Keresés

Részletes keresés

nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 750
Az felétek van:))))
Előzmény: lilaköd mámor (749)
lilaköd mámor Creative Commons License 2007.05.03 0 0 749

az egészet kell elolvasni, nem csak a kopfba a gondola által a beszédből tendenciózusan kiemelt két félmondatot.

 

ezt a marhaságot már te is elhiszed.

 

bravó.

 

bevonulhat a patyiomkin világba, balra tessék-balra.

 

 

 

Előzmény: Szabó G. Zoltán (748)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.05.03 0 0 748
Nincs itt semmiféle szarkenegetés, az idézett értékelés világos és tökéletesen vállalható. Csak éppen - éppúgy, mint az őszödi beszéd esetében - az egészet kell elolvasni, nem csak a kopfba a gondola által a beszédből tendenciózusan kiemelt két félmondatot.
Előzmény: Triumphator (401)
nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 747
A Martonyi, a Járai, a Pintér, a Boros féle MSZMP-re gondolsz?
A párttagság nem szitokszó, ezt már Orbán is elmondta. Hallgass rá!
Előzmény: waxxablaze (738)
nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 746
Hát Orbánról sok mindent el lehet mondani, de hogy a szabad verseny híve? Az volt, míg liberális volt, de erről nem illik beszélni.
És mely területen piacbarát? Kedveli Orbán a multikat? Ki beszélt tavaly Brüsszelben arról a Néppártiak összeröffenésén, hogy a versenynél van fontosabb is? Ki ellenez minden olyan nyitást az egészségügyben, az oktatásban ahol megjelenhetne a verseny? A mezőgazdaságban, a kis- és középvállalkozásoknál, a gazdaság egyéb területein ki növelné végtelenségig a támogatásokat? Ki ellenzi a piaci szempontok érvényesülését a közlekedésben, a gáz, villanyárakban és sorolhatnánk?
Persze vannak szociális szempontok, de a versenyt csak addig lehet korlátozni, amig az nem lehetetleníti el a versenyt. Azért szükségesek a reformok, mert már a működés (finanszírozhatóság) határán vagyunk. Jelen helyzetben vagy az adókat növeled vagy a kiadásokat csökkented vagy mindkettőt egyszerre. Nincs alternatíva sajnos. Jövedelmet meg onnan lehet elvonni ahol van. A gazdaságtól vagy a lakosságtól. Lehet választani. A reform nem feltétlenül az amit a koala alatta ért vagy csinál éppen. De ez már tényleg nem ide való!
Előzmény: waxxablaze (734)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.05.03 0 0 745
"A normális jobbosok nem védték, csak a jobbantok"

Így van, azért korrigáltam még a (391)-es hozzászólásban.
Előzmény: bogel (397)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.05.03 0 0 743
Csak tudnám, hogy ezen az iszonyúan szar versen mit tudtok annyira szeretni...
Persze, nektek nyilván nem a műalkotás számít, hanem az alkotója. Bizonyára Hitler festményei iránt is rajonganátok...
Előzmény: takacsi (396)
waxxablaze Creative Commons License 2007.05.03 0 0 742
aha. akkor is ezt írtad amikor előkerültek a titokban erltemetett halottak, akiket ettásaid ölettek le...tudod Kádár apró dögei.
Előzmény: Szabó G. Zoltán (740)
waxxablaze Creative Commons License 2007.05.03 0 0 741

van tovább

terra

  Válasz | 2007. május 03. 11:26 | Sorszám: 251

A lényeget, azonban ne felejtsd el: sem Bush, sem Blair nem a hazugság tényébe bukik bele, hanem jóval később annak hosszabb távú következményeibe, amikor azok már elérték azt a mértéket, amit nem lehet tovább szépítgetni. Ez nagyon nagy különbség.

Ennek alapja egy pszichológiai jelenség, amit nagyon lényegretörően jelenít meg a közismert Pomádé király új ruhája c. mese, amiben senki nem meri kimondani, hogy a király meztelen, de kissé vulgárisan említhetném azt a találó mondást is, hogy egymillió légy nem hazudhat.

A hazugságra épülő politikai valóságshow-k sikere azon múlik, hogy sikerül-e elérni egy kritikus tömeget, amikor a hazugságot igazságnak elfogadók száma lényegesen meghaladja az igazságot vallók és/vagy a hazugságot hazugságnak azonosítók számát. Ha ez bekövetkezik, akkor a kritikus tömeg hallgatásra készteti, elbizonytalanítja, sőt hosszabb távon folyamatosan maga mellé állítja a kételkedőket és ha ez a folyamat kiteljesedik, akkor az igazság mellett kitartók és a hazugságot támadók lesznek a többség számára az ellenségek. Az összes totalitárius (náci, bolsevik stb.) hatalom ezen alapul. Persze hosszabb távon ezek a rendszerek, szemfényvesztő politikusok bukásra vannak ítélve, de nagy kérdés, hogy ez mikor következik be és addig mennyi kárt okoznak?

A bolsevikok sok évtizedig uralkodtak Európa és Ázsia jelentős részén és a sok eltitkolt hazugság egy része még mindig hétpecsétes titok , a nácik is több, mint tíz évig voltak hatalmon Németországban és közben csináltak egy világégést.

(Ha már említeted az EU-ban készülő "lex Gyurcsányt", érdemes elgondolkodni azon is, hogy véletlen-e, hogy pont most történt ez a nagy port felverő eset Kádár sírjával, ami minden más hírt elhomályosít? Egyébként tegnap történt az is, hogy a Fidesz feljelentést tett a kormányzati negyeddel kapcsolatos visszaélések miatt, de ugyebár most erről sem sokat hallunk.)

Előzmény: Norboy (725)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.05.03 0 0 740
"De nem mindegy, hogy hol rohad az a szemét, népgyilkos?"

Minden halottnak mindegy, hol rohad.
Az élőknek nem mindegy, hogyan bánnak a halottakkal. Épp ezért közömbös, hogy a halott, amíg élt, milyen ember volt - aki a holttestet meggyalázza, nem a halottnak vét, hanem az élőknek.
Előzmény: Törölt nick (393)
Cseburaska Creative Commons License 2007.05.03 0 0 739
:) Nem, az amit Te dafke magatartásnak nevezel. Tudod, amikor a másik beszél, vagy tenni kéne valamit, akkor felemelik a seggüket kollektíve, és elindulnak ügyeket intézni a büfébe...
Előzmény: nemhívő (735)
waxxablaze Creative Commons License 2007.05.03 0 0 738
amikor gyilkosok és hóhérok kisinasaként beáálltál az mszmpbe.
Előzmény: Szabó G. Zoltán (733)
waxxablaze Creative Commons License 2007.05.03 0 0 737

off

 

amit te csinálsz az topikrombolás, és unalmas Xszer lerágott csontok (ez itt jól hangzik :DDD), valamint a saját agymacskáid floodolása, vagyis szép magyar szóval a topikok értelmetlen hüjeségekkel történő telefosása.

Előzmény: Törölt nick (731)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.05.03 0 0 736
"Ha valaki politikai csunyasagot valaszt olyan koran, amikor meg az azonosulas a diktaturaval, annak fogalma sincs, hogy 56 az lehet, hogy nem ellenforradalom volt?"

Szívesen válaszolnék erre a kérdésedre, ha számomra, retardált politikus számára is érthetően fogalmaznád meg.
Előzmény: Törölt nick (384)
nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 735
Ki beszélt itt kivonulásról? Tudatalatti?
Előzmény: Cseburaska (732)
waxxablaze Creative Commons License 2007.05.03 0 0 734

őt én sem tartom piac ellenesnek, csak nem piacbarát.

valaki hozzátette, kufárellenes. szerintem meg a szabad verseny híve. ahol nincsenek versenynek álcázott kartellgyanús, monopoliumok, és azt kiszolgáló elit.

 

ez nem piacellenesség, sőt! pont a piac követelné ki a szabad versenyt.

 

állításod vmivel meg kéne támogatni. miért nem piacbarát?

 

te magad is megállapítod, hogy a mutyi nem a piac!

 

 

 

 

Előzmény: nemhívő (692)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.05.03 0 0 733
"Amilyen példát mutattok olyat követ a nép."

Tán ha volnál szíves rámutatni, hogy én mikor gyaláztam meg bárkinek is a sírját.
Viszont két "l" -lel írom azt, hogy "szégyell" - ezt a példát esetleg követhetnéd.
Előzmény: asmo (381)
Cseburaska Creative Commons License 2007.05.03 0 0 732
A baj ott van, hogy attól, hogy kivonulnak, még képvoselők. Viszont ha lemondanak, akkor nincs annyi képviselő amit a törv. előir...
Előzmény: nemhívő (730)
nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 730
Látod, látod! A majdnem felén van a hangsúly! A majdnem miatt van ellenzékben. Mert ha nem lenne majdnem, akkor ők kormányoznának. Ezzel max. 2/3-os törvényeket nem tudna hozni a koala, de a Fidesz dafke hozzáállása miatt ez amúgy sem müködik.
Viszont sokat spórolna vele az állam, he lemondanának!
Előzmény: Cseburaska (718)
lilaköd mámor Creative Commons License 2007.05.03 0 0 728

mit mószerolsz?

 

aki onnan ki van bacva, ne rinyáljon itt.

Előzmény: Törölt nick (724)
lilaköd mámor Creative Commons License 2007.05.03 0 0 727

off

 

a másik topikban meg kék dumálni...hogyis lesz most a gyűlöletbeszédes elvetélt jogszabályotokkal? majd az mdf besegít? hamár az szdsz beintett (jogosan).

Előzmény: Szabó G. Zoltán (713)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.05.03 0 0 726
"Egy sem komcsi, ha erre célzol, mi az hogy.
Te is szoktál szelektíven olvasni, mind korábbi vitapartnerem?"

Nézd májdír, nem én olvasok szelektíven, hanem te nem olvasol egyáltalán, vagy ha mégis, nem vagy képes fölfogni, mit.

Azt írtad ugye (254)-ben, hogy "akivel eddig találkoztam mind jót röhögött a történésen". Azt mindjárt gondoltam, hogy ezek nem kommunisták voltak, merthogy eddig úgy tűnt, azok nem találták olyan jó tréfának a hullarablást. Viszont arra gondoltam, hogy akikkel találkoztál, és beszéltél is a dologról, azok tán a barátaid lehettek - előfordulhatott volna persze, hogy a metrón odafordulsz a melletted ülőhöz, mondván "Mit szól, hogy elvitték Kádár csontjait?", mire az illető elkezdte röhögve csapkodni a térdét, de ezt nem találtam túl életszerűnek.

Mármost ebből a föltételezésből kiindulva idéztem azt a magyar mondást, miszerint "madarat tolláról, embert barátjáról lehet megismerni". Ezzel pedig arra kívántam célozni: nem vagyok különösebben meglepve, hogy neked olyan barátaid vannak, akik egy sír meggyalázásán jót röhögnek.

Nyilván ezt tennék akkor is, ha az ő szüleik sírjáról volna szó.
Előzmény: Törölt nick (372)
Norboy Creative Commons License 2007.05.03 0 0 725
Tízpontos!
Előzmény: waxxablaze (671)
Cseburaska Creative Commons License 2007.05.03 0 0 723
mint ahogy a Gyurcsány szervezte a fidesz kordonbontását is, amikor kiderült, hogy hogy is néz ki a képviselők illetményrendszere... De ez csak szimpla véletlen egybeesés.
nagyfaxolos Creative Commons License 2007.05.03 0 0 722

Én meg újmarxista keresztény napimádó, antigyurcsányista anarchista nemzeti jobbalkalmazott!:-)))

Előzmény: kakukkboy (706)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2007.05.03 0 0 721

"A belem fordul ki tőletek."

 

Remélem ez csak arra a néhány bunkó jobbosra vonatkozik, aki mentegi a halottgyalázást, sőt egy de facto támogatja, s nem a teljes jobboldalra ezen a fórumon, aki közül többen, pl. Uriella és én keményen elítéltük a tettet, sőt én ezeket a barbár jobbosokat is.

Előzmény: Szabó G. Zoltán (713)
takacsi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 719
Te Zoli, ez a barbár cselekedet nem illik bele Gyurcsány eddigi barbár cselekedeteinek sorába?
Foglalkozott valaki azzal, hogy miért kell eladni a palotákat és miért, kik hasznára lesz kormánynegyed?
Nem. A gázszámla is háttérbe kerül.
Egy kitervelt valógshow része ez az akció is, mint egyik olvtársunk éles eszűen írta...
Nemde?
Előzmény: Szabó G. Zoltán (713)
Cseburaska Creative Commons License 2007.05.03 0 0 718
Számolj... A parlamenti létszám adott, ennek majdnem a fele ellenzék. Kiszállnak a bizniszből: A létszám még mindig adott, csak képviselő nincs annyi, hogy akár egy törvénymódosításhoz vagy elfogadáshoz szükséges létszám meglegyen... Nem a jelenlevők 50+1% a kell... az összlétszámé...
Előzmény: nemhívő (714)
nemhívő Creative Commons License 2007.05.03 0 0 717
Azt hogy egyetértesz! Mint én is a mondandójával.
Előzmény: Contempt (715)
Cseburaska Creative Commons License 2007.05.03 0 0 716
De ezen az alapon a tömeggyilkos szentistván relikviáit is a szemétbe kellene dobni, hiszen nem kevés Igazi Magyart írtott ki a katolikus egyház seggnyalása közepette. Az, hogy politikailag helyes volt a tette abban a szituációban, és mást nem tudott tenni... Ez a kutyát nem érdekli!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!