Keresés

Részletes keresés

d.Enci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 35
Amikor elkezdtem kijárni, két srác lőtt csak az 50 méteresen, és 8-10 kiskölyök a 10-esen. A dózsában nyíltirányzékú kispuskával lőttem akkoriban.
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 34
Na jó, lehet, hogy a 15höz közelebb volt mint a 20hoz. Mindegy. Nincs nagy jelentősége. De régen volt, az biztos. :-)
Előzmény: d.Enci (31)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 33
Hát ja. De tudod mi van: utánpótlást kell nevelni? Fizessék meg. Mert sajnos egyre kevesebb az edző, és hát amíg nem lesz profistátuszú a sportág, addig nem nagyon lesz több. Mert ebből nem lehet megélni... És nem sokan csinálják puszta szeretetből (ezt meg lehet érteni).
Előzmény: d.Enci (32)
d.Enci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 32
Na igen. Azért számoljunk, én kezdem: Debrecen 2 egyesület; Budapest: (itt jössz te).... egyesület. Szerintem az arányok e-miatt is olyanok amilyenek. Csökkent az érdeklődés való igaz, ez az utánpótlás nevelésen látszik. Nálunk 0!!!
Előzmény: Törölt nick (29)
d.Enci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 31
Akkor velem bizti, hogy nem, 15 éve kezdtem ott.
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 30
Értem.

Lerombolták? :-O Kár érte...

Bár már akkoriban sem tolongtak ott igazán az emberek (~20éve). Ha belegondolok két kezemen meg tudnám számolni hányan jártak oda (pontosabban hánnyal találkoztam, mert ez ugye nem ugyanaz :-) )
Előzmény: d.Enci (28)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 29
Igen ez érdekes, én se nagyon ismerek debreceni lövőt. Pedig a versenyeken sok vidékivel összefutok. Mondjuk manapság már nincs olyan erős különbség a vidékiek és a budapestiek között. Pl ha megnézed a granadai Eb-n részt vett keretet, nagyjából 50-50% a vidékiek és budapestiek aránya. Mindez sajnos azzal magyarázható, h Bp-en eléggé lecsökkent a sportlövészet iránti érdeklődés (vidéken is persze, csak ott nem olyan nagy mértékben). És hát a körülmények is egyre bonyolultabbak, köszönhetően annak, h a lövészet nem egy látványsport...
Előzmény: d.Enci (28)
d.Enci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 28
Én is Dózsás voltam, majd Harmónia lett. Jó pár éve már, hogy lerombolták. Akkor lettem DVLE-s. Hogy őszinte legyek és ezen ne sértődjön meg senki, nem a sportolókról van szó, Bp-en tojnak a vidékiekre.Pl: nemzetközi versenyekre is főleg a Bp-ieket viszik, vagy meghívásos versenyekhez protkó kell, de itt van a klubbom nem túl rózsás annyagi helyzete is. Bp-en könnyű, bemész egy se-be és mindent eléd tesznek, nekem küzdenem kellett, hogy megkapjak egy olyan walthert amivel más lőtt. Csak egy volt belőle. A ruhám ezer éves volt , kinőttem idővel, de nem volt másik, pénzem meg nem volt gyerekként, hogy újat vegyek. Betelne ez az oldal, ha a vidék minden hátrányát leírnám. Debrecen elég nagy város, és nincs egy puskás aki az edzőm lehetett volna.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 27
Milyen továbbjutásra gondolsz?

Én is Debrecenben kezdtem anno, akkor még Dózsában(megvan mégegyáltalán?). Kellemes családias hangulatú "kis" lőtér az Isten háta mögött (a Határ úton)... de szép is volt. :-)
Előzmény: d.Enci (16)
d.Enci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 26
Ja igen! Nehéz, de megoldható. Én Nyíregyházán végeztem (az elsőt), kolis voltam, egy héten mégis három napot töltöttem a lőtéren, Debrecenben. Egyébként mit tanulsz?
Előzmény: Törölt nick (24)
d.Enci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 25
Az összetett is snassz. Hidd el nem vagyok jelentős. Egyébként a puskát abba kellett hagynom. Amolyan technikai okok miatt. Most pisztolyozok. Bár amikor bemegyek a páncélterembe nemtudok úgy elmenni a régi puskáim mellet, hogy meg ne nézném és hozzájuk ne érnék. Egy nagy szerelem fura vége ez.
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 24
Ja igen, jelenleg melózom, nemnyáron meg egyetem. :)
Előzmény: d.Enci (22)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 23

Hát nézd, 15 év után furán hangzik az a snassz kis lövészke. :D Persze, járok versenyekre, amelyikre tudok elmegyek. Csak hát egyetem mellett nem mindig egyszerű ez... Ja és igen, ob-n ott leszek Sarlóson. Mint mindig. :)

Na várj. Összetett van nemzetiben(3x10) és nemzetköziben(3x20) is. :)

Előzmény: d.Enci (21)
d.Enci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 22
Mivel foglalkozol jelenleg? Dolgozol, tanulsz, egyéb? Mikor érsz rá netezni?
Előzmény: Törölt nick (20)
d.Enci Creative Commons License 2007.08.01 0 0 21
Viccnek jó volt! Dehogy is! Csak úgy értettem, hogy állót, fekvőt, térdelőt. Én csak egy snassz kis lövészke vagyok. Te jársz versenyekre? Mennyire "gyengíted" a csapatot? Mész az ob-ra?
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.01 0 0 20
Azt az 'abból minden'-t hogy érted? Nemzeti és nemzetközi vesenyszámok is?
Előzmény: d.Enci (19)
d.Enci Creative Commons License 2007.07.31 0 0 19
Én Debrecenben lakom. Most már a DVLE -ben lövök, 15 éve. Puskásként kezdtem, lég, és kispuska (abból minden). Egy éve vettem egy légpisztolyt, úgy három éve csinálom. Ha érdekelnek a részletek is, bármilyen téren, akkor beszélgethetünk erről is.
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.31 0 0 18
Én 7. éve lövök, jelenleg az UTE-t gyengítem. :) 2001-ben kezdtem és 4 évig lőttem nevelőegyesületemben, a PeLE-ben. 2005 óta vagyok lila. Amúgy meg puskás vagyok, léggel és szabadpusival nyomulok. És te? Lendítsük fel a topikot. ;)
Előzmény: d.Enci (17)
d.Enci Creative Commons License 2007.07.31 0 0 17
Hol lősz, mit, mikortól?
Előzmény: Törölt nick (14)
d.Enci Creative Commons License 2007.07.31 0 0 16
Neked jó, hogy Budapest! Én debreceni vagyok, nagyvárosnak nagyváros, de továbbjutásra nincs esély! 15 éve lövök.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 15
az alapokkal egyszer már nem volt gond, de az elég régen, cca 15 éve volt. :-)

„Fegyvert, felszerelést minden klub tud biztosítani.”

Ezt viszont jó tudni.
(Bár bevallom mostanában egy kicsit mással vagyok elfoglalva, úgyhogy a téma háttérbe szorult.)
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 14

Szia!

 

Na azért kérdeztem, mert Bp-en sok lehetőség van. Rengeteg a klub, h csak a nagyobbakat említsem: UTE (Zugló), BHSE (Kőbánya), APLE (Angyalföld). Ezen kívül még számos kisebb klub létezik, ahol az alapokat ragyogóan meg tudják tanítani. A tagdíjak 1000-3000Ft/hó körül mozognak. Fegyvert, felszerelést minden klub tud biztosítani.

Klubválasztáshoz javaslom, h nézz körbe itt. Én nem ajánlanék klubot, mint említettem az alapokat mindenütt jól megtanítják. Aztán ha ezen túlvagy, még el tudod dönteni, h hogyan tovább.

 

Sok sikert hozzá!

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 13
üdv!

budán lakom. mennyit utaznék? hát győrig már azért nem, de ha mondjuk egy fél - háromnegyed órányi bringázással ha elérhető az jó lehet.
mennyit áldoznék rá? ez jó kérdés. saját fegyvert egyelőre tuti nem vennék (ha pl. ilyesmire gondolsz), de gondolom a tagsági díjak sehol nem vetekednek egy ökör árával. :-)
miért? van egy jó tipped? :-)
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 12
Krzyzewsky Bea Európa tetején (60 fekvő)! Csakúgy mint a Joó Éva, Tóth Anita, Krzyzewsky Bea alkotta trió! Sidi Peti 4. 1168-cal! Szép eredmények!
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.14 0 0 11
Megvan az 5. kvóta Tóth Anita révén (3x20 összetett)!! Bravó Sonja! :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 10
UTE. Ha ez a kérdést nekem címezted. :)
Előzmény: Geeri (9)
Geeri Creative Commons License 2007.07.09 0 0 9
Na végre valaki. Egyébként hol lősz?
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.07 0 0 8
Szia!

Attól függ, h hol laksz és h mennyit szeretnél utazással tölteni, esetleg mennyit tudnál áldozni rá. Bár az alapokat mindegyik klubban meg tudják tanítani.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.08 0 0 7
Hm... azért az meglep, hogy ennyire nem érdekel senkit a téma. :-S
Geeri Creative Commons License 2007.05.07 0 0 6
nincs mit
Előzmény: Törölt nick (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!