Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.29 0 0 13217

Én mosta a karácsonyi kaktuszomban gyönyörködöm, Négy cserép ilyen kaktuszom van, az egyik már virágzik, szép sárgásvörös a virága. A többi  három szerencsére sokkal lustább.

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13216

Legalább most is van miben gyönyörködni.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13215)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13215

Most voltam én is a kertben. Hát szomorú őszi idő van errefelé.

 

 

Viszont van még néhány növény aminek tetszik ez a zord idő.

A zeller, petrezselyem, sóska, büdöske, és nem utolsó sorban a fű.

 

 

 

De a tyúkhúr a legvidámabb.

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.27 0 0 13214

Ma délelőtt én is kimentem a telekre, és körülnéztem. A cukkinin három, mintegy félarasznyi termés volt, azt azért leszedtem, mert már fagyokat jelezek. A kolbásztök pedig egyenesen nevetséges. Sok pici kezdemény van rajt,a és egy csomó virág. Vajon hogy tervezi a jövőjét? Találtam három paprikát, azt sem hagytam ott. A szomszédban egy csomó málna termett, azt hiszem, érdemes megpróbálnom ezt a kétszer érő fajtát.

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.27 0 0 13213

Irigylésreméltó szórakozásaid vannak! Nemcsak jól mulattál, de eredményes munkát is végeztél.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13212)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 13212

Én is jót szórakoztam ezzel a Zsiguli sebességváltóval. ))))))))))))

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132202182&t=9005158

Előzmény: Csimpolya (13211)
Csimpolya Creative Commons License 2014.10.25 0 0 13211

Nem bizony, de ez számomra kellemes elfoglaltság.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13210)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 13210

Hát akkor nem csak én dolgoztam.-))

Előzmény: Csimpolya (13209)
Csimpolya Creative Commons License 2014.10.25 0 0 13209

A pénteki nap jelentős részét azzal töltöttem, hogy behordtam a növényeimet az erkélyről. Ez még nem vett volna sok időt igénybe, de jó néhányat át kellett ültetni, leszedegetni az elsárgult leveleket, és általában ötödjére találtam meg a nekivaló helyet. Most viszont nagyon csupasznak hat az erkélyem, viszont szép lett a lépcsőház, legalábbis  az egyik zuga.

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.23 0 0 13208

Ez igen! Határozottan szép példány.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13207)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 13207

Ma leszüreteltük a maradék terményeket.

 

Ez volt az idei évad rekord mérete. :-))))))))

   

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.22 0 0 13206

Tegnap észrevettem, hogy a karácsonyi kaktuszaim már javában bimbóznak, sőt az egyikről már majd' lecsöppennek a bimbók. Gyorsan megmutattam nekik a naptárat, de nem hiszem, hogy odafigyeltek rá. 

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.19 0 0 13205

Tegnap kisállatkiállítás volt a Petőfi Csarnokban. Számos, szépnél szebb, és érdekesebbnél érdekesebb állat volt, alig győzöm sorolni. A hüllők közül a kaméleonok tetszettek a legjobban, de maradtam a nézelődésnél. A halaknál egy tucat sziámi harcoshalat láttam, de ezúttal nem vettem. Két éve hazavittem egyet, és másnap reggelre elpusztult. Nem tudom, én követtem-e el hibát, vagy az árus, de nagyon nem tetszett, ezért aztán, ha rászánom magam, és újat veszek, azt egy közelebbi helyről szállítom haza.

Nagy sztárként szerepelt öt-hat törpedisznó, akik hagyták simogatni magukat. Az egyik nem is volt benn a karámban, hanem egy labdát lökdösött az orrával, méghozzá módfelett buzgón. Volt két törpekecske is, nem bánták, ha valaki dédelgetni próbálta őket, de nem is ragaszkodtak hozzá. Elsősorban az ételükhöz ragaszkodtak.

A gazdát kereső kutyák között nagyon sok magyar agarat kínálgattak, kedves, csinos és barátságos állatok, de részint nem tudom biztosítani a számukra előírt üzemmódot, részint nem hinném, hogy kedvelnék egymást a macskámmal. Voltak persze örökbefogadásra ajánlott macskakölykök is. Meglátva egy tündéri, kb. 12 hetes, fehér kiscicát,majdnem kísértésbe estem, de az ismert okok miatt mégsem jelentkeztem örökbefogadónak. Az egyetlen élőlény, amit onnan elhoztam, egy érdekes formájú pozsgásnövény volt, úgy nézett ki, mint egy mindkét oldalán fogazott fűrész. Igaz, feltűnően nagy fogakkal. Ezt boldogan hazavittem.

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.14 0 0 13204

A mai napon szedtem le 1, azaz egy darab hüvelykujjnyi cukkinit, a másikat valami leette. Remélem, a sünike, és nem a csigák. Találtam egy másfél araszos kolbásztököt is, azt is levettem, mindkettőt kirántottam. A cukkini hozta is a formáját, de a kolbásztök nagyon nem ízlett, valahogy nyers, vadas íze volt. A továbbiakban csak dísznek fogom használni, és csakis felnőtt korára.

Előzmény: Csimpolya (13203)
Csimpolya Creative Commons License 2014.10.10 0 0 13203

Ez igen! Nekem idén nem volt nagy sikerem a tökféléknél, most van két darab, hüvelykujjnyi cukkinim, egy-két nap, és leszedem. Kissé megvigasztal, hogy a környéken mindenki így járt.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13202)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 13202

Eljött az ősz. :((((((((((((((

Még néhány növény ami terem.

 

 

 

 

 

 

az üres ágyásokat birtokba vették a ciccek. ))))))))))))))))))))))

 

de legalább a fű szép zöld. )))

Csimpolya Creative Commons License 2014.10.02 0 0 13201

Mint már írtam, a szürke légykapók második költése nem sikerült. Ezért aztán a virágtartóba egy növényt tettem, és azt hittem, jövő tavaszig ennyiben maradunk. Augusztus végén azonban azt vettem észre, hogy valami madár rendszeresen nézegeti az illető növényt, és a fal résébe kapaszkodva csivog, érzésem szerint szemrehányóan. Nemrégiben kiraktam a virágot, és egy (műanyag) cserepet raktam oda. Ezt is szemügyre vette, rácsivogott, majd otthagyta. Nem nagyon tudom, mit akar vele, hiszen költésről már nem lehet szó. Mindenesetre megpróbálom félig megtölteni a cserepet földdel, hátha azt hiányolja.

Azt már észrevettem, hogy a kaktuszföldet szívesen csipegetik, azt hiszem azért, mert tele van csöpp kis kövekkel, ami számukra szükséges az emésztéshez. 

Csimpolya Creative Commons License 2014.09.24 0 0 13200

Amikor a telek felé baktatok, vagy onnan jövök, mindig rámköszön egy csinos kis fekete kutya, aki a heveny emberimádat nevű, kutyákra jellemező betegségben szenved.Felugrik a kapura, és nem hagy békén, míg egy kicsit nem dédelgetem, ami mindkettőnknek jólesik. Azt nem bánom, hogy megnyalja a kezem, esetleg egy csöppet meg is rágja, de kénytelen voltam óvást emelni, amikor megkóstolta a táskámat, vagy szopogatja a blúzomat.

Sajna, kiderült, hogy nem csak engem részesít a kegyeiben, minden arrajárótól elvárja az útvámot, azaz egy kis simit. Szégyenetlen egy jószág, de legalább kedves.

Csimpolya Creative Commons License 2014.09.06 0 0 13199

Továbbá kiélvezni egy jól sikerült ebéd minden egyes falatját!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13198)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.09.06 0 0 13198

Kertészkedés és fűnyírás után jólesett sütkérezni egy kicsit.

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2014.08.24 0 0 13197

Érdekes dolgot fedeztem fel. Ha Silver befejezte az evést, a maradék konzervet ki szoktam tenni a teraszra, hogy a vendégmacskák megtalálják. Már négy-öt alkalommal találtam a tányérban házatlan csigát, amint a maradék morzsákat eszegette. Gyorsan be fogom hozni a macskatányért, cicákat etetni hajlandó vagyok, csupasz csigákat nem!

Csimpolya Creative Commons License 2014.08.19 0 0 13196

Jó neked. bár csöppet sem irigyellek érte. Nekem a cukkini és a patisszon egyaránt szépen virágzik, de alig van terméskötődés, holott szeretem a rántott cukkinit. Próbáltam elmagyarázni nekik, de nem vették tekintetbe. Csak az vigasztal kissé, hogy a szomszédaimnál is ez történik, tehát nem feltétlenül én vagyok pancser.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13195)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 13195

Hát igen. A kannákat lehet, hogy le kell cserélni zsákra. :-))))))))))))))))))))))))))

nagyon fincsi a főtt kukorica

 

pirosodnak.

 

ezek meg csak nőnek-nőnek. .-)))))))))

 

Előzmény: Csimpolya (13194)
Csimpolya Creative Commons License 2014.08.04 0 0 13194

Szemlátomást eredménnyel munkálkodtál, élvezd a gyümölcsét, illetve a zöldségét. Ami a kannákat illeti, alighanem szükséged lesz még néhány darabra.

Én csak azt írhatom meg, hogy termett 2, azaz kettő darab fehér uborkám. Megláttam a vetőmagboltban, kiváncsi lettem rá, és elültettem. Abban reménykedtem, hogy mégis csak könnyebb lesz észrevenni a levelek között. Ebben tévedtem, mert felfedeztem ugyna, de nem könnyen. Ami az ízét illeti, csöppet sem tér el póri zöld testvéreitől.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13193)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 13193

Leszedtünk némi terményt:

 

rendet tettem az ágyások közt

 

 

 

új frizurát csináltam a fűnek :-)))))))))))

 

kinyíltak a Kardvirágok :-))))))))))))))))

 

 

 

 

kölcsön kértem néhány kannát az esővíznek.

Csimpolya Creative Commons License 2014.08.01 0 0 13192

Nálam kevésbé szívderítő a helyzet. Tegnap mindjárt gyanús volt, hogy nem hallok felháborodott cserregét, amikor kiléptem az erkélyre. Azt hittem, ez a fióka is kirepült, de azért óvatosan megvizsgáltam a fészket. Sajna, a kismadár elpusztult, és nem tudom, miért. Néhány légy már erősen érdeklődött iránta, ezért kénytelen voltam a kis Káinkát eltávolítani, a meg nem született testvérével (értsd: a ki nem kelt tojással) együtt. Csak remélni tudom, hogy a légykapók jövőre is megtisztelnek a társaságukkal.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13189)
Csimpolya Creative Commons License 2014.08.01 0 0 13191

Ez igen, és még utánpótlás is lesz, ahogy elnézem.


Egy ismerősöm szerint a gyomokat isten teremtette, a kultúrnövényeket meg az ember, és a különbség meglehetősen szembetűnő.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13190)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13190

lehet, hogy bozótvágóval kell bemennem az ágyások közé. :-)))))))))))))))))))))))

 

az összes vízgyűjtő edény megtelt. (4000 Litykó )

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 13189

Másnap kora reggel kirepültek az ifjoncok. Olyan gyorsan történt, hogy számolni sem bírtam. 5 vagy 6 fiatal lehetett. Viszont két nap múlva találtam egy szétmarcangolt tetemet a kert végében a fűben.

Előzmény: Csimpolya (13184)
Csimpolya Creative Commons License 2014.07.28 0 0 13188

Belenéztem a fészekbe, pedig a kedves szülők óva intettek tőle, szerencsére egyik fél részéről sem került sor tettlegességre. Csak egyetlen, módfelett önteltnek látszó fióka van benne. Csak most fedeztem fel azt is, hogy a fészek peremén egy árva, elhagyott tojás hever. Lehet, hogy tényleg kakukkfióka? Nem tudom, ilyenkor raknak-e tojást a kakukkok.

Persze, nem azt hiszem, hogy a ki nem kelt tojás lenne a kakukké, hanem az egy szem, jól fejlett fióka, aki kitúrta a vetélytársait.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!