz valaki es nem ert a gazdasaghoz akkor miert nem marad a jognal es olvassa el meg egyszer a alkotmanyt, hogy vajon hol van az benne amire hivatkoznak? Komolyan nem ertem az AB gondolkodasat.
Előzmény: AT/NT (31)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 246

Senkinek nincs baja az AB-vel, olyan határozatot hoz, amilyet jónak talál.

 

A baj azokkal van, akik rögvest a vérit akarják venni annak, aki ezt netán bírálni merészeli.

Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 245

A madárkátoknak még van egy dobása (Szigethy olvtársal közösen, hacsak a többiek nem forditanak nekik hátat, nem vállalva a nyilvános megyszégyenülést miattuk! Szerintem nagy a valószinüsége, hogy ez fog megtörténni!): 30 napon belül mégegyszer elutasithatja valamilyen faramuci érveléssel a hitelesitést. Persze ezt megint megfellebezheti a fidesz (meg is teszi) s az AB,  ha fenntartja mostani határozatát, akkor már egyenesen a hitelesitést fogja megkövetelni. S ugrálhat a madárka ahogy neki tetszik, ti meg vele együtt!

Tegnap este egy dúrcás kisgyerek képét mutatta, csakhát az Estében az elébb vázolt forgatókönyvet is végigzongorázták!l Nehogymár a szdsz csóválja az AB-t is.

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 244
Nem értem, hogy most hogyan lett az AB-ből nagy hirtelen egyesek számára a demokrácia kerékkötője... Tanárként én sem lelkendeztem akkor, amikor kb. fél éve kimondta ez a testület azt, hogy nem alkotmányellenes az, ha a kötelezően elrendelhető plusz heti két óráért nem jár juttatás... Nem lelkendeztem, de elfogadtam. Most meg mi történik? Egyből előkerült a siserehad és nem az alkotmányellenes határozatokat hozó OVB-vel van bajuk, hanem az Alkotmánybírósággal. Nem cserélnék veletek észjárást, az egyszer biztos!
Előzmény: tuutuu (243)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.06 0 0 243

Bogárkám, az AB-t Sólyom tata qrta el, már az elején, kezdve a személyi számos ámokfutásával.

De akkor is hőbörögtem...:}}

 

Az AB sajna látképe az országnak, az a kép pedig sajna lehangoló...

Előzmény: Törölt nick (230)
tuutuu Creative Commons License 2007.06.06 0 0 242

Kotorássz a hozzászólásaim között, hányszor tapsoltam az AB döntéseinek.

Ha találsz egyet is, csodálkoznék, de ha nincs kifogásom, akkor nem szoktam lelkendezni.

Az arány amúgy 20:80 a jó döntések kárára, legalábbis a fontos döntésekben.

Ettől még érvényes az, amit '81-ben mondtam, mikor kiléptem a Vasas Szakszervezetből: majd akkor leszek szakszervezeti tag, ha...

és az egyik feltétel volt az AB megléte.

Igaz, ettől még nem lettem azóta se szaksz.tag...:}}}

Előzmény: Törölt nick (229)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 241

Te se bírod kis, kisfika, hogy legalább 100 hsz-ig ember maradj?

 

Annyira sürgős, kispöcs?

Előzmény: Törölt nick (240)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 239

A dolog egy fokkal rosszabb: az AB összekeverte (vagy inkább ostobán elválasztotta) a költségvetést és az államháztartást.

 

Ha tandíjat szedek, ami az egyetemhez folyik be, akkor az a bevételi oldalon csökkenti a költségvetést, de a kiadásin is csökkenti, mert nem kell annyi pénzt adni a felsőoktatásnak, mint korábban.

 

Elképesztő, hogy az AB ennyire vak ló módjára hozzon fontos döntéseket...

Előzmény: pikdáma (209)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 238

Például azzal, hogy az alkotmánynak megfelelő határozatot hozok. (Azt már meg sem említem, hogy esetleg elnézést kérek a hibás határozatért)

 

Ezzel azt posztulálod, hogy az Alkotmányról kizárólag az Alkotmánybíróságnak lehet helyes és egyedüli véleménye.

 

Ez tévedés.

 

Az Alkotmányról bárkinek lehet helyes véleménye, és az Alkotmánybíróságnak is lehet helytelen.

 

Egyáltalán nem látom be, hogy az Alkotmányról miért is ne lehetne helyénvaló értelmezése az OVB-nek, Halmainak, neked, nekem, bárkinek?

 

Nincs olyan előjog, hogy az alkotmányos tévedhetetlenség kizárólag az AB-t illeti meg. Pláne nem, ha az adott ügy elbírálása nem is tartozik jogkörébe, csak szeretné.

 

Lerövidítve: az AB rá akarja oktrojálni álláspontját az OVB-re, de ehhez nincs joga.

 

Ha megmutatod, hogy van, akkor kapitulálok.

Előzmény: Gerolsteiner (126)
Doppelstangel Creative Commons License 2007.06.06 0 0 237

Hülyegyerek, az AB új eljárásra kötelezte az OVB-t és lesz is új eljárás.

 

De azt nem mondhatja meg, hogy hogyan döntsön, mert az hatáskörelvonás lenne, már ha érted, hogy miről beszélek.

 

Akkor az AB lenne egyben az OVB is, ami legalábbis alkotmányellenes elképzelés.

Előzmény: Állatka (193)
edice petlice Creative Commons License 2007.06.06 0 0 235
Az alkotmánybíróság mint ultima ráció elvileg sem stimmel. Az alkotmányos demokráciában van hatalommegosztás + vannak fékek és ellensúlyok. Az alkotmánybíróság a törvénykezésnek ultima rációja, de nem főnöke sem a törvényhozásnak, sem a végrehajtó hatalomnak.
Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.06 0 0 234
Adj még hozzá 2 millió embert. Tudod, akik részt vettek a Kossuth téri nagygyűlésen. :-)
Előzmény: Törölt nick (232)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.06.06 0 0 228

Ez a Tudjukki naggyon informatív...

 

Titkolod?

Előzmény: tvisztugél (222)
edice petlice Creative Commons License 2007.06.06 0 0 227

Nem, nem, ez így nem megy :)

A Bihari mély szoci, ezért jelölték a nominálisan szocik, és nem azért, mert a közben elfiépatásodott Pozsgay védernyője alatt működött egy darabig.

Előzmény: tvisztugél (222)
edice petlice Creative Commons License 2007.06.06 0 0 225
Egy idő óta? Az alkotmánybíróság ezen az alapon kezdte a működését, és ez nagyon jó, hogy így volt, mert az első alkotmánybíróság jogi aktivizmusa nélkül a jogállam teljesen fikció maradt volna. De persze mindennek, amit emberek csinálnak, vannak nem szándékolt következményei is. Szegény Sólyom nem láthatta előre, hogy tizenhét év múlva silány macskajancsik fogják értelmezni a láthatatlan alkotmányát.
Előzmény: Törölt nick (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!